Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Ranulf11

Blbý scénář, blbé herecké výkony, blbý Rusáci a blbý film. První polovina filmu ještě šla, ale pak se to převalilo v něco tak hrůzostrašného, že jsem tomu ani nemohl uvěřit. Tohle, že je Smrtonosná past? Si děláte prdel..... ()

Upswing

Utrpenie to dopozerať. A to som si počkal na BluRay rip a on to bol skôr R.I.P. za celou sériou. To si McClane nezaslúžil, zvlášť po super 4.0. Ale napriek stupidite príbehu a otrasným dialógom, výborná naháňačka na začiatku s jedinou pravou hviezdou - trojcípou (prispeli vraj aj šikovní českí kaskadéri). Tiež mám slabosť pre vrtulníky a Bruceho ... Takže napriek všetkému a aj mojej máti (že vraj odpad ...), dám aspoň dve malé hviezdičky ... A mrkvu lepšie chrúmal Clive Owen než ten ruský "baleťák". ()

yahoo

Videné dva krát, druhý krát s dabingom. V druhej verzii vystrihli Mary Elizabeth Winstead, asi sa nemohla pozerať na to hodnotenie a radšej sa porúčala. Dabing mi pripomínal Kremienka a Chocholúšika - úplne bez emóciíí, asi to nahovorili na sedení u psychiatra, kde mali zakázané rozčuľovanie. Hodnotenie mením na dva a už to vidieť nechcem. Hnus. ()

Otak

Film chutná jako 5x přelitý pytlík čaje. Posbíral vše nejhorší z předchozích dílů. John se podivuje jak se jeho "skvělý" syn mohl dostat v Rusku do vězení, sám ovšem svým působením v centru města páchá činy, že by ho za to mohli zavřít za katr každou minutu. Rád vzpomínám na první díly "série". ()

bavorak2

Ta drtivá většina extrémě záporných recenzí není fér.Stejně jako s Prometheem se tu čekalo něco co bude dosahovat kvalit jedničky - to je nesmysl.V obou případech jsou to klasiky žánžu,ke kterým se desetiletí nikdo nepřiblížil a asi to bude ještě trvat.Takže čekat to u pátých dílů je hloupost.Pátou past bych viděl na 65-70%,příliš přepálená předimenzovaná akce,hlášky bývaly také údernější,ale po tom co jsem tady týdny četl jsem byl příjemě překvapen výsledkem. ()

moody77

Absolútna,trápna a takmer nepozerateľná blbosť.Geriatrik Bruce skáče a naháňa zloduchov lepšie ako za mlada,zrazu sa tam objaví jeho syn,ktorý ho,ako káže americké klišé,samozrejme nenávidí za zničené detstvo,aby si na konci filmu mohli padnúť do náručia a je tu happyend...No hrôza!Nelogické,ako napríklad ukradnúť mafiánom luxusné auto plné zbraní a vydať sa na cestu do Černobyľu,bez problémov cez ukrajinské hranice a takmer 1000 km prejsť tak aby tam boli tak "načas".A ešte kto kedy naučí všetkých tých "zlých" poriadne strieľať?Tá jedna hviezda hádam len za akotaký efekt. ()

GATTO

Tak toto co bolo? Kde je starý dobrý Die Hard??? Bruce Willis mi pripadal ako vedľajšia postava ktorú mohol stvárňovať hocikto...A takto som sa tešil na tento film...pri niektorých scénach som zaspával a vedel dopredu čo sa asi udeje.. ()

misiacik

Zábavná výprava Amreikánca do Ruskej spolkovej republiky na dovolenku a popri tom záchrana svojho syna ktorý v ocových šľapajách je drsnejší ako Silikónová omietka 3mm ryhovaná. Automobilová naháňačka v ktorej amík ukáže rusákom drsnosť svojho jednania je NAOZAJ veľkolepá. Mercedes sa naozaj ukázal a toľko zničených hviezd som nevidel hádam ešte nide. Nadupaný a veselý začiatok sa postupne prehupne do naozaj nudnej záverečnej streľby ktorá bola zakončená ale veľmi lahodne. Je to podarený súrodenec do rodiny DIEHARD ale pôvodné tri diely sa prekonať už nepodarí ani keby Willisovy narástli dlhé, ebenové, kučeravé kadeře bohaté na vitamín C, PROvitamín a samozrejme vitamín B. B ako Bruce. ()

exhibit33

Moje první hodnocení a týká se právě mojí srdeční záležitosti.Musím napsat že to určitě stálo za zkouknutí a já dávám plné 4 hvězdy.Hlášky už nejsou to co bývaly,ale akce není vůbec špatná.Willis a jeho syn to tu ještě nebylo.Má to svoje kouzlo a já sem ze staré školy. ()

Gaston155

Ale nieeee.Zničiť toľko áut a výsledok žiadny.Naozaj tam museli cpať toľko explózií a demolácií.Pripadal som si,že sa pozerám na Simpsonovcov,kde autom narazí do dreveného plota a ten plot vybuchne.O nelogičnostiach ani nejdem písať.Nemám čas.Riadny EPIC FAIL ()

domco61

Pozrel som si film len z princípu, to asi každý :), ale total chaos, zlý scenár, zlá réžia .... strašne slabý herecký výkon ....kde sú tie časy smrtonosnej pasce 1, 2 ktoré boli oproti tomuto kusu dokonalé ()

silencewater

Velka skoda. Tezko rict kdo zani muze, ja jsem proste mela poci,t ze koukam na uplne stupidni akcnak, bez většího potencialu. Docela dlouho si smrtonosna past držela svou uroven a i přes to, ze brus uz prisel o všechny vlasy, ještě předchozí dil byl narez, u kterého se divak stále jednim koutkem usmival, nad frackovskou drzosti a trefnymy hlaskamy pana McClanea. Podle mého skromného oka doslova vyhozene peníze. ()

F_Sanchez

Parodie na Smrtonosnou past. Už když jsem se dozvěděl, že děj se bude odehrávat v Rusku, přišlo mi to krajně podezřelé a začal jsem se bát. Dříve McClaneovi stačil jeden barák nebo letiště a dokázal rozjet parádní akci. Nyní sice řádí po celé Moskvě, ale není to už to pravé ořechové. Jediné, co se dá na filmu ocenit je řemeslné provedení akčních scén, i když ta autohonička na začátku byla pekelně dlouhá. Jinak je to velká bída. Scénář je víc děravý, jak vodovodní potrubí v Praze každé jaro. Výběr herce do role McClaneova syna se nepodařil, působil celou dobu jako osina v zadku, když to řeknu velmi slušně. Dokonce ani hlášky Bruce Willise, které vždy filmy tvrdily, jsou tady na špatných místech a už nepůsobí vůbec vtipně. Zvraty v ději nijak nezapůsobily, tam kde scénáristi čekali wow je to maximálně tak na hm. Nejsem vůbec náročný divák, ale toto bylo tak naivní, skoro až k pousmání. Na rozdíl od čtyřky, kde se podařil upgrade série na současného konzumního diváka, toto je naprostá degradace. Poslední hřebík do rakve série, která je nyní pohřbena více než šest stop pod zemí a bude potřebovat hodně úsilí, aby mohla být exhumována, pokud je to ještě vůbec možné. Sice mě to, jako fanoušku série, láme srdce, ale více než dvě hvězdy dát nemůžu. P.S. Rytmus by za svou mega roli zasloužil minimálně Zlatý glóbus. RESPECT ;-( ()

J.Bonnie

Jako jediný důvod, který mě napadá, proč jim TOHLE Bruce podepsal, je ten, že už nechtěl, aby ho kdy v životě ještě někdo otravoval s dalšími díly Smrtonosné pasti. Po tomhle (DOUFÁM) fakt nebude. ()

floppy4

Taky standardny akcny pribeh, unos typka bla bla bla, jedine co tam nehraje je John McLane :D Stary Willis prichadza po x rokoch len tak s ruksakom do Moskvy lebo sa tam mota jeho syn, ktoreho dlho nevidel, tak vlastne ziadna vybava, priprava, len tak v cudzej zemi rozbije polku mesta a este sa snazi byt vtipny ze hahaha co moj syn ako sa mas, nejdes domov? Tolko logickych chyb, ze tolko uz davno nebolo a nad akciami typu "preletim cez sklo a ani jeden skrabanec" sa ani nepozastavujem uz radsej. Ten pseudoepicky zvrat, ze Yuri je vlastne ten zly, bol megatrapny a aj ta jeho Solčanka, ci jak sa volala. Celkovo ale dojem z filmu v pohode, taka jednohubka na pobavenie. ()

lubos71

Podle mého názoru jednoznačně nejhorší díl z celé série. S klasickou smrtonosnou pastí to nemá vůbec nic společného. Řadí se mezi filmy "jednou se podívat a už nikdy víc", bohužel... ()

KristKrist

Už čtyřka se mi nelíbila,ale pětka,no ani jsem to nedokoukala do konce. První tři díly smrtonosné pasti měli spád,bavili mě a to akční filmy nemám úplně v lásce.Toto ale kazí dojem celé série,ani Bruce Willis nehrál nějak dobře,s přibývajím věkem na to asi už možná nemá. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014