Kazatel Kalašnikov

Scénografie:

Philip Messina

Kostýmy:

Frank L. Fleming

Sam Childers zasluhuje uznání a já osobně mu jeho hříchy odpouštím:o)). Sice se jedná o slabší Forsterův film, ale i tak je to stále nadprůměrný snímek. Butlerův výkon mi přišel velmi adekvátní, i když čtu často odlišná tvrzení, ale scénáristicky film stojí pouze na této postavě a ostatní herci jsou druhořadí, proto opakuji, že Gerard Butler tento snímek udržel v nadprůměrných vodách. Na můj vkus až moc křesťanských agitek, ale chápu důležitost této symboliky v tomto filmu. Symbolické poselství, závěrečné titulky a smutná skutečná událost = ještě za 4 hvězdy (slabší).(20.3.2012)

Zdravím! A nevěřím svým očím.. Co to tu čtu?? Že je film moc americký? Že je v něm moc kázání a velkých slov o Bohu, moc klišé? V takovém filmu tohle ale musí být! Jak jste si jistě ráčili povšimnouti, jedná se o skutečného člověka, amíka, skutečný příběh, a američané prostě tyhle velké věci dělají a říkají. Ten týpek Childers prostě opravdu byl špatnej, našel Boha, změnil se a v Africe se stal hrdinou. Jestli víra v jeho životě tolik znamenala a jestli ta kázání opravdu vedl a "pomohla" mu v rozhodování o jeho činech, asi by ve filmu měla být, když jsou důležitá. Myslím, že je praktičtější ptát se PROČ filmaři to a to udělali, než říkat tohle a tohle udělali blbě. Doufám, že to tady aspoň někdo takhle bere. Je to fakt silný příběh, který rozhodně vede k zamyšlení, a možná někomu pomůže udělat v životě správnou věc. Nejsem křesťan, ani věřící, jsem jen otevřený všem zkušenostem a oddaný naslouchat příběhům ostatních. Škoda, že spoustu lidí od tohoto pěkného filmu odradí název.. Butler byl skvělou volbou. Mějte se filmově - jestli to umíte.. Woo.(26.1.2012)

Musel som to v sebe nechať 3 dni dozrieť, aby som bol schopný hodnotiť. Problém je, že to nie je film o násilníckom feťákovi, z ktorého sa stal kresťan a spasiteľ malých černoškov. Toto film vyrieši v prvej polhodine, ktorá je pre diváka kritická, pretože obsahuje príliš rýchle prechody "zločinec - fanatik" bez dostatočného emocionálneho a psychologického zdôvodnenia. Lenže film je v skutočnosti o tom, ako sa z kresťanského spasiteľa stal militantný fanatik. Druhá hodina filmu, v ktorej hrdinom znovu začne lomcovať temnota, je perfektná. Prerod je znázornený bezchybne a Butler podáva životný výkon. Na konci, ktorý má veeeľmi ďaleko k hollywoodskej adorácii kresťanských a rodinných hodnôt, zostáva veľmi nejednoznačný pocit. Kto to považuje za prvoplánové a patetické (zdravím, Pomo ;-)), tak ho to muselo minúť skutočne veľkým oblúkom.(25.4.2012)

Rozpočet: 30 000 000 $ Otvárací Víkend: 45 130 $ (v 93 Kinách) Tržby USA: 538 690 $ Tržby SR: 15 962 $ Tržby ČR: 26 507 $ Tržby Celosvetovo: 1 104 633 $Slušný začiatok a rozbeh filmu,presvedčivo podané dôvody na pomoc a zároveň aj tzv.pomstu a boj proti IRL.No absolútne ma minula myšlienka boha a scény z kostola mi liezli na nervy .Nie preto že som ateista,nemám nič proti podobným myšlienkam a scénam vo filmoch.Lenže Foster to servíroval takým nelogickým a odpudivým spôsobom,že som sa s tým nemohol nijako stotožniť a tolerovať to ako súčasť potrebnú pre film.Keď dôjde na akciu,tak je to surové a uveriťeľné a nájde sa tu aj pár hnusných záberov a tých detí vám je dosť lúto.No ako celok to je iba čistý priemer,z malou myšlienkou navyše.(17.6.2012)

O Konym jsem věděl už delší dobu, když se minulý rok rozjela velká kampaň proti němu, aby lidé na celém světě byli informováni o tom, co se v Africe děje. Následně na to vznikl film, který čeští distributoři pojmenovali trošku debilně - Kazatel Kalašnikov. Pro mě nepochopitelné, když je o člověkovi, který vlastně proti násilí důrazně bojuje...i když opět násilím. Každopádně na film jsem se neuvěřitelně těšil už několik měsíců a upřímně můžu říct, že během filmu jsem byl šíleně zklamanej. Gerard Butler by zase tak špatná volba nebyla, horší bylo samotné vyprávění. Vždyť jeho postava, Sam Childers, se ve filmu měla nějak vyvíjet od zlého k dobrému. Ve filmu to pak vypadá následovně. Zlý Sam odchází z vězení a je zlý. Pak provede pár zlých věcí a je neuvěřitelně zlý. Fetuje, zabíjí a je stále zlý. Jeho rodina začne věřit v boha a on se jim směje do ksichtu. Pak udělá mega průser a pochopí během půl minuty, že to co dělal, je špatné a najednou už sedí v kostele. Zde to tvůrci podle mě neuvěřitelně posrali. Já chtěl vidět najaký vývoj postavy a ne, že prostě zničehonic skočí z charakteru A do charakteru B a nikdo mi vlastně neukáže tu změnu. A to nebylo poprvé. Takovéhle šoky si film připravil hned několikrát a celkově mu důraz na city nebyl blízký, ba naopak. V takovém filmu je to hrozně škoda, protože o čem jiném, než o citech takový film je. Nicméně nemůžu říct, že by film byl úplný propad. Byly v něm scény, které za pozornost stály a neměly chybu. Jenže to nic nemění na tom, že film jako celek mě hned od začátku zklamal. Pak se to s ním totiž táhlo až do konce, než se objevily titulky a tam ten pravý Sam Childers. V tu chvíli jsem si uvědomil, že ten opravdový Sam je mi daleko sympatičtější, než celý film o něm. A to ani nemluvím o náboženské propagandě, která se tímhle filmem táhne. Ale tak budiž. Upírat mu ji nebudu. Američani to ve své zemi mají s církví trošku jinak. Haleluja.(23.4.2012)

• - Snímek je inspirován skutečným příběhem Sama Childrese, který byl zakladatelem humanitní organizace „Angels of East Africa“. (Terva)

• - První volbou pro roli Lyn byla Vera Farmiga, nabídku ale odmítla kvůli těhotenství. (oje)

• - Manželka Sama Childresna dodnes vede kostel, který společně vybudovali v Pensylvanii a i přes dálku, která je dělí, žijí oba ve šťastném manželství. (Pulos)