Reklama

Reklama

Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (629)

Handle 

všechny recenze uživatele

Trailer mě fakt nalákal a tak jsem si film nenechal ujít v kině... Film se snaží se být vším - slaďárnou, dojákem, romantikou, komedií, dramatem, ale spíš bych řekl, že jde o takové odlehčené romantické drama. A Hathaway i Sturgees se mi líbili. Podle kritiky třeba nepředvedli kdo ví jaký herecký výkon, ale ten vztah mezi nimi mi přišel takový opravdový. No, ale v tomto případě jsem chtěl vidět asi trochu jiný konec. Musím říct, že jsem čekal pozitivněji laděný film (čekal jsem vyloženě "feel-good" pocit a happy end), ale stejně se mi svým způsobem líbil. Ničím překvapující, ale pokud chcete vidět "hezký film", Jeden den je dobrá volba. Sice čekal jsem trochu víc, ale špatné to nebylo... // No, po přečtení knižní předlohy musím říct, že film je vážně slabý odvar. Bylo mi to ale jasné - tohle je přesně látka na knihu a do filmu se ani nemohlo vejít všechno. I přesto se to ale natočilo poměrně důstojně a casting se opravdu povedl. Ovšem rozhodně doporučuji knihu, čte se výborně a je to taková civilní věc ze života. :) ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

O2TV(FilmBoxHD)/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// PLUS: zajímavá forma vyprávění, která není tak okoukaná a má něco do sebe, klidně by mohlo být používáno častěji, líbil se mi vývoj a změna hlavní dvojice, jedna hvězdička za Edinburgh a prostředí celkově a ten závěr mě pořádně rozsekal MÍNUS: zdlouhavé a zdá se delší než ve skutečnosti je, díky rozvleklosti vyprávění jsem se občas nudil, což se mi o romantického filmu moc nestává/// Shrnutí: Anne Hathaway mám rád, kdo by taky neměl. Stejně jako v mnoha jiných filmech dokazuje, že hrát umí a tady vystřídala skoro 20 životních etap. Jim Sturgess je jako obvykle zaměnitelný. Každopádně toto byl Jeden nejdelší romantický film, který se však především dámské polovině bude neuvěřitelně líbit, hodnocení mých kamarádek zde to dokazuje./// Celkem 66%/// ()

Reklama

Happens 

všechny recenze uživatele

Jsem poměrně tvrdý chlapík, prošel jsem nějakou tu cestu a nebylo to lehký. Ale abych takhle brečel u filmu, který mě vcucnul do své romantiky, přežvýkal a vyplivnul plačícího, to se dlouho nestalo. Gratuluji režisérovi. Moc pravdy na jeden film. Štěstí většinou leží nejblíž nám, abychom na něj vždy dosáhli a mohli ho mít. Nebuďme slepí, říká flm. ()

cukorek 

všechny recenze uživatele

To teda bola "sáčková polievka" od Lone Scherfig, ktorej chýbala chuť a aj aróma. Od komédie to malo dosť ďaleko, pretože náznak vtipných momentov sa niekde vytratil a ostali len, slabé nepresvedčivé dialógy. Dejová línia bola až príliš nekompaktná a kúskovaná častým vsunutím jedného dňa vždy v inom roku, ktorý odštartoval ďalší a ďalší kúsok, čo sa mi vôbec nepáčilo. Najlepšiu, alebo najviac odvedenú prácu mali maskéri, ktorý stále museli prispôsobovať výzor hercov k ich vekovému dozrievaniu. Ak si rozložím film na tretiny tak prvé dve nestáli za nič, až tá tretia začala ako tak prosperovať v ktorej sa tiež stala aj Emminina, nečakaná, tragická nehoda, ktorá zároveň rozhodla o získaní aspoň zopár úspešných percent na svoju stranu.30% ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Moc ráda bych šla s hodnocením výš, jenže teď jsem lehce naštvaná. Jeden den měl totiž na to stát se opravdu příjemnou romantikou, která alespoň trochu vybočuje z průměru. Celý ten nápad s jedním dnem je dobrý. To, že vlastně vidíme dvacet let života dvou lidí pouze skrz jednoho dne v roce, má své kouzlo. Divák si může hodně domýšlet. Škoda těch pár opravdu nezáživných pasáží, které vlastně vůbec nic neřeknou. Největší problém u mě ale je, že na mě romantické momenty nezapůsobily ani trochu, hlavním hrdinům jsem vlastně ani nějak nepřála, aby se stali párem, mnohem více se mi totiž líbili jako přátelé. Jsem asi divná, já vím. Závěr je silná citová vyděračka, ale i přesto, že se režisér fakt snažil, tak mně ne a ne a neukápnout jediná slza. Hold asi jsem nebyla na tento snímek správně naladěná. ()

Galerie (157)

Zajímavosti (12)

  • Po přečtění jednoho z prvních scénářů byla Anne Hathaway z role Emmy natolik nadšená, že ihned nasedla do letadla a letěla do Londýna, aby sama řežisérovi vyjádřila, proč je právě ona tou pravou kandidátkou. (Dlee)

Reklama

Reklama