Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

waska

Byla tam jedna super hláška, ale bohužel si jí už nepamatuju. A to je největší problém celého filmu, který vůbec není špatný, ale má poněkuď fádní scénář, tudíž ničím nevyniká a je lehce nezapamatovatelný. Jinak Eric Bana nezklamal, Saoirse Ronan taky není špatná, ale ty bojový chvaty jí prostě nějak nevěřím. ()

netWoor

Bčko s ohraným příběhem, ale ... s Ačkovejma bojovejma scénama a to mi kupodivu naprosto stačí ke štěstí. Okecávat to raději nebudu nebo si to hodnocení eště rozmyslim :)))))))) ()

M_A_I_A_

Ač to jde mimo můj oblíbený žánr, film mě uchvátil. Hlavně díky spojení úžasných záběrů a skvělé hudby Chemiků.. ()

Lovec prasat

Formálně velmi dynamicky a svěže natočený film, který zobrazuje (opět) snahu zabijáka zapadnout trochu do civilního světa, což však předvádí zajímavě, překvapivě vážně a což podtrhuje výtečně obsazená Saoirse Ronan. Hypnotická akce trochu připomíná Lolu běží a i když příběh není nic světoborného, tak jeho poselství je podáno velmi dobře a určitě nechá (nějaký) dojem. Celý článek zde. ()

ER

Solidní podívaná,herecky výborně obsazená. Byť je evidentní, že příběh je inspirován Bournem (mladá dívka se stala "obětí" pokusu, který má za cíl vytvořit dokonalejšího zabijáka) a nechybí ani ingredience ala mladá vražednice z kick Ass,přesto má svou atmosféru.Ta je tvořena především střetem mladé dívky s civilizací, kterou nepoznala, díky životu v severské divočině. A byť má velké znalosti díky Internetu a umí perfektně zabíjet, poznat kamarádku je pro ni velkým zážitkem.Jen to chtělo si více pohrát s bojovými scénami. ()

ljukyljuk

Vtiahlo ma to práve natoľko, aby som nedíval na hodinky, kedy to už končí, no nie zas tak, aby som ešte chcel polhodinu navyše. K tomu som mal občas pocit, že ani neviem, o čo ide, kde to vlastne smerujú a čo riešia. Ale to len naozaj občas... Pozitívom je miestami dosť zaujímavý vizuál, ktorý je ale stále veľmi jednoduchý, žiadne ultra štúdiové triky. A keď sa spojil s hudbou (nemôžem si momentálne pomôcť, ale Chemical Brothers - mňam soundtrack), do toho nejaká tá akcia... výsledkom je mierne nadpriemerný a zaujímavo poňatý akčňák, na ktorý sa jednoducho dobre pozerá. 68% ()

Gendarme

Když člověk přijme fakt, že sotva 50kg dívenka všem nakope tak je ten film dobře "koukatelný" možná i velmi dobře, přispěje tomu i dobré herecké obsazení (vycházející hvězdička Saoirse Ronan, tvrďák Bana), prostředí ... Stačí prostě dobrý výcvik a dokážete všechno na světě :-) ... 75% ()

nathaniel 29 odpad!

Co je toto preboha za film?Lacne,nudne,stupidne.Chvilami som mal pocit ze pozeram dalsiu cast zo serialu Kobra 11.Petu Traversovi z Rolling Stone odrezat gule za jeho priblble kecy na obale nosica.Ziadny "Narez" sa nekona a soundtrack od slavnych Chemical brothers je cisty priemer.Nasrat. ()

markotter

Jediné zajímavé scény se odehrávaly jenom když se do toho dali Chemical Brothers a probíhala akce ve stylu Lola běží o život. Bohužel to bylo cca 15 minut v celém filmu a zbytek byl vyplněn o dost hůř hlavně zásluhou pitomého scénáře, kde si zřejmě autor myslel, že jsme schopni strávit jakoukoliv jeho myšlenku bez ohledu na to, jestli má logiku nebo ne. Viz například naprosto neschopný německý "zabijáci" a vše co se okolo nich točí. ()

quip

Příběh Hanny je tupý jako natřikrát zaseknutá sekera, ale po dalších dvou dnech, kdy jsem si nemohl přestat pískat témata ze soundracku (Chemical Brothers), mi došlo, že o něj vlastně moc nejde. Film má překrásný vizuál (připomínal mi jím Drive)), z části se odehrává v Maroku, Jessica Barden je legračně mimo, Tom Hollander je hipík, melodie "The Devil Is In The Details" se mi vryla do mozku a ačkoli Cate Blanchett nemá roztomilý přízvuk (Life Aquatic), jde o ideální podívanou pro večer na letišti (pokud máte s sebou horký, sladký mátový čaj, přidejte v hodnocení hvězdičku). ()

danny_21

Tušil jsem průser, ale Cate s Ericem mě nalákali ... Bohužel hodně průměrný, béčkový příběh s námětem, který já tuze nerad - A ten konec - Slabota 35 % ()

vincchuppo

Brutální dceruška super agenta, která umí, která zná. Takhle dobře zpracované toto béčkové téma jsem ještě neviděl. Smekám klobouk. Líbilo se mi také, jak je natočená akce. Solidní kus filmařiny a režie. ()

ppetrnosek

Nevím, proč se zrovna do takovéhoto scénáře pouštěl zrovna Joe Wright. Překvapující ale je, že scénář je také asi tím největším nedostatkem filmu. Akční scény jsou svým zvláštním a originálním stylem dost dech beroucí, takže tam bych viníka nehledal. A u geniální volby soundtracku od The Chemical Brothers, který jim dodává tu zdravou uhozenost, také ne. Jen škoda scénáře! ()

Mik_e

Pan režisér se kouknul na Salt (ještě teď se z toho filmu budím hrůzou), sehnal elitní formaci herců v čele se Séršou, a natočil no-brain akční film s docela slušným tempem. (vysoké tempo - rozumněj, film se s ničím moc nepáře, a s logikou už vůbec) Důvod, proč ta blonďatá patnáctka drtí v osobních soubojích gorily odněkud z Albánie je sice ve filmu vysvětlen, přesto to vypadá poněkud bizarně. První polovina je dost nudná, druhá má přeci jen větší spád a Hannino asociální chování je místy vcelku úsměvné, proto nakonec velmi slabé 3*. Ovšem pokud trpíte averzí vůči podobně laděným filmům, klidně si tomu dejte Verbalovské nevermore a dvě hvězdy dolů. :) ()

Kotsour

Akční rovina je super, Saoirse Ronan je neuvěřitelně zajímavá herečka (jak vzhledem, tak hraním a záměrně neříkám skvělá/krásná, protože je prostě spíš zajímavá, ale rozhodně to funguje a přesvědčila mě o tom už ve filmech Pevné pouto a Město Ember) a námět je pojatý podle mě správně - přímočaře a nikterak detailně. Dočkáme se tedy hezky vypadajícího akčňáku, který však v určitých momentech pokulhává, když je zde pár scén alá Kobra 11 a scénář samotný taky občas skřípe. Nehledě na to je to ale fajn podívaná, prostě trochu jinak pojatý (a dost zajímavě) akčňák, jen škoda, že Eric Bana i Cate Blanchett (a ta především), dostali tak málo prostoru, resp. jejich role nebyly nikterak dobře "napsané". ()

neo93

Tak toto bylo opravdu moc na mě. Už od začátku mi to jak si nesedělo a s každou přibývající minutou se to ještě víc prohlubovalo. Ani ten začátek jsem asi nepochopil, tak jako celý snímek. Jsme vhozeni do příběhu, kde sledujeme jednoho muže nejspíš nějakého bývalého agenta, který trénuje svou dceru k přežití k divočině, boji, střelbě, aniž bychom věděli proč či za jakým účelem a nedozvíme se to ani po skončení filmu. Hlavně že se učí ovládat snad všechny jazyky, ví, kdy letěla Lajka do vesmíru, zná svaly, které jsou potřeba k líbání nebo jak pracuje kamera, ale když uvidí zářivku a ještě k tomu televizi, tak je hodně vyjevená, na druhou stranu ovládat počítač ji nedělá problém. Takových to momentů je ve filmu spousta a netýká se pouze hlavní hrdinky. A ani Eric Bana jako bývalý zabiják mi nepřipadl zrovna moc přesvědčivý. Opravdu jsem jen nevěřícně sledoval, co se to na té scéně zrovna zvláštního děje. Třeba po tom jejím mistrném útěku, mi to přišlo jak nějaký road-trip s bláznivou dívkou v podání Saoirse Ronan, která jinak velmi dobře ztvárnila tuto mladou šílenou vražedkyni. A také Cate Blanchett nezklamala jako její hlavní rivalka. Kromě těchto dvou hereček, které hrají to, co mají, vlastně nevidím důvod proč bych měl Hannu někdy ještě vidět znovu. ()

mira.l

Nečekal jsem moc a dostal jsem toho ažaž. I když to mělo pár slabších míst spíš k pousmání (např. mi není zcela jasné, jak se Hanně podařilo z kanálu se vytáhnout a zavěsit na podvozek docela rychle projíždějícího Hummeru, a nebylo úplně zřejmé ani to, jak těžce ji agentka na konci postřelila, a hlavně je to celé takové nereá....ale nic, koneckonců proč ne?:) ), celkově to byl velmi dobře zvládnutý thriller, zpočátku polárně chladný, poté africky horký (mimochodem jsem tipoval, že byla odvezena někam do Nevady nebo Utahu, rozhodně jsem nečekal Maroko) a končící v evropském lunaparku. Ze začátku nebylo úplně zřejmé, kdo vlastně Hanna a její otec (tedy spíš "otec") je, a v jakém vztahu je k agentce v podání Cate Blanchett, ale i to se v závěru vysvětlilo. Pro mě do této chvíle neznámá (Pokání jsem zatím neviděl) a nevinně a mrazivě chladnokrevně zároveň vypadající Saoirse Ronan byla ve své roli natolik skvělá, že bych snad na chvíli uvěřil i tomu, že by tvrdá škola života od nejútlejšího věku za polárním kruhem dokázala udělat bezcitný stroj, který musí zabíjet, aby přežil, i z takové křehké dívky, ale výborná byla i záporná agentka v podání Cate Blanchett. O poctivých 4* nebudu debatovat, jsou tam. Jo, a bacha na patnáctiletá nevinně vypadající děvčata, některá můžou být pěkně ostrá...:). EDIT 22.2.2017 Druhé shlédnutí na DVD. Netřeba cokoliv měnit:). ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)