Spin-off seriálu Battlestar Galactica, jehož pilot bude mít premiéru na podzim roku 2008. Caprica se odehrává 50 let před pádem 12 kolonií, zaměří se na osudy ředitele společnosti, která vyvinula prvního cylona a rodin Graystonových a Adamových. Jak je zjevné, všechno se bude točit opět kolem cylonů. Konečně se dozvíme jak vznikla ta osudová chyba, která za padesát let zničí všechny kolonie - jak přišli na svět cylony a začali první cylonskou válku... Jeho formátem už nebude čistokrevná sci-fi jako u BSG, ale něco co by se dalo označit za "sci-fi Dallas". V případě úspěchu naváže na tento pilot seriál, stejně jak tomu bylo u BSG... (Matrinx)

Myrddin

Docela dost origiální myšlenka, zpracování vlastně stejné jako u BSG (což mi docela vyhovuje), doufam, že takhle bude vypadat i navazující seriál... ()

Petike

Viem, že je niečo v neporiadku, keď protagonistke (Zoe by sme tak mohli bez väčších problémov zaškatuľkovať) nedokážem ani na sekundu uveriť, že je : 1.) Tínedžerský technologický génius 2.) Tajnou členkou militantnej skupiny nábožensky motivovaných fundamentalistov. O vierohodnosti jej rodičov (hlavne matky) radšej pomlčím. Kým v BSG som určité silené manierizmy v typizácii postáv dokázal pretrpieť, v Caprice mi polovica postáv tak v pilote ako aj v následnom seriáli pripadá ako banda chodiacich karikatúr hodných skôr telenovely venezuelsko-nemeckej produkcie. Apropo, serie ma, ako sa tvorcovia znova zameriavajú len na kultúru najviac 3 z 12 planét. Nič v zlom, ale keďže sa seriál tentokrát neodohráva (doslova) po funuse a nemusí už len flashbackovať do domáckej minulosti postáv, nebolo by na mieste ukázať aj niečo viac z jednotlivých planét tvoriacich Kolónie ? Ľudkov z Kozorožčej a Býčej už mám po krk... ()

Elegnor

Klobouk dolů, dalece to předčilo má očekávání - má to spád, má to náboj, má to napětí. Jen doufám, že seriál samotný na tom nebude o moc hůř, bojím se rovzláčnosti na jedné straně, na druhé pak množství informací, které se určitě budou snažit filmaři předat. Ale to necháme budoucnosti, pilotní díl má u mě absolutně hodně velké plus.. ()

Goodmen

Jsem velmi potěšen. Caprica si buduje své základy jinde než BSG, nekopíruje jí, ale jen jí lehce využívá. Rasismus, politika, náboženství – stejné jako u BSG, ale trochu z jiného konce. Parádní restart BSG. Jsem velmi zvědavý na seriál. ()

Yivo

Jako fanouška battlestar galaktica mě tento film mile překvapil, moc pěkně spracovaný a s atmosférou předchozího akčního seriálu , to se jen tak nevidí. Tvůrcům musím rozhodně zatleskat a myslim , že tento seriál má velký ambice. ()

JasonV

SILA! Pilot ma naozaj dostal. Cakal som nieco ako Dallas a dockal som sa dokonaleho prequelu k BSG. Spojenie nabozenskej a technickej linie a to ako vlastne vznikli Cyloni je tak neuveritelne, ze to by to vlastne tak naozaj mohlo byt :D A pri scenach ked sa prvy krat vyslovuju mena Adama a Cylon ma az zamrazilo. Ku koncu som pozeral na obrazovku s otvorenymi ustami. Zatial je to jednoznacnych 10/10 a absolutna povinnost pre kazdeho fanusika BSG. ()

Adams

Zklamání, celkově chudý děj odehrávající se v 5 místnostech. To spojování náboženství, různých etnik, teroristy, bohy, počítače a realitu - vznikla z toho kašamalta. Jakoby scénáristé chtěli vytvořit nové pojetí pohledu na cyber technologie, ale moc jim to nejde. Přál bych si, aby někdo sfilmoval klasický příběh od Asimova. V jednoduchosti je krása, v tomto filmu je spíše chaos, než dané téma. Dvě hvězdičky pro pro mě dobrou atmosféru z pohledu na města. Herci nic moc. ()

Adolf47

Jeden by řekl, že to Battlestar Galacticou skončí. Ale ono ne. Nejenže to neskončilo, ale má to šanci stát se nejzajímavějším počinem na seriálovém poli. Lepším než Battlestar Galactica. Uvidíme. ()

Operator

Po slednutí pilotu si myslím, že seriál bude dost zajímavý. No, uvidíme, prozatím hodnotím optimisticky. Využití některých skladeb z BSG a rozvíjení jejího příběhu. Co víc si přát! ()

Marčus

Mám-li hodnotit tento film jako samostatný produkt, pak jde o průměrnou podívanou s jedním zajímavým nápadem a silně průměrným zbytkem. 60 % ()

Isfio

Prvá séria celkom zaujímavá, určité obohatenie sveta BSG, ale 2. séria poslal celý seriál do kytek. Neviem čo sa stalo, či prepustili všetkých scénaristov alebo aká iná príčina je za tým, že sa stala z toho nudná nezáživná Esmeralda. ()

Sodan Molotov

Na celém seriálu mě nejvíce uchvátily drobnosti, které se samotnou příběhovou linií až tak moc společného neměly. Svět Capricy je dle mého dokonalá kombinace cca 50-tých let průmyslové Ameriky prolnuté všelijakými moderními věcmi od vermírných lodí, přes digitální V-World až po toustery v domácnostech. Toto pozadí spojené s opět skvělým zvukem od Bear McCrearyho je nepřekonatelná kombinace a minimálně u mě prostě bude bodovat pokaždé. Co se týče příběhu, tak ten měl podobný průběh co se týče zaujetí jako BSG... začátek vás rychle vtáhnul do děje, uprostřed to stagnovalo a na konci strhující podívaná plná zvratů. Paradoxně jsem rád, že celý seriál skončil hned po první sérii, protože nevím zda bych se dodíval až do konce, kdyby se to táhlo stejně jako BSG. Ale každý komu se líbi svět BSG tohle prostě musí vidět a to bez debat!! ()

chevronman

Asi je dost těžké hodnotit pouze pilotní díl bez seriálu samého. Podle mě v tomto Pilotu bylo řečeno vše podstatné, co být řečeno mělo, jde zde vidět propojení s BSG, a to dost silné, a seriál je tímto pilotem pěkně nastartovaný. Samotný seriál se pak během své první poloviny nikam moc neposouvá. BSG atmosférou na mě Pilot tak úplně nedýchal. Je to prostě odlišný seriál, což není ani tak moc způsobeno způsobem vyprávění děje seriálu, ale spíš umístěním seriálu do prostředí zkorumpované společnosti Capricy - do světa BSG to nepřináší nic moc nového, intriky a podvody zkorumpované společnosti můžeme vidět i v tolika jiných seriálech, které se BSG vůbec netýkají. ()

TONYNKO

Pilot sa velmi zadaril. Celé je to velmi cool a dosť teen proste ako BSG pre dospievajúcich. Mladý Adama potešíl, hlavné postavy zaujali, vznik prvého Cylona ma teda dosť prekvapil a som dosť zmätený. Snad na konci seriálu všetko do seba zapadne. Pilot 9/10. ()