Tajemství starého hotelu

• USA The Innkeepers (více)

Claire (Sara Paxton) a Luke (Pat Healy) jsou posledními zbývajícími zaměstnanci v hotelu Yankee Pedlar Inn, který má být po více než 100 letech fungování uzavřen. V minulosti se tu odehrála děsivá vražda dívky, jejíž tělo bylo poté ponecháno po tři dny ve sklepení, aby na hrozný čin nikdo nepřišel. Hotel získává pověst nejstrašidelnějšího hotelu Nové Anglie. Claire a Luke jsou určeni k tomu, aby odhalili tajemství hotelu a potvrdili tak jeho temnou pověst. Do hotelu přicházejí poslední hosté a vše se zatím zdá být normální. Luke na své internetové stránce popisuje podivné události v hotelu. Mladé Claire vypráví o tom, jak v hotelu uviděl ducha zavražděné dívky a během nocí proto nahrává zvuky v domě. O nahrávání se střídá s Claire, která jako první narazí na divné zvuky a události. Jejich pátrání je usilovnější a nebezpečnější. Zjišťují, že klíč ke všemu je ve sklepení hotelu. Když se rozhodnou navštívit jeho temné chodby, zjišťují, že tak neměli raději nikdy učinit. (Beastmaster4)

M.Myers

No při kouknutí na trailer jsem si říkal, že uvidím zase nějakej ten slušnej horor, tak to jsem se šeredně spletl... herci uplně někde mimo, to se prostě nedalo... jako to, že se tam stane něco, rádoby strašidelného, vohulíme zvuk a lidi se maj podělat hrůzou, no tak to asi fakt ne...A vůbec, zbytečný u týhle sračky ztrácet čas!!! ()

Deratizer

Těch duchařských scén tam není nijak moc, ale za to má tento horor velmi dobrou atmosféru a vizuální stránku, líbila se mi atraktivní herečka Sara Paxton. Na mě to působilo. ()

balt odpad!

Rádoby hrůzostrašné, co má zvednout ze židle. Naprostá ztráta času, verbal to pěkně shrnul 100 zabijáckých minut vražedné nudy. ()

Kingjiri

Tak trochu jinak pojatá duchařina, která nemůže fanoušky dnešních hororů nijak výrazně zaujmout. Zvolenej styl vyprávění je hodně pomalej a lekaček je po skromnu. Dobrý dvě třetiny stopáže se skoro nic neděje, teda až na to, že spolu ústřední dvojice stále kecá. Reputaci snímku aspoň zachraňuje slušná závěrečná třetina, kde konečně atmosféra začíná dost houstnout a dostaví se i nějaký napětí s pár lekačkama. Třetí slabší hvězda jde za poslední třetinu a slušný filmařský řemeslo. ()

n3uro

Určitě bych dal rád větší hodnocení, ten film na to má, ale nedostatek vysvětlení alespoň něčeho tomu prostě brání. Na druhou stranu, znám filmy u kterých závěrečné hodnocení spíš film shodilo, ale zde opravdu určitá pointa chybí. Jinak chvála za skoro až komorní atmosféru a výběr interiérů, a taky přijemné netradiční herce. Sara Paxton, kterou jsem do teď neznal, zahrála tuto roli opravdu dobře. ()

Nail

Duchařinka u které Vám stačí se podívat na trailer a víte skoro vše z filmu. Claire mi byla nesympatická jak se neustále lekala a řvala u teho. Potom babka s kyvadýlkem. Mno třeba duch byl dobré, ale mockrát se neobjevil takže celkově vzato podprůměr. ()

helraiser

Výborný, tak tohle se prostě opět Westovi povedlo. Naprosto výborná duchařina, s pomalu budovanou atmosférou, ale ta atmosféra ta teda je. Tady rovnou zapomeňte na rej digitálních duchů a laciné lekačky na každé rohu. Toto není pro každého a většina diváků zblblá moderníma digi bububu se bude asi nudit a tvrdit jaká to je nudná píčovina, ale pravý horrorový fanoušek, který dokáže ocenit poctivou práci s atmosférou a pomalu budovaným napětím budou určitě spokojeni. Já teda spokojen byl a už se těším na další Westův počin, tohle je prostě nádhera. ()

Di Tecka

Pustim si film, který má od začátku tak "výborné" hodnocení a čekám "výborné" představení. Co jsem ovšem dostala, byla ze začátku akorát nuda, chvilka podřimování a po probuzení trocha akce, která se měla rozjet mnohem dříve. I přes to na mě film zapůsobil celkem sympaticky, ale bohužel v tom nevidim nic extra...já se chci bát ;-) ()

Adrushka

Film má sto minut, ale mě to připadalo daleko delší. Ano, nudila jsem se. Z celého filmu, mě bavilo asi tak deset minut. Schválně neříkám posledních deset, protože úplný závěr mě zklamal ze všeho nejvíc. Kladně hodnotím zpracování duchů, bohužel ti se tam tolik nevyskytovali. Achjo = asi tímto bych to shrnula ()

nightday

Půlnoc + home alone + koss porta pro = čtyřhvězdičkový zážitek zaručen. Zvýšený přítok adrenalinu, rozšíření zorniček, dilatace cév, rozpulzovaný myokard, rampouchy na zádech. To je to, co by měl člověk čekat od dobrýho hororu. A od The Innkeepers se toho dočká. Netřeba se hlouběji a dál zamýšlet nad stupidnostmi. Horor Oskara nikdy nedostal a snad ani nedostane (vyjma dokonalých Mlčení jehňátek). Takže bych tento žánr tolik nepodceňoval. ()

fililipekk

Duchařiny jakéhokoliv ražení vítám otevřenou náručí, proto jsem se na tenhle kousek těšil víc než dost, ale nějakým způsobem mě to obešlo. Pro mě takovej střed, neurazí ani nenadchne. Čekal jsem asi příliš a dostal jsem pár zvuků ze starého piána, na druhou stranu ten konec nebyl vůbec špatnej, obsazení taky, ale nesedlo mi to uplně jak jsem čekal. ()

Alexandre

Ti West mě mile překvapil. Pokračování hororu Cabin Fever považuji za sračku, Dům ďábla mě nenadchnul jako většinu diváků, ale tahle pecka mě dostala. Výborná atmosféra, nenudil jsem se u toho ani na chvíli a k tomu mi párkrát přeběhl mráz po zádech. Ono to sice pořádně vyděsí jen sem tam, ale když už k tomu dojde, tak to stojí za to! U mě zatím nejlepší horor Westa a jedna z nejlepších duchařin. 8/10 ()

filipes.lu

Velice příjemný překvapení při pondělním večeru. Nečekal jsem nic a dostal jsem dost. Teda, abych tady zas nezněl, že jsem měl hororovej orgasmus, do toho má přeci jenom Inkeepers daleko, ale alespoň kapička štěstí ukápla :)) Sice mi trochu v zařazení filmu chybí i kolonka komedie a to z důvodu komickejch situací, kterejch je snad na chlup stejně, jako těch, při kterejch mi přeběhnul mráz po zádech. Jojo, fakt přeběhnul. Přeci jenom scéna s vyhazováním odpadků mi na čistokrevnej horor zaváněla úhybnými manévry, stejně tak jako strašení v prostěradle. Tam jsem se dokonce zasmál nahlas a to i díky tomu, že obdobně trapnej jsem docela často. Ale dost o komický vložce a zpět k těm děsivějším. Zde hraje prim strohost, se kterou je film natočenej. V záběru je jen trocha nábytku, hudby je taky poskvrnu a k tomu jen tři postavy tlačí diváka do situace nepřipravenosti. A pak bum, vedle spící Kláry sedí fajn mrtvola. A bum, někdo je krvavej ve vaně a třetí megabum: pokusíme se zabít Kláru. Fajn. Ono, moje docela vysoký hodnocení ovlivnila i ústřední dvojce, kterou jsem první čtvrt hodinu nemoh ani vystát a snažil se dopídit toho, kdo z nich byl dřív na lobotomii. A stopáž si dál plyne a já se usmívám a na konci je mám rád a chtěl bych se s nima kamarádit :))). Upřímně a kriticky by film měl být tak na tři, ale protože mě překvapil, tu čtvrtou tuze rád plesknu navíc. A bum, je tam! ()

Skautka

První hodinu kde se vůbec nic neděje, snažíte se překousnout ospalé a zívající hlavní postavy, které vás taky uspávají. Po nekonečné hodině absolutního bezděje, se konečně začíná něco dít. Blonďatá recepční a brejlatej recepční, jejichž jména si prostě nemáte šanci zapamatovat, se trošku zlijou pivkem a když je chlápek slušně nadrženej a holka má možnost si konečně taky jednou pořádně užít, zvolí si lovení duchů. Jedna samozřejmost všech hororů: Když jsi na smrt vyděšenej a slyšíš nějakej divnej zvuk, prostě jdi za ním. Mám ráda duchařský horory, ráda se bojím, ale tohle je první horor, kterej mě vůbec nevyděsil. Jen si po konci kladu otázku stejně jako všichni. Viděla ta blonďatá holka skutečně duchy, nebo to byl jen výplod její opilé mysli. Spoiler: Zabít ji mohl kdokoli jiný z toho hotelu a taky si to mohla udělat sama. Je to prostě nedořešená otázka. ()

Jimy

Chápu všechny, kterým se tento horor nelíbil a snad je dokonce i unudil k smrti. Je to skutečně velmi specifická záležitost. Když jsem The Innkeepers viděl poprvé, byl jsem nadšený a toto nadšení se nezměnilo ani po dalších zhlédnutích. První, co musím vyzdvihnout, je soundtrack. Jeden z nejlepších a nejpodmanivějších hororových soundtracků, s kterými jsem se setkal. Další v pořadí je Westova schopnost pracovat s postavami a vtisknout jim "uvěřitelný a civilní" nádech. Použití komediálních prvků je zde velmi opatrné, což vynikající atmosféru nijak nedegraduje a filmu to značně dodává na realističnosti. Celkově se tak film stává velmi osobitou záležitostí, která s divákem udržuje vztah až do konce, neodcizuje se mu a nepřekračuje pevně stanovené meze. ()

john.h

Solidní duchařina, ve které jsem se znepokojením čekal na nějaký další mrazivý záběr, což se mi u hororů v posledních letech už téměř nestává. Ale to nelogické chování postav mi tam dost vadilo. ()