Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

viperDavid

Neni to az tak hrozne, pokud mate radi scifi typu "ahoj jsem z jine planety a na vasi planete jsem jak jinak nez velmi silny". Takovy superman naruby, akorad posazeno do dnesni doby. Koukatelne to rozhodne je a pokud zapomenete na nerealne blbosti okolo je to i celkem zabavne. 3* ? ne 4 ()

Mrkvič

Když si někdo nakouká všechny trailery, tak potom asi zklamaný bude. Kdo nic nečeká, bude se ke konci filmu možná tetelit blahem jako já. Navíc je to tak přizdisráčské s velkou dávkou romantiky, že k tomu fanoušek scifi může zlákat i své děvče (scifi fanynky snad prominou). Místy to má nádech drsné akce s brutální atmosférou, ale asi si někdo řekl o přístupnost PG-13, a tak je záběr leštidla na podlahu jezdícím po krvavé louži temnou vyjímkou. Scifi prvky jsou ale super (i když ta papundeklovitost dětských hraček zase zamrzí) a Caruso nechává diváko dlouho napínat a krásně v něm zvyšuje očekávání, která potom z většiny naplní. Velký problém jsem měl s tím tuctovým hubeným hezounem. Ale možná to byl záměr, aby zapadl v komparzu, jako měla zapadnout jeho postava v novém městečku. Zbytek obsazení to ale vynahradí. Skvělý Olyphant jehož pohled řeže sklo, moc hezká a příjemná Dianna Argon a výrazný Callan McAuliffe (Má mě rád, nemá mě rád - což je film, ne něco osobního). ()

baruss

Twilight pre chlapov. Bitky určite lepšie, prehľadnejšie, zaujímavejšie ako v Harry Potterovi. Dokonca sú normálne sprístupnené (t.j. rozumiem tomu čo robia - nie ako HP kde po sebe strieľajú farebné blesky a keď to niekoho trafí tak sa nič nestane). Zápletka rovnaká ako Twillight len viac chlapčenskejšia, lebo existujú bytosti, ktoré majú chlapci radšej ako Vampírov (a tými bytosťami nemám na mysli dievčatá). ()

DaUr

Ano, je to neoriginální, hloupé a místy laciné. Ale i takový film je jednou za čas potřeba, a zrovna tenhle mi docela sedl i z toho důvodu, že i když základních klišé se tu pár najde, je vidět alespoň nepatrná snaha vyhnout se jim. Nebýt tedy lehce nezvládnutého závěru, uvažoval bych o čtyřech, za jeho přeslazenost ale jen silnější tři. ()

JimmyII

Dostal jsem od Čtyřky přesně to, co jsem čekal - jednoduchou a přímočarou zábavu spočívající v průměrné akci, solidní mytologii a sympatických postavách. Alex Pettyfer překvapil, Dianna Agron je skvělá a Olyphant je jistota. Kdo chce popcornovou výplň líného sobotního odpoledne, v tomhle se nesplete. Čtyřce dám čtyři, líbila se. ()

plechulka

Tohle by mne neuchvátilo, ani kdybych byla "cílovka" - tj. mládě cca 12-17 let, schopné se platonicky zamilovat do hlavního představitele (dle sexuálních preferencí) a mající (v pubertě dost častý pocit) za to, že mu okolí nerozumí a že je snad z jiné planety.... ()

Ryuuhei

Něco málo ze Supermana, školní prostředí, nějaké to drama a z toho vzniká tato docela pohodová teenagerská superhrdinovka. Není nic, na co bych si mohl nějak více stěžovat, kromě toho, že filmy tohoto typu jsou už trochu klišé. Ale tento se mi překvapivě docela líbil. ()

Lachtaan

Jo, omílám to všude, že sci-fi už nejsou nic pro mě. Loni v lednu v jednu obyčejnou sobotu v televizi však nic lepšího neběželo a tak jsem dalšímu Pettyferovu pokusu se probít na světlo světa dal šanci. Paradoxně jsem si jeho samotného více užil v ženském opusu Bez kalhot, ale I Am Number Four je pro mě výjimečné už jen kvůli Dianne Agron. Krásnější blondýnka se asi v novodobé generaci v Hollywoodu nepohybuje. A za ní jsem filmu snad udělil všechny čtyři hvězdy. Jinak ale umím být objektivní, to mi můžete věřit :D ()

Maki89

a zasa raz film ktory laka na vyborny trailer a slubuje vela akcie... ta sice aj prisla, no malo... celkovo to bol priemer v kazdom ohlade s otvorenym koncom... pochybujem ale ze si film zarobi na pokracovanie... ak by ano, protestovat nebudem, v danom namete je toho dost aj na trilogiu.... 6/10 ()

ivan bohatyr

Trailer už víceméně prozradí vše. První hoďka a čtvrt je o ničem - úplná uspávačka a pak akorát slušný akční 10 minutový konec je vše co je potřeba na tomhle filmu vidět. Kdo nechce marnit těch 100min co film má, tak mu jistě přijde 10 min u konce vhod a může říct, že 80% filmu viděl, zbytek je totiž nuda. ()

uiu

Čekala jsem více, neboť mám ráda tyhle jednoduché akčně nabušené sci-fi, u kterých člověk vypne mozek a vyloženě se baví. Bohužel jsem nedostala to, co jsem očekávala. Akční scény jsou takové nemastné neslané a nenašlo se nic natolik "cool", u čeho bych si řekla "wow". Celé mi to přišlo jako mířené na diváky v hranici -náct (taková alegorie na pubertu, kdy náš hrdina zjišťuje, že má superschopnosti a musí se je naučit ovládat a do toho jeho první velká láska). Celé by to bylo dobré, kdyby to byl místo filmu několikadílný seriál, který by více přiblížil mytologii postav a jejich světů, to by se mi třeba mnohem více líbilo, než film, který spoustu věcí jen nakousne a končí způsobem, že se můžeme těšit na pokračování Jsem číslo pět. Digitální efekty jsou na tento druh filmu hodně špatné, takže příšera na konci působí spíše směšně než hrozivě (a to už neexistují ani zvířecí herci, že je v některých scénách počítačový i pes nebo ještěrka?...) Neříkám, že to je špatný film, jako kulisa na vypnutí mozku a užívání si obrazovky ideální, ale mohlo to dopadnout i lépe a to je mi líto. ()

potas

Dospělácké stmívání. A narozdíl od jmenovaného filmu se mi tohle fakt líbilo. Příjemná oddychovka, která neurazí. Přiklonil jsem se ke 4* a pomohla tomu Teresa Palmer :-) ()

KitFisto

Hight school romance s akčnímy prvky a laser gamem na konci. Nejhorší to nebylo 50%. Podobné jako Jumper, ale lepší. ()

ywo666

Tak nakoniec 4* aj keď som zo začiatku moc neveril a bol ochotný ísť max na tri. Ale postupne sa to vylepšilo a koniec bol ultrahustý. Akcia, efekty, sexi blodíny a Kevin Durand priblížili záver k dokonalosti. Samozrejme je to hlúposť, ale kto čakal niečo iné to nemá v hlave v poriadku. Mňa osobne na filme nesralo skoro nič napriek tomu, že som si myslel, že ma bude srať veľa vecí. Minimálne Pettyfer, ktorý bol celkom znesiteľný. Nakoniec ma srala len jediná vec. Môže mi niekto vysvetliť prečo do riti, som kopec vecí z traileru (hlavne tie veci na začiatku) vo filme vôbec nenašiel!!!! ()

oveckaoa

Jo tomu říkám teda prdel :-) . Drsná verze Stmívání s herci kteří dávají vše na youtube a maníky vzhledu Voldemorta (všichni vypadají stejně) , kteří se snaží byt děsně cool přitom jsou tak slabí že by je sbilo i pětileté dítě :-) . Ke konci to dostává dokonce nový rozměr objeví se tam Chiméra (jen takový postřeh Chiméra by měla vypadat jak něco mezi drakem a ne takový mamrd co je zde ale chápu že ne každý to ví :-) 2 draci (kde se vzal ten druhý je my záhadou :-) a borka co vypadá jak drsná verze Hannah Montany, které hněte různé sračky typu budeš mě zdržovat a zabiju tě nebo kde máš ochránce můj zemřel před 4 měsíci :-) Za to že mě ten konec rozesmál přihazuji 1 hvězdu P.s. Caruso natoč prosím i dvojku ať je sranda můj pohár humornosti se už těší až to dáš :-) P.s. 2 tu sračku od Adele si tam mohli odpustit ()

DonHUS

Carusovi někdo podstrčil scénář k pilotnímu dílu seriálu, a on z toho udělal film. Takže se tu hodinu skoro nic neděje, pak přijde trocha akce a nastane otevřený konec. S tím souvisí taky to, že se nic pořádně nevysvětlí, a pokud náhodou jo, tak stylem "Mogové nekolonizují. Ničí. A pak jdou dál." nebo "Vás šest to dokáže. Máte vyšší poslání." A je to docela nuda, i Jumper byl lepší. ()

majxik

Slabej pribeh vykoupenej super bojem s uzasnymi efekty. Fakt, vice se k tomu skoro nic neda rici... kdyby to melo lepsiho scenaristu tak by si film zaslouzil hned o hvezdicku vice... takhle je to prumernej film se skvelimi efekty a udesne nudnym pribehem. Vzhledem k tomu ze konec je dosti otevrenej dalsim dilu, nedivil bych se kdyby se brzo objevilo pokracovnai, ktere jak doufam uz bude mit zajimavejsi pribeh nez tenhle dil. A jestli to muzu doporucit? Urcite, jen od toho necekejte nic hlubokomyslneho a nezapomenutelneho. ()

BoncheR

Predsa len, toto je taká "rozprávočka" v podstate sa film skončil (ne)HAPPY-ENDOM ale s otvoreným koncom. Z celého filmu najviac som ľutoval toho malého psa (Bertie). Inak, keď veľa nečakáte, veľa nedostanete. /60%/ ()

Bobik9

Já jsem z toho filmu naprosto unešený. Akční teen romantické sci-fi se sympatickými herci a dobrými efekty. Dva moje naprosto nejoblíbenější tvůrci se spojili a vytvořili film na jehož pokračování (které snad bude) se teď těším více než na jakýkoli jiný film. D.J.Caruso do toho vložil trošku Smallvillu a Disturbie a Michael Bay tomu dodal tu velkolepost, jakou jeho filmy mají. Uznávám, že příběh není nijak originální a scénář je úsměvný a pohádkový, ale ten film si ani na nic jiného nehraje. Plus samozřejmě výborná muzika! Pro mě jedno z největších překvapení a hitů roku. ()

Phietros

Pohodové a lehce stravitelné akční- scifi, které určitě stojí za shlédnutí. Příběhově podobné stmívání, ale u mě atmosfericky a dějově lepší. Efekty jsou solidní, postavy taktéž... Alex Pettyfer je na roli jak ušitý, výborně tu hraje i Timothy Olyphant. Po neustálem stěhování a měnení identity dojdou John a jeho ochránce do Ohia , kde se rozpoutá největší scifi-podívaná. John tu poznává svou sílu a také sílu svých nepřátel, kteří ho chtějí zabít, jelikož je čtvrtý v pořadí svého druhu a jeho předchůdci už jsou mrtví.. Není co dodat, jen že jsem se dobře bavil ! ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)