Příběh je filmovým přepisem deníků Colina Clarka, pracujícího jako třetí asistent režie na tvorbě filmu Princ a tanečnice, v hlavní roli s Marilyn Monroe. Colin Clark si svou na první pohled nevděčnou pozici v realizačním filmovém týmu vydobyl svou pílí a odhodláním. Postupně si získává sympatie i hlavní hvězdy a zároveň režiséra připravovaného snímku Sira Laurence Oliviera. Ten je zprvu velmi zklamaný zdánlivou neprofesionalitou herečky Marilyn Monroe, která si je i přes svou neskutečnou popularitou v práci nejistá a nespolehlivá. Tvůrčí proces je kvůli jejím pozdním příchodům a neschopnosti naučit se text již v počátku zpožděný. V tento moment zasahuje právě mladý Colin, který si velmi rychle získává její důvěru. Odkrývá její křehký charakter a také její psychické problémy pramenící z velké mediální popularity a nedostatku lásky v životě. Marilyn i přes svůj sňatek s Arthurem Millerem navazuje s Colinem důvěrný až intimní vztah. Záhy je Colin jediným člověkem, který dokáže Marilyn opravdu zvednout náladu a přimět ji tak i mimo jiné docházet včas na natáčení a docílit tak zdárného konce natáčení... (TV Prima)

terunka003

Hezké, britské, milé i smutné, reálné, výběr herců. Tak to se povedlo. Musím říct, že Michell Se povedla jako dokonalá kopie slavné Marylin Monroe. Zaujala mě plejáda herců, obzvláště pak Judi Dench. Příběh o několika dnech z natáčení filmu s Marylin, pohled do jejího soukromého života a poodkrytí trochu té její pravé tváře. Musela to mít asi těžké. Herecké výkony skvělé, hudba a prostředí včetně kostýmů naprosto sladěné. Film na pohodový večer. I když mi pak ten závěr přišel trochu natahovaný, dlouhý a nudný s podobně opakujícími se frázemi. ..no prostě príma.. ()

Hnedoocko

Michelle Williams...nemám ani slov, jak byl její výkon ve filmu dokonalý. Její pohled je tak okouzlující, že mi nejednou vyhnal slzy do očí. Role ji padla jako ulitá, ani na vteřinu jsem neměla pocit, že by se snažila hrát MM, právě naopak, ona je MM. Ta podoba, šmrnc, sexappeal, nádherný hlas a smích - zkrátka dokonalost. Ostatní herci též skvěle vybraní pro tento příjemný, oddechový snímek. Úžasné, zaposlouchat se do překrásné angličtiny ()

Napp

Marilyn Monroe je pro mě víc, než srdcová záležitost. Jednoduše jsem podlehl jejím filmům a tak jsem se nemohl dočkat na film o ní. Znám její příběh i muže, kteří se v jejím životě objevovali, nicméně běžný divák s největší pravděpodobností ne. A to je hlavním kazem filmu. Málokdo totiž pochopí, čím vším si hvězda prošla, protože je zaznamenáván pouze jen ten jeden víkend. Každopádně Michelle Williams odvedla solidní výkon, chvílemi jsem měl totiž doopravdy pocit, že na MM koukám. Nicméně něco "Marilyn" jí stále chybělo. Emma Watson mě utvrdila v tom, že může být dobrá herečka i bez Hermiony, se kterou jsem se bál, že si ji budu spojovat. Ale ať mám rád herce, příběh a Marilyn jakkoliv, film si nezaslouží víc, jak 4*. Očekával jsem daleko víc emocionálních scén. ()

sskrblik

Můj čas strávený s filmem nebyl marný. Poohlédnu-li se na kvalitu zábavy, jenž jsem měl možnost vidět, pak jsem relativně spokojen. Nečekal jsem zázraky a ani jsem je nedostal. Toliko opěvovaná Marilyn coby femme fatale byla pěkně zahrána Michelle Williamsovou a k ostatním hercům se dá říct, že se jedná o ničím oslňující průměr. Našel jsem si části, které mě bavili a také ty co byly možná zbytečné. Jednoduše řečeno - slušný průměr. 65% ()

hroubek

Příjemné retro.Byl jsem hodně zvědavý, jak film bude vypadat a jak se podaří Michelle Williams ztvárnit jednu z ikon filmu.Začátek je velmi příjemný na sledování a pro všechny, které zajímá natáčení filmu je to nádhera.Film dokáže dokonale využít nádherné britské prostředí, ze kterých vznikají krásné záběry.Režisér Simon Curtis měl po ruce spoustu talentovaných herců a nebal se dát každému dostatek prostoru k vyniknutí.Jeho vedení herců je přirozené a nenucené.Michelle Williams jako Marilyn Monroe je velmi přesvědčivá a zvládá její typické kreace.Kenneth Branagh je ve své rolí parádní.Jeho výkon mě bavil po celou dobu.Proto mě trochu mrzí, že hlavní hrdina mezi nimi svým výkonem moc dobře nezapadá.Mile mě potěšila Emma Watson, která i na malém prostoru dokazuje, že už není Hermiona a chce více rolí.Pro všechny fanoušky Marilyn povinnost, pro nás ostatní krásné retro. ()

Eleanor05

Průměrně dobré drama o jedné z ženských ikon 20. století. 1* navíc kvůli věčně naštvanému, a přesto sympatickému Kennethu Branaghovi. ;-) ()

Pump

Marilyn neměla jednoduchý život a tento film do něj nahlíží poněkud z jiného úhlu. Pohled na život hvězdné krásky očima mladého člověka, kterému jeden týden v přítomnosti MM pravděpodobně změnil celý život. Skvělé herecké obsazení a opravdu příjemné dialogy. Tento film vřele doporučuji Vaší pozornosti. Nevím jak pro ženské publikum, ale pro mne nádherné zasnění se a prožití " Mého týdne s Marilyn" :-). Díky pane Curtisi! ()

R1CH1E

Všechno to bylo krásné a kouzelné, ale proboha proč zrovna Michelle Williams? Ta holka nemá s Marilyn vzhledově vůbec nic společného, což byl taky důvod toho, proč jsem jí roli nevěřil. ()

blackJag

Další pěkný příklad jak si poradit se zkostnatělou formou životopisného filmu. Místo celého života vyloupneme jediný týden, který logicky vyčerpáme do dna a zbytek necháme na historickém komentáři. Doufám, že autor oněch zápisků adaptoval své vzpomínky skutečně přesně - v takovém případě by tento snímek byl vlastně hraným dokumentem :-) 80% ()

V.Silver

Ach, ty ženy... Na jednu chápu všechna ta "průměrná" hodnocení, on po formální stránce tento film neřekl nic pikantního, byla to takový napůl romantická komedie a napůl drama, jenže: měli jsme vynikající herecké obsazení. Režie a práce s kamerou se mi moc líbily, bylo to takové pěkně cudné a na mnoha místech jakoby opravdu zabírané někým, kdo v 60. letech točil (a ne teprve vyrůstal, jako Curtis). Velice dobře vybraná hudba. A koncert Kennetha Branagha :) Ale hlavně se mi líbil scénář - byl takový správně obojaký. Ano, lze oprávněně namítnout, že to není ani ryba, ani rak - ale mi to vyhovovalo přesně tak, jak to bylo podané. Marilyn byla vykreslená jako ultimátní žena, která vyhroceně prožívala (nebo předstírala) všechny ženské mentální stavy, všechny paranoie, nečekané výbuchy veselí a - nezastavujte mě, protože si myslíte, že popisuji maniodepresivního člověka. Ne. V každé ženě, kterou jsem kdy poznal, bylo toto všechno zakořeněné. V některých naprosto minimálně, v některých jiných naopak skoro stejně vyhroceně - ale ani jedna jediná neměla moment, kdy by nebyla aspoň trochu "šílená" - tedy aspoň z mužského úhlu pohledu. Vzdávám tímto hold (možná dost subjektivnímu) zachycení MM Colinem Clarkem i její ztvárnění Michelle Williamsovou, vzdávám hold všem ženám celého světa, reprezentovaným brilantně v těle i duši MM. A dávám 85%. ()

strelenaL

Od tohoto filmu jsem očekávala něco víc. Tři hvězdy dávám tedy za nečekaně krásné ztvárnění Marilyn herečkou Michelle Williams za nic víc, protože film postrádal glanc a lesk jako měla půvabná Marilyn. ()

Puyi

Na tomto filmu jsou stěžejní zejména herecké výkony, kterou jsou takřka ve všech případech dokonalé. A fakt, že životopisné filmy mě prostě baví se v tomto případě také jen těžko zapře. Michelle Williams je jako Marilyn Monroe skvělá, naprosto skvělá, ne-li Oscarová (tedy aspoň si to myslím, do teď jsem neměl moc ponětí, co byla Marilyn vlastně zač), Kenneth, Judi a Emma jsou taktéž perfektní, ale hlavně mě zaujal Eddie Redmayne, který si začíná získávat mou oblibu a do budoucna si na něho jistě ještě posvítím. Děj filmu skvělý, příjemný, osobně tento film řadím ke svým nejoblíbenějším a proto jsem velmi rád, že jsem po dlouhé době pro něj našel místo v TOPce... I když to bylo jen na chvíli. :) ()

mkubalikova

Je to o prsa MM, ale dávám 70%. Film je pěkný, britsky milý a plný skvělých herců. Já ale nemám MM moc ráda. Byla to podle mě věčně sjetá troska, která neuměla zpívat, hrát a ani nebyla hezká, ale z nějakého mě neznámého důvodu se stala superhvězdou. (Fuj, já zním jako zakomplexovaná zhrzelá feministka!! :-)) ()

klima777

Aseptický film. ------- Drobný, leč příjemný bonus (půl hvězdy) představují všichni dobří herci kol Michelle Williams... (2,5*) ()

JustMeeKatie

Marilyn Monroe je osoba (nebo spíše postava?), která mě fascinuje už pár let. Přesto jsem se tomuto filmu docela vyhýbala. Měla jsem o Marilyn svou vlastní představu a nechtěla jsem se moc dívat na film, který by mi tu představu zničil. Nakonec jsem se k "Můj týden s Marilyn" dokopala a zklamaná jsem nebyla. Je to velice pěkný snímek, který zachycuje jedno určité období v životě Marilyn. Je to takové lehké drama, na které se dá podívat třeba během nudnějšího odpoledne. Samotný příběh jako takový není příliš silný nebo emocionální, hodně to tam táhne herecké obsazení, které bylo prostě skvělé! Ráda jsem v hlavní roli viděla svého oblíbence Eddieho Redmayna. Michelle Williams byla naprosto skvělá a místy si člověk říkal, že opravdu kouká na Marilyn a ne na herečku, co ji hraje. Hodně se mi zde líbili i Kenneth Branagh a Judi Dench. Sama jsem zvědavá, jestli někdo do budoucna natočí film o celém životě Marilyn. Určitě by to byla zajímavá podívaná. Zatím si musíme vystačit např. s tímto snímkem, který nám poodhalil, jak křehkou psychiku Marilyn měla a jak těžké natáčení s ní mělo být. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (více)

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

Scarlett Johansson ubodaná ve sprše?

06.03.2012

Aneb „Můj týden s Janet Leigh“. Snad nám odpustíte drobný bulvární trik. Pokud nás ale čtete dostatečně dlouho, už jistě víte, že téma bude čistě filmové. Ano, Scarlett si zahraje legendární Janet… (více)