Z dalekého vesmíru přichází na planetu Zemi devět mimozemských bytostí. Jsou poslední svého druhu a snaží se zde ukrýt před nepřáteli, kteří zničili jejich domovskou planetu, a pod dohledem svých ochránců tady mají dospět. John Smith je dospívající kluk, který se snaží být nenápadný a součástí kolektivu. Na útěku před nepřátelskými mimozemšťany je nucen neustále měnit místo svého pobytu. Tři už byli zlikvidováni a John je nyní na řadě, protože on je číslo 4. Už se ale nechce stěhovat dál, v malém městě v Ohiu, kde se naposledy usadili, našel prvního kamaráda, ale hlavně lásku půvabné spolužačky. Nebezpečí se však blíží a John bude muset čelit největší hrozbě svého života a ochránit nejen sebe, ale i své blízké. (TV Nova)

Lyžař

Číslo čtyři..číslo čtyři je zcela obyčejný kluk. Jasně. Obyčejný, až na pár věcí. Nejprve jsem nevěděl, jestli pro mě bude stvárnění Alexem Pettyferem "dost dobré". Ale postupně jsem měnil názor. Jsem číslo čtyři je vlastně romanťárna od začátku až do konce. Akorát protkaná nadpřirozenými věcmi. Měl bych s nimi problém, ale když ono je zde všechno jakoby uvěřitelně ztvárněno. No a..když jsem v titulkách pak ještě zahlédl jméno Michael Bay, tak trochu mi došlo, proč tomu všemu tak je. Romantika v uvěřitelné akci. Tohle já prostě můžu. Režie: ****; Scénář: ****; Hudba: *****; Herci: **** ()

Ydrosten

A Já tomu pichnu 4 hvězdy, protože se mi u toho dobře odvětrala hlava. Zajímalo by mě, jestli se nějak jakože uvažuje nad nějakým pokračováním ( což dost tragicky naznačila závěrečná scéna, která mi na podobných filmech dost leze krkem, páč to většinou dopadne tak, že pokračování prostě nikdy nebude. Což mě mrzí víc než to ukradené kolo ) ()

Anduril

Čo tak povedať o tomto filme. Páčilo sa mi, že si tu zahrali a mladí, ešte neopozeraní herci, páčil sa mi príbeh, páčili sa mi efekty a záporňáci tiež odviedli svoju prácu dobre. Nuž tu musím skončiť. Zbytok nestojí ani za ten čas, je to iba popcornová zábava a oddychovka. Myšlienka, že obyčajné dievča zo strednej náhodou nájde a zaľúbi sa do neobyčajného chalana (mimozemšťan, upír, vlkolak). Toto dievča sa túži dostať zo svojej všednosti do krajiny zázrakov, tu už bola. (práve som zhrnul zopár dielov Twilightu a Vlčie mláďa). Nevšedný chalan (mimozemšťan, upír, vlkolak) sa túži stať obyčajným a mať obyčajný život sa zaľúbi sa dievčiny a to naveky (lebo tak to u mimozemšťanov funguje) ... proste sú to všetko hlúposti!!! A to chceme tlačiť mladým, 15 ročným a mladším tlačiť do hláv? Ach jaj. Toto je môj pohľad vychovávateľa. Pravú lásku stretne málokto nad 20sať rokov, nieto v 16tich. Posolstvo tohoto filmu sa mi vôbec, ale vôbec nepáčilo. Nuž pustil by som ho mladým (v pohode 12 +), pretože je inak "neškodný" a "čistý", vyzdvihol práve tieto veci a rozdúchal debatu o vzťahoch na základných a stredných školách a o ich "zmysluplnosti". hm? ()

Wallis3

Co říct? Olyphant, coby válečník, nějak válečnické řemeslo pozapomněl. Konečnej fajt dobrej a pejsek roztomilej, jak v jedné, tak i druhé podobě :) Film pro teenage publikum Ale jednu věc nechápu. Jaktože se zprzněnina Twilight dočkala celé ságy a na tohle se zapomnělo? Určitě bych to shlídl s větší chutí, než bandu zamindrákovanejch upírů, co řeší, zda kousnout, či nekousnout, či se množit nebo nemnožit. ()

KNTRFKT

Je to přesně ten typ filmu, u jehož castingu seděly v porotě samí bukanýři, kteří zcela pokrytecky vybrali moderního Kena do hlavní role, ačkoliv by ten člověk nezahrál dobře ani agresivnímu člověku na nervy. A tak se stalo, že vzniknul film, kde jsou sice všichni krásní, leč jejich hodnota IQ nepřesahuje zavřenou sklenici s okurkama a bojují proti digi-zlu, které je tak nějak nesympaticky nesympatické, že jsem to celý po hodině vypnul. Ono čumět na metrosexuálního borce, kterej stejně jen pobíhá a shání, kde maj levnější gel na vlasy, neni uplně muj oční stín. ()

Olík

Napínavý thriller se píše v oficiálním textu distributora? No tak dobře, ale já jsem spíš měl tu čest s laciným středoškolským sci-fi. Něco mezi Anakinem Skywalkerem, Edwardem Cullenem, Šišouny, Arabelou a strýčkem Fido. Dětské, naivní, umělé, průměrné, marně se snažící. Možná by někdo mohl namítat, že jde pouze jenom o takovou nenáročnou blblinku. Bohužel mi už dávno není šestnáct a i od nenáročné blblbinky čekám něco jiného……z Edwarda a Belly jsem již dávno odrostl. ()

Harts

O čem ten film jako je?:-) No aspoň, že šlo koukat na ty holky :-)) Ale jo, koukat na to šlo, takové scifi o ničem a o všem :-) ()

radaza

Béčko se vším, co k tomu patří.... Docela to odsýpalo, ale spíš bych měl dát 2*. Jenže hraje tu Timothy Olyphant ( Ivan Trojan :-)) ), který by si opravdu zasloužil lepší role. ()

Grimlok

Akční sci-fi, kde jsme všechno už někde viděli. No a? Film odsejpá, herci sympatičtí, efekty taky dobrý. Jednoznačně plnej počet. ()

LyBerion

V podstatě mě film potěšil. Škoda první poloviny, která vypadala jako romantické drama odehravající se na střední škole a zaporáci stáli za prd, ale vizuální stránka bojů a postupné zlepšování schopností hrdiny mě dost nadchli. Je to sice mainstreamová záležitost nad kterou většina střízlivých lidí mávne rukou, ale zamlouvalo by se mi pokračování bez dvou již zmíněných pro mě nedostatků. ()

Johny M.

DJ Carus(el)a jsem si docela oblíbil (za Eagle Eye a Disturbii) a těšíce se na I am Number Four jsem zažil zatim největší letošní filmový zklamání. tenhle rádoby-akční homo-twilight mu řádně pos*al reputaci! Pettyfer (nenapadá mě žádná zelenina, podle který to zkomolit) byl tragickej, Elefant s imigií houmelesáka, obludy alá 30 Days of Night, trapný svítící ruce a 90 minut filmovýho utrpení zakončený spánkem v momentě, kdy se snad začlo něco dít... ()

n3uro

Jasně, scénář a příběh nic moc, ale od 3/5 filmu se rozjede dost dobrá podívaná, a to u mě sakra zvedlo hodnocení. Teresa Palmer naprosto a bezkonkurenčně k sežrání, slintal jsem celou dobu co byla v akci :) I když nešlo o trhák roku, já se bavil. ()

Kingjiri

Trailer mě navnadil a naivně jsem "čtyřku" zkouknul s očekáváním, že půjde o slušnou akční scifi jízdu pro mladší publikum. V traileru je bohužel všechna akce z filmu obsažena, takže nečekejte, že uvidíte víc. Akční scífko, ve kterym se až na finální bitvu prakticky nic akčního neděje, se snaží utočit na city hlavně mladým teenegerkám svým úžasným hlavním hrdinou, který se zamiluje do první holky, kterou ve škole potká. Ta je samozřejmě pěkná, shodou okolností nikoho nemá a má o mladýho sympaťáka hroznej zájem. A protože hlavní hrdina pochází z planety, kde se dokážou kluci zamilovat jenom jednou za život, tuší, že jde o lásku jeho života. Twilight jsem neviděl, ale z toho, co o něm vím, si troufám tvrdit, že tohle je taková scifi variace právě na něj. Děkuji nechci, tohle mě opravdu nebavilo. Hlavně za finální bitvu nakonec dávám dvě hvězdy. ()

Torgal

Jumper 1.1 Podobnosť medzi týmito dvoma filmami je až neuveriteľná - opäť mladík s nadľudskými schopnosťami bojuje v primitívnom a naivnom príbehu proti tým, čo sa ho pokúšajú zabiť, popritom sa zamiluje a všetko dobre dopadne. Číslo štyri sa ale môže oprieť o sympatickejšie kladné postavy, ale záporné sú na tom naopak dosť zle - tí bratranci Darth Maula mi prišli riadne o ničom. Akcia je neprehľadná a trikové scény mi tiež moc nesadli, ale dobré filmové remeslo tomuto filmu aj tak nemôžem uprieť. Zabavil som sa, ale je to vyslovene jednohubka - pozrieť a zabudnúť. 6-/10 ()

maciii

Prostinký komerční výplach, který mi nic nedal, jen mě přesvědčil o tom, že Alex Pettyfer a Dianna Agron patří na módní molo a ne před kameru. A na druhý díl mě to rozhodně nenalákalo. ()

Castielo

Tak nevím jak vy ostatní, ale já byl spokojenej. Vše po čem prahne milovník fantasy v jednom filmu. Sice na můj vkus příliš velkej romanťák v prostřední střední a orientace na mladší publikum taky nic moc. Ale překousnout se to dá. Naopak mě bavili efekty, hudba a celkově příběh. Nemá to sice žádnou hloubku, ale pokud to berete s lehkostí, budete si to užívat. K tomu si přičtěme originální nápad, vyhlídku na další pokračování a hle. Pro fandu fantasy 4* jako vyšitý:-) ()

guri

Absolutne priemerny priemer, ktory na jednej strane neurazi, no vlastne ani velmi nepotesi. Uplne staci vidiet raz, lebo myslim, ze druhe pozretie by mohlo byt ovela horsie a asi by som umrel nudou. ()

darkreider

Výborná voľba na filmové peklíčko. Asi sa dá napísať dlhý zoznam prečo je to sranec, ale ja napíšem, že za poslednú a v podstate jedinú akciu si to aspoň tú jednu hviezdu zaslúži. Keby aspoň otvoril tu pixlu... ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (více)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (více)