Jeden den

One Day

Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

I love you so much, I just don't like you anymore.. Hodně originální snímek, co se zpracování týče. Můžeme vždycky nahlédnout jen do patnáctého července každého roku, zbytek je pro nás záhadou. Toho patnáctého se obvykle Emma s Dexem sejdou, ať už v příjemném duchu, naštvaní, anebo prostě jen s cílem se tomu druhému svěřit. Pěkně to mezi nimi po celou dobu jiskřilo a film měl slušně naběhnuto na plný počet, jenomže když se ti dva dali dohromady, začala to být nuda (tak už to ale ve vztazích bývá,ne?:) ). Napětí bylo fuč, vtipy se vytratily a začalo jít do tuhého. Nemluvě o úplném konci, který mě docela vytočil. Ale jinak se mi One Day přesně trefil do nálady, takovou romantiku jsem už dlouho chtěla vidět. A Anne sice moc nemusím, ale tady byla snesitelná a se svými sarkastickými poznámkami i vtipná.(8.9.2012)

Naprosto úžasný film.. Možná jeho okamžité oblíbenosti ihned po prvním shlédnutí napomohlo mé momentální citové rozpoložení, ale to je věc vedlejší.. Prostě mě to dostalo. Čekala jsem nudu, klišé a ohranost, zatímco jsem se dočkala něčeho více.. Je těžké najít jedinou chybu a i když by se určitě nějaká našla, já ji ani hledat nechci. Prostředí evropských metropolí se ukázalo jako velké plus, Anne to pokaždé sluší a Jim je také v každém roce neskutečně sexy. Navíc krásně a pravdivě ztvárněné, jak se za rok může mnohé změnit, ale stará láska nerezaví. Až zatlačím slzy, zopakuji zhlédnutí, na které se už teď nemůžu dočkat!(24.11.2011)

Pohled diváka (bohužel) nezaujatého předlohou: Film, mapující vždy ve stejný den v roce vztah dvou přátel, nemůže fungovat. Jednoduše vás tolik nechytí za srdce, zda si jednou zavolali kdysi v roce 1990, aby si dva roky nato dali večeři. De facto jde jen o několik zaznamenaných situací a scének mezi těmito dvěma postavami. Shrnutí? Málo vtipné, málo emocí - a to je u romantické komedie bídné vysvědčení. Naštěstí to jistí jistá Anne Hathaway (no není skvělá?) a Jim Sturgess taky není vůbec špatný.(8.10.2011)

Četla jsem nejdřív knižní předlohu a ta je skvělá a film s ní zákonitě prohrává. Spousta věcí se do scénáře vůbec nevešla nebo je osekaná o zajímavé drobnosti a i ta nápaditá forma vyprávění skrz tentýž den v každém roce funguje na papíře mnohem líp. Když se ale oprostím od znalosti knihy, musím uznat, že film jako je jako romantické drama dobrý. Liší se od hromady jiných tuctových romantik, v lecčems je pořád originální a postava Emmy zůstala nesmírně sympatická.(1.1.2013)

Bezva představení od obou hlavních herců a pro mě ještě stále neokoukané pojetí, které je takovým průletem zde docela spousty let. Přibližně od poloviny filmu jsem začal obávat, že to dopadne jak to dopadlo. Sice jsem spíše očekával klasický konec, jak je u amíků zvykem, ale nakonec to dopadlo tak jak jsem se obával. Což se mi líbilo a zvedlo to u mě hodnocení skoro na max. jelikož to pak mělo na mě jako na diváka velký dopad. Ono ten film je takový specifický, že netlačí vůbec na emoce ať už se děje zrovna cokoliv. Smrt matky postavy Dextra, byla podána velmi stroze a přesto dostatečně silně a efektmě, ale bez nějakých snah o přehnané dojetí, o litování apodobně. Prostě jen jako součást průběhu života jedné z postav. Ten film je hodně o životě, o vývoji, ztrátě iluzí, přátelství. A taky to není klasická přelaszená romantická komedie, což mě i překvapilo, trochu zklamalo, mám je přeci jen hodně rád. Ne švechny zpacované dny mi přišly úplně košér, ne vše tak nějak zapadalo do plynulého sledu jejich let, ale nejdív jsem se hodně usmíval, pak to zase více prožíval. Film mě nakonec zpracoval ve svůj prospěch. 9/10(25.11.2013)