Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Mark1983

Průměrný akční film,který neurazí,a není to tak strašné,jak to někteří srážejí až ke dnu.Samozřejmě se nejedná o takovou pecku jako byla čtyřka,ale líbilo se mi to rozhodně víc,než jednička a trojka. ()

Pavelkedar

V polovičce mě to začalo maximálně nudit a musel jsem se moc přemáhat, abych to do konce dokoukal a nepřeskakoval. Slaboduchá "akčárna", která by byla "bombou" v 80-tých letech. A to mám Willise rád - kdyby tam nehrál on, byla by to jen TA akčárna, ale technicky velmi povedná, to se musí nechat.............. ()

zekon odpad!

Čekal jsem sice více ujeté akce u které je třeba vypnout, Willis to jinak neumí, ale to co přišlo v první pů hodině byla hora fekálií v podobě stupidní dementní honičky s naprosto evidetním úmyslem rozflákat co nejvíce aut a co nejdražších. Počet smysluplných vět asi 3, děj nula. Takže s velkým zhunsením jsem po 32 minutách vypínal a ještě hodinu kroutil hlavou co za sračka roku se mi dostala na BD. ()

markinho83

Zase to tak špatný nebylo...samozřejmě div něj strih , příběh slabouckej, žádnéj arcikurvapadouch , míň hlásek, jipijajej jsem nezaslech:-) ()

titi74

Pekná letná akčná zábavná párty - bez ľadu a skladu . Johna McClana nevolajte do akcii. Chce na filmovom dôchodku isť len do Ruska na dovolenku a naučiť sa po rusky . ()

mirushbiatch

Z Johna McClane-a je John McLame a tak skoncil jeden kult akcnych filmov.Najhorsi bad guy ever v podobe ruskeho pojedaca mrkvi a najhorsia chemia medzi hlavnymi postavami, toto ,,zdobi,, tento akcny bordel.Na druhej strane vsak treba uznat,ze ten hlucny chaos nebol natoceny najhorsie a clovek na chvilku zabudne na to,co predvadzaju herci.Takze u mna za 2,5 *, nakolko som cakal este horsie :) ()

Vital

Tak u tohoto typu filmu bych tolik klišého a předvídatelného děje neočekával,a osobně bych dal do zajímavostí,že celé čtyři díly nebylo o sysnu Johna ani vidu,ani slechu,a hle,našel ho už na začátku filmu,a nedalo mu to ani tolik práce,a zase ta hra na záchránu celého světa...myslím že by se už mohli jít s tim vycpat! ()

kyblik2

Neviem, všetci mi to ospevovali, ale možno je to tým, že som si dal maratón a pozrel som si všetky až potom pätku. Všetko malo klesajúcu tendenciu.....štvorka ma ešte bavila, ale päťka mi prišla fádna, najmä zápletkou, ktorá bola ako z nejakého C-čkového TV filmu.......Film v podstate nemá ani poriadny začiatok a ani poriadny koniec.....ale za výbuchy, tisíce zlikvidovaných áut a za dve super hlášky !!!!SPOILER!!!! (1. Pri odcudzení auta Johnom dáva šupu ziapajúcemu rusovi so slovami: "myslíš že tej tvojej padelce rozumím nebo co?" a 2. "a to jsem te mel za problémové díte") !!!!!!!!!!KONIEC SPOILERU!!!!!!!!! dávam 3* ()

Tomulka

totální odklon od myšlenky jiného hrdiny než ostatní akční filmy. Už mi to více připomínalo filmy s Arnoldem nebo Slyem. Sorry hoši, ale to užý jste vážně šlápli hodně vedle. Lepší dvě hvězdy za pár slušnejch akčních scén, ale jinak více dát nemohu. ()

solver

Zvláštní rozčarování na začátku, kde někomu upadla pořádná porce klišé, se během filmu trochu rozptýlilo. Ale ten béčkový příběh si Bruce fakt nezasloužil. ()

MsCasual

Moc jsem od toho nečekala, takže z kina jsem neodcházela tolik zklamaná. Ale po vydání DVD jsem film shlédla znovu. Asi čtyřikrát. A líbil se mi čím dál víc! Jsou to takové ty detaily, které potěší, například dost pěkná ruština Jaie Courtneyho a postava "tanečníka" *SPOILER* ("You know what I hate about Americans? .. Everything.") *KONEC SPOILERU*. Je pravda, že některé dialogy neklapou tak, jak by měly. Mrzí mě, že vinou opravdu slabého scénáře (jak je možný, že tenhle chlápek má na triku Wolverina a A-Team??) nebyl využit ohromný potenciál filmu, protože obsazení je podle mého skvělé. Pokud dokážete přimhouřit oko nad akčními scénami, které jsou spíše pro pobavení, film si můžete hezky užít. ()

Pavlo

Toto pokračovanie, napriek poriadnej našlapanej série, skončilo veľmi úboho. Nechápem, že takto dokázali zmariť potenciál. V tejto časti Die Hard chýba snáď každé kúzlo predchádzajúcich dielov – chytrosť, vtip, zdravý nadhľad, cool hlášky, zaujímavé akčné scény, poriadny záporák,... Dalo by sa ešte pokračovať. Z tejto strany pohľadu je to film za 1 hviezdičku. Ale ak sa pozrieme z druhej strany a neprihliadame na minulé časti ani na postavu McClanea – je to čistokrvné Béčko, ktoré ma obstojný dej, „nostalgické“ efekty (mnohokrát sú lepšie než počítačové) a dobrý spád. Takže jedna a pol hviezdičky navyše. No a z toho všetkého nám vyplýva výsledné hodnotenie. ()

Allein4

Jedná se o nejslabší díl celé série, na kterém je jasně viditelná snaha co nejvíc a nejrychleji vytěžit z naprosto exkluzivní čtyřky. Jen tak-tak to mělo jakýsi děj, spád, grády a slušný závěr (i když to nabourání vrtulníkem, dané emocionálním "prozřením" zlé dcerky, bylo opravdu nedomyšlené a nemělo se vůbec stát). Největší průser na celém filmu je zejména to, že si tvůrci nedají pokoj a po nemastné ruské misi přijde za dva roky japonská. A to už tuším opravdu velký průšvih. ()

StressMode

Víte co je na ČSFD za problém? Většina lidí čte komentáře TOP uživatelů, který sou samozřejmě na první stránce. Nevim proč by klikali až na nějakou 18 stránku kde přečtou obyčejný milovníky filmu, co se chtějí pobavit. Už sem to tady opakoval a budu se opakovat zas a znovu. Hnidopiši,milovníci dokonalého umění nebo jak si chcete říkat, evidentně nejste cílovka. Za mě 4* . Parádní podívaná, možná lepší než čtyřka. Opravdu sem se bál průseru, ale tohle šlapalo jak v Expendables. Škoda jen těch nutných a častých emocionálních promluv, ale to asi k tomu patří. Za nejhorší moment považuju Komárkovům meeting s dceruškou kdy máme hrdiny na kolenou a... NO mě už tohle prostě vadí, přeberte si to :D Nakonec parádní film, na kterej se rád kouknu znova. Vedění ČSFD by se možná mohlo trochu zamyslet co tu lidem předkládá. Slušně a stručně řečeno, většina lidí neni tak přehnaně náročných jako Vy. Tohle je zábava, nezapomínejte. PEACE ()

fabregas1

To byla past jako prase. Po parádní 4 natočí tohle? Pro mě velké zklamání. Tohle nebyl John McClane a už vůbec ne Smrtonosná past. Kobra 11 je proti tomuhle luxus. ()

Slay3r1990

Předně nechápu co se na tomhle filmu komu nelíbilo. Já čekal akční jízdu a tu jsem dostal, no uznávám, že děj je oproti předchozím dílům trochu jednodušší, skoro až béčkový, ale alespoň nenudí. McClane jede vysvobodit syna do Ruska z vězení a jak už to tak bývá náhodou se připlete do něčeho velkého a po setkání se synem už je to jedna velká akční jízda až do konce. A ta závěrečná akce nemá chybu. Pravdou je, že to vypadá jako by Willis hrál druhý housle a k filmu se náhodou přichomejtnul. ()

Dataminer

Problém tohoto filmu je to, že se vydává za něco čím není. V názvu má Die Hard a jeden z hlavních hrdinů má být policejní detektiv John McClane. Ale jediné co má tento akční film se sérií Die Hard společného je Bruce Willis. Toť vše. Že ona postava není skutečný John McClane musí být každému jasné už při honičce, kdy svojí jízdou sám "McClane" ohrožuje desítky nevinných jen proto, aby dohonil synka a zeptal se o co tu jde. Kdo se dokáže odprostit že jde o McClaina, tak dá i vyšší hodnocení (jako např. "verbal" který se rozvášnil, jak v kině prý viděl dobře a tak podle něj McClane řádil v Kremlu - někdo by mu měl vysvětlit rozdíl mezi Kremlem a Moskvou a co vlastně tak dobře viděl ;-) Já jim odpustit McClaina nedokázal a tak se kloním k nižšímu hodnocení. A to i proto, že když už zde použili můj milovaný bitevní vrtulník Mi-24, tak si mohli odpustit tu stokrát ve filmech opakovanou blbost, kdy používají jen kulomet místo aby do baráku šoupli pár raket z podvěsníků (a to i řízených) jen proto, aby měli hlavní hrdinové šanci přežít – Jako by Drsný Harry použil své Magnum a místo kulky jako prase vyletěl jen praporek s nápisem Bang! co má protivníka jen postrašit! ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014