Kazatel Kalašnikov

Philip Messina

Kostýmy:

Frank L. Fleming
  • Ruut

Tohle takhle dobabral TEN režijní chameleón Marc Forster?!!! Jeden z mála příkladů, kdy je předloha pro film (skutečný Sam Childers) mnohem charismatičtější, zajímavější a i hezčí než výsledné zpracování jeho života. Tohle mělo být daleko víc kulervouci .. a nakonec to působí jako trapný pokus o žebrání o Oscary nějakého německého režiséra, kterým dlouhodbě osudové filmy o Africe moc nejdou. Butler v titulní roli je tentokrát castingová pohroma roku.(3.1.2012)

• Driss

Srdce rvoucí téma, u kterého vám několikrát prolítne hlavou: "To už jsem někde viděl!". Kdo by si film, jenž znova omílá náboženství a společnost, neoblíbil? Možná ateisti, kteří už jsou unaveni z laciného brnkání na city. To je i můj případ. Poté, co "Kazatel" nalezne Boha, vymění fet za drogy a ve jménu Pána Ježíše podnikne výletní štaci do antituristického střediska Sudánu. Začne pomáhat nebohým obětem války a po chvíli je brán jako misionářský spasitele. Pro záchranu dětí obětuje všechny své peníze, volný čas a lásku. Staví pro ně hřiště, školku a začne zabíjet zabijáky (zde bych chtěl podotknout, že je pouze nakousnuta nevyužitá polemika: "Kdo je vlastně v právu?!"). Navíc je divákovi možná až moc cpáno do chřátu, ať si oblíbí napraveného Američana mávajícího s biblí. Ve filmu se proto vyskytuje spousta pláčechtivých momentů, které naturaličnost a realnost filmu odsouvají do pozadí. Celý snímek by byl poloviční bez Butlera, přesto víc než 4/10 nemohu dát.(2.4.2012)

S KK mám jeden velký problém, no možná dva. Tím prvním je, že přerody Childerse jsou strašně zkratkovité a věnuje se to mnohem více těm méně zajímavým částem, kdy se z hajzla stává klaďák a té části, kdy se z klaďáka stává vraždící maniak, která je mnohem lepší a zajímavější, věnuje docela málo. Butler navíc hraje výborně a soustředit se příběh na kratší úsek detailněji, místo snahy zmapování celého "pracovního" života, byla by to mnohem větší pecka. Druhým problémem je, že se mi moc nelíbí co se v tomhle snímku děje. Postavit sirotčinec uprostřed válečné zóny je hodně špatný nápad. Napadlo Sama co s těma lidma bude dělat až vyrostou?(19.5.2012)

Sam Childers zasluhuje uznání a já osobně mu jeho hříchy odpouštím:o)). Sice se jedná o slabší Forsterův film, ale i tak je to stále nadprůměrný snímek. Butlerův výkon mi přišel velmi adekvátní, i když čtu často odlišná tvrzení, ale scénáristicky film stojí pouze na této postavě a ostatní herci jsou druhořadí, proto opakuji, že Gerard Butler tento snímek udržel v nadprůměrných vodách. Na můj vkus až moc křesťanských agitek, ale chápu důležitost této symboliky v tomto filmu. Symbolické poselství, závěrečné titulky a smutná skutečná událost = ještě za 4 hvězdy (slabší).(20.3.2012)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $538,690Tržby Celosvetovo $3,104,000Tržby za predaj DVD v USA $2,146,655 //počet predaných kusov 115,912║ určite téma, ktorá má čo povedať aj keď tu už zopár tématických filmov bolo... a v danom podaní od Forstera aj zapôsobila, to pravé príbehové sústo pre Butlera /80%/(22.10.2012)

• - Manželka Sama Childresna dodnes vede kostel, který společně vybudovali v Pensylvanii a i přes dálku, která je dělí, žijí oba ve šťastném manželství. (Pulos)

• - Fotografie, ktoré ukazuje Sam (Gerard Butler) bankárovi vo chvíli, keď sa snaží získať úver, sú skutočnými fotografiami zhotovenými Samom Childersom v Sudáne. Vidieť ich tiež počas záverečných titulkov. (MikaelSVK)

• - Snímek je inspirován skutečným příběhem Sama Childrese, který byl zakladatelem humanitní organizace „Angels of East Africa“. (Terva)