Kazatel Kalašnikov

Scénografie:

Philip Messina

Kostýmy:

Frank L. Fleming

Zdravím! A nevěřím svým očím.. Co to tu čtu?? Že je film moc americký? Že je v něm moc kázání a velkých slov o Bohu, moc klišé? V takovém filmu tohle ale musí být! Jak jste si jistě ráčili povšimnouti, jedná se o skutečného člověka, amíka, skutečný příběh, a američané prostě tyhle velké věci dělají a říkají. Ten týpek Childers prostě opravdu byl špatnej, našel Boha, změnil se a v Africe se stal hrdinou. Jestli víra v jeho životě tolik znamenala a jestli ta kázání opravdu vedl a "pomohla" mu v rozhodování o jeho činech, asi by ve filmu měla být, když jsou důležitá. Myslím, že je praktičtější ptát se PROČ filmaři to a to udělali, než říkat tohle a tohle udělali blbě. Doufám, že to tady aspoň někdo takhle bere. Je to fakt silný příběh, který rozhodně vede k zamyšlení, a možná někomu pomůže udělat v životě správnou věc. Nejsem křesťan, ani věřící, jsem jen otevřený všem zkušenostem a oddaný naslouchat příběhům ostatních. Škoda, že spoustu lidí od tohoto pěkného filmu odradí název.. Butler byl skvělou volbou. Mějte se filmově - jestli to umíte.. Woo.(26.1.2012)

Nevěřil jsem. Nedostatek vidím v hlavním představitelovi, resp. v charakteru který hraje. Nejde totiž o to, že by Butler hrál špatně, vůbec ne, právě naopak. Ale zřejme scénář neumožňuje divákovi cítit jeho transformaci dostatečně impulsivně a realisticky. Tedy to jak se ze zlého Butlera stal hodný Butler, mne nevzalo. A vzhledem k tomu, že to má být klíčový prvek filmu, pak tedy naprosto selhal. Alespoň se tvůrci drželi jednotného mustru (drsný zlý Butler, syrový hodný Butler). Naštěstí z něj mnicha neudělali. Nicméně pořád se jedná o velice nekonzistentní věc, to samé po technické stránce. Chvíli to vypadá, že neuvidíme ani žádnou krev, člověk má dojem, že se atakuje PG-13 a pár záběrů poté přijde nevídaná brutalita. Čekal jsem, že tvůrce Quantum of Solace bude mít daleko silnější akční režijní rukopis. Dost dobře nevím, co si o tom všem myslet. Každopádně jsem toho názoru, že snímek nenadchl žádnou z mnoha etnických vrstev ani filmových fanoušků a to i přesto (nebo právě proto) že si každý mohl vzít z filmu něco svého. Ale víte jak to dopadlo, když Pejsek s Kočičkou vařili dort.(25.3.2012)

• D.Moore

Gerardu Butlerovi jsem tentokrát nevěřil ani to, že střílí, natož abych byl nějak uhranutý jeho "proměnou" z fetujícího motorkáře propuštěného z vězení v muže, který našel Boha, a posléze v rambovského borce, jenž neváhá nadívat únosce afrických dětí olovem. Nechápejte mě špatně, proti filmům ukazujícím jakékoliv náboženství z té lákavější stránky nemám vůbec nic. Ale co mělo být tohle? Nechtěně směšná podívaná, které jsem nevěřil o to víc, že byla podle skutečnosti.(4.11.2013)

Problém Kazatele je, že si neuměl udržet svojí kvalitu během celého promítání. Parádních a silných scén je zde spousta, ale bohužel zbytečných a nic neřikájicích scén taky a tím pádem kvalita snímku jde dolů. Gerard Butler v roli kazatele nebyl vůbec špatný a jeho výkon byl překvapivý, protože ho jako herce moc neuznávám.(21.6.2012)

Přečetl sem si tu pár pseudohříšných komentu, které jak jinak to pořadně rozebrali od boží víry až po LRA. Sem rád, opravdu... opět sem o něco chytřejší, mamina bude na mě hrdá. Každopádně náboženský aktivista s kalašňikovem v ruce, mé oko už vzhledlo poměrně hodně konfesních snímku, které čmárali chcanky do písku no tady to jakýsi Sam vzal po svém. Američani sou opravdu tak zmagoření boží vírou, takže není se čemu divit. Proste správný US. občan sekne s drogama, chlastem a de pomáhat dětem do Afriky, co je na tom kur*a tak špatného? 6/10(21.1.2012)

• - První volbou pro roli Lyn byla Vera Farmiga, nabídku ale odmítla kvůli těhotenství. (oje)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických mestách Detroit a Melvindale, a taktiež v Juhoafrickej republike. (MikaelSVK)

• - Snímek je inspirován skutečným příběhem Sama Childrese, který byl zakladatelem humanitní organizace „Angels of East Africa“. (Terva)