Pět bývalých členů speciálních jednotek se společně pokusí okrást narkobarona, spustí tím ale řetězec nečekaných důsledků a jejich vztahy budou podrobeny zkoušce. (Netflix)

luka4615

Vydařená akční jednohubka s plnou náručí syrové akce a plejádou zvučných hereckých jmen. Tím vším je snímek Triple Frontier, který sice nabídne poněkud jednodušší a průhlednou zápletku, nicméně režisér J.C. Chandor ji umně zabalil do přehledné akční záležitosti, která téměř nestíhá nudit. Za zmínku rovněž stojí i úchvatné exteriéry v okolí And, které působivě dotváří celkovou atmosféru snímku. Pomyslnou třešničkou na dortu jsou poté již výše zmínění herci, kteří si své postavy užívají na maximum a předvádí vysoce uvěřitelné herecké výkony. Skvělá práce! „You've been shot 5 times for your country and you can't even afford to send your kids to college.“ ()

JASON_X

Pokrytecké mainstreamové moralizování spolehlivě zprzní a otráví jakýkoliv film, nejenom akčňák. Jde o prachy, o velký prachy, ale režie musí diváka neustále prudit dokazováním a přesvědčováním toho, jací jsou ti naši žoldáci ve skutečnosti správní a charakterní chlapi a vlastenci a idealisti a srdcaři a poctivci a rodiče myslící na budoucnost svých fakanů a já nevím co ještě. A že teda jako nakonec sice souhlasí s tím, že si namastí kapsu na jednom narkobaronovi, ale že jim jde krom prachů i o nějakej ten vyšší princip a spravedlnost, protože narkobaron je kruťák a záporák, za žádnou cenu se nesmí ublížit jeho dětem a blá blá blá... V jednu chvíli se pak jejich plán podělá, děj začne nabírat nečekaný směr a divák zadoufá v cosi netradičního, nešablonovitého, syrovějšího, ale... Ale škoda mluvit. A závěrečné záběry už působí spíš coby názorné ukázky z pomyslné učebnice filmařské trapnosti. A pozitiva? No, vizuálně mě zaujala úvodní scéna z policejní akce ve favele a taky krásné jihoamerické exteriéry (točeno v Kolumbii). Ale to je zoufale málo na dvouhodinovej film. Ten nechutně klišoidní konec mi natolik rozhodil pajšl, že nedám ani druhou a šup s tím svinstvem okamžitě do koše. ()

Morholt

S touhle sestavou a s tímhle námětem jsem tedy čekal našlapanější jízdu. Jenže místo rubaček, přestřelek a honiček se hlavní hrdinové až příliš často věnovali morálnímu aspektu svého konání. A to bylo občas na pěst. Notabene některé jejich postupy byly v absolutním kontrastu s chováním ostřílených veteránů. To platí zejména pro Affleckovu postavu a její groteskní nenažranost. Samozřejmě najdou se tu výborné momenty, akční sekvence mají svou kvalitu a podařilo se využít i kolumbijské exteriéry, ale pachuti promrhané příležitosti mě ani tyto pozitiva zbavit nedokázaly. 60% ()

mm13

Nebolo to práve presvedčivé. Ani v rovine heistu ani v podtexte. Asi hlavne kvôli odfláknutým motiváciám štvorice najatých spolubojovníkov. Podložili to buď veľmi chabo (ide on, idem ja... ale ja nemôžem ísť... alebo no dobre, idem) alebo cez najväčšie klišé (manželka sa so mnou rozviedla a ani v práci sa mi nedarí). Skrátka som im neveril... ani režisérovi. Drahý J.C., týmto smerom nie. Som ti písal, že vydrž. Tak prosím drž! ()

Lucasion

Jedním slovem - Greed neboli Chamtivost. Triple Frontier možná není akční spektákl jak by se mohlo zdát, ale velmi silným psychologickým filmem o žoldácích, který mají svých životů plné zuby. Kamarádi ze speciálních jednotek se tak dostávají na scestí, když se rozhodnou okrást narkobarona a jeho pohádkové bohatství. Herecky je to obsazeno výborně. Affleck zraje do herectví, Hunnam je brit do každé situace (a filmu) a Pascal je jedním z nejoblíbenějších herců současnosti. Jen ten Isaac mi to vlastně kazí. Což je paradox, když si vzpomenu na Epizodu VII a jak se mi líbil. Tohle je hodně drsný film, napínavý od začátku do konce a nechybí velmi hořké momenty. Dlouho jsem se takhle u filmu nebavil. (79 %) ()

Lacike

Uz herecke obsadenie mi nesadlo. Z celej skvadry mam rad jedine Afflecka a Pascala a aj oni tentoraz vyfasovali tie menej zaujimave charaktery. Ani ostatne postavy ma nebavili, takze ta snaha o poriadny chlapsky film isla mimo mna. Od filmu som nic konkretne necakal, takze ma neserie, ze to nie je akcna jazda od zaciatku do konca, ale len take pomale posuvanie s obcasnou akcnou scenou. Po technickej stranke kvalitnou, ale nicim ohromujucou. Ked uz, tak ma skôr sralo ake chujoviny tam tie postavy robili a ze si za vsetky problemy môzu sami. Odchod jednej hlavnej postavy zo sceny ma uz regulerne rozosmial, co evidentne nebol zamer autorov. Takze pre mna to je sklamanie. Aj ked vzhladom na to, ze to produkoval Netflix, tak som to vlastne cakal. 5/10. ()

ScarPoul

Ono to nie je úplná chuťovka. Nápad je v zásade veľmi tradičný. Ale postavy sú plnohodnotné. Je ale výrazne cítiť, že Chandor akčný film až tak veľmi nezvláda. Niekoľko krát tomu výrazne padne remeň, tempo sa spomalí a odrazu sa dostávame do nudných pasáži. Ku cti filmu ale slúži to, že aj keď je tam týchto pasáži pomerne dosť, trvajú len krátko. O dosť viac ale zamrzí, že tým celý film troška spomaľujú. Afflecka tu považujem za najslabší článok. Snaží sa síce hrať minimalisticky, ale ostatní ho v mnohom prevyšujú. Hlavne Isaac a Pascal. V zásade sa jedná o takú výraznejšiu chuťovku na jedno použitie. S funkčným scenárom a pútavým prostredím. Boh vie, ako by to vyzeralo, keby to natočila Bigelow, ako sa aj pôvodne plánovalo. ()

BoPo

Expendables do ktorého sa napumpoval realizmus. Zároveň ukázka, že chamtivosť je prirodzená a je dôsledky nemenej. Veľkú časť ma film bavil, ale od nástupu do vrtuľníku sa z toho stalo drama o boji so svedomím. Film, ktorý vlastne klame telom, pretože Vás naláka na akciu zahranú lepšími hercami, než je v rámci žánra zvykom. Niečo ako Sicario hodené do džungle. Celkové vyznenie je napriek celoplošnej akcii neakčné, a teda iné, než som sa tešil. Akčnák s ľudským rozmerom? Asi tak nejako. ()

Borrtex

Relativní zklamání. Začátek se jeví jako peckovní novodobé Expendables s mladými tvářemi. Scénař po chvíli ale značně pokulhává a závěr (ačkoliv prokazuje jistou originalitu), mi nedává vlastně žádný smysl... ()

Ouwen

Ghost Recon: Wildlands? Tohle muselo stát solidní pálku. Scenérie, herecké osazenstvo, audiovizuál. Celá ta první hodina je naprosto super a bavilo mě to sledovat. Affleck je hlavním tahounem celého filmu. Ale je zde tolik nelogických kiksů, nesmyslů a působí to tak předvídatelně, že po té hodině naskočí nuda a nic lepšího už film nenabídne. Akce je z první hodiny dost taktická, zbraně jsou špičkově nazvučený a působí hodně realisticky, ale třeba honička ke konci či scény s vrtulníkem působí jak z jiného filmu. První hodina je u mě za 4*, druhá za jednu. Škoda no. ()

joehot

Mohlo to být dobré, fakt dobré, všechno tomu i nasvědčovalo - obsazení, Mark Boal, Netflix za zády. No a není... ()

vurhor

Takový to, když se Batman, Oberyn Martell, Nicholas Nickleby a mutant Apocalypse rozhodnou okrást drogového krále, ale krapet jim selže únikový plán. Triple Frontier je kvalitní a bohužel i vcelku nepovšimnutý akční thriller, který slušně pracuje s hlavními hrdiny a představuje vcelku originální zápletku, kterou člověk ve filmech podobného ražení (drogové gangy a americké vojenské jednotky) jen tak nenajde. To sympatické herecké obsazení tomu dodává na šťávě, plus rozhodně by divák neměl očekávat, že tam budou kulky lítat každou vteřinou. Snímek hodně sází na napětí, které si po většinu doby udržuje velmi slušně, svou roli v tom určitě sehrál i autor hudby, Rich Vreeland, který je zodpovědný i za creepy hrozivý soundtrack k hororvce It Follows. Možná škoda těch několika logických lapálií, nad kterýma jsem trochu kroutil hlavou, ale ve výsledku rozhodně spokojenost. Průměrné 4* ()

Peterssen

Film je dobře natočený, ale až moc těžko se věří, jak perfektní zkušený plánovač a jeho sehraný tým najednou můžou dělat tolik školáckých chyb. Ale kdo ví, co udělá hromada peněz... ()

Marsik

Hell yeah! Dnes mi Triple Frontier sedl po všech stránkách. Je to velmi dobře nasnímané, ozvučené a akce je solidní. Doporučuji, a to i přes to, že Ben vypadá v každé scéně jako by měl dvojku pod kůží. 80% ()

ConanVJ

Pěkný film, ve kterém mi chybělo o něco víc akce, ale ani tak nenudil. Na druhou stanu uz na nej asi nikdy nekouknu. 50% :) ()

NinonL

Průměrný nebo lehce nadprůměrný film o přepadení haciendy drogového dealera a loupeže mnoha miliónů dolarů. Jenže kam se šarmantní loupežníci s úlovkem podějí, aby nebyli polapeni? Navíc je před nimi několik dní putování Andami, až k moři, kde na ně čeká loď, která je má odvézt do bezpečí. ()

SaNcHeZ_cz

Skvělé obsazení bez výhrad, slušná atmosféra a především parádní zpracování dělají z Triple Frontier podívanou, která nejenom, že patří k tomu nejlepšímu co Netflix vyprodukoval, dokáže udělat hodně parády bez ohledu na původ. J.C. Chandor natočil dospělý thriller který baví díky skvěle budovanému napětí od začátku až do konce. ()

agentmiky

Očekával jsem asi větší minutovou porci pořádného střílení, což se nedostavilo, ale zase jsem dostal pořádné chlapácké drama, které si zakládá na dialozích a mimo to sem tam nějakém tom střílení. Úvodní opening scéna s vrtulníkem nad špinavými ulicemi doprovázená skladbou Metallicy mě velice navnadila. Pětice hlavních hrdinů nesmírně sympatická, ono už ti samotní herci hýří charismatem, tudíž přenést to na své postavy bylo už, řekl bych, snadné. Heist se provedl ještě v první půli. Filmu dávám obrovský palec nahoru za reálnost akčních scén, žádné vyprazdňování zásobníků, ale efektivní střílení jednotlivými ranami na jistotu, prohlížení rohů místnosti, prostě věci, které byste od ostřílených mazáků na válečném poli čekali (ale kterých se nedočkáte v každém filmu, tím si buďte jisti). Poté nastala část filmu, kterou bych já osobně nazval.....JAK SE VŠECHNO MŮŽE POKAZIT. Ať už se jednalo o ne moc promyšlené tahy postav, či prostě smůlu (scéna s farmáři výrazně promluvila do dalšího dění), tak všechno šlo postupně do kytek. Filmaři nám přichystali taktéž pořádný zvrat, jenž zamíchal kartami. Za otevřený konec bych byl jindy asi naštvaný, ale sem to docela pasovalo, závěrečná scéna s papírkem potěšila. Bavilo mě to, po herecké stránce nadstandardní, na akční film i slušný děj, jenž zde rozhodně nehraje druhé housle. Za mě dávám 82 % ()

Ellmariachi

Budu se opakovat. Dobrou týmovku dělá tým. Pokud ten se povede, máte z poloviny vyhráno. Za mě je to tenhle případ. Všichni 4 borci v hlavních rolích mě bavili. Chvíli jeden jindy druhý. Parádní jsou lokace. Jungle, hory, Slamy. Děj je taky fajn a zápletka je sice jednoduchá, ale o to je méně nutné ji nějak představovat a budovat. Když dojde na akci a souhru chlapů z bouchačkama dobře se na to dívá. Když se mluví dává to smysl. Jenže je tu ono "ale". Zde se plně ztotožňuji s komentářem ywo666. Jakoby si tvůrci z vypravěčského hlediska urvaly příliš velké sousto. Má to totiž od spousty věcí trochu. Ta trocha je sice super a kvalitní, jenže divák je mrcha nenasytná a 3x trocha bude stále trocha. Kdyby se zaměřilo víc na některou z částí a cest příběhu, bylo by to hned lepší. Stejně jako zmíněný ywo666 dám 70 procent, ale u mě to stačí na 4. ()

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kdo navštíví Triple Frontier?

Kdo navštíví Triple Frontier?

20.03.2018

Jen málokterý projekt se v posledních letech rozpadl víckrát než Triple Frontier. V akčním thrilleru od Kathryn Bigelow (Smrt čeká všude) si původně měli zahrát Tom Hanks, Will Smith a Johnny Depp. Z… (více)

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

Hardy, Tatum a organizovaný zločin?

06.01.2017

Akční thriller Triple Frontier se dere na velké plátno už řadu let. Původně ho chystala Kathryn Bigelow, teď se ale drogových gangů, které operují na hranici mezi Paraguayí, Argentinou a Brazílií,… (více)