Jeden den

One Day

Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

Docela zajímavý příběh o ještě zajímavějším vztahu dvou lidí. Hned v první půlhodině mě zaujalo několik věcí: inteligentní humor, výborná hudba, herectví obou hlavních herců a knížka od Milana Kundery. Potom to sice trochu ztrácí tempo, ale poslední emoční půlhodinka to vynáší na hodně silné 4. Líbily se mi taky jednotlivé skoky v čase a velice věrohodné charaktery všech postav. Jedno z těch lepších romantických dramat.(5.7.2012)

• troufalka

Nevím, proč jsem se dala zase nachytat. Ano, paní režisérce se dva filmy hodně povedly. Italština pro zčátečníky byla zábavná a originální, je to jeden z mála tzv. "romantických filmů", které považuji za dobré. Doma je doma byla sonda do vztahů na malém městě a přpadá mi ještě lepší než známější Italština. Oba filmy nesly stejný rukopis a pro mne velice přijatelnou a sympatickou dánskou mentalitu. Wilbur se chce zabít už byl filmem britským ale byl stále ještě vkusný i když už zabíhal mírně do kýče. Ovšem Jeden den pro mne postrádá jakoukliv originalitu a humor, je to tisíckrát přežvýkané téma a najvíc je povrchně zpracované. Jako když se hladový člověk přejí sladkostí a je mu z toho špatně. Velmi smutné.(27.11.2014)

Tady bych to viděl na rozporuplné hodnocení. Nepřišel jsem tomu na chuť a jen díky Anne Hathaway to mělo nějaký šmrnc. Námět filmu je hodně dobrý, ale začal bavit až od půlky. Bohužel na čtyři to nestačilo, ale proměny herců se povedly až na nějaké menší detaily. Nebude na škodu když za nějaký čas znovu uvidím, možná změním po čase názor. Prozatím na hraně k 4 hvězdám. ( Hodnocení: 6/10 )(17.3.2013)

• Slarque

Mám sice slabost pro Anne Hathaway, ale tenhle film mi přišel nekonečný. Romantický sci-fi doják o dvou lidech, kteří po desetiletí vypadají stále stejně (pravda, až na účesy) a občas se jim 15. července něco zajímavého stane, ale většinou spíš ne. Možná to mohlo fungovat jako kniha, ale u filmu se mi jen podařilo neusnout.(26.5.2014)

• cukorek

To teda bola "sáčková polievka" od Lone Scherfig, ktorej chýbala chuť a aj aróma. Od komédie to malo dosť ďaleko, pretože náznak vtipných momentov sa niekde vytratil a ostali len, slabé nepresvedčivé dialógy. Dejová línia bola až príliš nekompaktná a kúskovaná častým vsunutím jedného dňa vždy v inom roku, ktorý odštartoval ďalší a ďalší kúsok, čo sa mi vôbec nepáčilo. Najlepšiu, alebo najviac odvedenú prácu mali maskéri, ktorý stále museli prispôsobovať výzor hercov k ich vekovému dozrievaniu. Ak si rozložím film na tretiny tak prvé dve nestáli za nič, až tá tretia začala ako tak prosperovať v ktorej sa tiež stala aj Emminina, nečakaná, tragická nehoda, ktorá zároveň rozhodla o získaní aspoň zopár úspešných percent na svoju stranu.30%(10.4.2012)

• - Dexter (Jim Sturges) nosí hodinky značky TAG Heuer. (dyfur)

• - Jenom v Británii se románu „Jeden den“ prodalo 650 000 kopií a má mnoho věrných fanoušků, a to i těch s modrou krví. K velké náklonosti ke knize se přiznala například vévodkyně z Cornwallu. (272827)

• - Dexter (Jim Sturgess) hrá vo filme na PlayStation hru “Mortal Kombat“. (Sufferer)