Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

ledzepfan

Doprdele co to bylo? Vždyť to je pathetická sračka ve které nedává NIC smysl..Teda-já se rád nechávám unášet na vlně daného filmu a jeho pravidel(tím spíše pokud je to sci-fi), ale zase úplného kokota ze sebe dělat nenechám. Ještě, že jsem to viděl zadara doma, protože zaplatit za toto v biografu, musel bych následně(nebo ještě v průběhu)využít jejich hajzlíků a zanechat tam na revanš pořádnou neplechu. Brrr-vole-z téhle shyamalanovky mě oklepalo více než když mrtvej Bruce obtěžoval toho chlapečka. R.I.P. interesting director. ()

spaceboyCZ

Ani ty vizualy uz nejsou, co by zaslouzily byt =(. A Will Smith se svym pokerface mi lezl snad poprve v zivote desne na nervy =/. ()

draggo

Mnohem menší průser, než jsem čekal a ve výsledku i celkem příjemně stravitelný film. Po Zániku Země je nepříliš originální dobrodružně-akční sci-fi, vyznačující se především tím, že se mi důkladně vykouřilo z hlavy asi deset minut po závěrečných titulcích. Oko potěší krásné scenérie a působivé akční scény, naopak příliš slávy nenatropí Jaden Smith - ačkoliv se snaží a není podle mě takový herecký poleno, jak o něm všichni tvrdí, není mi prostě sympatický a to je ve filmu, kde je 90% na plátně zrovna on jako postava, které bychom asi měli fandit, trošku problém. Vlastně celý ten příběh o pošramoceném vztahu otce a syna je docela hloupý, příšerně nevěrohodný a úplně násilně vykonstruovaný. Zato pasáže které se zabývaly misí malého Smithe (dostat se z bodu A do bodu B) se mi líbily, byly dostatečně pestré a hezky "vojensky" zpracované. Jen je pak vážně škoda těch několika vyložených pitomostí (spoiler: např. poslední scéna s orlem), které prostě bijí do očí už na první pohled. Závěr filmu je sice předvídatelný už od asi 2. minuty filmu, ale je pěkně dramticky zpracovaný i z hezkými efekty, takže jsem nakonec nebyl ani naštván, že to opravdu celou dobu jelo podle přesné a tolikrát již použité šablonky. POkud to mám jednoduše shrnout - survival funguje, rodinné hodnoty nefungují, efekty a akce fajn, dialogy a logika občas na vypíchnutí očí i uší. Celkově ale v pohodě koukatelný průměr, který mě ve výsledku i příjemně překvapil. /65% a 3*/ ()

maddy

Sentimentálna rodinná story o prísnom tatkovi a neschopnom synáčikovi, ktorý v sebe objaví silu našrúbovaná na pompézny sci-fi blockbuster s lineárnym jednoduchým príbehom o putovaní z bodu A do bodu B. Áno, do After Earth sa dá kopnúť ľahšie ako do ktoréhokoľvek iného súčasného blockbusteru (neprepracovaný svet – ale potrebovali sme o ňom vôbec vedieť v takomto filme niečo viac, napr. to čo sa stalo so Zemou (toto predsa nie je 3 hodinový Cloud Atlas)?; logické nezmysly – ako sa dokáže slepý mimozemšťan Ursa pohybovať v priestore, keď cíti len pach, resp. strach obete?; prílišná naivita – záchrana kondorom; niekoľko zbytočných odbočiek – snové sekvencie Kitaia, flashbacky do minulosti; neurčité posolstvá ako to s Moby Dickom a pod.). V prvom rade si je však potrebné uvedomiť, že to ani nebol film s vyššími ambíciami. Od kedysi veľmi nádejného režiséra Shyamalana v spojitosti s obľúbeným Willom Smithom sa síce čakalo viac, ale očividne k „vyšším zámerom“ nesmeroval nikto z nich. Všeobecne mi príde nespravodlivá tá súčasná hra „kopni si, čo najsilnejšie do Shyamalana“. Je síce smutné sledovať ako sa z kvalitného režiséra (Sixth Sense, Signs atď.) stal obyčajný rutinér, ale viac menej neškodný rutinér. Z jednoduchej synopsy Willa Smitha (mimochodom spolurežisér niektorých scén), ktorú po večeroch rozprával svojmu synovi a následne z neho chcel urobiť sebe podobnú „akčnú“ hviezdu v Hollywoodskom veľkofilme, a následného pretavenia do prostého scenára od Garyho Whitta ani Shyamalan (ktorý mimochodom len dolaďoval detaily, takže tá kritika nie je až taká oprávnená) nevykúzli premyslený sci-fi príbeh s výrazným presahom. Režisérky to je zvládnuté totiž štandardne, prostredie planéty v spojitosti s prehľadnými veľkolepými kamerovými zábermi a hudbou s pár orientálnymi motívmi vytvára pútavé zábery. Bez ľadu a skladu tu sú naskladané rôzne zvery, monštrá (vzrastom nadmerné opice, vtáci, šelmy, mimozemšťan ...) a nedôveryhodné situácie (mrznúca planéta, vybuchujúca sopka a mnoho ďalšieho) len aby sa niečo dialo a v dobrodružstve pokračovalo bez zamyslenia, ktoré si tento film ani nežiada. Vo výsledku je tak After Earth len jedno neškodné 100 minútové rodinné teen-dobrodružstvo bez vyšších ambícii so štipkou pátosu, tak akurát jednoduché, aby nenadchlo, ale ani výraze neurazilo. S popcornom v ruke pozrieť a zabudnúť. Kto od tohto dokázal očakávať niečo viac má v sebe nezdravú dávku naivity asi rovnakú ako postavy vo filme. Najhorší Shyamalanov film pre mňa stále ostáva neskutočne nudné The Happening. Tu nuda nastupuje len miestami pri zbytočne dlhých monológoch Willa Smitha, inak sa pokračuje strmhlav k predvídateľnému záveru. CELKOVO: veľmi slabé 3* - možno po druhom, tento krát už domácom zhliadnutí znížim aj na tie 2*, ale po odchodne z kina som rozhodne nebol otrávený. Na sobotňajšie oddychové popoludnie v podstate neškodné. A hlavne som nemal chuť od nudy počítať sedačky v kine ako tento rok napríklad pri G.I. Joe 2, to pre mňa stále ostáva najhorším zážitkom v kine za rok 2013. () (méně) (více)

katzenliebe

Tento film rozhodně má potenciál, docela dobře vymyšlený příběh, který se ale dal uchopit lépe. Když pominu "podivné" dialogy až monology a to, že si tvůrci v 90% filmu vystačili se dvěma herci, tak to docela šlo... ()

agentmiky

Před půlrokem všichni říkali,jaký tohle bude kasovní trhák a výborný film.Film celkem zklamal.Každý divák asi očekával více a tím divákem z mnoha jsem byl i já.Před prázdninama jsem si říkal,že to může být pecka.Teď už si to neříkám.Ani rodina Smithů to nezachránila.Triky normální,možná v dnešní době podprůměr.Taky je divné,že jen oni dva jako táta a syn ten pád přežijou.Děj to trochu vynahradil,ale celkově jsem byl zklamán.Hodnocení:55% ()

Pontius

"Jako začínající herec si role nevybíráte" - u Jadena Smitha bych to pochopil, ale co tu kurva dělá Will? Tohle si mohl odpustit. ()

Adasin

Po většinu filmu jsem měla pocit, jako by ze mě něco vysával. Vzhůru jsem se držela vyloženě silou vůle. 2/10 ()

MartinezZ

"Šálalaman" potkal Terrence Malicka. ~ Nevěřím, že Terrence tady neměl nějakou poradenskou roli, protože některé části filmu jakoby mu z oka vypadly. Dlouhé záběry na konrétní místo a předmět s rozmázlým pozadím, dlouhé scény bez střihu a velmi pomalé plynutí času, místy až meditační film. Jer mi jedno, kdo z autorů dostal nápad přenést příběh o chlapci v divočině, jenž dospěje tváří v tvář medvědovi, do sci-fi prostředí a medvěda nahradí digitální Ursou (Ursa = Medvěd /lat./), ale podle mě to byl skvělý tah, který průměrnou blbost obohatil o... právě to scifi. A ty drobnosti tomu pomáhaly. A pak zde také byly samozřejmě drobnosti, jako nesmysly v ději a chování, které jsem ale dva dny po zhlédnutí druhého novo-Star Treku mile rád přehlédl. A to přestože kluk je správný tele, kterému tu změnu během záběru neuvěříte, Will má tak kamenný výraz, že by z něj šlo něco vytesat a že nedávalo moc smysl ono (ne)vycucnutí. Nicméně na to, jak se to snažilo tvářit vážně, si autoři dokázali najít pár míst, kde z oné vážnosti přešli do humoru a film tím zase trochu oživili. Moc nechápu potřebu některých jedinců hledat všude nějaké odkazy na církve a scientologii nebo jakýsi americký patos (Socha Svobody ani americká vlajka nikde nebyla). Proti už takřka trapnému Star Treku bylo tohle celkem překvapení a později se na to určitě ještě mrknu znovu. ~ Co se týče samotné projekce, poněkud mě odradila od dalších a naopak ujistila, že ty skoro prázdné sály při normálních promítáních v kině mají něco do sebe. ~ Oproti ST rozhodně o tu jednu hvězdičku lepší film. ()

Z0oMb3E

Najvernejšie spracovanie BI(blickej) verzie toho, ako to tu začalo fungovať. Prázdna Zem, mrte zveri a pseudoAdam s pseudoÁbelom sa horlivo pustili do zaľudnovania planéty. Incest neincest. Niet sa potom čomu čudovať, že pri tak zdegenerovanom genóme to Vilkovi šlo doslova konštantne - či omladine trhal rite, či kadil, či slalomoval medzi asteroidmi. Skráta drsný chlap, ktorý dve sekundy pred smrťou pošle manželke textovku: "ahoj". Rodina osmahlých pod taktovkou osmahlého trochu menej opäť dokázala, že vo filme je dôležité i herectvo a nedá sa takmer dve hodiny masturbovať na gifových animáciách skopčených z AngryBirds. ()

SaNcHeZ_cz

Neslavný to konec pro nočního tvora. Po Posledním vládci větru sice nevypadá After Earth jako vyložená prohra, nicméně to nemění nic na tom, že se jedná o odfláklé, ničím nezajímavé a mizerně natočené scifi, které si svoji superdůležitou vážností težce podkopává nohy. Mizérii na straně hereckých výkonů nezachraňuje ani Will Smith a jediným světlým momentem je tak hudba Jamese Newtona Howarda. Jestli vám stojí za to věnovat jen kvůli ní hodinu a třičtvrtě vyložené blbému sci fi nechám jen na vás. Existují totiž i disky se soundtrackem... [30%] ()

Wysch

Když já mám s tímhle Indem takový dobrý zkušenosti. I když dvacet tisíc Čechů zuřivě nadávalo na jeho filmy (s výjimkou Šestýho smyslu), já se u většiny opravdu upřímně bavil. Vždycky jsem u něj našel něco, co mě zaujalo, a pobavilo. A After Earth se tvářilo zezačátku vlastně stejně, vyplivaný scénář, který vyždímal všechny klišé, postavy, že bych jim ani bačkoru nepůjčil, ale "cosi" v tom filmu bylo, co mě bavilo. To však skončilo ve chvíli, kdy se mladej Smith vydal do džungle naší Matičky Země. A bum, najednou to "cosi" bylo pryč, a já nevím, co to bylo, ale na chviličku to vyskočilo nazpátek při scéně na voru ("Wake up! You have to wake up!... WAKE UP!!!"), a pak to bylo zase pryč. No, ale upřímně, koukal jsem na film na mobilu (haha), takže krásy 720p filmu jsem si možná neužil (upřímně říkám, že se mi na mobilu kouká na filmy strašně fajn a netrpím ztrátou vizuálna), a v originále, a tudíž můžu říct to nejdůležitější: Jaden Smith se tátovi fakt podobá fyzicky, herecky je ale strašný dřevo a zuřivě nepříjemně šišlá, že mu často sotva rozumím. ()

katasta

Téma a příběh samotný mají velký potenciál, ale při tvorbě se bohužel stalo hned několik obřích chyb. První z nich bylo obsazení Jadena a postavení filmu v podstatě jen na jeho výkonech. Ten totiž v podstatě celý film nezvládá utáhnout sám, chybí mu roztomilost z The Pursuit of Happyness a hereckého talentu od té doby zas až tolik nepobral. Druhou patálií je scénář, protože ten je vážně ubohý. Poslouchat jejich monology a i ty jejich rádoby dialogy při hádkách bylo spíš za trest, děsně umělé a natlačené, neschopné přenést jakékoli emoce na diváka. Poslední hrůzností na filmu je jeho nelogičnost a nedůslednost. O tom by se dalo vyprávět snad hodinu, protože tam nějaká blbost byla snad každých 10 minut minimálně a nejde si jich nevšimnout. I tak dávám ještě docela vysoké hodnocení, a to díky tomu, že i přes tohle všechno se na to dá relativně koukat. Plně souhlasím s komentářem od Hellboye. ()

Soundtrack

Je pravda, že mi to uteklo celkem rychle. Nenudil jsem se, ale nemůžu říct, že bych si ten film nějakým způsobem užil nebo aspoň zapsal do paměti. Celkem pěkný vizuál, i když ze 130 mega by se mělo dát vytřískat víc (viz třeba Monstrum). Jaden byl překvapivě celkem snesitelný (až na to jeho dávení nebo co to bylo), ale Will na mě působil, jako že má všechno na párku. Blockbustery mi k Shyamalanovi každopádně nesedí, doufám, že brzo zkusí zase něco na styl Lady in the Water. Průser to ale určitě není, jen škoda, že to je tak předvídatelné. Trochu slabší 3* ()

Praxis

Scientologistický vývar na entou. Zběsilé pobíhání frackoidního Jadena po planetě, kde se ho snaží všecko sežrat, aby ho nakonec zachránil před umrznutím chrabrý orel (OMG). Sterilní fotřík Smith, který se neustále tvářil, jak když trpí týden zácpou, a v jeho unylém ksichtě jste nepoznali nějaký náznak herectví. Do toho CGI udělátka, CGI zvířátka, CGI pastelková nůda, ve které mělo být něco jako poslání? No, já tam teda neviděl nic. Smutné je, že se do tohohle projektu uvrtal i Howard, který ale snad žádnou hudbu neskládal - neustále bylo ticho. Nebo se mi to jenom zdálo? Mno nic. Já si jdu dát raději Muže v Černém, abych se z toho vzpamatoval. 40% ()

ArsenalEagle

Nojo, šel jsem do toho od začátku s jistým despektem, přeci jen jsem ovšem v něco doufal, ale předtucha mě bohužel nezklamala. Will je sympaťák a jeden z nejlukrativnějších afroameričanů Hollywoodu, ale poslední dobou mě štve. Může za to hlavně jeho snaha rozjet synkovi kariéru, aby dál běžel rodinný podnik. Co čert nechtěl, Jaden prostě není Will. Už od pohledu nesympatickej fracek, který mi prostě vadí. Přežil jsem Karate Kida, přežil jsem i After Earth, ale nic mi to nedalo. Prostě jsem to viděl. A co je na filmu asi nejhorší, nebavil mě ani starej dobrej Will, i ten mi byl proti srsti a to je pak něco špatně. Co ovšem film drží na hraně průměrnosti je krásné prostředí a slušná grafika (nojo, aby ne s takovým budgetem), takže nevím, zda se to dá moc brát v potaz. Každopádně je škoda, že se v hlavní roli objevil právě tenhle ode mě o šest dní mladší fakan, a že se trochu nepropracovala zápletka, nezměnila fůra věcí (přímočarost, předvídatelnost,...), mohlo to dopadnout o poznání lépe. Nejvíce se mi asi líbilo prostředí a za pár set let zmutovaná a zvětšená zvířátka, bohužel dostala málo prostoru (a když už ho dostala, tak tam bylo stejně hafo chyb), neboť 95 % stopáže si pro sebe ukradl Jaden, zbylých 5 % sedící zfetovanej Will. Byl jsem připravený hodit sem 3 hvězdy, ale ten konec to opravdu doje*al a jen podtrhl nekvality tohoto "velkofilmu". Btw... logiku do tohoto filmu netahat, asi by se zbláznila. ()

Popluh

Poslední vládce větru jen nudil, Po zániku Země k tomu přidává i výsměch. Shyamalan dostal konečně peníze na původní verzi Stalo se, ale na dostřel se tentokrát dostal maximálně tak filmu s potenciálem zničit kariéru obou Smithů. Což není zrovna málo. Když scéna, která mohla být tou nejlepší a nejemocionálnější ve filmu (což sice nic moc neznamená) místo vizuální verze nabídne pouze tu ústní s důrazem na popis vizuálních vjemů, navíc hraničící s trapností, tak je něco špatně. A řekněte mi, jak je možné, že lidstvo je schopné obsadit vzdálenou planetu ve vesmíru, cestovat červími díramy a mít spoustu hi-tech hraček, ale není schopné vyvinout oblek, který by překryl lidský pach? Zvlášť když na tom záleží jeho přežití? Shyamalan je režisérským Benjaminem Buttonem, začal na dospělém vrcholu a postupně se propadl až k dětské naivitě a nesmyslnosti. A něco mi říká, že ještě neskončil. Utopených 130 milionů, které ve filmu nejsou vidět ani z poloviny. ()

Mr. Filuta

Je jasné, že tohle dílo vzniklo jen proto, aby si všichni zúčastnění mohli koupit druhé ferrari, popřípadě čtvrtý bazén s vířivkou, ale musí to být tak bolestivě evidentní? Proč si u toho aspoň nedali víc záležet, vždyť ten potenciál tam byl! Tohle že je výtvor režiséra, který mě kdysi zanechal bez dechu? ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback