Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Není nad to pořádně si zafandit... Tři kolegové z projektové kanceláře Sekáč, Bariak a Drozd jsou vášnivými fotbalovými fanoušky. Tak vášnivými, že fotbal je pro ně přednější než práce nebo rodina. V posledním týdnu je smyslem jejich života získat vstupenky na nedělní zápas Československa s vrcholem fotbalového světa, s Brazílií. Kolegové jsou kvůli tomu ochotni podstoupit lecjaké útrapy. Mladík Drozd například před šéfem vyzkouší osvědčenou školní fintu s náhlou horečkou. Když se už podaří vstupenky sehnat, musí zase Sekáč řešit nenadálou domácí krizi: nedělní oslavu tchýniných narozenin. Zdá se, že utkání je pro naše tři kumpány zakleté. A to se ještě do věci nevložila policie… Satirickou komedii o fotbalových fanoušcích a výtržnících natočil v roce 1960 režisér Ján Lacko. Do hlavní role zaníceného fotbalového fandy Sekáče obsadil jednoho z nejpopulárnějších slovenských komiků té doby, Františka Dibarboru. (Česká televize)

(více)

Recenze (52)

topi 

všechny recenze uživatele

Komedie, která v druhé půli začne nabírat na obrátkách a zvrhne se v šílenou crazy šílenost. Líbí se mně, že není poplatná své době, jako mnoho podobných snímků z počátku šedesátých let. Žádné budování se nekoná, tady jde čistě o sportovní nadšení a s ním spojené absurdně humorné situace. Nejlepší je, když se trojice kamarádů musí dostat na fotbalový zápas s Brazílií, jenže jsou zadrženi na policii a tak si musí přivodit horečku pomocí mýdla, křídy a kávy, aby je mohli odvézt do špitálu, kde by dostali injekci a hned mohli vyrazit na toužený zápas (tuhle vymakanost ještě několik let po natáčení praktikovali žáci a studenti na školách :)). Je to fakt kolikrát hodně ujetý, ale zábavný, často připomínající nějakou grotesku. Události, které František Dibarbora (Sekáč) prožívá s rodinou během jednoho týdne by se snad ani nedaly stihnout, proto je to fakt bláznivý. Nejsmutnější a tragický však zůstává fakt, že dva herci z trojice kamarádů spáchali sebevraždu. Anton Mrvečka trpěl nesnesitelnými bolestmi hlavy (až po smrti doktoři zjistili, že měl rozšířenou mozkovou atrofii) a v roce 1985 skočil z okna psychiatrické léčebny. Bylo mu 51 let. Arnošt Garlatty měl obrovské problémy s alkoholem a strašlivá rodinná tragédie zapříčinila to, že se oběsil v koupelně na prádelní šňůře. Zemřel v roce 1962 ve věku 45 let a Skalní v ofsajde byl jeho posledním celovečerním filmem. Přetěžké osudy.... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Podobný pocit, ako z filmu Šťastie príde v nedeľu. Vďaka bohu za kinematografiu, vďaka ktorej si môžeme pozrieť Bratislavu z doby nedávno až dávno minulej. Fotky sa nehýbu, takže filmy sú preto vzácnejšie. Neodporúčam dnešným fanúšikom Slovana Bratislava, ktorí smutne prechádzajú popri zdevastovanom štadióne Tehelného poľa. Alebo odporúčam, nech sa pozrú krutej pravde prostredníctvom slávnej histórie štadióna priamo do očí. Rodina, ale aj futbal je základom štátu! Po rokoch to už tak nefunguje, nostalgia však áno, ale bohvieká sranda to vďaka totálne briblblému a nelogickému chovaniu ústrednej architektonickej trojky nie je. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Absolútna špička medzi komédiami, u ktorej mi je ľúto len to, že sa ju ani po toľkých rokoch nikto nepokúsil kolorizovať. Inak čo situácia to gag, nejaký vtip a pritom všetko také prirodzené. Na humor im stačili bežné životné situácie. Hoci sa tento film časovo aj herecky prelína s Šťastie príde v nedeľu, tento je z nich lepší, hoci oba filmy sú klenotmi. A podobajú sa aj v niečom smutnom. V obidvoch hrala ústredná trojica a v obidvoch dvaja z troch ukončili život priskoro a dobrovoľne. Len Dibarbora žil, koľko mohol. ()

roswelll 

všechny recenze uživatele

Fotbal je krásná hra, ale jak leze fanouškům do rodiny. Krásný fotbalový příběh tří skalních fanoušků, kteří dělají vše pro to, aby se dostali na mezistátní zápas Československo - Brazílie. Ale jak to tak bývá, nakonec ze zápasu nemají vůbec nic. Bylo neuvěřitelné sledovat ty davy lidí v ulicích a na stadionu při sledování fotbalových zápasů, o tom se dnes můžeš všem fanouškům jen zdát ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Rodina a futbal nejde dokopy a podobne ani mne nepasuje dokopy futbal a komédia. Rozpačitý začiatok a ešte viac rozpačitý koniec. Keď sa športovo založení súdruhovia VB prejavia s ľudskou tvárou, to sa ani za socializmu asi nedalo uveriť. Niektoré veci ale ako komédia fungujú, čo sa nedá povedať o zaručenom recepte mydlo+káva+krieda na horúčku. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (19)

  • Na plagáte je napísané, že futbalový zápas medzi Československom a Brazíliou sa uskutoční 15.9.1960 o 17:00. Miško (Anton Mrvečka) naznačí sestričke Irenke (Eva Podbehlá), že v nedeľu poobede nemôže ísť na schôdzku kvôli futbalu a takisto Ján Sekáč (František Dibarbora) sa háda s manželkou (Mária Kráľovičová), že nepôjde v nedeľu oslavovať svokre (Hana Grissová) do Lučenca jej 60.narodeniny, lebo chce ísť na zápas. V skutočnosti by ani jeden z týchto dvoch hlavných protagonistov takýto problém nemal, nakoľko tento deň padol na štvrtok. (Raccoon.city)
  • Celý dej filmu sa točí okolo priateľského futbalového zápasu medzi Československom a Brazíliou, ktorý sa mal hrať v roku 1960 na Tehelnom poli v Bratislave. V skutočnosti v tomto roku sa priateľský zápas týchto dvoch reprezentácii nehral. S Brazíliou sa Československo v priateľskom zápase doma stretlo iba dva krát. V roku 1956 v Prahe a v roku 1968 na Tehelnom poli v Bratislave. (Raccoon.city)
  • Futbalové scény sa nakrúcali prevažne na štadióne Slovanu v Bratislave a komparz tvorili študenti a dôchodcovia. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama