Do vesmíru se Stephenem Hawkingem

• Česko Vesmír Stephena Hawkinga (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 2
Velká Británie, 2010, 2 h 55 min (Minutáž: 43–88 min)

Epizody(3)

Zásadní, provokativní a neuvěřitelně nádherný, takový je pohled na vesmír v pořadu Do vesmíru se Stephenem Hawkingem, jedním z nejlepších mozků na této planetě. Hawkingovýma očima se podíváte na počátky vesmíru, budete hloubat o životě v jiných galaxiích a prozkoumáte skutečné možnosti cestování v čase.
Kombinací počítačové animace (CGI), živých záběrů, digitálně zvětšených záběrů z archívů NASA i speciálních efektů získáte Hawkingův mimořádný obraz vesmíru, který je určen pro novou hvězdářskou generaci. (oficiální text distributora)

luczi

1. díl 80 %, 2. díl 100%! Vysvětlení základních základních fysikálních jevů ve vesmíru pro naprosté laiky i trotly, ideální seriál pro mne ;) ()

Ricky_CZ

Třetí epizoda naprosto bezkonkurenční...Pan Hawking je úžasný člověk a jeho výklad...Uuu...Takové mít profesory na univerzitě, tak ji zaručeně dodělám :D ()

geimz

Čakal som viac faktov, o to viac som dostal zaujímavých názorov a myšlienok, niektorých hodne prehnaných, niektorých na zamyslenie, celkovo sa ale jedná o fascinujúci dokument. ()

Nethar

Trochu jsem se obával, že mě to nebude bavit, přece jenom víme, že na některých fundamentálních záležitostech ohledně černých děr jsem se se Stephenem v minulosti neshodl :-))) ale zaujalo. Hezky to vše zopakoval a konečně člověk, se kterým si krásně rozumím v oblasti mimozemského života a tak nějak filozofie kosmologie vůbec ;-) ()

bobstock

Veliký pán, který zaměstnal spousty dalších v jeho teoriích o prostoru a času. Krásný dokument, kterým lehce a snadno provede sám Hawking zakoutími tajuplného prostoru i ty největší laiky. Za těchto pár dílů jsem se dozvěděl jednoduchým způsobem víc o vesmíru než za 15 let ve škole. 90% ()

Blue.Shark

Fenomenální dokument, o kterém bych se nestyděl tvrdit, že je jeden z nejlepších a nejzajímavějších, jaké jsem kdy viděl. Všechno je naprosto skvěle a poutavě vysvětleno, a i přesto si nakonec člověk připadá, že neví víc, než malé dítě. Animace někde možná maličko pokulhává, ale Into the Universe se nesnaží překonat Avatara, takže je jsem naprosto spokojen (v jiných dokumentech je to mnohem a mnohem horší). Stephen Hawking ukazuje, že i přes jeho svalové postižení je to jeden z největších mozků světa a jeho úvodní věta pro mně asi zůstane památeční: "Ačkoli se nemůžu hýbat a musím mluvit prostřednictvím počítače...v mojí mysli, jsem volný...". ()

gonga

Když vás dokument téměř dožene k slzám nad dokonalostí toho všeho, co je vně i uvnitř nás, je to asi nejlepší vysvědčení. Plná palba 100%. ()

gumbo

Aliens - 75% - Jsem až překvapen, že pan Hawking se takto poddal sci-fi fantazijím. Time travel - 70% - Vcelku nic nového, ale to se dalo čekat. The Story of Everything - 95% - naprosto komplexní průvodce po historii a budoucností Vesmíru, směle navazující na klasiky jako je Cosmos. Celkově 85% - pět bodiku přidávám za úchvatný hudební doprovod. ()

John8

Opravdu skvělé vyprávění o vesmíru plné věcí k zamyšlení. Mimozemšťané byli asi nejslabším článkem trilogie, založený jen na počítačových animacích. V druhém a třetím díle je již počítačová animace použita tak jak bylo úmyslem, k přiblížení myšlenek S. Hawkinga obyčejným lidem. Cestovaní časem je velice zajímavé a Příběh všeho je perfektním zakončením popisující osud vesmíru od jeho počátku do konce. Zasloužených 5 hvězd. ()

Luk Skywalker

1.díl - sice někdo už to padlo, ale nejčastěji se uvažuje o formě života v podobě jaké ho známe, ale nikde není dáno, že to bude z uhlovodíků, takže tady na to je Stephen stejně jako já a na život ve vesmíru jsem mohli už narazit, ale nevíme o tom. 2.díl - Takže cestovat časem v takové podobě v jaké si většina představuje nejde, ať je v tom jasno. Zůstává jen relativita času čili cestování ve vysokých rychlostech a pro posádku jinak plyne čas než třeba na Zemi a singularita v okolí černé díry. 3.díl - Tak tady se Stephen "vyřádil" od počátku vesmíru až po konec, čím jsme dál od naší současnosti, tím více je to už jen úvaha, ale to vůbec nevadí. Pro někoho, kdo by to všechno chtěl stihnout za hodinu a čtvrt tak ideální. ()

cogi

Stephen Hawking je prostě borec .. kdyby učil kosmologii, tak bych se všemi prostředky chtěla k němu dostat na přednášky. A kdyby se to stalo, tak už není vůbec nepravděpodobné, abych se ze mě nestala astronautka a že bych neletěla do vesmíru, ...vidíte k čemu mě nadchl genius na vozičku. ()

Nyan

Ohromující podívaná podtržená úžasnou hudbou, která odtrhne diváka z jeho každodennosti. Dokonce i mamča na to hleděla s otevřenou pusou. :) ()

MYRMiD

Vesmír.... prostor, který při pohledu na něj naskýtá nespočet otázek. Je možný mimozemský život? Je možné cestovat v čase? Jak vlastně vznikl vesmír, co to je "velký třesk"?... A co vůbec bylo před vznikem vesmíru? Všechny tyto otázky se nám po lopatě pokusí za pomoci vizualizace a jednoduchých modelů s podporou fyziky a fyzikálního pohledu nastínit jeden z největších dosud žijících mozků, Stephen Hawking. ()

Azog

Odjakživa mě zajímají nejrůznější spekulace o vzniku samotného vesmíru, či vzniku jiných životních forem. Právě proto byla pro mě tato trilogie něco jako svatý grál. Díky srozumitelnému vysvětlení i těch nejsložitějších teorií a díky vysoce kvalitním animacím jsem hltal Stephenu Hawkingovi každé slovo. Doporučuji každému, kdo se chce dozvědět něco nového a přemýšlet o teoriích, které doteď ani nechápal. ()

Likan7

Nepřijde mi to vůbec tak úchvatné jako zdejšího hodnocení. Ani se nejedná o dokument ale spíš o domněnky Stephena Hawkinga a jeho sci-fi teorie. Nedalo mi to téměř žádnou informativní hodnotu, bohužel zklamání, které se opírá hlavně o vizuální stránku a animace, které jsou ve své podstatě celkem na nic. ()