Ned si žil spokojeným životem na bio farmě po boku své hippie přítelkyně, dokud jej však jeden nerozvážný incident s marihuanou na farmářském trhu nedostal za mříže. Po návratu z vězení se nastěhuje ke svým sestrám... V žádné rodině nesmí chybět – černá ovce, která je vždy o pár kroků pozadu. Zvláště pak, má-li si dát do pořádku život. Pro sestry Liz, Mirandu a Natalii je to jejich věčně pozitivní bratr Ned, bývalý majitel organické farmy, jehož neskonalá ochota spoléhat se na poctivost lidstva způsobuje jeho osobě nemalé problémy. Normálně by byl naprosto nepoužitelný, ale jednou je to jejich bratr, takže když ho opustí přítelkyně a vyhodí ho z farmy, jsou to opět sestry, kdo zavelí k záchraně. Každá ho u sebe nechá nějakou dobu bydlet, ovšem bratrova neotřesitelná víra v naprostou upřímnost jim obrátí životy vzhůru nohama. Avšak i díky tomu si všichni v rodině nakonec uvědomí, že jeho víra v lidi kolem sebe není zas až tak hloupá. (HBO Europe)

MA.KI

Myšlenka dobrá (Ned = beznadějný idealista), provedení žel nemastné neslané. Lepší tři hvězdy, hlavně díky o poznání lepší poslední čtvrthodince. Americká nezávislá scéna by měla trochu zabrat. ~ ~ Já žiju život určitým způsobem. A to tak, že když důvěřuješ světu kolem, myslím, jako když opravdu věříš tomu, že lidi kolem tebe jsou dobří a mají jen ty nejlepší úmysly a že i oni budou žít se stejným smýšlením. ()

Nach

Jedna z těch lepších dramedií, která umí pobavit nenuceným humorem, který vychází z charakteristiky postav a přirozeného posouvání děje kupředu. Zároveň ale humor není tak výrazný, aby přehlušil dramatickou rovinu tohoto snímku. Pokud jde o postavy, byl jsem snímkem velice potěšen. Všechny mají nějaký vývoj a všechny se při vzájemné interakci nějak ovlivňují, přičemž ústřední postava je stále v popředí a není nijak upozaděna. Přesto však jde o snímek, u něhož nemám nutkání vidět jej znovu. Alespoň v dohledné době. A proto ta chvála a hodnocení průměrné. Po čase možná toto dílo zapadne mezi ostatní podobně laděné a podařené dramedie. 70% ()

apacka

Překvapivě slušná americká komedie #5142. Ale i proto, že mám slabost pro Paula Rudda - a tady měl navíc plnovous. ()

C0r0ner

Není to kdovíjak chytrý film, ale to asi ani nikdo nečekal. Místo toho jde především o kritiku dnešní společnosti a bohapustou zábavu. A ta se teda povedla jaksepatří! Dlouho jsem se tak nezasmál geniálně postavenému situačnímu humoru, který měl na svědomí jeden jediný idiot, který si s nám ale bez problému vystačil celý film. Parádní pohodový relax. 90% ()

Juto

Film je pravdepodobne najneškodnejším filmom, ktorý môžete vidieť. Veľmi ľahké a zábavné dielo s pozoruhodným srdečným srdcom. 6/10 ()

Ice123

Takový průměr... Nenaštve, občas se zasmějete, ale skvělý pocit z toho mít nebudete... Jen tak pro oddych když není co dělat je to ideální ;) 50%. ()

bartias

Nezávislá komedie s Paulem Ruddem jako titulním idiotem a Zooey Deschanel, Elizabeth Banks a Emily Mortimer v rolích jeho sester je nenápadná a naivní stejně jako její hrdina. Herci se blýskli a, i když to není tak dobré komediální drama jako takové Děcka jsou v pohodě, je to dobré. 7/10 ()

3n3my

Novodobý Švejk prostredníctvom sympaťáka Paula Rudda? Ale prečo nie, ja som mu dal šancu a nebanujem... ()

dr.fish

Přikláním se spíš k žánru dramatu, jelikož příběh tohoto hippíka, který má rád jednoduchý život v pravdě, mu přináší nesčetné komplikace, a ty komplikace moc k smíchu nejsou. Lidi kolem něho žijí ve svých bludných kruzích, svázaní iluzemi, touhami a mylnými představami o svých cílech a způsobech, jak jich dosáhnout. Ve jménu těch hodnot a snů jsou schopni měnit své postoje tak statečně, že nakonec zapomenou, kdo skutečně jsou. Náš hippík je zkrátka ten jediný v příběhu, který je bezpečně sám sebou. Ti ostatní se v tom zoufale plácají, ale tak nějak jim to nedochází a jediný náš hippík je jiný a tudíž ON je tu za blázna. Každému je na obtíž a nikdo ho nechce ani doma ani v práci. No a to je zhruba celý příběh. Pak už jen aby všichni došli na tu správnou cestu a všechno může dopadnout dobře, neboť jak známo naděje umírá poslední...70% ()

andrii

Tělem i duší, dobrák od kosti, jak se sluší. Náš drahý bratr, človíček Ned. Jeho cesty vedou k našim dveřím teď hned. Nezištně a bez okolků... Tu napravo, tu nalevo. Po špičkách, řinkotem skel, hledá a nachází své místo pod sluncem. ()

JimmyII

Přesně jak už tu psal B!shop, taky jsem čekal klasickou americkou přisprostlou komedii o mamlasoidním příbuzném, ostatně část hereckého ansámblu tomu nasvědčuje (Rudd, Banks). Proto jsem byl s nízkými očekáváními skvěle překvapen! Our Idiot Brother je totiž lehce indie (tragi)komedie ze života, jen trošku hyperbolovaná. Říká nám totiž, že svět je sice plný blbců jako je Ned, jenže ve skutečnosti jsou ti blbci zlí, sobečtí, oportunističtí a podlí. Kdyby byl svět plný tak čistých duší, jako je Ned, bylo by tu krásně. A navíc sranda. O to totiž jde, i přes nepatrné moralizování (tady velmi vhodné a vkusné), je totiž film především příjemnou komedií, u které se nebudete řehtat, ale úsměv bude mít na tváři pořád. K tomu si přidejte parádní obsazení a jejich výkony (Rudd, Deschanel, Coogan) a pěkné lokace. Za tu neskutečnou pohodu klíďo píďo pět hvězd a dám si to znovu. ()

Helmutek

Náhodou moc příjemná komedie se skvělym blbečkem Ruddem a s obdivuhodnym obsazenim dalších rolí(!) - namátkou takový pecky jako Zooey Deschanel, Emily Mortimer, Steeve Coogan, nebo třeba krásně přiteplenej Hugh Dancy... Respektive tak hodinu a čtvrt je to víc než příjemná komedie se sympatickym a dobrosrdečnym hovádkem v hlavní roli, kerou ale v závěru o dvě kategorie níž sráží plytce kýčovitej a lacinej konec - začíná to (POZOR, TROLEJ) scénou, kdy si jedou k jeho ex a k jejímu novýmu intelektuálnímu gigantovi pro toho jeho psa, a timhle momentem se z toho víc a víc stává prvoplánovitá moralitka, před kterou ostatně asi měla varovat už ta roztomilá fráze z oficiální anotace, že "(...) všichni v rodině si nakonec uvědomí, že jeho víra v lidi kolem sebe není zas až tak hloupá." Bleh... Klišé střídá klišé a všechno je zakončený slaďoučkym prozřenim cynickejch sester, všechno dopadně růžově, jejich partnerský vztahy se hned napravěj (kromě tedy tý jedný už rozvedený), všichni jsou šťastný a vyráběj svíčky, svítí sluníčko, a dokonce i ten pes se přihřívá někde v parku vedle nějaký feny - a teda samozřejmě její vysmátý majitelky, žejo. Ale to je "jen" ta poslední čtvrthodina, jinak za pozornost ten film určitě stojí, už jen kvůli těm úžasnejm hercům. WTF moments: Celej ten konec zbytečně kazící dojem z celýho filmu je WTF sám o sobě, a když nebudu řešit tu ubohou nápravu celý rodiny, tak obzvlášť libová byla třeba scéna s čoklem volně pobíhajícím po vězení a srdceryvně se přes míře objímající s páníčkem zavřenym v cele, to vše za dojatýho přihlížení bachařů šťastnejch, že ten náš milej Ned konečně v sobě díky Willie Nelsonovi znovu našel chuť z toho vězení se dostat. ()

tnp101

Příjemné to je, ale především díky obsazení, jehož potenciálu přesto nebylo ani zdaleka plně využito. Film jako takový si není tak úplně jistý, čím chce být. Na drama je moc odlehčený a plný klišé, na komedii zas nedostatečně odbržděný a málo vtipný. Díky krátké stopáži sice skončí mrknutím oka, ale stejně tak rychle na něj člověk nenávratně zapomene. 50% ()

ywo666

No to bola hovadina. Paula Rudda radím do kategórie nevtipných komikov. Ako napríklad Vince Vaughn, Steve Carrel, Jack Black, Owen Wilson, Adam Sandler... To je skupina hercov, ktorý točia A) zlé komédie B) alebo dobré komédie, ktoré sú dobré vďaka scénaru, prípadne vedlajším postavám C) snažia sa o vážne role, kde pôsobia otravne. Presne taký je Paul Rudd. A tento film je postavený hlavne na ňom, čo je veľký fail. Sestri sú síce celkom sexi, ale ani ony nie sú moc vtipné. Vážna línia nefunguje. Zasmial som sa asi 4-5 krát. Určite menej ako pri Dukes of Hazzard, ktorých som videl hneď potom a dal som tri*. Plusy? Coogan je strašný ksicht, občas nejaký vtip, ale inak nuda. 2* ()

Pump

Skvělý a příjemný film. Paul Rudd opět exceluje a svým hereckým projevem dává filmu šťávu. Velice dobrý casting a příběhy "ze života". Celkově si myslím, že většina diváků si film užije :). Až na uříznutý závěr to bylo fakt prima. ()

hroubek

Beznadějný trouba je menší film, ve kterém je hodně moc dobré obsazení, a i když název vzývá spíše ke komedie, je to spíše lehčí drama. Jesse Peretz do filmu sehnal parádní herce, které krásně nechává vyniknout, aniž by si herci kradli prostor pro sebe. Dost se mi líbilo jakým způsobem Peretz pracuje s postavy a jaké je schéma filmu, které se prakticky opakuje po celý film. Film se nikam nežene a má klidné tempo a osobitý humor, gagy a pointy. Není to film, u kterého se budete smát po celou dobu, ale spíše budete mít, takový malý spokojený úsměv. Paul Rudd je dobrý herec a i toho milého, lehce natvrdlého troubu s dobrým srdcem dokázal zahrát dobře. Elizabeth Banks je tady hodně fajn, Zooey velmi mile potěšila svými výstupy a taky tím, že hraje bisexuálku nebo lesbičku, která v tom nemá moc jasno, Emily Mortimer není špatná, jen je její postava taková šedá myš oproti jejím dvou sestrám, který jí to v krásném dialogu řeknou. Potěšil Steve Coogan a Hugh Dancy, přesto větší radost jsem měl z dvojice, se kterou jsem se seznámil v seriálu Parks and Recreation a to s Rashida Jones a Adamem Scottem, kteří jsou zde výborný. Líbil se mi slovní humor a dialogové výměny a taky emoce, kterých bylo pak dosaženo. Beznadějný trouba je malý film, který dokáže potěšit. ()

V.Silver

Nebylo to vůbec zlé! Čekal jsem strašnou hovadinu a bylo to docela příjemně ulítlý, komorní, vtipný a přitom to moc netlačilo na pilu. 70%! ()

Kurikmoon

Dlho som uvažoval nad tým či nedať 4. Zatiaľ som sa nerozhodol. Avšak rozhodne je to dobrý a pozitívny film, ktorý poteší. Žiadna tuctovka. Sledovať dobráka a jeho úprimné konanie vo svete drobných klamstiev, pasivity, či bezohľadnosti a karierizmu... To sľubuje milé situácie, pri ktorých sa pobavíte. Rozhodne odporúčam. Ruddovi rola sadla (nehral sám seba? =)) a i ostatní herci mi pomáhajú tak, aby Vám čas pri filme príjemne odsýpal. ()