Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Babulik odpad!

Po zhliadnutí týchto zvratkov som si istý len jedným: že nechcem byť susedom niekoho, kto tomuto hnoju nadšene udelí viac ako jednu hviezdičku. ()

michma2 odpad!

Nepochopitelná sadistická zrůdnost. Jsem dost tolerantní, ale tohle by nedokázal ani Zdeněk Troška, zničit, zakázat, zapomenout! ()

srolyma

Tak takhle vypadá současná balkánská kinematografie? U tohohle se v Bělehradě cpete popcornem?? No fuj, Jugoši jedny úchylný. Zahrané je to ovšem slušně, atmosféra hustá, na závěr emoce jak prase, ale na druhou stranu se mi z těch všech nechutností často zvedal kufr a nemyslím, že by to bylo úplně potřeba… Jo a o čem že to vlastně je? Vysloužilý pornoherec chce zabezpečit rodinu a tak kývne na velkorysou nabídku na natáčení. Když zjistí o jaký film vlastně jde, tak by rád vycouval, ale už je pozdě… Takže je na tom úplně stejně jako divák tohoto díla. ()

george16

To by mě zajímalo, proč se takové filmy točí. Jedno jsem se na to podíval a už asi nikdy nepodívám. Ne kvůli tomu hnusu, který je na plátně zobrazen a odráží se v něm všechny pervezní představy a snad všechny druhy porna, ale hlavně kvůli tomu, že jsem vůbec nepochopil, proč se takové filmy točí. Příběh dobrý i jako thriller by to šlo, ale ty dávky hnusu - naštěstí jde vidět že je to chvílema hodně trapně nahraný, už si asi nechám ujít. ()

rasto87 odpad!

Ty vole tak teraz sa pýtam sám seba či som normálny ja alebo režisér, ktorý sa na takéto niečo dal. Mnohým sa tento film páči ale mne osobne to prišlo zvrátené, nechutné a hlavne psychicky narušené. Som fanúšik všelijakých filmov a málokedy dávam filmu odpad ale toto je už fakt moc, kde dokáže zájsť psychika človeka. Nečudujem sa, že Srpski film bol zakázaný. ()

MichaelD

Hnus nebo genialita? Pokládám si jen otázku, kdo vymyslí takový scénář? Nevím proč, ale s napětím jsem film dokoukal až do úplného závěru.... Co na to říct? Možná jen: Díky, že se Srdjan Spasojevic nedržel v tuctových stopách! ()

Dearon

Zase až také kontroverzné, zvrhlé a nechutné ako mnohý tvrdia to nebolo. Filmov o tom čoho je človek schopný v určitých situáciách do ktorých je stavaný či už dobrovolne alebo nie je tu až až a mnoho je ešte brutálnejších a zachádza do takých tém o ktorých by sa "normálnemu" človeku ani nesnívalo. Vyvrcholenie v poslednej polhodinke bolo dosť intenzívne, no sám som bol prekvapený nad solídne odvedených hereckých výkonoch a dobrej kamere. Koniec to zase celé stlmý a upokojí. 5/10... Určite nevhodný pre slabé povahy a nováčikov v tomto žánri. ()

deizolator

Zenit hnusu? Vynechám-li slabé povahy, které na to prostě neměly, pak snad jen divák nepozorný, omezený nebo neschopný odpoutat se od konvencí může říct, že je to jen brakovitá snaha zhustit to nejodpornější a nejhnusnější, čeho je člověk schopen, "aby film šokoval". Já v srbském filmu vidím především odvážně vyslovený vykřičník nad úpadkem morálky zpustlého východu, do kterého patří, byť po všech stránkách okrajově, i naše země. Na druhou stranu - trochu jsem nepochopil, proč hypotetický sex s puberťačkou byl protknutý dějem jen náznakově jako nezobrazitelné tabu, zatímco scénka s miminem je až tak "hustá". Některé scény mohly více gradovat (děs z očekávání, napětí.. cokoliv), a naopak, kdyby občas sáhl k metonymickým prvkům namísto naturalistických, mohlo to být dle mého názoru i působivější. Ale dávám plný počet za odvahu a touhu na něco poukázat. Každopádně film, který nezapomenu. ()

mnx

Jebačka, krev, jebačka, krev, jebačka vlastního syna, jebačka do oka, krev, jebačka novorozence, krev.. Tenhle film mě utvrdil o tom, že v Srbsku se k točení filmů dostávají silně narušená individua (už Klip mi byl podezřelý), a ono jim to prochází, vždyť je to východ, balkán, a navíc si prodělali válku - kde se nejspíš u mučení a masakrování muslimů a albánců rejža poučil. Nejsem žádný puritán, a krev ve filmech mi nevadí, ale některé žánry by se neměly cpát do festivalů, mají pro to vymezený vlastní trh. Co musím nechat je solidní kamera a střih - pánové točit umí, a za to dávám tu jednu hvězdičku. ()

godd

Dlouhou dobu ve mě shlédnutí filmu nevyvolalo tolik otázek jako "Srpski film". Proč, co tím chtěl dokázat, kdo to mohl zasponzorovat, proč v tom herci vůbec hráli, jaktože se Srdjan Todorovic neživí pornem normálně, má to nějaké sdělení, točí se takováhle porna pro mafiánské úchyláky a hromadu dalších? Krom toho, že mi vyvstaly takovéhle otázky, tak se mi udělalo taky celkem špatně - ne fyzicky, ale spíš psychicky... Po "zralé"? úvaze chci filmu dát 4 hvězdy, protože kamera je zvládnutá výborně, hudební vložky jsou skvělé a perfektně vystihují dané okamžiky, s napětím režisér pracuje moc dobře a musím říct, že jsem byl celou dobu v očekávání, co bude následovat a jak je vůbec možný, že už to nekončí... I naturálnost celého díla by ve mě asi normálně vyvolala odpor a tady spíš podtrhovala mé "nadšení" nad znechucením, které ve mě ten film dokáže vyvolat... UŽ TO NIKDY NECHCI VIDĚT! Ale jsem fakt rád, že jsem se k tomu odhodlal a podíval se na to... ()

Zoidbeeland

Marně jsem v tom hledal nějakou skrytou myšlenku, která by přebila tento festival nechutnosti a zvrácenosti!!! Díky, ale jednou to úplně stačilo ... ()

Axineya

Koukla jsem se na to čistě ze zvědavosti, co může být ještě odpornější než odporné a strašnější než strašné. No, co můžu říct, masakr! Masakr, který, si říkám, že je vlastně lepší nevidět. [SPOILER]. Doopravdy mě dostala jen ta scéna s porodem, čekala jsem, že tou obětí bude matka, a celá jsem se osypala, když jsem uviděla, co tam naznačují. Zbytek byl mrazivě nechutný, ale předvídatelný.. no možná až na to oko, to jsem se té absurditě i zasmála. [SPOILER] Na druhou stranu si myslím, že u mě ten film docílil přesně toho, co bylo záměrem. Nenudila jsem se, byla po celou dobu napjatá a nakonec zůstala znechucená, vygumovaná a šokovaná. Teď už jen řešit dilemma, zda tomu dát plný počet, protože mě to tak dostalo, nebo odpad, v podstatě ze stejného důvodu. ()

Aquarii odpad!

Nudnou první hodinu přebyla druhá hodina, ve které byla spleť všeho možného a nemožného úchýlného a zvráceného. Výsledný psychický dojem je pocit prázdnoty a nicoty. Tenhle film by se měl zakázat. Hnus velebnosti, co se v dnešní době dá natočit bez cenzury... ()

elanista1

Mal som obrovsky respekt k tomuto filmu, trvalo mi dlhsie kym som si ho pustil a nakoniec ma to nijak neposkodilo, a to som si myslel ze som citliva povaha. Nemozem za to, ale pacilo sa mi to, mam zajst za svojim psychologom? ()

keria

rikala jsem si proc tenhle film byl vlastne natocenej, co mi to dalo?I spatna emoce je emoce a proto davam 3* ze semnou dokazal nejakym zpusobem pohnout, podivit se, nepoblit se :-) ()

dully odpad!

Ne, tohle není umění ani žádná metafora či parafrázování lidské společnosti. Je to jen samoúčelný nechutný hnus, který si na umění pouze hraje. Umělecký potenciál se tam snaží hledat jen filmoví "důležitci", kteří myslí, že všemu rozumí a ve všem se dá jistý druh umění nalézt. Není tomu tak. Nedejte se zmást občasným vysokým hodnocením. Tento snímek nemá jiné ambice než šokovat, poodhalit tabu či vyvolat odpor. A to ještě tím nejprimitivnějším a nejnudnějším způsobem... Film je jedna velká nuda, humus, nuda a zase humus!!! ()

Honzulik odpad!

Tak tento film lze velice těžce hodnotit. Hlavně z důvodu, že hodnocení je tak těžké, že snad ani neexistuje. Tohle není dílo pro normalního filmového diváka, tohle je hovadina a snůška nejodpornějších scének jaké jsem kdy viděl. Příběh sám o sobě by tak špatný nebyl a kdyby se zpracoval méně šokujícím způsobem, možná by diváka i zaujal, škoda, ale nestalo se a člověk by se pak skoro hnusem poblil. Odporný hnus, kde například chlap souloží s ženou a přitom ji usekne hlavu, aniž by přerušil soulož, pak přišel vyvrchol když odporný chlap přijde k rodící ženě, vytáhne z ní novorozeně a znásilní ho, přitom matka kouká s takovým skoro blaženým výrazem...HNUS! Režisér Srdjan Spasojevic je normální prase a měl by se léčit. Dále si myslím, že vše by mělo mít určité meze... ()

CrazymanM

Nechci hodnotit tenhle film po nějaké umělecké stránce,ale spíš co ve mně zanechá,a to kurva zanechal!!!No myslím,že jsem už viděl hodně,ale tohle je fakt prasárna,ať se na mě Livingdead nezlobí,ale já jsem z toho úplně v piči!!!Když tak přemýšlím,tak kdybych nebyl lízlej,tak to asi nedám,a to jsem ještě v průběhu mrsknul tak půlčíka Morgana! ()

ynnel odpad!

Ta ohavnost... ta zvrácenost !!! DELETE, zrušit, VYMAZAT úplně ze světa, ze všech filmových databází!!! Ani spát jsem kvůli tomu nemohla! Ten pocit... ten hrozný pocit..! Spasojevic ty idiote! ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?