Take This Waltz

• Kanada Take This Waltz (více)

Vtipný, hořkosladký film o jednom milostném trojúhelníku. Margot (Michelle Williams) zjišťuje, že na vztazích ze všeho nejvíc zbožňuje líbánky. Jenže je už pět let vdaná. Co se stane, když na služební cestě potká zajímavého muže, který, jak se nakonec ukáže, je její soused? Trocha flirtování se zvrhne v trochu něco víc a na světě je velké životní dilema a nutnost vybrat si mezi dvěma rozdílnými druhy lásky. (Traffic)

kareen

Mám strašně ráda Michelle Williams, protože její hrdinky jsou z masa a kostí, její pohled vždy říká: ano i já toužím po krásném romantickém vztahu, ale zároveň žiju v reálném světě, už jsem toho prožila příliš, abych nevěděla, že vztahy dokáží být bolestné a svými rozhodnutími mohu mnohdy ublížit nejen blízkému člověku, ale dokonce i sama sobě. A právě proto si ji neumím představit v nekomplikované, povrchní romantické komedii, protože tam by svou opravdovostí působila jako pěst na oko. Což naštěstí není případ tohoto filmu, ten je svým příjemně civilním laděním o hodně bližší jejímu naturelu a přirozenému herectví. Take this waltz je sice spíš drama než komedie, ale disponuje některými vtipnými a trefnými dialogy a také výbornou hudbou, Leonard Cohen je volba, která nikdy nezklame. ()

katasta

Tak nějak jsem se nedokázala do Margot nijak vcítit a to je u takového filmu prostě konec. Nenašla jsem na ní nic zajímavého, co by k ní přitahovalo hned dva chlapy najednou, spíš mi připadala jako takovej tuctovej magor. Její problémy mi nepřišly vůbec zajímavě zpracované. Je to film o tom, jak se nějaká divná holka Margot plácá od jedné strany k druhé, protože není schopná nějakých závazků a je vyplašená ze všeho, co je okolo ní... Prostě divný a nezáživný. ()

Alementina

romanticky masakr, ve kterem neni jasne, co je vlastne happy ending... Tohle je neskutecne, krasne barevne... staromilsky barevne... a ty pocity, ja se tak strasne za ne chtela dotknout ...neuveritelny, jak se da natocit to, ze se tak moc chcete druheho dotknout a tak moc se tomu branite, protoze ... protoze ... protoze .... a to "protoze nikdy nevyslovite... a nedotknete se ... uf, tohle byla silna kava, ale dobra a hral u ni Leonard Cohen a hlavne Buggles a jejich nesmrtelny hit Video killed the radio star... Scenu s Martiny povazuju za jednu nejvic sexy scen vubec.... ()

italka63

Hmmmm.....až tak mě to nebralo. Možná ne zrovna moje vhodné rozpoložení ,každopádně je tohle koloběh života, ať chceme nebo nechceme. Všichni tápeme a občas se bojíme toho, že se bojíme, jsme o sobě pochybovační a sebevědomí na nule, což se o hlavní hrdince Margot zrovna říct nedá, ta se s tím moc nemazala, asi proto, že byla bezdětná. Volba mezi pohodářem manželem a energičtější známostí. Ale volila tak, jak volila a existenční otázky ji zřejmě nepálily, tudíž se rozhodla....ale správně? Každopádně byla její role dobře zahraná, ale víc jak za tři to opravdu nebude. ()

PogoJoe

Ubrečený, smutný, melancholický, pocitový vztahový film s několika hezkými obrazy, při kterém jsem se většinou necítil moc dobře. ()

kalap

Na tom filme sa mi najviac páčil komentár kolegyne larelay, ktorým ma zlomila a pridávam dalšiu hviezdu na štyri. ()

Aljak

Veľa ľudí to porovnáva s filmom Blue Valentine, ktorý ma teda absolútne nezaujal, takže som bol zvedavý. Tento film bol ale o triedu lepší a možno tomu dopomohol práve ten humor a niekoľko celkom dojemných scén (Blue Valentine mi predsa len prišiel taký surovší). Napriek tomu ale ani Take This Waltz nesplnilo počiatočné očakávania. Rola Margot (Michelle Williams) mi pripomínala Bridget Jones. Taktiež to bola žena, ktorá v podstate nevie čo sama chce, balansuje na hrane rozhodnutí, ktoré môžu výrazne zmeniť jej život, a k tomu sa jej darilo sa často aj spoločensky strápniť. Akurát, že Margot bola oveľa sebavedomejšia a keď sa to tak vezme aj poriadna mrcha... Myslím, že myšlienka milostného trojuholníka by sa dala spracovať aj oveľa lepšie ako v tomto prípade. ()

Marqta

Pomalu plynoucí film s takovou bohémskou atmosférou pastelovými barvami a hořkosladkým příběhem. Na jednu stranu to bylo zajímavé, na druhou stranu to šlo naprosto mimo mě, protože jsem nebyla schopná se ztotožnit nebo pochopit ani jednu z postav. Možná to bylo i proto, že navzdory tomu, že hlavním motivem filmu byl život, (nebo aspoň jeho část) tak postavy nebyly na můj vkus úplně jasně vyvedené/vysvětlené..takže to tak nějak pokulhávalo. Možné je ale i to, že postavy byly opravdu tak "podivné" jak se zdá na první pohled a já nebyla jen schopná to pochopit... Další věc byla na můj vkus příliš dlouhá stopáž, prostě bylo vše zbytečně natáhlé a obsah se tím hodně rozpliz.V druhé půlce jsem se místy nudila a doufala jsem že se snad stane něco...cokoli dalšího...nestalo se. Abych shrnula to pozitivní, tak to je atmosféra snímku, hudba a herci- to je tak ono...Jednou mi to stačilo. Za mě je hodnocení kdesi mezi 3 a 2 hvězdičkami. Průměr. ()

selviskhed

Seth Rogen furt vaří kuře a Michelle Williamsová je furt ve sprše. To kuře znamená dobré jídlo a ta voda znamená emocionalitu. ()

Juto

Vo filme ,,Take the Waltz" sedí na režisérskej stoličke Sarah Polleyová, ktorá vytvára farebný portrét vášne (alebo jej nedostatku) vo vzťahoch. Jej film je doslova pestrý. Scény, kostýmy a miesta sú svetlé, čo je pre zmenu príjemný pohľad. Navyše film sa odohrá v Kanade, ktorá nie je známa ako jedna z najpestrejších krajín, ale ,,Take the Waltz" môže zmeniť váš názor vďaka režisérke a jej láske k tejto krajine. Emocionálna pravdivosť a úprimnosť mi umožňuje odpustiť veľa nedostatkov filmu. 8/10 ()

Riley

Původně jsem chtěla dát 3, ale jak o tom přemýšlím, musím přidat, protože námět byl originální a dle mého velice trefný. Navíc některé svádivé dialogy mě dost bavili. :) 70% ()

nineweh

Nemám ráda "realistické" indie filmy s minimem hudby, ani filmy, v nichž nesympatická hrdinka (možná bych měla spíš napsat připitomělá, duševně nevyrovnaná, emočně nevyspělá kráva) není spokojená se svým životem, a tak se rozhodne pro "zásadní" krok, místo aby se snažila vyřešit stávající problémy. Co na ní kdo vidí (kromě mužského publika, které si v tomhle filmu fakt může prohlídnout Michellino všechno) asi nepochopím. Ne, tohle na mě fakt nefungovalo. ()

Courtemanche

Nezávislý film o lásce, o tom, co se může stát, když po letech si myslíme že vše je fajn a již není třeba pro nás udělat nic navíc. V žádném případě není to komedie. Já hlavní představitelku chápu a plně ji podporuji, protože, když někdo potřebuje víc toho ve vztahu (bavíme se o tom, i po letech), tak proto musí i něco udělat. Margot to zkouší ale klasicky nepochopena, klasika že lidi se schovávají za myšlenky jako že ,,Co bys po letech ještě chtěl, buď rád za dům, že nejsi na točné sám/sama, atd.,, Hlavní představitelka Michelle Williams je tak okouzlující, rozhodně ne jedna z davu, že se ani nedivím že byla vybrána. Problémem tohoto filmu ale je, že Sarah Polley již nedokázala tak dobře pochopit myšlenky muže, nezkoumá ho, vůbec ho neřeší a vedle Margot působí jako druhořadý. To je ta chyba. chceme řešit vztahy, ale jednostranně to nejde. ()

Fanita

Do polovice filmu som si myslela, že som našla film, ktorý by mohol patriť do mojej top desiatky. Krásny, naivný, milý, erotický. Od polovice som už len čakala ako vyriešite ten problém života, ako vyriešite to neustále túženie ženy po niečom, čo nemôže mať....? Pozor Spoiler: Tie trojky mi úplne zabili nádhernú atmosféru filmu...pokazené... ()