Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

BaffoSK

Thrillery veru neobľubujem ale tu mi to nedalo nespraviť výnimku. Skvelý námet, originálny a sympatický Ryan Gosling dodáva filmu tú šťavu, ktorá niektorým filmom chýba. Jediné čo dodám, že je to skvelý film z prostredia špinavej politiky, korupcie a prezidentskej kampane. 9/10 ()

tucnakova

vůbec by nevadilo, kdyby byl film ještě víc o tom, jak si gosling zavazuje / uvolňuje kravatu, zapíná / rozepíná kalhoty, nandavá / sundavá sako, přichází / odchází / jde kamkoli, usmívá se / mračí ... nó dobrý, stačí ... (kdyby george, kterýho jsem baštila jen jedinkrát - jako everetta, přemluvil na prezidenta leonarda, bylo by to bývalo lepčejší) ()

frolo

Motív, ktorý tu bol už niekoľkokrát, ale nikdy neomrzí (aspoň mňa osobne). Navyše videný v čase vrcholenia prezidentskej kampane medzi Clintonovou a Trumpom. Kto má viac špiny a podpásových rán na súpera ten vyhráva (a potom aká to demokracia). Ukážka toho, že nikdy sa nedá sedieť zároveň na stoličke mravnosti - ideálov a stoličke karierizmu - ambícií. Vždy sa musí jedna zlomiť. Ryana Goslinga som si obľúbil už dávnejšie, čo ma však prekvapuje je herecký výkon absolútneho neherca vždy vyškereného Klúniaka (ako ja ho nemôžem). ("Niekedy pôjdeme na pivo a možno mi povieš, čo si na guvernéra mal." "Ako vieš, že som nemal niečo na teba?") ()

HellsAngel

Výborná dráma z prostredia vysokej politiky, ktorá pod režijnou taktovkou Clooneyho stavila na jednoduchosť. Nechystá sa rozvíriť stojaté vody žánru, drží sa bezpečne pri zemi, no je skvelo napísaná a s ideálnou dávkou dejových zvratov, ktoré sú logicky a nenútene zakomponované do deja. Fantasticky hrajúci Gosling je už len čerešnička na torte. ()

LencaN

Popis filmu zde je stokrát dramatičtější než samotný film. Tohle mě absolutně nebavilo. Pořád nějaké intriky, kdo dá komu hlas, kdo na koho co má, byla to nuda. Čekala jsem tu zradu, že mi zatrne a přitom jsem se pak sama sebe ptala "... a to bylo ono?" :D žádná velká akce se nekonala. Herci fajn, ale scénář byl naprosto o ničem. Bylo to cosi sterilního, co nedokázalo zaujmout. Musela jsem koukání filmu přerušit a až další den jsem si uvědomila, že jsem to vlastně nestihla dokoukat... nějak mi to nevadilo ani nechybělo. ()

Franki69

Zákulisí americké volební kampaně v promyšleně vrstveném dramatu. Hrající režisér Clooney svěřil plátno hlavně Goslingovi a udělal moc dobře. A moc dobře se rolí hajzlů v pozadí zhostili Paul Giamatti a Philip Seymour Hoffman. O volebním systému v USA stačí vědět fakt jen základy a neztratíte se v ději. A je to pěkné, až antické drama, kdy každý musí v určitou chvíli někoho podrazit, aby dosáhl svého. Film je hodně komorní, odehrává se převážně v místnostech, na volebních shromážděních a na chodbách. Ani jednou se v něm nevystřelí a přesto je opravdu napínavý. Body z téměř super-hodnocení jdou ale dolů za ten otevřený konec. Buď ho někdo odstřihl omylem, nebo jde o „vyšší“ umělecký záměr. zabil ale celý film…tvůrčí tým nás provedl intrikánskou podívanou s tím, že jsme každému viděli do karet a najednou si máme sami vybrat, jestli pan mluvčí svého šéfa podpoří nebo ho potopí…to byla podpásovka a hodnocení tak nechávám na 70%. ()

Astonko

Pre mňa prekvapivo celkom trefa do čierneho, pretože som si každú jednu konverzáciu a výmenu pohľadov vyslovene užíval. Všetko to do seba po čase perfektne zapadne a nečakane vyústi. Je to podané veľmi dobre, ľahko pochopiteľne i keď nie úplne polopatisticky. Slabších päť, no zato silnejšia odozva u mňa zostala po skončení 8.5/10 ()

wdc

Mírně nečisté zákulisí amerických voleb. Film, u kterého je potřeba přemýšlet, zahrané dobře. ()

PTuranyi

Výborný politický thriller s kvalitnou produkciou, hviezdnym obsadením a rovnako hviezdnymi hereckými výkonmi. Mrazivá atmosféra politických machinácií v pozadí amerických prezidentských volieb sa rozlieha celým filmom a veľmi mi pripomínala House of cards. ()

koci

Zdá se mi, že Clooney by se jednoho dne rád stal prezidentem US. Největším trumfem The Ides of March jsou samozřejmě představitelé čtyř předních rolí - Gosling, Clooney, Hoffman a Giamatti vás naprosto uhranou, a to i navzdory nepříliš originálnímu scénáři. Film se rozjíždí pomaleji, druhá polovina však naštěstí přináší větší spád, zaplétání a rozplétání 'klasických' intrik politického světa. Řemeslně šlape celých sto minut na jedničku, Clooney zdatně navázal na Dobrou noc a hodně štěstí, ale dohromady nenabízí film nic výjimečného. Pochybuji, že si za rok na tento film vzpomenu. PS: Gosling se mi tu líbil víc než v Drive. (Leeds, 10/11/2011) ()

Stealth2

Zase jeden výborný politický film, mám rád režisérskou práci Clooneyho, výborný Giamatti a opět sqělý F.S.Hoffman, druhá půlka je parádní, trošku mě zklamal ten konec. ()

just a child

Aj keď to nebol najlepší film ever, a ledva som mu tam capla štyri hviezdičky, no niečo na ňom je. Nechal vo mne otázku, pochybnosti, záujem a chrobáka v hlave. Otvorené konce sú svine. No pán Clooney to vymyslel dobre. Je len na vás, či sa rozhodnete veriť, či sa Stephen nakopniec prikloní na tú správnu stranu. ()

Shaman::..

To, co jsem předpokládal, že dostanu, jsem dostal. Má to samo sebou několik scénáristických berliček, možná by se hodilo spíše slovíčko „náhod“, ale jinak velká spokojenost. Myslím, že s délkou nebude mít nikdo problém. Když v těchto dnech se u nás začínají objevovat kandidáti na (ne)prezidenta, tak je to více než aktuální. „Btw. Georgi, nechceš vzít jeden vedlejšák?“:-) ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)