Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

kaylin

Britové k nám dostávají komedie, které jsou mnohdy lepší než jejich američtí kolegové. Když už jsem u toho, tak takový snímek "Přizdis*áči" to jenom potvrzuje. Britský humor je prostě jedinečný a dokazuje to i snímek "Vrtěti ženou", který vypráví o tom, jak vlastně na svět přišel jeden z nejzásadnějších vynálezů - vibrátor. Bylo to proto, že ženy se léčily z hysterie tím, že jim lékař stimuloval jejich pohlavní orgán, aby dosáhly orgasmu a uvolnily tak své tělo. Jenže masáž rukou byla poměrně náročná, a tak se zrodil nápad na vibrátor, který v tomhle případě vypadá jako pistolka nějakého kosmického poděsu. "Vrtěti psem" je film rámovaný krásnou atmosférou Londýna předminulého století, což souvisí se stylem oblékání, ale částečně i s mluvou. Přesto bylo možné do takového prostředí napasovat skutečně vtipné momenty, které posouvaly děj dál. "Vrtěti psem" je romantická komedie, což je škoda. Kdyby se romantiky ubralo, ničemu by to nevadilo. Hlavně konec pak zamrzí, protože je ve srovnání s humorem filmu prostě laciný. Vztah mezi Mortimerem a Charlotte v podání skvělé Maggie Gyllenhaal je uvěřitelný, ale v závěru prostě až moc levný. Skvěle je však doplňuje Rupert Everett, který je jednoznačně nejvtipnějším hercem po celou stopáž. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

Mikita

Tak film rozhodně neurazí. Ale já osobně mám raději filmy, o kterých si pak můžu s doprovodem popovídat...tady není tak nějak o čem. Ožehavé téma, o kterém se zrovna bavit nemusím. A láska? Zamilovat se do někoho jen proto, že se s ním dobře dohaduje? OK. Neurazí. ()

slunicko2

Dějinám socialismu, kapitalismu a dalších ismů, dějinám císařů, králů a prezidentů, dějinám zemědělství, průmyslové výroby a obchodu se nyní staví bok po boku jako rovný s rovným dějiny vibrátoru. Vskutku potěšující... Doufám, že se Angličané se svým typickým nadhledem a humorem chopí i výroby sequelu Hysteria 2 (v půvabném českém překladu Vrtěti mužem). ()

togaf

Námět, který by mohl lehce skouznout k trapnosti a snaze šokovat, byl Wexlerem ukočírován na milou, vtipnou, prostě britskou komedii. Zvlášť Maggie Gyllenhaalová byl rozkošná a dokonalá. A Hugha Dancyho naprosto zastínil Rupert Everett - zvlášť jeho telefonický rozhovor s matkou :) ()

Dont

Podprůměrné ve všech ohledech. Komedie to není ani náhodou, humorných scén je tam jako šafránu. Historický film snad proboha ne! To by v mých očích naprosto devalvovalo tento žánr, z historií to kromě jednoho vynálezu a několika větách o progresivních lékařských metodách v Anglii v druhé polovině 19. století nemělo pranic společného. Romantický film se asi hodí nejvíce, ale nijak zvlášť povedený. Celkově je to strašně plytké, předvídatelné, občas až trapné a několikrát též zcela nelogické (spoiler - např. vyhazov do té doby hýčkaného Granvilla po jedné křeči v ruce). Jediným světlým bodem filmu je Rupert Everett, předčil i Maggie Gyllenhaal, která se mi jinak hodně líbí, ale tahle role není její nejlepší počin. Pokud se někdo rozhodujete, zda si to pustit, či nikoliv, doporučuju tu druhou variantu, o nic totiž nepřijdete. ()

Huntelaar

V mých očích je největší slabinou filmu herecký výkon Maggie Gyllenhaalové. Protože ta kreaci, kterou předvádí mě dost štvala, a to v kombinaci s nevyvážeností celého filmu (peripetie okolo Hugha Dancyho a její jsou jako den a noc) ustálí mé hodnocení na 3 hvězdách. Mimo tuto kritiku můžu film pochválit za pár zdařilých scén, týkajících se především praxe dr. Mortimera Granvilla (Dancy) a vynálezů Edmunda St. John-Smythe (Everett). ()

kalap

Vrtieť s rukou v ženskej pošve celé dni nieje žiadna sláva, ale sláva bola, ked tak vynašli vibrátor. ()

easaque

-4* příjemná. lehčí, ale velkorysá komedie, hlavně svou otevřeností a výpravou. Docela dobře a vkusně zpracované téma s typickým britským humorem. Děj je předvídatelně románkový, ale ani tato červená knihovna tentokrát neurazí a dobře se na to dívá. Prostě příjemná oddechovka - ve svém žánru lepší průměr. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

berusche

Nevím sice, nakolik snímek popisuje skutečný vznik vibrátoru a nakolik jde o fantazii scénáristů, ale každopádně bych jim to pochválila klukům, poněvadž já byla vcelku spokojena. Je to sice takový film o lásce, pravdě a cti, který končí jak jinak než happy endem, ale to nemění nic na tom, že i přes patos, kterého se vám dostane poměrně hojně, zaujme. Zaujmou herci, zaujmou dobře napsané postavy, zaujaly i kulisy. Takže, pokud hledáte nějaký vhodný film na zpestření nálady, tohle by mohlo být to pravé. ()

Beagle

Až překvapivě dobrá, plnohodnotná romantika z Viktoriánské Anglie. No a to, že vedlejším produktem téhle dobové love-story o zapálené sufražetce (akční Maggie Gyllenhaal) a pokrokovém doktorovi (jako vždy roztomilý Hugh Dancy) je vynález prvního vibrátoru Jolly Molly, to vůbec neškodí. Doporučuju! ()

Martyska

Viac to bolo vtipné ako romantické a niekedy to aj drží človeka v napätí no žiaľ, len niekedy. A to na dobrú romantickú komédiu (ak to vôbec môžem nazvať romantickou komédiou) vonkoncom nestačí. ()

Gee.Rocks

Ani nevím co bych měla napsat. Dlouho jsem se tak třeskutě nezasmála. Bylo to upřímné, vtipné, sladké i hořké, smutné a... vtipné... a taky vtipné. Dovoluji si tvrdit, že Ruppert Everett, ač nemá až tolika prostoru, zde přehrává snad všechny. Dokonalý příběh lidské vynalézavosti. Ach ti muži, kteří nedovedou ženy uspokojit... Jak smutné, jak smutné. ()

Hees

Tak táto romantická komédia sa podarila. Bolo v nej veľa vtipných momentov a herci, ktorý boli vybraný do tohoto filmu k sebe pasovali. Jediné čo asi človeku vadí je to, že po pol hodine vie ako film skončí(teda približne to vie). Keď sa ale prekoná malý problém toho, že vieme ako to skončí tak nás film baví a to je dôležité. (Hodnotenie 3,5) ()