Mladá dělnice Helena Pokorná i její ovdovělý otec jsou zaměstnáni ve stejné továrně. Otec tráví dovolenou doma v Praze a už se těší do práce. Helena má jet za odměnu na rekreaci k moři. V rozpáleném červencovém dni jede dívka v přeplněné tramvaji do práce. Na nábřeží ji dav vytlačí ven a Heleně se nepodaří nastoupit ani do několika dalších vozů. Dívku zláká řeka, zavolá proto do práce, že je nemocná. Parníkem se dostane do Modřan. Tam se setká s mladým mužem, který se po noční směně chce u řeky vyspat. Helenu vtáhne do podivných zábav parta notorických povalečů a slečen od vody. Jeden z chuligánů jí schová šaty. Heleně pomůže mladík, jenž ji po probuzení neustále sleduje. Otec, který vezl Heleně do práce svačinu, zjistí, že je dcera považována za nemocnou. Zaskočí za ni u stroje a těší se, jak si to s nezdárnou dcerou vyřídí. Dívka se mezitím prochází se svým novým známým po Praze a bojí se vrátit domů. Mladíkovi uteče, ale ten přijde do jejich bytu dříve než ona. Má radost, když se od otce Pokorného dozví, že je Helena řádná dívka. Helena se za svůj čin stydí a sama roztrhá poukaz na rekreaci. (oficiální text distributora)

Ironfood

V podstatě něco podobného jako Dovolená s Andělem, jenom je tu míň Marvana a bohužel hlavně mnohem míň humoru. ()

vitekpe

Nuda. Strasna nuda. I kdyz je to hezky barevne a jsou tam herci jako Marvan, Kemr, Zahorsky, Bohdalova atd., koukatelen to moc neni. Alespon pro me to teda bylo usili, vydrzet az do konce... ()

farfalla

Po tolika letech je tento film spíše přehledem přehledem problémů, které řešili v té době, a obrázkem životného stylu. Na dovolenou do zahraničí jen za odměnu, frustrace z ranní dopravy, kolektivní soužití doma i v práci. Snad jen to hledání dobrého životního partnera je aktuální i dnes. ()

kebom

Táto agitka je natoľko vzorová, až to nie je pekné. A mám pocit, že popularite skôr vďačí humorným dialógom, ako sileným "poučným odkazom". ()

spiritus

Absolutní předností tohoto filmu jsou krásné reálie konce 50 tých. let, kde se to v ulicích hemží tehdy novými tramvajemi T1, ulice kropí novinka z LIAZU Škoda RO, slangově nazývaný Trambus o autoparku ani nemluvě. Z podobných důvodů se na tyhle filmy rád podívám, protože to jsou dokonalé sondy to vizuálu tehdejšího poststalinského světa. Navíc je zde znát tuhéideologické odproštění a beru to jako pokus o hlouběji nezaujatou veselohru. Ano, dělník je tu pořád mírně glorifikován, ale ne už tak obskurním způsobem a ty tam jsou agenti přisluhovači a mandelinka bramborová. Pro fanoušky žánru zajímavá volba... ()

EllienPM

Hodně mi vadí to prostřihávání - od prosluněných scén u vody, k papundeklu ve fabrice. To je tak rušivé, jako by vás někdo vzbudil z hezkého snu ve čtyři ráno. ()

arcticsky

Krásná Klepáčová a zajímavé záběry na Prahu a Vltavu 50 let (aha - kamera Stallich). Jinak ovšem uhozená agitka.... ()

MickeyStuma

Lehká úsměvná agitka, která výchovně poukazuje na poctivé docházení do práce. Opět vynikající Jaroslav Marvan tu rozehraje otcovský koncert, který jakoby se pro práci už narodil. Jeho přesvědčení je tak uvěřitelné, že by se jeden do práce snad začal těšit. Dnes už některé scény přijdou k smíchu, jako třeba ta v podniku, kdy si Bohuš Záhorský v roli mistra stěžuje Jaroslavu Marvanovi, že dnešní den je samá dovolená a on že tam je skoro sám, a všude kolem se courá taková spousta lidí, až to připomíná mraveniště. Ono vůbec je to v tomto snímku nějak přelidněno. Přeplněná tramvaj, přeplněné tramvajové zastávky, i u řeky je spousta lidí. A všichni se tváří spokojeně. Ano, vždyť žijí v socialistickém ráji. Při sledovaní tohoto snímku bych si filmový zážitek těmito věcmi však nekazil. Jedná se o povedené odpočinkové, takové letní dílo, které rozhodně neurazí. Nakonec to celé výchovné vyznění dává zapravdu. Když se má jít do práce, tak se tam prostě půjde a hotovo. U vody je líp? Nu budiž, tenkrát dotyčný nejel třeba na rekreaci, dnes už je to rovnou na výpověď. Zkrátka, agitka neagitka, film je výborný a rád se k němu vrátím. ()

GIK

Celkem ucházející až na strašlivou sekvenci na koupališti s partičkou vtipálků (spíše trapáků) a schovanými šaty. Symbolika: 3x6 nebo 33: „Bylo šest hodin. Dnes je středa 3. července.“ 33: 2:25 – číslo popisné 33; 44:31 – skříňka č. 330; 1:05:29 – SPZ 0G – 12; 3x6: 24:54 – Marvan. 39:13 – Klepáčová ()

Brinkley

Holka od vody je zajímavá pouze z dokumentárního hlediska, a to díky četným pohledům na Prahu 50. let. Jinak spíš děsí propagovaným "normálním" životem za socialismu. Hvězdu navíc dávám za ty dialogy, jejichž tupost mě rozesmála. ()

Godhaj

,,Pepušo, nahřej trpaslíka s hlasem obra.“ Slečna od vody je taková zmatená komedie, kde jsem většinu čau vůbec nechápal repliky a chování postav. Začátek má příjemné, pomalé tempo, kdy s téměř dokumentárním stylem sledujeme okolí Vltavy v pražských Modřanech. Jenže pak začne milostné vrkání hlavních postav, samozřejmě plné odmítání a vykrucování se, které trvá až do konce. Na druhé straně sledujeme počínání taťky Marvana, který vlastně jen čeká na to, až se vrátí dcera domů. Jako komedie to není moc vtipné, vlastně je to většinu času nudné a takové letně ospalé. Potěšily mě jen záběry každodenních reálií staré Prahy, které mají svoje kouzlo, tehdejší módní kreace a super účes Evy Klepáčové. ()

Fajt

V tomto filu jsou velice pěkné záběry běžného všedního ruchu a života na ulicích. Hlavně oceňuji scény odpočinku u řeky, který má skutčnou atmosféru té doby. Takže agitka neagitka, pro mne je to skvělý film a ukázka slušné a bezpečné doby, narozdíl od dnešních sr.ček !!! ()

Kajislav89

Když odhlédnu od průhledné agitace (zase tolik jí nebylo) a teatrálního závěru, který navíc zůstal podivně otevřený, vychází mi z toho flm, ze kterého dýchá pohodová atmosféra příjemného letního dne u vody. Herecké výkony považuji za velmi slušné. A v neposlední řadě oceňuji dokumentární hodnotu filmu. Jako milovník zaniklé historie (ne politické, ale spíše neexistujících ulic a pozměněných míst) prostě nemohu jít s hodnocením níž. ()

Pitryx

Miloučká agitka o bulačce, taková neškodná slátaninka. Nedělní podvečer tím zabít jde. 201110146841/6921++++++ Zvyšuji hodnocení o dvacet. Ale jinak vcelku souhlas s mým starším komentářem. Některé pasáže (v baru) jsou nudné. 20180409 ()

tatopulos

Eva Klepáčová byla hezká, je jistě příjemné se na ni hodinu dívat. Ale kromě pohledu na její tělo film nic zvláštního nenabízí. Téměř nulový děj a zápletka nikde. ()

ostravak30

Bořivoj Zeman natočil takovou pohodovou letní romanci, v níž převládají lehce socialistické sklony u otce Heleny, který i přes dovolenou jde do práce a sám vlastně ani neví, co by na dovolené dělal. Trochu mi jeho role připomínala revizora ze dvou filmů o Andělovi. I zde hrál trochu nerudného, ale v jádru dobrosrdečného člověka. Jeho postavou ale propaganda končí, nic dalšího komunistického bychom najít nemohli. Snad jen, že uvězněná dcera, vědoma si svého prohřešku, poukaz na rekreaci roztrhala. Nicméně samotný ministr film odsoudil. Helena si užívá u vody, tam pozná chlapa a je jasné, že to mezi nimi bude jiskřit. Další zajímavá věc mi přijdou ve filmu přeplněné tramvaje. Je to trochu jako dobový dokument o tom, kterak Praha opravdu potřebuje metro. O něm se totiž mluvilo již od 30. let a koncem 50. už to byla poměrně hlasitá diskuze. Od snímku nelze čekat nic závratného. A to jak dějově, tak nějakým závažným tématem. Na druhé straně jako by šlo o takovou provzdušněnou oslavu volnějších časů, jelikož s koncem 50. let se upouštělo od politických procesů a počínalo se volněji dýchat. ()

Dzony

Víte co se mi na tom líbilo? No ten pohled do historie dětství mých rodičů, bez moderních technologií, množství aut a spěchu. Nezaznamenat ani jednu vulgaritu (ženský pohl. orgán např.), byl pro mě balzám. A že to byla agitace? Agitace na slušné chování a dobrý charakter mi fakt nevadí. Komunista jsem nebyl a nejsem. Hezký den. ()