dj_kure odpad!

Magnusek je asi takovej herec jako já. Ty parchanty bych všechny šoupnul do pasťáku rovnou. Zbytečnej film kterej mě nasral až do výšin. Viz. Malarkey koment. Btw jak je v textu distributora: Za jakým účelem však do školy opravdu přišel, zjistíme až v závěru celého příběhu. - To bych musel bejt úplnej debil aby mi to došlo až v závěru!!! 10% ()

Monty2729 odpad!

Nemám slov. Takto špatný film jsem už dlouho neviděla. V podstatě se jedná jen o snůšku xenofobních výroků a úděsných hereckých výkonů. Především u Tomáše Magnuska v hlavní roli jsem přemýšlela, zda to myslel vážně, či mělo jít o špatný vtip. ()

Godhaj odpad!

,,Já ručník hledám, hledám ručník.“ Tento film je naprostou oslavou všeho nízkého a mrzkého. Skutečně na něm není vůbec nic, ani maličkost, kterou bych mohl pochválit. Řemeslně je to na úrovni těch nejamatérštějších snímků. Nejzhnusenější jsem však byl z obsahu. Divák si musí doslova protrpět scénu za scénou nepříjemné žáky, učitele i uklízečky. Ve filmu snad není postavy, která by nemluvila sprostě, všichni jsou zapšklí, zlí, líní a nepřející. Příběh defakto chybí. Podle mě se jedná spíš o sled scének, které na sebe mnohdy ani nenavazují. Dále chybí jakýkoliv vývoj charakterů či jejich vliv na děj. Prostě celý tento film je jen ohavný paskvil. ()

topi80

Pokud se na film podíváme jako na jakýsi hraný polodokument, pak amatéřina, která čiší z každého záběru, a toporné herecké výkony mohou zůstat zcela stranou nějakého hodnocení. V této optice pak ušetřím kritiky i výkon Tomáše Magnuska v hlavní roli, protože do tohoto polodokumentu jeho toporný antihrdina bez náznaku charismatu pasoval perfektně. Pomineme-li trochu větší výskyt mrtvých, pak film celkem pravdivě zmapoval, jak nám tady v dost velkém počtu dorůstá velmi vysoké procento lidí, kteří budou po celý svůj život absolutně k ničemu a které si tady ti schopní budou vyživovat, jen aby měli klid (který stejně mít nebudou). Pokud někdo hovoří o tom, že scény ve třídách jsou přehnané, doporučuji exkurzi. Pravda, Magnusek nakondenzoval všechno možné, co se může dít na různých místech, do okolí jedné školy, ale utěšovat se tím, že se něco takového neděje, je typická do záhuby vedoucí multikulturalistická naivita. Pokud jde o měření hlouposti současných žáků, kdysi jsem si ji při své praxi ověřil experimentem. V každé třídě jsem použil stejnou nahrávku na tu nejhloupější reakci, která se ze třídy mohla ozvat. Snadno předvídatelnou odpověď typickou pro hlupáky jsem dostal ve všech šesti třídách. Mimochodem, také jste uhodli na co se třída ve filmu zeptá faráře? A to podotýkám, že šlo o běžnou školu na sídlišti bez výraznějšího zastoupení menšin. Vraťme se k filmu. Scény ve třídách trpí malým množstvím žáků, skutečnost je horší právě v tom, že podobných individuí tam běžně sedí více než dvojnásobek. Magnuskův tým se v době sebezničující politické korektnosti postaral o záslužné dílo, které, pokud není obrazem skutečnosti, mapuje minimálně blízkou budoucnost v kondenzovaném provedení. I když kvalitativně film koliduje mezi televizním povídkovým podobenstvím a domácím videem, dokázal udržet moji pozornost. Rušivě působil snad akorát příliš přitroublý ředitel školy. Dalších dílů se ale obávám. lze očekávat, že tam už forma bude dost narušovat obsah, který nutně musí být nastavovanou kaší. Protože mám rád happyendy, tak tvůrcům tohoto filmu za něj děkuji. ()

Shitonit

Reálná realita popsaná reálným příběhem. Nemá smysl se tady vylejvat svými zkušenosti s romsko nepřizpůsobivou či jak se to správně nazývá menšinou.. Všichni víme svoje. Bastardi nejsou moc povedenej film. Hlavně proto, že to je snadný návod pro ty šmejdy, jak se chovat. Oni, jakože podobní spoluobčané, a není jich málo, to můžou vnímat jako normu, běžný způsob chování a to co ještě neznaj, si lehce přivlastněj do svého denního repertoáru. Před dávnými lety, kdy i já jsem chodil do ZŠ, se chovali jako paka. V dnešní době se díky TV naučili projevovat jako jakýsi Nigga romos, nový druh, napodobenina černých opic běhajících po USA, a díky Bastardům a podobným filmům (který mě fakt děsej) se ty opice můžou domnívat, že je to vše tak nějak norrmální. Není. Sere mě to. Serou mě všichni takový hajzlové. Škola má být pro děti co mají chuť se učit, vzdělávat se. To, co ve filmu nám je ukázáno, je bezcílné, zbytečné mrhání penězi, lidskými silami, atd. To snad je lepší za ty prachy koupit Někde daleko ostrov, na ten ostrov Bastardy opice odvézt, a nechat je ať se tam jebou navzájem. Jasně. poněkud odbočuju.. jsem nasranej? rasista? ..ne. Jen poněkud rozvrkočenej, zmatenej, omámen.. tím filmem.. ()

J.e.r.e.c

Chcete námět na reportáž? Nebo rovnou na kultovní film z prostředí české základky? Vemte slavnou předlohu, do role sexy učitelky narvěte upoceného tučňáka, který má k herectví asi stejně blízko, jako Chanov k Beverly Hills, Coolia nahraďte Rytmikem, černochy a hispánce partou mladých a neklidných zmrdů, převážně hnědouhelného původu, a to vše doplňte hvězdami z Hospody, nováckých estrád, Krucipüsku nebo televizního hlasatelství. Protřepat, nemíchat, opíchat... a co z toho vzejde? Nejspíš pěknej bastard, říkáte si, a máte pravdu! Tohle je asi vrchol filmového neumětelství v podstatě ze všech možných úhlů pohledu (herci, scénář, kamera, nulový rozpočet) a něco takového by jinde než v postsovětské republice šlo „direct to vhs“. Na druhou stranu, vzhledem k silnému komediálnímu náboji tu ten kultovní potenciál skutečně je. O tom myšlenkovém by se dalo sáhodlouze debatovat, ale to bych raději přenechal Tomiovi, Džamile a podobným znalcům. Já si raději budu užívat, jak MagnuMsek v jednu chvíli umanutě vychovává a hned vzápětí sádlokrevně likviduje čtrnáctileté mafiány. Prostě příběh, který mohl napsat jen sám život! Vždyť, odkud by se tu jinak vzala scéna, ve které cool hnědoobčan, který sotva dosáhne nohama na zem ze židle, zahlásí: „Pane učiteli, co já mám namrdáno, to vy ještě nemáte ani načůráno!“? Celé k vidění zde. 50 % ()

vox_populi

filmová séria Bastardi 1+2+3 sa dá hodnotiť v dvoch rovinách - umelecko-hereckej a ideovej...o tej prvej sa dá povedať len toľko, že je priemerná a že nie je pre film podstatnou...ideová rovina je ale exelentná...konečne sa našiel scenárista a producent, ktorý dokázal naplno pomenovať problémy pôsobenia cigánov v Čechách (paralelne i na Slovensku)...bezmocnosť spoločnosti a jej štátnych zložiek proti cigánskemu teroru je šokujúca...škola i polícia, limitované direktívami EÚ a politikou mimovládnych organizácií, nemôžu účinne zakročiť a len sa bezmocne prizerajú, ako asociálne cigánske deti, podporované svojimi rodičmi získavajú v škole absolútnu moc nad spolužiakmi i pedagógmi...ich nástrojmi sú bezhraničná drzosť, ponižovanie šikana, bitky, ba dokonca i (spoiler!) vraždy...Bezmocnosť splodí zúfalosť a skratovú reakciu - učiteľ, ktorému cigáni znásilnili a zavraždili sestru sa mstí a postupne likviduje tých najagresívnejších jedincov...napokon je zatknutý políciou a po zásluhe potrestaný...film je obžalobou liberálnej spoločnosti, falošného ponímania ľudských práv a impotentnej štátnej moci...je obžalobou spoločnosti, v ktorej sa majú lepšie asociálni paraziti ako poctivo pracujúci občania...za to posolstvo a za odvahu Tomáša Magnuseka dávam filmovej sérii štyri hviezdy ()

geo311

Kdybych film přirovnal ke gastronomickému zážitku, tak to byly rozvařené brambory na loupačku. Jednoduché a nepovedené. Záhadou pro mě zůstává, jak se ve filmu objevily takoví herci jako Potměšil, Bohdanová, Přeučil, Obermaierová nebo Rašilov. Z vlasteneckých důvodů jednu hvězdu dám. ()

KateW

Ačkoli jsem silně proti rasismu,myslím si,že tento film skvěle mapuje situaci,která se v čr vymyká kontrole. Nejedná se pouze o romy,ale o celkovou situaci na druhém stupni českých škol. Sama to vidím každý den,protože je naše škola spojená se základkou. Každý,kdo neví jak to chodí na druhém stupni by si měl pustit tento film a uvědomit si,že romové nejsou ten problém,který tu máme,ten problém je mládež samotná. Myslete si o mě co chcete,ale já takové bastardy vídám každý den. Co se týče filmu,je místy přehnaný. Vraždy a návštěvy policie působí by komicky,ale ve výsledku to donutí každého zapřemýšlet. ()

nula87

Není to absolutní propadák, ale i tak je to hrubě nezvládnuté. V rádoby dramatických a zásadních chvílích je to klišovité, přepjaté, až trapné. Navíc někdy jsem si připadal jako v Kameňáku, kdy žáci citují vtipy (viz scéna z hodiny sex. výchovy). Prostě nekonzistentní, nedotažený pokus o drama s vážným tématem. 35% ()

elleyne

Od tohoto filmu jsem očekávala opravdu trochu víc.Bohužel jsem z něj měla trochu rozpoluplné pocity.Scény jsou tak trochu ledabyle naskládané po sobě bez jasnější dějové linie,není jasné,v jakém časovém úseku se film odehrává,a ten konec...no nevim...Zase nelze upřít dobou myšlenku,ze které se dalo ale vykřesat mnohem víc. ()

J.Cobra

Nechutně natočená pravda. A jak již tady bylo napsáno, na české poměry velice slušný... nebo spíše sprostý film. Stejné či podobné pocity a situace jsem jako menší zažíval na vlastní kůži taky. Bohužel, i takoví jsou mezi námi a stejně jako ve filmu s tím nic nemůžeme dělat. Nebo ano? ()

ondey

Komedie k smíchu, drama bohužel taky trochu k smíchu. Rozhodně řemeslnicky líp zvládnutý dílo, než předchozí Magnuskovina PAMĚTNICE. Znovu i přes skvělý obsazení z toho ale zase trčí nějaká neumětelost. Samozřejmě hlavně ta herecká pána autora a bohužel i hlavního hrdiny Tomáše Magnuska. Velkou chybou filmu jak tak hlavně jeho chybějící soudnost. ()

Mykhaluu

Komediální poloha?!?!?! Prosím????? Mě je z toho filmu špatně ještě několik hodin po jeho skončení! Normálně mívám na nedělní dopoledne jiný program, ale tentokrát se to vyvedlo, tak, že nám švagr pustil tenhle film! Nevídaný svým námětem, na české poměry v době, kdy se pseudohumanismus misí s liberalismem!! Uff!! Tu scénu, kdy to provedou té učitelce jsem naprosto nedal a odešle z pokoje!!! A jaké vlastně hlášky?!? Tu záplavu sprostých slov a spojení?!? Oh!! Řemen a řezat to hlava nehlava!! Snad taková realita neexistuje!!! Kéž by neexistovala!!! Žel ona existuje! Lidstvo umí být hrozná sběř! No a z pana herce Šťastného šel skutečný strach! Br! Po technické a herecké stránce to vypadalo někdy nejistě, ale svým způsobem to podtrhovalo děsivou autentičnost! ()

oasismanik

Jeden z filmov, pri ktorom sa mi otváral vo vrecku nôž, a nie pre jeho hrozný scenár, hrozné dialogy, doslova prijebanú hudbu a celkovo totálne amatérsky prístup k úplne všetkým faktorom filmu. Klass a Zlo na český spôsob, akurát to nekončilo komediálou prestrelkou, ale férovkou jedna na jedna... 3 hviezdičky sú prakticky iba za odvahu vypustiť v tomto "morálne uvedomelom" svete takýto film, ktorý by ROZHODNE nemal plávať len v Česko-Slovenských vodách... ()

OldaB

U pár věcí mě nepříjemně zamrazilo, protože sám učím a autor zjevně ví, o čem mluví. Bohužel příběh je zoufale plytký, překonává to snad jen Magnuskovo příšerné (ne)herectví. On je celkem sympaťák, ale potřeboval by popostrčit režisérem, což se zjevně nestalo. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová