Máte pocit, že vás někdo sleduje? Může to být osamělý čtyřicátník, jehož vlastní život je tak prázdný, že parazituje na životech jiných. Možná mu bude stačit, že vás pozoruje, nebo bude chtít do vašeho života aktivně vstoupit. Pro jistotu se ale vždycky připravte na nejhorší, jak líčí temný psychologický thriller s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Ten se ve filmu objevuje jako Oliver, velmi uzavřený a nekomunikativní letový dispečer. Jediný „živý“ kontakt má se svou matkou (Jana Hlaváčová), od kolegů v práci si udržuje odstup a doma mu společníka dělají televize a dalekohled. Jím z bytu na bratislavském sídlišti šmíruje na první pohled šťastnou rodinku z protějšího domu. S rolí pouhého pozorovatele si ale dlouho nevystačí a rozhodne se k sousedům odnaproti proniknout co nejblíž. Pro splnění snu udělá člověk často velmi neuvěřitelné věci, někdy i takové, které jsou za hranicí slušného chování nebo dokonce zákona. A když nabídnete pomocnou ruku někomu, kdo o to vůbec nestojí, nesmíte se divit, že vás pak do ní s chutí kousne. (oficiální text distributora)

klukluka

Má to příliš dlouhou expozici a kvůli tomu ve výsledku nesmyslnou stopáž. Jinak příběh o vyšinutém stárnoucím samotáři, který se rozhodne, že si obstará rodinu tak, že se do jedné funkční nabourá. Nebo se mu tak moc líbila maminka? Nevím. Přitom bych měl vědět, svět hlavního hrdiny se nám snažili představit opravdu zevrubně. Leč... Je to taková bubu story, nejvíc by se mohla líbit výrobcům zastínění. Mě to téma přijde nepodstatné, tím spíš bych stříhal a stříhal. Závěr už měl celkem spád, úvod bych ale nemilosrdně pokrátil. ()

tereza_p

LFŠ 2011: Tak nevím, ale asi jsem viděla jiný film, než valná většina hodnotících. Bavilo mě to, nenudila jsem se, neměla pocit, že se tam něco zbytečně natahuje... A spekulovat nad tím, jak by vypadal film bez Ivana Trojana je bezpředmětný, Ivan tam prostě je a je skvělej. ()

Greenpeacak

Čo napísať o slovenskom filme, v ktorom hrá hlavnú postavu Čech?(!) Treba však oceniť tvorcov za inovatívnosť v slovenskej kinematografii. Tí sa rozhodli nestaviť na zaúžívaných rapujúcich holohlavých frajerov v mikinách o dve čísla väčších, ovešanými falošnými pozlátenými reťazami, so slúchatkami na ušiach, potulujúcich sa po grafitami zdevastovaných častiach Bratislavy, a snažili sa do filmu prepašovať čosi iné než na čo sme zvyknutí. ()

prezdivaka

Úžasné. Naprosto civilní příběh s dokonalými herci. I za relativně malé peníze se dá udělat dobrý film, který je lepší než většina současné české provenience. ()

mira007

Námět fajn, obsazení fajn ( Trojan extraprofík, Turjanová sexy ukáže i levé ňadro ) , lokace fajn... jenže celý ten film se utopil ve vlastní psychologii. ()

Brtniik

Jejda, premiéra mi trochu utekla... Jak se zdá, šílení rodiče produkují šílené potomstvo. Báječné, ale velmi smutné. Chtěl jsem dát 4h, ale uvědomuji si, že si celý film vystačil jen s jediným tématem. Zajímavý nápad koprodukce, naši nezklamali. Divím se, že Slováci dopustili, aby Čech (úlet, že se jmenoval Oliver, leda by byl tatík Slovák, čeho jsem si nevšiml) byl za profesní hvězdu, naštěstí se ukázalo, že je vlastně padouch. ()

Wargoo

Hodinu a trištvrte pozeráte na film, kde Trojan hrá asociála, Turjanová a Mňahončák len na diaľku bľabotajú na balkóne, kde čo sa udeje, prázdna scéna strieda prázdnejšiu (predajcia ďalekohľadu), a na konci vám film aj tak dvojnásobne zlomí väz. Absolútne nepochopený, a podľa môjho názoru nevydarený koniec filmu, ktorý to mohol ako tak zachrániť na priemerné hodnotenia... Ale nestalo sa. Režisér si vzal až príliš veľké bremeno, ktoré mu rovnako ako nám na záver zlomilo väz. Ivan Trojan je vynikajúci herec, Kristína Turjanová je sympatická herečka, ale chcieť od nich majstrovský kúsok v takomto nevydarenom "psychologickom thrilleri" je ako plýtvať kýblom vody proti lesnému požiaru. 2 **, za Trojana a Turjanovú, za scénu "Tak ja jí vyřídim, že ste se stavil..." a za lokalitu natáčania, keďže tam bývam... :) PS: Žiadam vysvetlenie závernečnej scény... 45,146% ()

Mara97

Byl by to mnohem lepší film, kdyby to skončilo o půlhodiny dřív, natočili to výhradně Češi a bouračka na dálnici byla o něco víc realisticky zpracovaná. ()

tranquill

"Niekedy si myslím, že šťastie už neexistuje..." A já si někdy myslím, že když to za nic nestojí, je lépe to přestat sledovat. ()

Searison

Panebože proč ???? Proč se Trojan upsal tomuhle ? Je mi líto ale ani on tento film nezachrání .... spoustu věcí by muselo být jinak aby tento film fungoval... v kině jsem na tom byl jen já s přítelkyní v celým sále... před začátkem jsem nechápal proč na to nikdo nepřišel , ale po konci filmu mi to došlo. Určitě tento film nedoporučuji je to ztráta času. ()

jan72

Čo dodať - vynikajúci úchyl Trojan a veľmi sympatická Turjanová (bodaj by dostala viac filmovch úloh). ()

Inozuka

Podivná variace na Okno do dvora, střihnutá Pouty a Životy těch druhých s nepříliš dobře vymyšleným finálem. Nedivím se, že jsem se k tomuto filmu poprvé dostal až po osmi letech. Dodnes jsem netušil, že Ivan Trojan něco podobného natočil. Ale na jeho místě bych asi Viditelný svět na vrchol svého pracovního životopisu také nestavěl .... ()

Amonasr

Sugestivně podaná studie podivínského sebestředného psychopata, jehož mrazivě bravurně ztvárnil Ivan Trojan. Jen jsem příliš nechápal ty ženy, které takovému odpudivému týpku podléhaly, ale život koneckonců bývá často nepochopitelný. Různých vykonstruovaně působících momentů bylo ve filmu víc, celkově ale jde o zajímavý počin, i když na náladě asi nikomu zrovna nepřidá. Přesto je určitě přínosnější shlédnout takovýto psychothriller než všelijaké povrchní taškařice, kterými je zaplevelený současný český film. ()

Ukrizku

No, pak věřte sousedům. Jeden by myslel, že každý má svého dost. Ale ono ne, někdo potřebuje ke svému štěstí zničit štěstí jiných. Poučení tedy zní: na sídlišti už bydlet never more. Ale i tak si raději budu zatahovat závěsy. Ivan Trojan je zde rozhodně přesvědčivý úchyl. ()

Tominni

Někdo se dívá. Osamělý život letového dispečera, který dalekohledem šmíruje rodinu naproti v paneláku, který má své trauma, které se postupně odhaluje, stejně tak, jak se hlavní hrdina postupně odhodlává k činům. Na začátku dost pomalé tempo, zvláštní - až nevěrohodné dialogy. Naštěstí pak Kryštúfek začne trochu více s hlavní postavou pracovat a leccos (ne vše) se vyjasní. Film jednoznačně táhne Ivan Trojan. ()

ostravak30

Celé psychologické drama stojí na vratkých nohou Ivana Trojana. Kdyby nepodal tak výborný výkon, šel bych na jednu hvězdu. Drama totiž nesledujeme žádné. Pouze sledujeme sledujícího, který se sem tam zapojí do děje jedné rodiny, aby nakonec šel do akce definitivně. Zoufalost je pak vyjádřena jeho doslova zoufalými činy. Neustále se motá kolem manžela, takže je zázrak, že si ho nevšimne. Dalekohled v okně je také těžko přehlédnutelný. Zvláště, když z jednoho záběru to vypadá, že je za oknem a při pohledu zvenku zase, že je už za oknem, takže by měl jít sousedům vcelku krásně vidět. A že Oliver fotí v restauraci foťákem a ne mnohem nenápadnějším mobilem je další záhada. Kde je tedy nějaké napětí? To poněkud chybí. Autoři totiž poněkud pozapoměli například na stupňující se napětí či dramatičtější vyvrcholení. Takhle film ve více než sto minutách nabízí jinak vcelku neškodně nudnou podívanou jednoho nudícího se stalkera. ()

subic

A zase ty zdejší komentáře-psychologické rozbory postav a dialogů, to se nedá číst... Kristína Turjanová je TYPICKÁ MCBP. Ivana mám rád a tady válí fakt dobře. Bylo mu tady nějakých 46 a teď k té jeho postavě, on nemá úchylku čumět lidem do oken, on to dělá celkem zjištně. Je jen škoda, že film neodhalil ještě něco víc z jeho minulosti. První hodinka je fakt nuda, ale pak se tam konečně něco začne dít. A jak to teda vlastně dopadlo? Zabil ji? Šli po něm? Tyhle otevřené konce nemám moc rád. 5/10 ()

Mersina odpad!

A ja len dúfam, že sa zmôžeme na lepšie filmy. Také, ktoré prinesú niečo aj pre nás - obyčajných ľudí. Nemám slov. Niekto nepochopil, čo znamená pojem psychologická dráma. Ani psychologická, ani dráma... iba odpad. ()