Malý sáček diamantů jejich svět obrátil vzhůru nohama. Co na tom, že se jim do rukou dostal náhodou. Teď po nich pátrá policie i gang zlodějů, kteří chtějí kradené zboží zpět. Až dosud měly obyčejné holčičí starosti: Joanne nenáviděla práci v supermarketu, Cassandra se chystala na první rande se svou internetovou známostí, Kerrys hledala podnájem pro svou lesbickou milenku a Shannon těžce nesla, že její matka opustila rodinu kvůli milenci. Teď je všem čtyřem dívkám souzeno trávit následující tři dny ve dvou městech a dopředu tuší, že na nic z toho, co jim osud chystá, nikdy nezapomenou. Pokud ovšem přežijí… (oficiální text distributora)

Trailer

ORIN

O diamanty v první řadě vůbec nejde, je to jen zastírací manévr udělat film více zajímavým a napínavým. V podstatě jde jen o to, že tři kamarádky nemají čas si promluvit s tou čtvrtou, která jim potřebu dává několik dní jasně najevo. Místo pomoci jen recyklují obrovské množství trapných výmluv a jediné, co dokáží, je porušení listovního tajemství, jehož etika je v dnešní virtuální době stejně ta tam. Nakonec svou "zaneprázdněnost" omluví slovy: "Sorry too much ... Had to come sooner ... We just busy." [==] Narativní struktura možná vypadá pro někoho poněkud neobvykle nebo složitě, ale podobný koncept byl k vidění už v tolika filmech. 4 kamarádky, 4 dějové linie ve 3 dnech pospojované do celistvého a kauzálně propojeného řetězce událostí vrcholícího opět (o diamantech to opravdu není :) již zmíněnou větou: "Sorry too much ... Had to come sooner ... We just busy." Divák vlastně jen odkrývá skutečné významy výmluv, které by na konci měly dávat smysl, ale nedávají (SPOILER! - 1. ztratí panenství, které ztratit stejně chce, 2. zažívá sourozenecké neshody, které zažívat stejně chce a 3. zaskakuje na noční směně v 24/7 supermarketu za sestru a nedokáže říct ne... ta 4. přitom byla donucena matkou k potratu a dočká se jen ignorance ze strany otce, matky i kamarádek... mezi tím tam neustále poskakují ty diamanty :) ()

Jara.Cimrman.jr

Holky jsou čtyři a každá z nich si svou hvězdičku zaslouží. Nikoli proto, že by to byly největší sexbomby na světě, ale proto, že všechny příběhy jsou celkem slušné a jejich postupné propojování je přesně tím, proč se rád dívám na filmy. Takže je libo zmatenou holku s pytlíkem diamantů, okradenou barbínu, ráznou lesbičku či hodnou holku s bouchačkou? Všechny jsou tady a i když to ze začátku vůbec nevypadá, tak přinášejí hodně slušnou zábavu. ()

playboxguest

Ze scénářů/filmů Noela Clarka určitě ten nejméně uvěřitelný. Což je docela dobře, protože mi z jeho kousků tenhle připadal i nejzábavnější. I přes první dvacetiminutovku, která ve mě vzbuzovala dojem, že půjde o blbost, kterou nemá cenu sledovat, se z filmu v průběhu času (nejspíš s druhou povídkou) vyklubal nečekaně svižný a zábavný kousek na téma jeden den z několika úhlů pohledu alá Go!, či Zkurvená noc. A já si poslední tři povídky užila do takové míry, že musím mimořádně nadhodnotit, ačkoli bych to jinak viděla jen na lepší průměr. Casting se taky povedl na výbornou. Jednotlivé povídky - 40%, 80%, 80% 60%. Celkově zhruba 70%. PS: Taky chci mít tajnou skrýš pod pelechem :) ()

kingik

Tohle se vůbec nepovedlo. Vizuál s prošlou záruční lhůtou. Snaha o neotřelé zpracování ztroskotává na chabé a otřepané zápletce s ukradenými diamanty a na nerozhodném přešlapování, do jakého žánru film, vlastně po všech těch peripetiích čtyř nesnesitelných kravek, zařadit. Příběh se totiž točí kolem čtyř nejlepších kamarádek, přičemž každé z nich je věnován jeden mini příběh. Jedna má sklony k depresím a čmárá po zdech, druhá je blbá blondýna a to jsem si myslel, že je to jen mýtus, která se zamiluje do cizího kluka z netu, se kterým si chatuje, a ten, jak se záhy ukáže, vystupuje pod falešným profilem, třetí je lesba, co se nesnáší s bráchou a se čtvrtou prožijeme ne úplně nudnou noc na otravné noční směně v mini marketu, kde dojde právě k inkriminované loupeži diamantů ze sejfu. Jenže ta je natolik nepravděpodobně provedená, že je to až trapné. Když režisér nevěděl, jak dál, prostě holky svlékl.Ty čtyři mini příběhy jdoucí pozpátku v závěru vyústí v jakési rozbředlé finále, kdy jsem ani pořádně nepochytil, o co vlastně ve filmu šlo a proč se to tak dlouho řešilo. Kámošky byly opravdu nesnesitelně podané, a o ostatních postavách se rovněž nedá napsat nic pozitivního, včetně režiséra, který si zahrál zlodějíčka. Nijak to z té bídy nevytrhla ani epizodní účast režiséra Smithe a zpěvačky Eve. Všechno špatně, střih několika jakoby akčních scén byl nezvládnutý, trapka, co hrála "vražedkyni" zvládající na výbornou bojové umění, byla k smíchu, když vyřídila na ulici skupinku mladých darebáků několika nepovedenými kopy a celkově bych to shrnul, že holky v Londýně to asi nemají lehké, ale film o nich byl těžce nestravitelný, dost trapný a nekonečně nudný. Nikdy víc 20% ()

Fr

4 holky. 3 dny. 2 města. 1 příležitost. CO BY SE TAK MOHLO POSRAT??..... Opravdu neobvyklá skládačka. Holčičí trable řízlý pytlíčkem diamantů v příbězích, jejichž zajímavost je neskutečně kolísavá a nutí mě je hodnotit samostatně..... (Shannon 2*/ Cassandra 4* / Kerrys 3* / Joanne 4*), protože holky jsou tu společně jen chvilku. A i když dělají věci, o kterých si obyčejní lidé jen vyprávějí – je mi to často jedno! A tak jediná vzpomínka patří alespoň Kevinu Smithovi. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem sběratelem kalhotek se zajímavými nápisy. 2.) Chtěl bych ukázat dceři (přítelkyni), že internet je nebezpečnej. 3.) Nevím, jak ztrestat bratra. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

• Natáčení probíhalo v anglickém Londýně, v americkém New Yorku a ve studiu Pinewood. (Terva)
  • 4.3.2.1 je zkratka pro 4 dívky, 3 dny, 2 města a 1 šanci. (Terva)