Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

Fíla

Radcliffe umí hrát. Kazan je trochu šedá myš, ale Vy celou dobu víte, jak nádherná je. Slovní hrátky, hlavně mezi nimi, nebo jejich přáteli. Příjemné prostředí, vtipný sled dialogů a dobří herci. Co víc chtít? ()

Aljak

Na tento film som sa naozaj veľmi tešil, o to väčšie je napokon to sklamanie :( Skvelý námet o kamarátstve medzi mužom a ženou, ktoré balansuje na hrane medzi priateľstvom a Láskou. Práve na toto som sa tešil (a samozrejme aj na Zoe). Byť zaľúbený do zadanej kamarátky, to sa predsa stálo nejednému z nás. A k tomu tá klasická dilema, či sa oplatí pre úprimné odkrytie citov riskovať cenné priateľstvo... Ale taký sľubný námet a skvelo rozvíjajúci film zbombardovať tupými klišé? To fakt NEPOCHOPÍM!... A pritom som mal z toho po celý čas dobrý pocit, že tento príjemný kanadský film sa bude klišé vyhýbať až do samého konca. No to nebolo jediné, čo mi na tomto filme v konečnom dôsledku vadilo. Tie časté trápne dialógy (akože sarkastické) medzi Wallacom a Chantry sa podľa mňa fakt dali nahradiť aj niečim zmyselnejším. Čo sa týka hereckého obsadenia: k Radcliffovi mám akúsi harrypotterovskú averziu a jeho herecký prejav mi príde fakt protivný, aspoň že Zoe Kazan to ako tak zachránila. No tomu klišé scenáru to už nepomohlo... ()

M.i.k.e

takový ten milý,příjemný snímek,kterému nechybí lehkost,humor ani emoce.Zoe je standardně okouzlující a Radcliffe,kterého jsem měl vždycky spíš za dřevo (a to mám rád všechny Pottery) se poslední dobou začíná solidně rozjíždět.Potěšil v Horns a tady vyloženě příjemně překvapil...80% ()

Hees

Daniel Radcliffe čaruje s čarodejnou "hůlkou" (ako sa to povie po Slovensky?) a privoláva si k sebe Zoe Kazan v tomto Iŕsko-Kanadskom filme .."Pôvod filmu" je na tomto filme naozaj cítiť (bez srandy). Keď by ste sa ma po dlhej dobe spýtali čo si pamätám na tomto filme? Tak by som povedal to, že casting asi musel byť úžasný lebo Daniel sa perfektne "typologicky" hodí k Zoe, proste pasujú k sebe perfektne ako pár. Ďalšia vec čo mi utkvela v pamäti Zoe je naozaj v tomto filme krásna a to myslím jej sexappeal privoláva feromóny, ktoré unikajú cez obrazovku. Ďalej film je úplne mimo reality a takto by sa to v reálnom svete vôbec nedialo proste je to rozprávka, ale tak to mne vôbec nevadí to hovorím len tak mimochodom. A keby ste sa ma spýtali čo si pamätám ešte tak už nič. Takže priemerný film romantického charakteru s celkom dobrými postavami. ()

Martin741

Skoda, ze Radcliffa vidim tak casto. Jo, nemam ho rad, a to tak, ze velmi. Jo a skoda ze Rupert Grint ma tak slabe filmy po Harrym Potratovi. 50 % ()

Morzael

Několik absurdních momentů filmu ve mně vyvolalo záchvat smíchu, ale jinak jsem dost často měl chuť vlepit tý nevyrovnaný a afektovaný pindě, která evidentně neví, co chce, a ještě vyčítá druhému city. Zoe Kazan pro mě představovala asi nejmíň sympatickou druhou polovičku v romantické komedii, co jsem kdy viděl, a do konce jsem doufal, že si Redcliffe najde někoho normálního. ()

Pajky3

Hned od prvních minut jsem měl z filmu stejně dobrý pocit jako z Perks of Being Wallflower a když se objevila skvělá scéna s Věcí, tak jsem si byl jistej, že se mi to bude opravdu líbit. Navíc jsem se dozvěděl, co vlastně bylo poslední jídlo Elvise Presleyho. Daniel Radcliffe dal okamžitě zapomenout na Harryho Pottera a Zoe Kazan byla taky zajímavá a sympatická. Tenhle žánr očividně svědčí hercům z Harryho Pottera (Perks - Emma Watson) a rozhodně svědčí i mě samotnému. Bavil jsem se, příjemně se mi na to koukalo a nebránil bych se tomu koukat na to znovu. ()

laik_60

Teeda!!! Čo tá Zoe so svojimi očami robila !!! Paráda. Film - ľahká romantická komédia, naviac "s dobrým koncom" (jaj zabudol som koniec sa neprezrádza). Napriek všetkému Bláznovo zlato by som neokúsil ani po týždňovej hladovke. :) ()

Martrix

Že jde o adaptaci divadelní hry, napovídají svěží a většinou vtipné a chytré dialogy. Dalším bonusem je obsazení všech postav. Dan a Zoe jsou zlatíčka, kterým nemáte problém tu jejich ťutínovitost uvěřit. A ve skvělém kontrastu pak vyniká především Wallaceho přítel, kterého si vystřihl Adam Driver. Prvních 20 minut filmu jsem se vysloveně těšil na další okamžiky; fakt se to moc dobře poslouchalo a sledovalo. Vypadalo to, že se tvůrci vyhnou klišé většiny romantických komedií a příjdou s něčím... WOW...novým. Jenže pak se ukázalo, že ty dialogy a fajn postavy, figurují v celkem tuctovém příběhu. Že The F Word není originální žánrovka, jakých je jen pár za dekádu, ale "jen" hodně příjemná komedie, se skvělým obsazením. Nicméně tvůrci se mi trefili do vkusu... než situační komedie s házením dortů do ksichtu, mám rád právě podobné verbumfórky, které jsou pro divadelní adaptace typické. Takže já si to užil i s tou kostrou podle hollywoodské šablony a jistě jsem tento filemeček neviděl naposledy. ()

Riley

Spoiler! Kdyby Chantry nebyla tak urputně věrná, nemuseli jsme čekat takovou dobu na velké finále. Né, nebylo to špatné, ale nějak se mě to nedotklo. 60% ()

campix

Zase jsem po delší době objevil kvalitní a zajímavou indie romantickou komedii. V hlavních rolích Harry Potter a "hvězda" indie romantických komedií Zoe Kazan, takže docela super záležitost. What if je hodně příjemná, nenásilná a zajímavá podívaná. V rámci žánru jedno z toho lepšího. Nedá se jinak než doporučit. ()

tatanapope

Řekla bych asi jen, že je to průměrná romantická komedie s běžně předvídatelným dějem. Nebyla ničím víjmečná, spíš zapadla do řady podobných filmů se stejnou tématikou jen vyměnili herce. Jinak to byl celkem hezký film ze špetkou humoru. Viděno v rámci Výzva 2015 od dr.horrible. ()

chelseaman22

V rámci žánru paráda. Tak nám to vypadá, že se Daniel vymanil z voldemortovských okovů a na rozdíl od ostatních protagonistů ze ságy HP se prodral do snímků, kde kouzelná hůlka nemá co dělat. Zoe je sama osobě dosti nestandardní osobou, což divák musí jen kvitovat. 87% ()

viperDavid

Harry Poter se převlík do kostýmu hobita a šel se svou holí na první ošklivku kterou potkal. Takových témat už tu bylo, furt samí hej budem kamarádi a hej já asi nechci být tvůj kámoš. Už mě to fakt unavuje a nebýt jejich debilního monologu asi bych u toho i usnul. Asi jsem divnej ()

Mirokukii

Přemíru ukecená, místy nevkusná až vulgární. Což je škoda, protože hlavní dvojici to šlape, jsou sympatičtí, a v oněch klíčových scénách neselhávají, ba naopak. Vyvstaná otázka, jako i odpověď je jasná, ovšem pouze v tomto filmu. ()

Helmutek

"The best rom-com since 500 days of Summer"? Hahaha, you wish. Na začátku možná je zajímavej námět v úspěšný divadelní hře nebo možná i její předloze - pokud ale jde o film, tak ten prostě nedrží pohromadě. Naštěstí se i tady nějaký ty hezký momenty najdou (např. rozvaha o bezdomovcích, povedenej soundtrack, Adam Driver atd.), jinak je to ale prostě takovej slepenec rádoby vtipnejch a uvolněnejch scének stran romantickýho?/přátelskýho? vztahu, jenže většina z nich je buď neuvěřitelná, zbytečná, nerozvedená nebo prostě bez pointy, ale většinou kombinace tohodle všeho. A to všechno v situaci, kdy je od začátku jasný, jak to dopadne - nehledě na to, že na tu rádoby zajímavou a sofistikovanou otázku "můžou bejt kluk a holka jen svoji nejlepší přátelé?" stejně už každej soudnej človek odpověď zná. Kýčovitý postprodukčně vytvářený záběry hvězdnejch obloh tomu taky moc nepřidávaj - předevšim ale ten film nepřináší vůbec nic novýho, vůbec nic zajímavýho, a ještě k tomu všemu to zabíjí to koště Radcliffe. Jo a taky - jsou filmy/seriály, kde rychlý dialogy fungujou a jsou přirozený (Suits, Newsroom...), ale pak jsou filmy, kde se sice mluví hned a rádoby pohotově, ale prostě to nefunguje a člověk to těm postavám nevěří (jako třeba tady ve What If rádoby štěpnýmu bonmotérovi Radcliffovi). Jednu hvězdičku se mi ale dávat nechce, protože bezesporu je spousta horších filmů, dokonce spousta mnohem horších filmů, kde ani ten Driver, ani Kazan, ani ten soundtrack a ani těch pár vtipnejch replik prostě nejsou. WTF moments: Ty sedací scény na špičatý a do prdele zařezávající se střeše musely bejt fakt příjemný - už to vidim, jak tam někdo leze dobrovolně. ()

KRYSIOPICE

Nesnasim romanticke komedie a jedina u ktere jsem udelal vyjimku bylo 500 dni se Summer, protoze vlastne paroduje zanr romantickych komedii a nekonci klasickym happyendem. Tohle je klasicka sablona, ani nebyla nejak moc vtipna. Na druhou stranu abych jen nekritizoval je to asi tak milion procent lepsi nez ta ukecana sracka pred usvitem. ()

marvan

Skvělá konverzačka a příjemné překvapení v osobě Radcliffa. Nic převratného, ale v rámci romantické komedie bezchybné a hravé ztvárnění žánrových klišé. ()