Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

Trailer 1

PauloZ

Ruská mafie, čínská mafie, zkorumpovaní fízli a ... Jason Statham! Nekompromisní Stathamovův zákusek, jak se patří! Jason je stále v kondici a je to znát :). Jason nevyjednává, ale bije, střílí a hláškuje, proto ho mám rád. On je jediný, kdo dnes umí čistý akční žánr a oprašuje 90. léta. Na akčních scénách jsem si opravdu pošmákl, navíc jsou přikrášleny neotřelými a nápaditými prvky (např. pohledy z auta či ze zpětného zrcátka). Co ale podkopává célé téhle podívané nohy, je ta velmi kostrbatá dějová rovina. Děj je dost obsáhlý, přitom všechny detaily a maličkosti, které celé dění postupně objasnují, tu zcela chybí. Velmi těžko jsem se od poloviny filmu orientoval a i po skončení nemám ve všem jasno. Povrchově je to vymyšleno fakt dobře, ale to podání v několika místech opravdu zaostává (chybí vysvětlení kopy věcí) a Lukův postup jsem chvílema nedával. Z náhodného zachránění malé holky až po sejf s 30 mega a mafiánské bose? Kde vycucal celé to heslo k sejfu? atd. Být přímočařejší a jednoduší, ale zato jasná zápletka, tak hodnotím výš. ()

liskam

Slabiny: malé čínské děvče, které má místo mozku databanku, a Statham kterému jsem nevěřil prvních 20 minut filmu. On prostě lítost, beznaděj a sebevražedné sklony hrát neumí. Hned se ale dostal do ráže, ve chvíli kdy měl kolem sebe rusáky a nebo žlutou rejži, který mohl postupně masakrovat po desítkách. V tom se Statham najde vždycky, protože nasranýho týpkan umí zahrát parádně a nakopat prdel a nebo rozkopat koule umí věru dobře. Jednoduchý scénář, a místy nelogický a chaotický děj z tohoto filmu průměrnou podívanou, u které si divák rozhodně mozkové buňky namáhat nebude. Za mě 65% ()

IQ Tiqe

Tři skupiny – Číňani, Rusové a poldové jsou po 11leté holce, které něco ví. Dějově nic úchvatného, ale pokud narazí na Jasona Stathema, který nad ní bude držet ochrannou ruku, dá se čekat co přijde. Jason má prostě styl (podobně jako kdysi Saegal), když někoho sejme, zlomí ruku, narazí koule, stojí to za to. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

klerik

Akčňáky s detskou témou boli vždy béčkové. Lenže máme tu super MUŽA V OHNI, znesiteľné MERCURY či STRELCA V OHROZENÍ. A Safe už nedokázal prísť s niečim novým. Nevadí. Pretože Boaz Yakin je šialenec. Scenár je plný neuveriteľných kecov, kde postavy divákovi vysvetľujú, o čo ide, lenže akcia je fakt dravá a divoká. Atmosféra a tempo sa menia bohovsky rýchlo, občas to zaváňa krimi v štýle KRÁLI ULICE vzápätí je z toho adrenalínový CRANK. S takýmto režisérskym prístupom sa dá aj v dnešnej dobe zabodovať béčkovou mlátičkou... ()

predators

Statham je můj oblíbenec a držím mu palce, aby pro něj někdo ušil podobnou roli, jakou je pro John McClaina role Bruce Willise. Ano, je tu Zastav a nepřežiješ, Kurýři, ale myslím a věřím, že nás čeká ještě něco víc kůůl. Režisér Boaz Yakin je bohužel v režisérských plenkách a s ohranou písničkou díru do světa neuděláte. Takže to v rámci možností zachraňuje Statham, jak jinak?! 50% ()

• Mŕtvy chlap v útulku pre bezdomovcov, ktorému Luke (Jason Statham) daroval tenisky, stále dýcha. (lepo)