Lidská stonožka 2 (festivalový název)

• Nizozemsko

Tom Six, Ilona Six

Nigel de Hond

Scénografie:

Thomas Stefan

Natočil Tom SIx prasácký meta horor o tom, že sledování prasáckých hororů dělá z neškodných úchylů nebezpečné psychopaty? Nakonec asi ne, protože poslední scéna (alá nejklišovitější pointa na světě) umožňuje přesně opačné čtení. Budu nejspíš jedním z mála, komu se více líbil první, krotší díl. Ten byl spíše o obětech - dokázal jsem s nimi pořádně soucítit, jejich smutný osud mě v závěru spolehlivě psychicky zdeptal. Oproti tomu dvojka se celá točí jenom kolem hlavní úchylné postavy, o obětech se člověk nedozví vůbec nic. První díl tak lépe funguje jako horor s příběhem, dvojka je spíš taková sonda do úchylné mysli - což neříkám, že je špatně - jen mi to osobně méně vyhovuje. Martin (ona hlavní postava) je zahrán velmi přesvědčivě odpudivě, což je jedna z věcí, které má jednička a dvojka společné. Tom Six má asi na správné úchyláky čuch. Ostatní herci nicméně slabí, natočený to taky není nijak extra ... ale ok, stojí to na brutalitě a hnusu, a ty fungují správně. Takže taky čtyři hvězdy, ale rozpačitější než u jedničky. PS: Jestli bude trojka ještě více meta, takže v ní třeba nějaký pohoršený filmový kritik k sobě přišije režiséra Toma Sixe, Dietera Lasera (doktor Heiter z jedničky) a Laurence R. Harveyho (Martin z dvojky), dám tomu pět hvězd ať to bude natočený sebehůř :-D Edit: Zpětně snižuju hodnocení na 3*, vzpomínka na film vyprchala překvapivě rychle.(30.10.2011)

Rovnako ako pri prvej časti, tie 3* hlavne za nápad. Filmové kvality na hrane, ešte trošku viac depresia, bola by to už nuda. Hlavný hrdina sa ovšem vydaril, hlavne jak si ho všimne to dievča na toalete a okomentuje to slovami "masturbuje tam nejaký trpaslík", to som vyprskol smiechom. Neskutočne slizký malý humusák, s fajn maminou, takou pri zmysloch a ojedinelými záľubami... Six si vlastne zobral k srdcu pravidlá sequelov a iba násobil svoj predchádzajúci film, čiže viac výtokov (aby som to zovšeobecnil), násilia, samoúčelnosti a stonožka má viac nôh a tak, ale keďže najlepšiu scénu (auto) mi prezradil dopredu kamarát, nejak výraznejšie ma to nešokovalo. Ale treba byť pripravený. PS: Vzhľadom na výroky pána režiséra, o najoplzlejšom a najškandálnejšom filme všetkých čias (tretia časť), rozmýšlam čo nové sa dá ešte na túto tému vymyslieť. Kresťanská komédia asi nie :)(7.2.2014)

Drama, které se postupně zvrhne v orgie zvrácenosti a hnusu. Vybavila se mi podobnost se švýcarským černobílým filmem Stalo se za bílého dne z roku 1958 (r.L.Vajda), kde psychopat v podání Gerta Fröbea vraždí děvčátka proto, že doma ho ponižuje a šikanuje žena. Zdejší maniak si prožil trauma ve formě týrání a sexuálního zneužívání otcem a ponižování matkou. V jistých momentech je film až nepříjemně syrově dokumentární, což znásobuje pocity odporu a hnusu. Ve filmu se skutečně zabíjelo! - přesněji sledujeme krmení obří stonožky cvrčky. V některých chvílích je film takřka realistický - vytloukání zubů, při které se oběť dusí vlastní krví, vypadá velmi opravdově. Jakmile míra prezentovaného násilí překročí neviditelnou mez, začne snímek působit spíše komicky ( podřezávání). Příjemné je znovu obsazení herečky z prvního dílu, která až pozdě pochopí, že tentokrát to není jako. U první části jsem poznamenal, že herci se při natáčení nejspíš dobře bavili. Zde musím doplnit, že natáčení dvojky , zejména v závěru, se určitě proměnilo v třeskutou taškařici. Dobrý nápad bylo navázání na první část prostřednictvím úchylného filmového fanouška...(13.1.2012)

• Genero

Tome Sixi, to už si snad děláš prdel! Ve volném pokračování se bludný Holanďan rozhodl nahradit atmosféru brutalitou, originalitu debilitou a místo fundované lékařské kapacity učinil hlavním hrdinou obtloustlého retardu vykazujícího silné prvky skřetovství Martina. Ten je vlastně jedním z mála kladů a je mi opravdovou záhadou, ve kterém obludáriu napříč Evropou tohoto pána autor oslovil. Jinak děs běs. Když nikdo jiný Tomovi jeho minulý počin nepochválí, musí to udělat sám a tak Martin tiše masturbuje ve své kukani na parkovišti nad první Stonožkou, pořádá s kvérem a páčidlem v ruce náborové akce pro nové adepty a staví tentokrát čtyřicetinožku jako poctu svému vrcholu v topce na CSFD. V díle si ale počíná značně diletantsky a když je to špatně sešité, tak se to samozřejmě roztrhne, to ví každá domácí hospodyňka. Toť v kostce celý příběh. Z Delvity zrovna stáhli všechny kečupy kvůli mykotoxinům, Tom byl tedy nucen použít hořčici a nasnímat celé dílo černobíle, aby nebohý divák nepoznal, že krev není tak docela rudá a hovna tak docela hnědá. Tomu se pak říká umělecký záměr a Tom teď sedí na obláčku s pocitem, že natočil svůj Schindlerův seznam. Pche! Jsem zvědav, jestli alespoň pro třetí pokračování Tom získá za mrzká eura pětadvacet hvězd vlámské pornobranže, aby konečně sestavil onu v názvu proklamovanou stonožku a mohl celou ságu uzavřít. Nebo se na to, Tome, raději vyser a natoč něco o motýlech.(28.11.2011)

• Rocky62

Vlastně se to týká i první sto...tedy šestinožky, ale vzhledem k těžkým nechutnostem, které se rejža rozhodl do filmu zakomponovat jsou už bohužel takového rázu, že se nabízí otázka, zda je nejen režisér duševně v pořádku, ale i sám divák. Buď tu tedy máme jen extrémně úchylný psycho horor, který slouží jako indikátor, kolik je na zdejší databázi úchyláků, a nebo jsme jen poněkud nepochopili, o co tu šlo. Každopádně mě to šití dršek k prdelím skutečně nebavilo a doufám, že se všichni zúčastnění úspěšně vyléčí...vlastně i já bych se měl asi léčit. -40%(17.6.2017)

• - Film bol vo Veľkej Británii zakázaný ešte pred svojou premiérou, a to paradoxne i napriek tomu, že sa Briti podieľali na prvom diele. Zakázaný bol takisto v Nemecku, Malajzii a na Novom Zélande. (StrYke)

• - S rozhovoru s Dr. Philipem Coakleyem, jenž se specializuje, kromě dalších věcí, na gastroenterologii a dýchací ústrojí vyplívá, že je Lidská stonožka z lékařského hlediska 100% přesná, ale ve skutečnosti by tenhle výtvor neměl dlouhého trvání. V podstatě ta základní procedura – propojeni z pusy k análu – má hodně problémů. Za předpokladu, že je to vzduchotěsný prostor, její přirozený instinkt by byl spolknout cokoli, co se jí dostane do pusy, ale kdyby ti někdo vykonal potřebu do pusy, začneš zvracet. Ty zvratky by neměly kam jít a je pravděpodobné, že bys nějaké vdechl. V tu chvíli by ses udusil nebo rychle zemřel na zánět plic. Taky předpokládám, že dýchali nosem. A když brečíš, zablokuje ti to nos, takže nemůžeš dýchat. Kdybys měl anál přišitý k puse, určitě bys brečel. Ani při nachlazení nemůžeš často pořádně dýchat nosem. [Zdroj: vice.com] (pornogrind)

• - Spoiler: Jedním z nejoblíbenějších režisérů Toma Sixe je Quentin Tarantino. Ten je ve filmu také několikrát zmíněn, například jako vymyšlený tvůrce filmu. (Mandalorian)