Jeden den

Jeden deň

Romantický / Drama

USA, 2011, 107 min

• Chrustyn

Inteligentní ale nepříliš nápaditá a plytce natočená romance o tom, že z velkého přátelství, vždy vzejde velká láska, pokud to tak osud zamýšlí. Herci se snaží ale dokázal bych si představit desítky jiných představitelů, kteří by mi do rolí seděli více a scénář ani režie, toho také moc nenabídnou. Docela škoda.(25.2.2012)

Moc ráda bych šla s hodnocením výš, jenže teď jsem lehce naštvaná. Jeden den měl totiž na to stát se opravdu příjemnou romantikou, která alespoň trochu vybočuje z průměru. Celý ten nápad s jedním dnem je dobrý. To, že vlastně vidíme dvacet let života dvou lidí pouze skrz jednoho dne v roce, má své kouzlo. Divák si může hodně domýšlet. Škoda těch pár opravdu nezáživných pasáží, které vlastně vůbec nic neřeknou. Největší problém u mě ale je, že na mě romantické momenty nezapůsobily ani trochu, hlavním hrdinům jsem vlastně ani nějak nepřála, aby se stali párem, mnohem více se mi totiž líbili jako přátelé. Jsem asi divná, já vím. Závěr je silná citová vyděračka, ale i přesto, že se režisér fakt snažil, tak mně ne a ne a neukápnout jediná slza. Hold asi jsem nebyla na tento snímek správně naladěná.(26.11.2011)

Krásný a smutný zároveň. Při jedný scéně mně vysloveně píchlo u srdce. Anne s Jimem to spolu hrozně slušelo. Málokdy nějakýmu filmovýmu páru tu lásku skutečně věřím, ale těmhle dvěma jsem jejich vzájemné city opravdu uvěřil. Během filmu jsem se několikrát přistihnul, jak i já vzpomínám na některý srdečný záležitosti z dřívějších fází mého života.(10.8.2014)

Krásná inteligentní romance s obří dávkou emocí, nikoliv hrající na city. Na nic si nehrající a osvěžující. Rachel Portman s její nádhernou a přitom jednoduchou hudbou to celé dovršila do úžasu. Jestli jsem se někdy cítil tak příjemně, tak je to právě u Jednoho dne. Nejpravdivější je, že se hrozně moc ztotožňuji s Emmou, jejím myšlením, humorem, stylem i vkusem, kdežto Dexter znázorňuje mé "ex". Pravdivé. Knižní předloha už čeká.(21.6.2012)

V prvé řadě zajímavá forma, kdy jde vždycky jen o jeden den v roce. Pak poměrně hezké vyjádření vztahu dvou hlavních protagonistů. A Anna Hathaway + Jim Sturgess byli příjemná dvojka. To by ale bylo tak vše, protože celkově to ze mě moc emocí nevymáčklo. Zkrátka celkem klidně plynoucí film s krapet smutným koncem. ~(3,4)~(15.1.2013)

• - Snímek je adaptací slavného britského románu "One Day" od Davida Nichollse. (ufooonek)

• - Na pláži čte Emma (Anne Hathaway) knihu Milana Kundery „Nesnesitelná lehkost bytí“. (Sinecod)

• - Fanoušci knihy si stěžovali, že Anne Hathaway, která ztvárnila Emmu Morley, je prý pro svou roli příliš krásná a okouzlující. Emma v kníze byla nejdříve především zvláštní a stydlivá přehlédnutelná servírka z pracující třídy v severní Anglii. (272827)