Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

M.i.k.e

takový ten obyčejný film,který sice ničím nenadchne,ale v součtu je prostě fajn.Navíc je docela příjemné vidět Galfianakise v jiné než "úchylné" póze...70% ()

Marqta

První půlka je dobrá, ale pak už se to začíná zpomalovat a nic se tam neděje, což mě docela mrzí protože ze začátku jsem byla vážně nadšená. Silnější 3 hvězdičky. ---"Rozdíl mezi dneškem a minulou sobotou je že poprve za dlouhou dobu se těším na věci které chci v životě dělat."--- ()

Aljak

Is it Kind of a Funny Story? No, it isn't - but it's real! Mám rád filmy z takéhoto prostredia psychiatrických liečební, kde za sa každým človekom skrýva nejaký príbeh, ktorý ho priviedol až na toto miesto. Je to určite úplne iný svet - taký empatickejší - kde sú si všetci rovnocenní a nikto nemá voči nikomu žiadne väčšie predsudky. Ale na druhú stranu, tento film nebol ničím extra výnimočný, na to, že v tomto ohľade sú ponúknuté možností naozaj vysoké. Takže ma v podstate nezaujal, hoci Keir, Zach a Emma zahrali svoje role výborne. Niektoré dialógy boli naozaj zmyselné a hodnotné, avšak trošku mi prekážalo, že do niektorých scén bola pretláčaná akási satira, čo sa v mnohých situáciach moc nehodilo. ()

O´Neill

Dramata všeobecně nemám rád, ale řekl jsem si, že díky obsazení (aneb Zach & Emma) udělám vyjímku. A udělal jsem správně. Naprosto pohodový film (leč to zní, vzhledem k ději trošku divně) se skvělým obsazením. Keir Gilchrist mi byl zprvu hodně nesympatický, ale postupně se z něj stává naprosto vhodný herec pro tuto roli. Zach Galifianakis nehraje vyjímečně roli idiota, která mu jde na výbornou, ale zkusil trošku vážnější roli. A zde se potvrzuje to, co jsem si celou dobu myslel - je to super herec, protože i vážnou roli zvládl na výbornou. No a Emma Roberts? Nádherná, nehledě na to, zda hraje divošku, nebo někoho v psychiatrické léčebně. K jejímu herectví není co vytknout. Z herecké hlediska je film tedy perfektní, příběhově to taky není vůbec špatné - převažuje vtip nad dramatem, a je zde čas je vhodně zvolený, člověk se tedy nenudí. Čtyři hvězdy jsou myslím naprosto vhodné. ()

shyster

Je to taková typická festivalová žánrovka, ale i tak mě dost štvalo to poselství, které se celým filmem nese. Holt zbohatlý klučík, který neví co s životem, ale ono v podstatě stačí, aby byl cool a ono to samo přijde. Takový klamání diváka jsem dlouho nezažil. ()

Tsukikage

Výtvarně je to moc hezké, hlavně ty jeho obrázky. Celkem dobře se jim dařilo tlumit smutný podtext, za což jim děkuji. Docela jsem se zasmál, hlavně některým postavám jako třeba příběhu toho zdrogovaného žida, to bylo fakt super. Můžu doporučit, není to vůbec špatné. ()

Streeper

Očekávala jsem od toho daleko víc než jsem dostala. Film má dobrou myšlenku a jasné poslaní, ukázat lidem, jak správně by měli žít, že se nemusí stydět za psychické problémy, ale to je asi tak vše, co je na tom filmu to dobré, jinak je to nuda. ()

joker.george

Nemyslím si, že by mě snímek někam posunul, což je i kvůli tomu, že jsem si nikdy neprocházel tím, čím Craig. Úvod se povedl na výbornou a film si díky voiceoveru šikovně přichystal obranu proti mým případným všetečným otázkám. Dokázal bych pochválit i další věci, ale žádná z nich mě vyloženě nenadchla a ani ve mně nerezonovala natolik, abych to udělal. Zároveň to však je jeden z těch případů, u kterých vím, že je mohu s klidem pár lidem doporučit, jelikož si je získá. (Netflix) ()

vykur!

Chceš znát kouzlo, kterým očaruješ každou ženu? Miluju tě. To je ono? To je ono, ale neuškodí když umíš hrát na kytaru. ()

C0r0ner

Bylo to takové sladkobolné a předvídatelné, ale jednorázově jsou takové filmy na vyčištění hlavy optimální. Z dramatu tam toho moc nebylo, z komedie jen o malinko víc, takže člověk prostě sledoval příběh, který je sice hezký, ale s realitou má málo společného a staví především na tom, že vzbudí povinné emoce. 70% ()

Hobitek4U

Velmi příjemný film s herci, kteří hrajou velmi přirozeně a uvěřitelně. Jenom mě ještě zajímalo Bobbyho začlenění zpět do společnosti. ()

J0hny5

Tři za snahu pustit se do zajímavějších vod. Pokud jste zdravý jedinec co neví co s životem a utápí se v běžných starostech co má každý , tak se mu tenhle film bude líbit a možná mu i pomůže. Za mě 55% . ()

Matrinx

Tady je to bez jakýkoliv vnitřních debat - jednoznačně za pět hvězd, protože je to skvělé protikouzlo na "mozkomory v kapse", je v něm tolik pozitivní energie, úžasná Emma Roberts, všeobecně poměrně úžasné charaktery postav a úžasná hudba. Miluji Under Pressure od Queenů a do tohoto filmu se prostě perfektně hodí - vidět jí zpívat partu pacientů dokáže pohnout emocema (ale zdaleka nejenom Under Pressure). Akorát není úžasné to, že asi dlouho nenajdu film, který by tak dokázal splnit mé očekávání. Usmíval jsem se skoro od začátku až do konce - a to je to, co jsem hledal... pozitivní injekci... a pohled na pěknou holku k tomu, mimochodem... ()

pakobylka

----- "Já ... se chci zabít !" ----- "Vyplňte to." ----- Lehounké a trochu nesmělé pohlazení po duši. Není si jisté samo sebou - a když se to vezme kolem a kolem, ani já mu stoprocentně nedůvěřuju ... když se tak na něj dívám. Protože jsem přesvědčená, že pět dní na psychiatrickém oddělení vás nevyléčí - nedodá vám trvalé sebevědomí ani sílu udělat něco se svým životem. Protože se vrátíte do úplně stejného prostředí - mezi ty samé mlýnské kameny, které vás už jednou dostaly na lopatky. Protože je velice nepravděpodobné, že všichni vaši kamarádi to s vámi myslí upřímně. Protože jsem krajně podezíravá, co se podobných léčebných zařízení a jejich personálu týká. Protože se mi z duše protiví veškerá kolektivní terapeutická sezení, ve kterých se soukromí stává věcí veřejnou. Protože je to celé trochu za vlasy přitažené ... ale milé - všem a všemu navzdory ... 3.5* ()

Juto

Toto je odľahčený film o dospievaní, ale naozaj by som nepovedal, že ide o komédiu. Je to brutálne úprimne, čo sa mi veľmi páčilo. Scéna s hudobným predstavením je výborná. 7/10 ()

Icefist

Na opakované shlédnutí to pro mě není, ale jako jednorázové pokoukání můžu určitě doporučit. Co se komedie týče, tak jsou zde jen náznaky, protože jde jednoznačně o vážné téma ubíhající po dramatické lince. A jestli je k něčemu tento snímek vyloženě jako dělaný, tak pro zvednutí nálady. Je to infuze optimismu rovnou do žíly. 70 % Oblíbená část- Under Pressure ()

dr.fish

Romantická komedie z blázince. Příběh je jednoduchý. Craig má depresi a vetře se do léčebny, aby se zachránil před skokem z mostu. Tam zjistí, že všichni jsou na tom daleko hůř, a že řešení jeho potíží není až zas tak složité. Dělej co tě baví, buď sám sebou a štěstí se dostaví. To je i hlavní poselství tohoto filmu. Můžeme se bavit o realističnosti celého pobytu v léčebně atd., ale o tom to není. Léčebna je prostředkem, jak nacpat film zajímavými lidmi, a to se myslím povedlo. Snímek není nijak vyjímečný a většina nápadů už tu byla, je ale hlavně zábavně poskládanou koláží, nedělá ze sebe bůhvíjakou složitost , ale taky není blbý. A po něm tu zůstane pocit, že žít má přece jen cenu...80% ()