Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

Illy

Takže tu máme skupinku hnusných emzáků, kteří přiletěli vykydlit skupinku krásných mimizemšťanů, a ti sem zase přiletěli vyhrávat soutěže krásy. Schopnost hlavního hrdiny ukrývat se před nepřítelem je stejná jako Pomejeho před paparazzi. K tomu přidejte středoškolskou romantiku a máte blbost na entou. Myslím si že Caruso je zručný režisér, z tohoto ale pšenka nepokvete. Pozor budu spoilerovat..................pes přežije. ()

Rondell

Dohromady docela nudnej film. Místama se objevobaly zajímavý momenty, který dávaly tušit, že se ve filmu skrývá špetka nevyužitýho potenciálu. Průměrnej film do peřiny. Co bych ale vyzdvihl, je soundtrack (zejména xxka mě překvapily). ()

doddo2012

Tento film je určený pre všetkých, ktorí majú radi špeciálne efekty, dramatické prvky ale aj riadnu akciu. Alex Pettyfer, (ktorý sa núspešne uchádzal o rolu vo filme Eragon) podal slušný herecký výkon, s ktorým som bol spokojný. Avšak nebol využitý herecký potenciál Timothyho Olyphanta, ktorý si vo filme dlho nezahral. A takto vyzerá boj so škaredými plešatými mimozemšťanmi. ()

Standic1

Může se zdát předvídatelným, ani ničím zvlášť nepřekvapí, ale klidně bych dal šanci dalšímu dílu. Film má docela dobré tempo, takže mě skoro nenudil. Herecké obsazení ušlo a nikdo mě tam tak neotravoval jako třeba ve zmiňovaném Twilightu. Jasně neni to nic u čeho by člověk koukal s otevřenou hubou nebo si z toho sednul na zadek, ale rozhodně to ani nepatří do té horší skupiny teen/fantasy/sci-fi filmů. ()

M1k9

Velké zklamání. Slušní herci, ale pokažený film. Za tímto bych udělal velkou tečku a s hanbou bych se někde schoval. Za zmínku stojí snad jen závěrečný béčkový souboj na stadionu. 1.5/10 ()

Thomm

Totální provar. V tomhle filmu nefunguje vůbec nic. Mohl bych tu silně zkritizovat hlavního hrdinu, příběh i záporáky, ale ono postačí stručně napsat, že je to zkrátka celý na hovno. Jedna hvězda za prasopsí monstrum, které slušně pobaví. ()

Echelon1

Typ filmu, u ktorého vidím, že každý bude mať veľmi osobitné hodnotenie. No, prečo tak nízke hodnotenie? Ehm, proste, je to zvládnuté a spravené na takej úrovni, ako pri typických, amerických seriáloch, úplne pre stredoškolákov, presne s rovnakým námetom (tento námet tu už bol neskutočne veľa-krát)- aj to vypadá, ako nejaký úvodný film pre seriál. Všetko tu je priemerné, ale v prvom rade je dej strašne chabý, nemá to grády, minimum zaujímavých scén, je to nedotiahnuté, proste typycké 2,5*. Akurát, má to na svoju úroveň celkom slušné efekty a príjemnú (ale priemernú) akciu. Ale ako tu už bolo povedané, je to relatívne neškodné. Aj keď, no, z 60 miliónov dolárov sa z toho dalo vytiahnuť fakt oveľa viac. ()

kujon

No, odpad to přímo není. Ale víc jak za 1* to na druhou stranu také nestojí. Více se k tomu asi netřeba vyjadřovat. Kdo neviděl - moje doporučení zní - ani nekoukat. ()

Erik7595

Nepoznám kvalitu knižnej predlohy, ale toto filmové spracovanie ma vyložene sklamalo. Čakal som zbytočne na niečo zaujímavé, v podstate výnimkou poslednej polhodiny sa neudialo nič také zásadné. Olyphant si zaslúži zaujímavejšie a atraktívnejšie počiny než je tento. Ako akcia nie je až taký prúser, celkom ujde avšak to už nezachráni celkový dojem. Celé je to nekonzistentné, nezaujímavé a tej romantiky v teenage balení tomu fakt škodí. ()

Nolanofil

Priemerný Pilot, k neexistujúcemu seriálu... so slabšími efektami a riedkejším príbehom. Pôvodne chceli mať producenti Bay a Spielberg z toho 6 - dielnu sériu. Našťastie im ten zámer komerčne nevyšiel, veď keď si predstavím že prvú časť nedokázali obsahovo vyplniť, pokračovania by boli iste varenie vody. ()

Ondra603

Taková teenage oddychovka, u které musíte mozek nechat vypnutý, pokud jste chlap. Holky si nejspíš trhají rodidla při každém pohledu na Pettyfera. Otevřený konec naznačuje pokračování, ale já osobně bych to raději uzavřel a už nikdy nevytahoval na světlo světa. ()

Flopik

Vôbec som nečakal že to bude až tak dobré.Neskutočná pecka ktorá ma bavila po každej stránke.Sympatický herci, naozaj krásne baby, skvelý príbeh a dej no ten nenudil ani chvíľku.Hudba skvelá.Efekty výborné a koniec bol riadne akčný.Ja naozaj nemám čo vytknúť.Naozaj bavil som sa kráľovsky za plný.Hrozne ma mrzí že film nebol úspešnejší pretože pokračovanie by som bral všetkými desiatimi. ()

ashtangi

Ze začátku jsem se lekl, že to bude akorát variace na Twilight, ale ono to bylo snad i horší. Podprůměrné efekty a neoriginální nudný děj (námětově připomíná Jumper). Nuda, nuda, nuda. ()

Venous666

Tak trošku přihlouplé. Děj je jakoby vysvětlený po první kapitole a pak divák už jen a jen čeká co se bude odehrávat. Bohužel je z toho nakonec prd. Za celou dobu filmu se tam nic vážného nestane. Ze začátku rychlostí blesku příjde na své schopnosti, pak je párkrát využije na místní obyvatele a blížíme se k finálnímu souboji, kde mu pomáhá jeho nová slečna a číslo 6. Vše samozřejmě dopadne dobře a my se můžeme těšít na další díl, který příjde do Našich kin v roce 2013 - I Am Number Four : Legacy (Zase taková Twilight sága) ... Škoda, čekal jsem od toho více :-( ()

Pavlinenka

Haha..haha...haha - faktor zabavy? Asi ano. Cokoliv jiného? Vůbec ne! Spousta prvoplánových akcí, velká inspirace všemi možnými jinými filmy. Za to pobavení (i když to tak autoři bohužel určitě neplánovali) a za roztomilou chimérku - psa - s odřenýma ušima dávám dvě * ()

TaanStari

Být ty akční scény ve dne a trochu přehlednější, dalo by se o tomhle filmu uvažovat jako o průměrném popkornu. Ale takhle? Hrůza... ()

Theoretic

Teenagerovské scifi pro teenagery. Ostatní, kdož do této kategorie už nezapadají nebudou příliš nadšeni. Mustr je ze Supermana, trapní záporáci, hezké hrdinky a beagl. ()

KOZEL84

A ne náhodou.Krásné vyzvánění %-).Caruso show se nekoná.Leda tak teplopubertální hvězdné naháněčky ve stylu twilight.Ale aspon' vím,že v americe mají Varšavu,že být nerd na americké střední je furt shit,ale všechny problémy jako vždy pořeší nový ksicht (dokonce je to i uvěřitelnější,když je dotyčný ''Vetřelec'') a samože u toho nabalí místní královnu plesu se srdcem ze zlata.A že Timothy ''VeleSlon z Haradu'' je na role Liama Neesona ještě trochu mladý.Nejdůležitější je ale zjištění,že ufoni z planety Twilight se můžou zamilovat jen jednou za život (tou už si děláte pičo kozy!!).Pokud neomdlíváte u megadramatu Superstar-Rozhodnutí doporučuju se tomuhle s Topolánkovskou zdviženou jedničkou vyhnout.A možná přijde i nudnější dvojče Kristen Stewart (bezva hlášky).Takhle ()

Kjuk

Pro děti na základce hodně dobrej film. Nechci nikoho urážet, aby jsme si rozumněli, ale nikdo jinej koho by tenhle film mohl nějak výrazně zaujmout, mě nenapadá. Řekl bych, že jsme měli tu čest s docela nevýraznejma a suchejma protagonistama a film celej je prostě takovej makovej. Ovšem jsou i horší sci-fi snímky. Já dostal přesně to, co jsem v podstatě čekal. Jenom doufám, že nebude pokračování! ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)