Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Lama.Lama

Komedie to teda moc není, spíš jsem se v průběhu filmu tu a tam pousmála nad praktikami, kterými doktoři "léčili" tzv. hysterii žen. Moc se mi nechce věřit, že se tohle za dob viktoriánské éry v Anglii praktikovalo, ale budiž :D ... Co se příběhu týče, je velmi originální a osvěžující. Herecké obsazení se neskládá ze žádných nováčků, takže jsem dostala přesně takovou kvalitu, jakou jsem očekávala. Vřele doporučuji ke zhlédnutí, i když pro mě osobně to není až takový "haló" film. // Jinak když jsem si přečetla český název, tak jsem si říkala jen "cože?".. po přečtení obsahu mi došlo, že to musel vymyslet nějaký velký vtipálek... "Vrtěti ženou" ? No konec... ()

hous.enka

Rztomilý snímek o ženách trpících vážnou nemocí jménem hysterie. Maggie Gyllenhal je jako levicová feministka skvělá a Hugh Dancy má opravdu seriózní problémy s rukou :-) Celé to prolnutí historie elektřiny, romantiky a britského humoru mi sedlo a předčilo to mé očekávání. Mimochodem závěrečné titulky jsou opravdu milé. ()

FFilipCZ

Rád, opravdu rád bych tomuto filmu dal víc jak 4*, ale bohužel víc jak na 3* (můžete brát jako 3.5*) to prostě nemá. Oceňuji nápad natočit nevšední historické téma formou romantické komedie. Hugh Dancy na tu roli sedí jako prdel na hrnec! - stačí aby si nechal narůst pejzy a nenajdete lepšího herce, který vám zahraje staroanglickýho doktora :)). Celkově obsazení chválím, parádně se tam hodilo a nedovolilo vám z filmu spustit oči. Příjemná oddychovka, kterou ale stačí vidět jen jednou. ()

schizmo

Do staro-anglického prostředí zasený příběh o vynálezu vibrátoru aneb jak frajer chytl karpál z fistingu znuděných anglických paniček, tak na to šel od lesa (čti: z dílny svého přítele vynálzce). Kdyby byla teorie o hysterii a její léčbě didlem pravdivá, ženy by byly od té doby už jen hysterické... ()

Anchi

Nevím jak vy, ale já se u sledování skoro až rozněžnila, jak se na sebe všichni usmívají a jsou spokojení, že mi ani nevadil za uši přitažený konec. Nemám pro Dancyho výkon a příběh Hysterie lepšího slova než "rozkošné". Nenásilné objevování ženské sexuality naservírované s lehkostí a humorem, sice jen úsměvným, ale humorem. ()

baribal

Uvolněná komedie u které si nejsem jistý jestli je opravdu podle skutečnosti. První polovina je velmi vtipná a "zajímavá".. druhá polovina je více vážná a více se věnuje vývoji příběhu. Pro Maggie mám slabost a film se mi líbil. ()

Cimr

Roztomilá starosvětská komedie o vynálezu vibrátoru. Že to nějak nejde k sobě? Ale ano - a právě to spojení lehce vulgárního námětu a konzervativního stylu vyprávění je hlavní devizou tohoto filmu. Ruční uspokojování postarších dam je zde pojato tak suše, že to ani nepůsobí nechutně. Angličané prostě suchý humor umí bezvadně. Radši si nechci představovat, co by s takovým námětem udělali Američani... ()

NinonL

Důležité téma docela humorně natočené. A proč ne, když každé uspokojení přinese ženám úsměv na tvář? Film o vynálezci vibrátoru a trnité cestě k jeho uvedení na trh. Hugh Dancy hrál stále s úsměvem a v tehdejší britské prudérní společnosti nebylo vždy čemu se smát. Stále jsem si říkala, že Emily se k němu nehodí a dopadlo to dobře. Inu, podívejte se sami a bez předsudků. ()

MartinezZ

Nekecám, já u toho usínal. Bylo to vlastně o něčem jiném, než o pokusu šokovat diváka (což se nezdařilo) nebo o tom, jak přišel na svět vibrátor (o čemž film ani nebyl) nebo o boji za práva žen (ztvárňovaném nějakou Spidermanovsky afektovanou Matkou Terezou)? Neuvěřitelná pitomost, u které jsem skutečně usínal. Vtip a romantiku jsem tedy asi prospal, či co. ()

Rosana

Hezký a vtipný film o tom, jak to vlastně bylo. Konečně nějaké vyprávění z naší historie, které není podané nudně. Asi se moc nedrželo faktů a pravdy, ale hezky se na to koukalo. Navíc tam tvůrci přidali docela zábavný milostný příběh. ()

Lamiczka

Překvapilo, velmi mile, aneb jak jsme k vibrátoru přes léčbu hysterie přišli. Cenný to vynález! Hravou a veselou notou vyprávěný snímek, inspirovaný skutečnou historií, odrážející nejen způsoby léčení této ryze ženské "nemoci", ale i další sociální aspekty doby. Krásné role, Maggie je úžasně pozitivní osoba. ()

ivishka

Vtipné, ke konci romantické, ale spíše velmi komediální. Bohužel si neuvědomuji kdo tam kdy vrtěl s ženou - narážím na český název a díky bohu jsem si před hodně dlouhou dobou změnila nastavení csfd pouze tak, abych viděla jen anglické názvy a takováto absence inteligence u lidí, kteří mají na starosti vymýšlení českých názvů je velmi iritující. Dejme tomu, že mají jistou uzávěrku do tisknutí plakátů, ale bohužel nejsem tolerantní osoba a takto občas hanit film podivnými názvy mi přijde krajně nevhodné. Maggie Gyllenhaal by pro mě v dřívější době asi byla neviditelná sestra Jakea G., ale díky sestřence a také díky vlastnímu vkusu na filmy a skvělé herce jsem přišla k závěru, že dříve nebo později se objeví v mé topce ať chce nebo ne :-D. Bohužel mě velmi štve pouze desetimístná top tabulka osobností a filmů atd a navrhuji alespoň o pět míst navýšit - to přece nemůže být tak těžké. Potěšil i Hugh Dancy a představa, že bych snad takhle šla k "doktorovi", že mám hysterii a hlavně k takovému pohlednému doktorovi... :-D Byla jsem nucena polovinu filmu sledovat se ztlumeným zvukem, aby to nevypadalo, že koukám na něco nemravného :-D. ()

MikO_NR_1909

Historicko-humorné vrtochy, ktoré nemusia každému ulahodiť. Oceňujem prístup a takú hravú formu prednesu. Pochopiteľne, vyššie ambície film nemal, preto stojí zato si viac všímať dobový kontext a ako tento "pomôckový vynález" ostro kontrastoval s elegantným štýlom obliekania a spoločenským správaním inak konzervatívneho prostredia. Tam sa tá tabuizovaná hrana potiera a navonok úplne extravagantne vyplávajú ženské erotické potreby. Dobrý casting a kostýmy. ()

Alementina

3,5* za hezkym tematem se skryva obycejna romanticka komedie, ktera v podstate nicim neprekvapi, pokud tedy pro nektere pany neni prekvapenim, ze zeny se daji uzasne stimulovat, jen to chce trochu prace... :) a za nespokojenou, trudomyslnou a posmutnelou zenou je v podstate jen nedostatek uspokojeni, to fyzicke casto kraci ruku v ruce s tim dusevnim... kez by si to vsichni panove vzali k srdci a snazili se sve (hlavne sve ;) zeny uspokojovat a uspokojovat a uspokojovat. Amen. ()

Macejko

Ženy na režisérskej stoličke neprestávajú prekvapovať. Hravý, ľahkonohý a zábavný snímok (o Robertovi podomácky na päť, haha, neodpustil som si), ktorému sa iba ťažko niečo vytýka. Skvelý Dancy a ešte lepšia Maggie. Pohľad na kráľovnú Viktóriu preberajúcu vibrátor bol na nezaplatenie. ()

Freemind

Nenáročný, vtipný film o vzniku vibrátoru a výborná volba pro nedělní filmovou pohodu. Viktoriánská Anglie, nevtíravá romantika a prstění obstarožních měšťaček. No neber to. ()

ABLABLABLA

Tento film nemá chybu. Už jsem ho viděla třikrát a pokaždé se znova musím smát anebo divit a žasnout a všechno nejlíp všechno najednou. Co jiného čekat od filmu o vynálezu vibrátoru že? Z dob, kdy nadrženost byla evidentně považována za hysterii (ano jsem si vědoma že úplně přesně tak to nebylo), kdy nauka, ze které můžete podle tvaru lebky zjistit vlastnosti lidí, byla považována za skutečnou vědu - frenologie se to jmenovalo, kdy bakterie pro lékaře byly jen nějaký výmysl a obvazy se nemusely převazovat. Tohle a ještě další film vykreslil s náležitou atmosférou se skvělými herci jako Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Jonathan Pryce, Ashley Jensen (tu jsem poprvé viděla v tomto úžasném seriálu) a další. Nevím, co víc ke snímku ještě říct, prostě se mi strašně moc líbil se vším všudy - dovolila bych si říct, že je snad skoro bez chybičky. Zasloužených 5* a vřele všem doporučuju. ()