Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Boudyy

Návrat starých známých tváří zdvihává tento díl, který je trikově a scénáristicky stejný jako trojka, na tři hvězdy. ()

Mistr_Moon

Když mi slečna u pokladny oznámila, že je jedno jakej lístek mi vytiskne, že si můžu sednout kdekoliv odpověděl jsem, že mě to nepřekvapuje - v sále nás bylo všehovšudy 15. Méně je ale někdy více a tímto heslem se řídil i čtvrtý Underworld. Skoro žádný příběh ani dialogy, krátká stopáž, relativně málo postav a i akce byla opět převážně minimalistická, jak už bývá v rámci této série zvykem. Ale to mi vůbec nevadilo, protože to bylo efektivní. Nevadilo mi ani, že se celý film odehrává ve tmě, že Kate tentokrát nikdo nerozepnul korzet, že ve 3D to vypadalo jako počítačová hra a vůbec toho 3D tam taky moc nenarvali. Stejně to byla jedna úžasná jízda od začátku až do konce. Kdybych byl objektivní, tak dám za ty otevřené zlomeniny, za malou holku, co půlí hlavy a vytrhává hrtany, za potoky krve a vybuchující těla, za nevyčerpatelné zásobníky, tři hvězdy. Ale já objektivní nejsem a protože Selene je prostě boží a táhne celý film z bahna do nebeských výšin, ostatně jako i v předchozích dílech, přidám ještě jednu. Jinak na scénu, kde dá bodyček jedoucí dodávce, budu ještě dlouho vzpomínat. Doufám, že aspoň ještě jeden díl bude, tentokrát i s Michaelem (fakt jsem doufal, že se na konci filmu ta modrá potvora objeví). ()

vieriX

Jako má Resident Evil svou Alice tak má Underworld svou Selene. Po jednodílně pauze se nám tu Kate Beckinsale opět vrací a je to jen dobře. Tahle série si nikdy nehrála na nic co není jela si prostě po svém písečku a to je jen dobře. Máme tu více akce plus nový druh super Lycana. Jelikož konec je otevřený tak si myslím, že do dvou let tu je další díl. ()

RyanRainheart

Bez Scotta Speedmana ubyla Underworldu romantika a na řadu se dostal non stop akční nášup. Pro někoho dobře, já osobně měla Scotta ráda a tak mi nezbývá, než si počkat na další díl, kde se snad vrátí, a nebo si příběh domyslet. Na jedničku to nemá, ale na třetí díl docela slušný (když nepočítám Vzpouru Lycanů). ()

intro

Pro mne malé zklamání. Na film jsem se těšil opravdu hodně. Předchozí díly s Kate byli podle mého velmi podařené. U Underworld: Probuzení už tomu tak není. No dám tomu ještě šanci a film si pustím ještě jednou, uvidíme. Zatím 60% ()

ratpile

Nejhorší díl, připomínající spíše Resident Evil. Atmosféra, mytologie, zajímavější postavy - všechno seškrtáno na minimum. Zůstalo jen bohapustá akce, která nestíhá nijak výrazně nudit, ale druhý den si na ní člověk nevzpomene. ()

Borecz

"Dafuq did I just see??" Mizérie. Dlouho jsem musel přemýšlet, proč dát aspoň tu jednu hvězdičku a dospěl jsem k názoru, že pokud zavřu obě oči, tak to možná není odpad. Ze začátku jsem měl pocit, že se dívám na nějakou parodii... naneštěstí tentýž pocit vydržel až do konce filmu. Špatné, špatné... ()

Mr.Roman

Prvý krát som po dieli Underwolrdu nespokojný a krútim hlavou. U toho najnovšieho s podtitulom Awakening očakávania síce neboli veľké, no i tak sa ich filmu nepodarilo naplniť. Lepšie by bolo sériu utnúť. ()

Romeroo

Nebudu rozepisovat nějak dlouhé bláboly...kdo má rád akci, krev, vlkodlaky, upíry, Kate, stříbro, pár cool scének,vzpnutý mozek atd... tak se pobaví, kdo očekává od filmu trochu víc, musí kliknout na odpad...já jsem čekal akci, krev, vlkodlaky.... ()

Jeremiasz

5 hvjezd, to jako fakt! Nejprve, aby nedoslo k nejake mylce, chci podotknout, ze jsem opravdovy fanda Underworldu, je to moje guilty pleasure, miluju to snimani sexy namodralym filtrem kamery, jehoz smysl jsem nikdy plne nepochopil, modrooke upirciky, latexovy oblecek Kate Beckinsale a lykanty, kteri maji ve sve zvireci podobe tvary, za ktere by se nemusel stydet lecjaky alien. I ty lehce stupidni scenare me berou za srdce. No a Awakening je opravdova perla sagy a prulomovy film svetove kinematografie, jenzto se muze pysnit 13 nezpochybnitelnymi NEJ, ktera na jedom mist v pouhych 85 minutach (vcetne zaverecnych titulku) nemate sanci jinde videt. Protoze tato NEJ si zaslouzi podrobnejsi rozbor, umistil jsem je ve svem CSFD denicku, pokud si ted tukate na celo, proce jsem tomuhle zverstvu dal 5 hvjezd, podivejte se tam a sami uznate, ze jsem proste nemohl jinak. Paradoxne prestoze tenhle film ma suverene nejvic NEJ ve filmove historii, mate pocit, ze vsechno jste uz minimalne 20x videli (z toho aspon 10x v tomhle filmu) a ze to uvidite jeste minimalne Xkrat je jasne z hrozive otevreneho konce, ktery se netaji vyhruzkou, ze tohle fakt NENI konec. Jiz ted slintam blahem a nedockavosti ()

Olafsson

Brutální akce od začátku do konce.. Nulový scénář.. Akční jednohubka.. Škoda že si Michael nezahrál víc.. A proč proboha obsadili toho metrosexuálního modela? Nutno vidět pro fandy série.. ()

Eilem

Tri plusy prvy ten ze som fanusik tejto serie , druhy Kate Beckinsale a treti tempo filmu. Ostatné slabota. 5/10 ()

konysua

Kate Beckinsale již dlouho zaujímá místo v mých vlhkých snech. Naštěstí vyplňuje většinu stopáže filmu, takže není nouze o dlouhé pohledy do dálky s lehce otevřenou a pracně navoskovanou pusinkou. Při akčních scénách jsem až koukal jak dokážou přetvořit fyzikální zákony. Z předchozích dílů jsem byl zvyklí, že všichni skáčou jak s raketovými botami a hrajou s autobusy pinball, ale tady už to bylo všechno nějak moc. Nesmírně sexy hlavní hrdinka dokáže zaběhnout stovku rychleji než je rychlost světla, aniž by se jí rozmazal make-up nebo aspoň trošilinku natrhl latexový obleček. Jaká škoda. Bohužel to s Underworldem vypadá stejně jako s filmy o Umbrella Corporation. Spousty dílů, další mračna se k nám nejspíš ještě přiřítí a proč? Abychom dostali jen další podprůměrnost s víc a víc natahovaným příběhem, ve kterém se ztrácím už po 3 díle. Tak zase příště má drahá. 3/10 ()

george82

Dost krátké, ale na to co se ve filmu odehrálo, tak to úplně stačilo. Nevím, jak hodnotit tenhle film. Bylo to prostě takové lepší Béčko. Je to pro mě stejná masovka jako Resident Evil. Prostě čím víc dílů, tím stupidnější příběh a nabalování dalších nesmyslných zápletek. Na jedno zkouknutí doma ale postačí. ()

pery352

Jelikož se mi líbily první dva filmy a třetí se vracel do minulosti. Nemohl jsem se dočkat jak to bude pokračovat dál. Začátek byl slibný. Lidé se dozvědí, že existují upíři a licani. Začínají čistky. Pak už je to takové kolísavé. Ne, že by akce bylo po málu, ale jsou zde nesmyslné dialogy a dost vedlejších postav, které si oblíbíte a oni pak zmizí ze scény a nastoupí za ně jiná. Každopádně je to výborná podívaná a nato, že je to jeden z prvních velkých projektů dvojice Måns Mårlind a Björn Stein udělali velký kus práce. Je jisté, že tato série ještě nekončí. ()

KateW

Série pokračuje s menší pauzou ve stejné kvalitě. Kate si drží svou hodnotu, příběh neztrácí na dynamičnosti. Objevení nových postav je vítaným oživeným, tudíž nemáte pocit stále stejné odrhovačky. Ó, jak mi chyběli filmy, kde si upíři místo vylévání srdíček, navzájem srdce vyrvou.. ()

kubas369

Další zbytečně při životě držená serie, kde každý následující díl je o třídu horší a odfláknutější než ten předchozí. A to první díl byl docela zajímavý a koukatelný bečko za to Awekening už je jen překombinovaná sračka z pár ohranejma scenama který i přesto pobavěj za to ta jedna hvězda. Ale ne, teď kecám ta jedna hvězda je za Kate protože ta je v tom latexu furt hrozně sexy. ()

Brmbolec

Underworld sériu som vždy považoval za zbytočnosť v rámci žánru. Možno ešte jednotka fungovala ako solídna jednohubka, ale inak som sa pri každom diely nudil. Ani posledný počin nie je bohviečo a ani technická úroveň nie je na vysokej úrovni, ale budiž, má to svojich fanúšikov... 40/100 ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)