Krásný chlapec

• USA Beautiful Boy

Tento nekonvenční milostný příběh zkoumá cestu jedné manželské dvojice na pokraji rozchodu, která musí čelit nejen nepředstavitelnému žalu, ale také se pokusit najít světlo v nejtemnějším období svého života. Bill (Michael Sheen) a Kate (Maria Bello) se zoufale snaží najít alespoň nějaký náznak vysvětlení toho, co se odehrálo. Jejich osmnáctiletý syn spáchal sebevraždu, předtím však postřílel své spolužáky na univerzitě. Musejí ustát nejen pohřeb, ale především nápor médií a podivnou lítost přátel a zbytku rodiny. Jejich už tak napjaté manželství je podrobeno obrovské zkoušce, uvědomí si totiž, že jediné, co jim zbylo je společný zármutek, zmatek – a neštěstí, které zanechal jejich syn. Tato událost zásadně zasáhne do jejich života a nutí Billa i Kate čelit pocitům viny, vzteku, sebeobviňování, sebepoznání a nekonečné naději. Podaří se jim znovu najít štěstí a vidět sebe navzájem i okolní svět jasně? (HBO Europe)

panmroz

Tématem neotřelé, originální a vlastně zřejmě stále znovu a znovu aktuální téma (podobně jako například nedávný a skvělý Boy A). Bohužel formou i obsahovým zpracováním síla tématu protéká autorům mezi prsty. Spojení "hereckého filmu" a takový tý drbající se kamery není úplně to pravé a herectví to spíš škodí, než aby mu to něco přidalo. Obsahový rámec pak ze všeho nejvíc připomene ty příručkoidní pravidla vyrovnávání se s čímkoliv obtížným - hněv - odmítnutí - rezignace - uvědomění si - ... . Teď jen čekat, jak svoji šanci využije Lynne Ramsay s tématicky příbuzným We Need to Talk About Kevin. ()

nikoletkaa

Zajímavost: Není to poprvé, co Kyle Gallner ztvárnil postavu chlapce, který se dopouští masové střelby, aby si následně vzal život. Stalo se tak již v seriálu Odložené případy (od r. 2003) v epizodě "Rampage". ()

BOURQUE

Citom natočený film o „fenoméne“, ktorý sa Bohužiaľ čoraz častejšie sa stáva na školách, hlavne v tých v USA. Tí mladí ľudia si ani neuvedomujú následky svojich činov. Dvojica M. Sheen a M. Bello podala skoro bezchybný výkon. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

snek49

Mé očekávání se bohužel nenaplnilo. Velice zajímavé téma po všech stránkách, ale něco tomu chybělo. Film postrádal emoce, přitom vyloženě vyzívá k depresivnímu dramatu, u kterého by se mohl člověk třást po celý film... Bohužel... ()

uodevr

Nádherný, nádherně disturbing námět, ze kterého se dalo vytřískat mnohem, ale kurevsky mnohem víc. A co zejména ho v tomto případě zabíjí? Nuže, je toho víc - chabí herci (světlou vyjímkou budíž ta ultimátní hádka v hotelu), děravej scénář, prapodivná režie (ne v dobrém slova smyslu), nevýrazný soundtrack a co je nejhorší, tak nějak nicotný děj. Ten film je doslova a do písmene o hovně. Takových filmů je kotel, ale často nenudí, protože mají výborné herce, kteří samotní jsou kolikrát schopni utáhnout i tu největší bejkárnu. Když ale máte špatně napsaný děj, při němž se neděje vůbec nic a ještě do toho obsadíte neschopné herce...Mohl to bejt neskutečně silný a hluboce lidský film o těch nejhorších myslitelných útrapách, a místo toho nám tvůrci naservírovali talíř tak prázdný, že hodinu a půl do něj koukat je trestuhodně nudný zážitek. ()

LukeSharp

Trailery slibovaly emocionální ždímačku leč výsledek je zcela opačný. Celý film mi bylo vlastně úplně jedno co se s hlavní dvojicí děje a prostě mi tam chyběla nějáká dramatičtější scéna,která by se vryla do paměti. Zcela zabité téma vystřílení školy,vcelku odpudivá Maria Bello,pomalé tempo a s celkovým vyzněním filmu jednoduše nemůžu být spokojen. Proč třeba nedošlo ke konfrontaci rodičů obětí s hlavní dvojicí ? Hned by to mohlo být o něčem jiném. Takhle to bylo celé unylé a nijaké. Nicméně abych na film neházel jenom špínu,Sheen a Bello hrajou jako o život ,lze jim uvěřit každou slzu a nelituju že sem film dokoukal,ale představa byla trochu jiná. Mohlo to být emoční peklo,takhle je to jenom solidní drama. 60% ()

miki68cz

Tři za snahu, tohle téma tady už bylo a tentokrát jen z jiného pohledu. Snažili se moc, ale u mne jim to nebylo nic platný, plochý pokus o drama. ()

DonBraso

Když prostě mám rád Mariu Bello,nemůžu jinak,do tohohle snímku,se zase náramně hodila a zahrála na výbornou i Michael Sheen zahrál skvěle.Uvěřitelnost,vůle,pocity provinění,,všechno to mělo.Líbilo se mi na druhou stranu,že film se držel,jenom jich,neodbočoval,ikdyž nějaké vysvětlení by se hodilo.Atmosféra pomalá,místy na mrtvém bodě,to bych viděl jako mínus.Jinak tématem výborné,ale jak řikám,nebýt těch herců,je to průměr a pořád mi tam něco chybělo v tom snímku a nevim co. ()

tsatsiki

Z nadějného námětu vzešla jedna velká nuda. Hlavní role, kluk, co vystřilel spolužáky, tam moc nebyl, a hlavní dvojice nebyla úplně sympatická.Zahrané to bylo Jakš takš, ale bylo to celé utahané, nemastný, neslaný. Za mě 30%. ()

jopal

Strasne deprimujuci film, ktory ma viac-menej nudil a sklamal, lebo aspon koniec ho mohol niekam posunut, no nestalo sa. Miestami som si pripadal ako v relacii "Kriminalne noviny"... ()

belinko

Téma, na ktorú sa dal natočiť kasový trhák, byť tam pár zmien... asi by som začal najprv výberom hercom, dal by som skôr dôraz na známejších a tudiš kvalitatívnejších hercov, ktorých mená keby sa objavili, hneď by sa zmenil i rozpočet a kvalita výsledného filmu.. aby som nebol len kritický, niektoré scény stáli fakt za to, ako nápadom, tak i prevedením a emočnou silou (telefonát otca do odkazovej schránky mŕtveho syna)... chýbala mi tam ale nejaká sillnejšia zápletka, dobre - syn - samovrah čo postrielal svojích spolužiakov z pohľadu rodičov, ktorým sa rozvádzajú - úvod filmu skvelý, ale chýbal mi tam nejaký predel, niečo, čo zmení dej a otočí hore nohami, aby to nebolo v takej pochmúrnej a pesimistickej atmosfére od začiatku do konca... chýbala mi tam nejaká zápletka, nejaké zauzlenie, niečo čo diváka prinúti film začať brať vážne a tešiť sa nakoniec - takto divák už vedel ako to skončí... ako môže skončiť taký príbeh? i napriek tomu 4* ()

PTuranyi

Skvelý film o vzťahoch rozbitých drogami, o rodičoch a deťoch, o bezmocnosti. Režisér poskladal príbeh otca a syna z mozaiky úlomkov ich spomienok. Od detstva so šťastným vzťahom až po úplné dno. Škoda len toho šťastného konca, ktorý sa objaví ako blesk z čistého neba, ale aspoň sa v tom veľmi nevyžívali a odbili to záverečným titulkom. ()

baroko16857

Připadá mi, jako by tento film předjímal Newtownský masakr 14. prosince 2012. Buď jak buď, Lanzova rodina pravděpodobně musela procházet podobným zmatkem. ()

madline24

Jeden velký nevyužitý potenciál. Téma se určitě dalo zpracovat mnohem zajímavěji, sledovat motivy vraha, hodně mi chyběla nějaká retrospektiva do jeho dětství... takhle se film omezuje jen na sledování traumatu obou rodičů, které se ale bohužel nepodařilo ztvárnit nijak přesvědčivě a pro diváka zajímavě. ()

lord_kabb

Civilně natočené a uvěřitelně zahrané, žádná prvoplánová citová vydíračka. Pro nás, kdo mají děti, noční můra. ()

LuckyCZ

Film mě zaujal svým tématem. Je pravda, že mě nikdy nenapadlo, jak se musí cítit rodiče a nejbližší toho, kdo provede takový zločin. Námět je opravdu velice zajímavý, ale bohužel nebyl využit jeho potenciál. Chvílemi jsem se nudila a iritovala mě kamera. Za vidění stojí ale už jen kvůli té myšlence. ()

Camerona

filmy s depresivnou tematikou maju pre mna osobitne caro a posobia priamo meditativne. Krasny chlapec je o rozpore v rodicoch, partneroch, ktorym sa tragickou udalostou obrati zivot naruby, kracaju nepochopenim a zaroven su stale tahani k tuzbe rodica - vidiet vo svojom dietati anjela. avsak ich syn spachal nieco monstruozne a nik nevie presne preco. film rozhodne stoji za pozretie,ak vam neprekaza, ze film sa sustredi na opis bolesti a nie na strhujuci napinak. ()

peproch

Zdánlivě je to film o rodičovství a co a jak by se stalo, kdyby moje resp. naše dítě postřílelo ve škole spolužáky a pár učitelů, kdyby jeho pochroumaná psychika přerostla v psychotický masakr. Možná bychom mohli zvládnout takovou situaci, kdyby dítě bylo obětí, kondolovali by nám, před domem by byly medvídci. Což když je ale vrahem? Film ale o tomto není, není dokumentem o tragedii. Je dramatem o povaze manželství, pokud jeho forma, kterou se může stát rodičovství, skončí fiaskem. Výchova selhala. Ba se zrůdnila. Obviňování, pokusy o rezignaci o odchody z manželství, vyvinění se, hledání ztracené lásky, pokusy o truchlení. Všechno scénář výtečně ukázal. A Maria B a Michael S byli výteční. Tragedie končí happyendem. Musí se začít starat o sebe navzájem. ()