poster

Kazatel Kalašnikov

 • USA

  Machine Gun Preacher

 • Slovensko

  Kazateľ Kalašnikov

 • Velká Británie

  Machine Gun Preacher

Akční / Krimi / Životopisný

USA, 2011, 124 min

Režie:

Marc Forster

Scénář:

Jason Keller

Střih:

Matt Chesse

Scénografie:

Philip Messina

Kostýmy:

Frank L. Fleming
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ****

  Musel som to v sebe nechať 3 dni dozrieť, aby som bol schopný hodnotiť. Problém je, že to nie je film o násilníckom feťákovi, z ktorého sa stal kresťan a spasiteľ malých černoškov. Toto film vyrieši v prvej polhodine, ktorá je pre diváka kritická, pretože obsahuje príliš rýchle prechody "zločinec - fanatik" bez dostatočného emocionálneho a psychologického zdôvodnenia. Lenže film je v skutočnosti o tom, ako sa z kresťanského spasiteľa stal militantný fanatik. Druhá hodina filmu, v ktorej hrdinom znovu začne lomcovať temnota, je perfektná. Prerod je znázornený bezchybne a Butler podáva životný výkon. Na konci, ktorý má veeeľmi ďaleko k hollywoodskej adorácii kresťanských a rodinných hodnôt, zostáva veľmi nejednoznačný pocit. Kto to považuje za prvoplánové a patetické (zdravím, Pomo ;-)), tak ho to muselo minúť skutočne veľkým oblúkom.(25.4.2012)

 • Payushka
  *

  I když se film snaží být jako jeden z těch, co pomůžou dětem v Africe tím, že v kinech Američanům vysvětlí, aby jim poslali peníze, je neskutečně (nejen) rasově stereotypní. Malí, ubohoučtí černoušci trpí a velký, silný běloch jim pomůže. Zlí muslimové ze severu ohrožují hodné křesťany na jihu. Nikoho nezajímá, že obě strany do sebe pálí zbraněmi a vůbec netuší, jaký k tomu mají důvod. Věřím ale, že některým americkým vidlákům tohle přijde jako vrchol dojemné filmařiny.(30.5.2012)

 • Sobis87
  *

  Gerard Butler jako zapomenutý Arakain, kriminálník a vidlák, který jednou zabloudil do kostela, kde se z něho okamžitě stal další Ježíš a vydal se bojovat do Afriky za lepší svět? No tááák. Takovou primitivně uslzenou báchorku a náboženskou agitku si Amíci opravdu mohli odpustit, o to více mě mrzí, že se projektu upsal Marc Forster. Čekal jsem od něho více, než že natočí tenhle křesťanský Happy Meal s akční figurkou uvnitř. P.S.: Český distributor to tentokrát vlastně docela dobře trefil a opatřil filmu dokonale padnoucí český název - stejně tak debilní, jako je samotný film.(27.3.2012)

 • Driss
  **

  Srdce rvoucí téma, u kterého vám několikrát prolítne hlavou: "To už jsem někde viděl!". Kdo by si film, jenž znova omílá náboženství a společnost, neoblíbil? Možná ateisti, kteří už jsou unaveni z laciného brnkání na city. To je i můj případ. Poté, co "Kazatel" nalezne Boha, vymění fet za drogy a ve jménu Pána Ježíše podnikne výletní štaci do antituristického střediska Sudánu. Začne pomáhat nebohým obětem války a po chvíli je brán jako misionářský spasitele. Pro záchranu dětí obětuje všechny své peníze, volný čas a lásku. Staví pro ně hřiště, školku a začne zabíjet zabijáky (zde bych chtěl podotknout, že je pouze nakousnuta nevyužitá polemika: "Kdo je vlastně v právu?!"). Navíc je divákovi možná až moc cpáno do chřátu, ať si oblíbí napraveného Američana mávajícího s biblí. Ve filmu se proto vyskytuje spousta pláčechtivých momentů, které naturaličnost a realnost filmu odsouvají do pozadí. Celý snímek by byl poloviční bez Butlera, přesto víc než 4/10 nemohu dát.(2.4.2012)

 • Johny_fork
  ***

  Kazatel Kalašnikov postrádá přirozenost s jakou se například v Krvavém diamantu povedlo vystihnout krutou realitu současné Afriky. Začátek je až komický, dějové zvraty typu kriminálník Butler vyjde z basy, rozhodne se být knězem, odjede do Afriky a začne zachraňovat děti ... WTF? Ale já netušil, že to je film natočený dle skutečného osudu Sama Childerse. Nezbývá než ho obdivovat, něco si z něj vzít. To byl asi důvod proč Gerard Butler přijal roli ve snímku, který sice po filmařské stránce působí poněkud lacině a snaha ukázat všechny útrapy občanské války v Súdánu (dětští vojáci, miny atd..) najednou působí občas křečovitě, ale má v sobě onen vzkaz a poselství, nad kterým bychom neměli zavírat oči. 3* jsou pokud hodnotím kvalitu filmu a trochu přidám za dobrosrdečnost, kvalita charakteru Sama Childerse se ohodnotit hvězdami nedá a díky tvůrcům, že natočili film, který nemá oskarové, nýbrž lidské ambice.(18.3.2012)

 • - První volbou pro roli Lyn byla Vera Farmiga, nabídku ale odmítla kvůli těhotenství. (oje)

 • - Snímek je inspirován skutečným příběhem Sama Childrese, který byl zakladatelem humanitní organizace „Angels of East Africa“. (Terva)

 • - Fotografie, ktoré ukazuje Sam (Gerard Butler) bankárovi vo chvíli, keď sa snaží získať úver, sú skutočnými fotografiami zhotovenými Samom Childersom v Sudáne. Vidieť ich tiež počas záverečných titulkov. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace