Reklama

Reklama

Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

(více)

Videa (24)

Trailer 1

Recenze (407)

Marsik 

všechny recenze uživatele

Statham - velká herecká ikona akčních filmů a jeden z mých nej nej herců. Jeho filmy maximálně vyhledávám a průběžně sleduji, jestli nevyšel nějaký nový. Na Safe jsem se dlouho těšil a když byl film k mání, šetřil jsem si ho na vhodnou chvíili, protože podle traileru a anotace hodně navnadil. Navíc filmy o mafiích mě hodně baví, takže když tam navíc hraje Jason, tak to musí být pecka. Bohužel nebyla a já jsem nedostal to, co jsem očekával. První půl hodina docela nudná, samé kecy. 2/3 se už rozjíždí, akce sem tam. Poslední půl hodina sice nabídla akcí habaděj, ale díky tomu už to byla taková bláznovina, kdy Statham rozseká vše, co mu stojí v cestě. Malinko to dělalo překombinovaný dojem. Samozřejmě jsem u filmu vydržel až do konce, ale v konečném zúčtování jsem byl trochu zklamaný. Možná by byl můj názor jiný, kdybych film viděl v kině, ale to bohužel nebylo možné. Čili řadím tento Stathamův film mezi ty slabší, ale to asi díky tomu, že Jason nasadil předchozími filmy laťku hodně vysoko. Prozatím udílím Safe 66%. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Prvních půl hodiny je to hodně útržkovité a malinko zmatené. Banda Rusáků, banda Číňanů a banda Amerických zkorumpovaných policistů se tu míhaj jako šílení, ale to vše pak dostane svůj řád. Jen jeden muž to totiž dokáže napravit. Se nedivte, je to americký akční snímek, své klišé ukazuje hned od začátku. Jenže toho muže hraje Jason Statham a tak přihmuřuji očko a sleduju, jak to vše dopadne. Není co řešit. CITÁT - Nikdy jsem "odpad" nesvážel, jen likvidoval........ Je to akční a v akčním filmu prostě sem tam někdo zemře. Tady však umírá, dle mého, až moc nevinných civilistů a popravy střelbou do hlavy jsou na denním pořádku. Jest-li to není moc přehnané. Ale tohle město je potřeba trochu vyčistit. DIALOG: LUKE - Nikdy nevím co v takový chvíli říci. RUS STOJÍCÍ U BARU - V jaký chvíli? LUKE - Než někoho zabiju............ Safe je o sejfech, prachách a úplatcích. Nutno napsat, že film je lepší sledovat v originálním znění, protože Jason Statham, zní v českém dabingu jak vykleštěnej. Film má strašně moc klišé scén, nepřehledné střihové sekvence a příšernou hudbu. Jediné dva klady jsou - Jason Statham v originále a povedená zvuková (neplést s hudbou) kulisa. Snímek je totiž naprosto profesionálně ozvučen. Tři hvězdy, ať nežeru. CITÁT - Příště mě nezastaví nic........ ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Priznám sa, že od Boaza Yakima som ešte žiadny film nevidel, takže som nevedel, čo čakať, no po filme môžem povedať, že práve bez pána režiséra by sa mi ten film tak nepáčil. Ako býva u Stathamovkách zvykom príbeh je jednoduchý a postavený na akciách čo platí aj tu. Dej je dobrý, zaujímavý a ponúka fajn zaporné strany, s ktorými sa Jason rád ponaháňa po meste na čo je skutočne radosť pozerať. Za poslednú dobu jeden s tých lepších Stathamových filmov a je to hlavne aj akčnou stránkou. Kamera a strih sa mi tu skutočne páčili a akčné scény vyzerajú o to viac cool a agresévnejšie. Tu rozhodne treba pochváliť choreografiu, kameru a strihača. No aj keď je príbeh zaujímavý a akčné scény s mierne nahláškovaným Stahamom dobré, skutočnosť je taká, že sa jedná stále len o akčné béčko. 70% - 3* ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

No úprimne ani neviem za čo dávam vôbec tie dve hviezdičky... Proste priemerný film so Stathamom, nabitý akciou... Samozrejme nechýbala ani pomsta. A tá Mei bola zlatá, celkom šikovná mladá herečka ale raz keď bol na ňu záber, konkrétne na jej tvár, už to bolo na konci, tak vyzerala ako čínsky 100 kilový chlapec s výrazom zabrzdenca. No to je proste jedno, videla som určite horšie akčné filmy, tak teda sa dohodneme, že je to medzi dvomi a tromi *... ale radšej kliknem na tie dve. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Když zrovna není nálada na pseudointelektuální sranec, Safe je boží volba mytí mozku. Nenáročná, svižná akce, kdy Statham jako obyčejně natrhne pár ruských prdeli a vymyje několik šikmookých bezvěrců. Proč? Chrání zákon (ehm) a taky chodící encyklopedii... příjemné, ničím nerušené akční (až mi zaběhlo) Bečko. 5/10 ()

Galerie (72)

Zajímavosti (7)

  • Filmové scény ze stanice metra Dekalb Ave a Canal St station byly pořízeny v New Yorku na stanici metra Cortlandt Street. (Conspi)

Reklama

Reklama