Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

jacko

hanna sereze kazdeho, kdo se ji postavi do cesty, ve stylu agenta bournea, pricemz o dej tu vubec nejde (jestli muzou nekoho prekvapit martial skills teto divenky, mel by se vice oprostit od reality:) ...hodne napadite akcni sceny, dobri ustredni herci ale misty na muj vkus az prilis psychedelicke scenerie, postavy (banda skinu?!) i soundtrack (chemical brothers)...ve druhe puli bohuzel uz prilis dochazi filmu dech, kazdopadne hodne zajimavy pocin---3,75* ()

Skleni

Prvý film, a to som videl aj Napoleon Dynamite, pri ktorom som nepochopil pointu, ale absolútne. Ja ani neviem čo mám napísať o tomto filme. Všetko bolo, no povedzme divné a nezmyselné. ()

bararich8

Tak trochu jiný film, možná za to může Joe Wright možná situace mladé dívčiny, která nikdy neslyšela MP3ku, ale každopádně velice podařené, vyjma tedy takového přihlouplého konce, který by šel vymyslet určitě lépe a bez toho sci-fi nádechu. Co na tom, že některé postavy byly padlé na hlavu a že teenka tam šmelcuje chlapy na kusy a láme vazy, ale mělo to náboj a pěknou atmosféru (scéna ve skladišti) a to se počítá. Plus k tomu zajímavý soundtrack, který filmu sedne jako vosa na med. 3,5* ()

Bollek

V každém případě to byl zajímavý zážitek: hudba, práce s kamerou... Rozhodně film, který stojí za to vidět. Ale něco tomu přeci jen chybělo. Ten příběh nebyl úplně dotažený do konce. Možná jsem až tak nepochopil závěr, možná mi jen uteklo pár dialogů, ale spíš to bylo prostě slabším scénářem. Ze začátku jsem byl přímo nadšený, ale od půlky filmu se to začalo postupně kazit a já se jen modlil, aby to nějaký geniální konec zachránil. Bohužel, nestalo se. ()

studo

Film natočený pekne, no samotný film o ničom. Asi najslabšia Wrightovka no stále nadpriemer oproti tým ostatným akčným šaškom... ()

PEZ

Velky potencial nevyuzity. Po trailery som sa velmi tesil, ale bohuzial to ostalo na pol ceste. A pritom namet, herci, rezia aj hudba od Chemical Brothers ok. Na moj vkus sa tu beha viac ako treba (pripomenulo mi to Lolu), ale hlavne od polovice filmu akokeby nevedeli tvorcovia co s rozbehnutym pribehom. Je to skoda, mohol to byt jeden z najlepsich kuskov roka. ()

mira22

Po shlédnutí filmu jsem Hanně trochu ukřivdil a trochu jsem nechtěl připustit, že jde o béčkový film, protože jsem to jednoduše nečekal. Béčko to podle mého názoru je, ale jedno z lepších. Herecké obsazení mi sedělo dobře. Hlavní hrdinka bez úsměvu a bez soucitu, zlý padouch skvěle podaný Cate Blanchett a skoro nemělo co chybět k dobrému filmu. Zlomový bod bude scénář, kde se pár, a nebo naopak hodně moc, věcí nepovedlo, a tak celý film s dobrým soundtrackem spadl na nižší úroveň. ()

pepa3rd

Další volná variace na Bourna, lehce říznutá Kick-Ass. Děvče vyrůstající v drsné divočině za polárním kruhem, neovlivněné civilizací, přesto s prvotřídním vzděláním a špionským výcvikem, vržené do víru konspirací moderního světa a skryté minulosti. Je trochu škoda, že film více nerozvíjí střet hlavní hrdinky s běžným světem, který zná jen z vyprávění, protože ústřední motiv "odhalení" pravdy zůstává v podstatě nezajímavý, stejně jako několik postav, které se zde objevují, aby záhy zemřely a nebo jsme o nich již více neslyšeli. Přes tyto výhrady, slušně zpracováná místy napínavá podívaná. 65 % ()

Ivo

Začalo to zajímavě, ale pak se to trochu zvrhlo .. Dvanáctiletá holčička likviduje holýma rukama profesionální komanda, sice díky předchozí izolaci od civilizace neví co je elektřina, větrák a zářivka, ale vzápětí si na googlu zručně dohledá všechny potřebné tajné informace a když je potřeba, v mžiku se dostane bez finančních i dopravních prostředků ze Spanělska do Berlína a všichni pořád kamsi běží a nikdo vlastně neví proč a kam (až do konce :)) K tomu lehce pseudoartová kamera a těžce chemická hudba :) ()

Naki

Musím se už konečně smířit faktem, že když toho od filmu hodně očekávám, vždycky se nakonec spálím. Možná, že Wright chtěl natočit pořádný akčňák s drsnou hudbou, létajícími kulkami, zmutovanými dětmi, Cate Blanchett s divným účesem a tak dále... Mohla bych pokračovat i třeba s podivnými skoky z kontinentu na kontinent, ze země do země a nebo co mě opravdu štvalo, schopnost vystopovat cvičené agenty kdykoliv a kdekoliv.. Když si ale představím, že to tak vlastně bylo natočeno záměrně, a že namyšlená mladá američanka si může najít nejlepší kamarádku v naprosto divné, asociální Hanně během 3 dnů...? Jo, je to americký film, mějme pochopení. ()

jsemzuzu

Jediné slovo, co mě napadalo celý film bylo - masakr !! je to opravdu nářez, ale jen díky hudbě Chemical Brothers .... na nich film stojí a padá... stejně jako na hlavní hrdince.. Saoirse Ronan mě dostala už v Pokání a tady jsem z ní byla uchvácená celý film... trailer je dosti zavádějící... akčních scén bych mohla spočítat na prstech jedné ruky, bylo tam hodně nelogičností (Eric Bana frajer přeplaval moře z Finska do Německa).... kdyby si režisér nevybral zrovna Saoirse a Chemiky, stál by ten film za prd... ale on si je naštěstí vybral a proto jsem celý film nedýchala :) ač byla zápletka krapet jednoduchá, až moc...! ()

fraktal

3,5 *, zvýšeno pro potěchu hudební i obrazovou (divočina v nejrůznějších podobách). Scénář bohužel ovšem naprosto ulítlej. Přesah (nějaké to "drama", něco převratného či i jen jiný pohled na realitu) takřka nulovej, ale kouká se na to snadno. ()

darkreider

Zaujímavé a divné zároveň. Zaujímavé pasáže strieda nuda a naopak. Nijak extra ma to nenadchlo, aj keď to zo začiatku vyzeralo nádejne. ()

mupimup

Na všech dívkách, trápících se tím, že jsou abnormální, lze tento diskutabilní problém celkem snadno identifikovat. Ne tak u Hanny. Její skrytá abnormalita tkví v samotném genetickém kódu a jen Dr. Xavier ví kde se jí během dospívání ona neposedná šroubovice vyrazí. Současného diváka nicméně nějaká ta embryonální mutační odchylečka, pokud se ovšem nejedná o velryby nebo drozda stěhovavého, nerozhází. Hned úvodní malou ukázkou Hanniných schopností (a prvním okamžikem kdy mi zaskočilo), bylo její přemístění z díry v zemi na podvozek slušně uhánějícího Hummera, v kruzích mutantů zcela všedním prostým chycením se podvozku tzv „do teplejch“. Věru pokud by se Terminátor staršího typu, blahé paměti, pokusil o tentýž výkon, nacházela by beduínská děcka jeho součástky po prašných cestách Maroka ještě na sv. Abduláha. S dychtivostí dítěte ze školní družiny se tedy divák začne těšit na odvetu, kterou bledolící dívenka mezi dospěláky rozpoutá. Ale kde nic tu nic. Jsme seznámeni, vedle dalších podstatných informací, s nesnadným přechodem prostého severopolárního děvčete do složitých podmínek moderního marockého venkova, jejího nalezení první přítelkyně (jejíž zjevná abnormalita je v poměru k hlavní hrdince zcela mimo standard) a jejím prvním kontaktem s chlapci dychtícími po romantickém vztahu. Divákovu netrpělivost se tedy pokusí rozptýlit paralelní příběh Hannina tatínka alias cvičitele alias agenta zabijáka, který se po připlavání do Evropy (ano slyšíte dobře) utká ve vestibulu berlínského metra s přesilou protivníků. Tato bojová scéna má tak dokonalou a propracovanou choreografii, že je takřka zřetelně vidět, jak si jednotliví účinkující počítají kroky. Mezitím dochází i na Hannu, na kterou krutý nepřítel poslal zase, podle všeho, smrtelně nebezpečnou bukvici s dvěma nácky. Hanna většinu filmu někam běží což je s přihlédnutím k dosavadním akčním scénám asi dobře a vzhledem k její absenci vnějších abnormalit je to aspoň režijně bez rizika. Zatímco abnormalita logických mezer v příběhu musí vyrazit dech i jedinci, který si při snaze o napočítání do dvaceti musí sundat boty, pro mě byla největším šokem drzost pana Wrighta, který zcela nepokrytě překročil hranici mezinárodních úmluv i lidské slušnosti naklonováním Cate Blanchett a Erica Bany. Drzost o to větší, že mu muselo být jasné, že účinkování těchto dvou scénáře si vybírajících herců v podobném spektáklu, mu nemůže jednoduše nikdo uvěřit. Napadla mě jediná závěrečná scéna, která by mohla celý film ještě zachránit, a to jeden z bratří Grimmů, probouzející se v posteli a otírající si zpocený obličej se zamumláním: Doprdele, už mi z těch pohádek začíná hrabat. ()

Gixian

Že je to námětem takovej Harry Potter s agentama bych tomu odpustil, že je to zmatená směsice obrazů, myšlenek a přístupů, to už vážně né. Film osciluje mezi různými žánry (drama, tupá vyvražďovačka, film pro děti, parodie, thriller) a i režisérský přístup je značně nestálý (některé pasáže jsou klipové, některé normální, některé rádoby-umělecké), což ve výsledku vede k nepřesvědčivému filmovému zážitku. ()

dakarin

Film je plný různých akčních extraktů, maličko doplněných rádoby smysl dávajícím příběhem. Příběh je ovšem úsměvný, a tak se nakonec jedná pouze o seskupení více či méně zajímavých scén bez silnějšího celkového vyznění. Škoda času :-( ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)