V2 - Jäätynyt enkeli

Reijo Mäki (kniha)

Marko Leino

Pini Hellstedt

Lauri Porra

Juha Veijonen, Hannu-Pekka Björkman, Jussi Lampi, Johanna Kokko, Lotta Lindroos, Kari-Pekka Toivonen, Pekka Huotari, Kari Väänänen, Seppo Pääkkönen, Matti Onnismaa, Vesa Vierikko, Tommi Korpela, Jasper Pääkkönen, Kari Hietalahti, Elina Knihtilä, Markku Peltola, Jope Ruonansuu, Turkka Mastomäki, Niko Saarela, Eeva Litmanen, Risto Aaltonen, Hannu Kivioja, Teemu Lehtilä, Janus Hanski, Rinna Paatso, Pauliina Hukkanen, Mikko Rasila, Ilja Mäkelä, Jere Elomaa, Miska Holm, Samuli Sala, Samu Ojala, Marko Tiusanen, Juha Pursiainen, Jussi Chydenius, Heidi Rantakeisu, Jorma Sairanen, Kimmo Tolvanen, Seppo Karja, Sue Willberg, Susanna Tenhunen, Katariina Takkinen, Anu-Minna Mäki, Heini Raatikainen, Tero Tiittanen, Nea Kivistö, Mirka Mylläri, Kasperi Kuusenmäki, Jukka Jokinen, Jussi Keskinen, Cené Suni, Anu-Susanna Koskela, Luukas Lindeman, Joni Laiho, Timo Rautava, Outi Säilä, Juha Terviö, Jaakko Rantala, Veini Hautamäki, Toni Halminen, Pasi Taurén, Mikko Järvenpää, Antti Alitalo, Pena Loikkanen, Jussi Korhonen, Mika Suihko, Toni Yli-Karro, Tuula Heinonen, Jorma Aho, Harri Lajunen, Aleksi Mäkelä, Roope Olenius, Petri Koivisto, Jukka Koskinen, Heikki Saari

Markus Selin

Dan Peled

Scénografie:

Pirjo Rossi

Vares mi bol hnedˇ sympatický ... pifká valil furt ( aj keby na chleba nebolo ) , do toho i Tarot zahrali " Ashes To the Stars " ... Kedže Orvokki tu už elegantne naznačila čo to z obsahu , ja len dodám , že je to film s vynikajúcimi hláškami , dobrou metalovou muzičkou a s " vyrezanými " držkami ! Výborná krimi na piatkový podvečer , dobre sa nažhaviť a po prezretí rýchlo valiť do klubu na metal v kožených tangáčoch z geparda ! Buhahaáááá .... Dodatok : Tu je release Vares 2 - Jäätynyt Enkeli.avi a title len v angličtine na subbiee.com(9.9.2010)

Ako úvod vidíme spečatenie priateľstva až do smrti štyroch malých chlapcov. Presunieme sa o pár rokov neskôr na koncert skupiny Dante' Hell. Speváka si tu zahral Jasper Pääkkönen (hral aj v prvom diely Vares - Yksityisetsivä, avšak inú rolu). Zvyšok kapely tvoria členovia pomerne známej fínskej deathmetalovej kapely Norther ešte s P. Lindroosom v čele a pesnička Frozen Angel im zaistila docela široké publikum. Po koncerte ide bývalá Danteho frajerka domov, v ušiach sluchátka s hitom z koncertu. Jemne priopilá spadne na zem, čo jej však vôbec nevadí. Jej telo nájdu až keď ľady roztajú. Majiteľ krachujúceho autobazaru si najmä stáreho známeho - súkromného detektíva Varesa. Má mu pomôcť znovu získať stratenú reputáciu. Podobne ako v predchádzajúcom filme o Varesovi, ani tu nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. A záhada okolo smrti mladej holky je nakoniec pomerne prekvapivo jednoduchá. Záber končí pesničkou Sleep Well od Kotipelto. Film je trošku slabší oproti ostatným režisérovým počinom, ale stále ho zaraďujem k tým lepším akčným kriminálkam. Strih, kamera a celkové spracovanie podobné prvej časti, herecké výkony dobré. Ak máte radi fínsku kinematografiu a nepotrebuje hektolitre krvi a bitku v každej scéne, budete sa baviť. Aleksi Mäkelä ma opäť nesklamal. Titulky sú len anglické. Film je natočený podľa krimirománu od Reijo Mäki.(9.8.2010)

Rozpočet €1,526,000Tržby Celosvetovo $2,093,170(2.9.2010)