Přírodní katastrofa donutila lidstvo opustit Zemi a usadit se na nové planetě. O tisíc let později došlo ke konfliktu mezi mírovou organizací vedenou generálem Cypherem Raigem a mimozemskými tvory, kteří chtějí planetu dobýt. Mimozemšťané používají k boji monstra, která sice nevidí, ale dokážou vycítit, když má člověk strach. Pouze jediný muž, generál Cypher Raig, dokáže bezezbytku ovládnout svůj strach natolik, že nestvůry může bez obav zlikvidovat. Raige má syna Kitaie, pro něhož je ale spíše nadřízeným než otcem. Od jisté události nedokážou spolu normálně komunikovat. Osud tomu chtěl, aby otec se synem ztroskotali na planetě Zemi, která se mezitím vyvinula do nového ekosystému zaměřeného proti lidem. Pokud chtějí mít alespoň nějakou naději na návrat domů, musí se naučit spolupráci a vzájemné důvěře. (TV Nova)

rollman1

Noční Má lan natočil další film a jak tento projekt po dementním posledním Vládci větrůůůůůů dopadl ? Musím říct, že jsem moc nečekal, ale byl jsme příjemně překvapen. Will zde hraje sice druhé housle, ale i tak je jeho postava svým způsobem zajímává. Jade je u mě frajer a role byla pro něho jak stvořená. Ve filmu jsou boje s Faunou i Florou, efekty neodpudivé, a idkyž víte jak to asi skončí, film nenudí a odsype jako sex se starou paní. ()

BMW12

Nechápu co se zdejším divákům na tomto filmu nelíbilo. Podle mě velice dobré Sci-Fi, lidé už dávno žijí na jiné planetě a jednou si tak cestují Will Smith se svým synem a ztroskotají na Zemi. Will je zraněn a je na Jadenovi, aby oba dva zachránil. Na Zemi už se vyskytují trošku jiná zvířata než známe a hlavně po něm jde Ursa. Zvládne to a naučí se ghoustovat nebo oba zemřou? Já se u filmu parádně bavil, jediné co mi nesedělo byl charakter postavy Willa Smithe. A ještě bych chtěl dodat, všichni tady kritizují herecký výkon Jaden Smithe, ale přitom zahrál velmi dobře. ()

Jinny

Film, jehož nelogičnosti radši nerozebírejte a který nejspíš vznikl jenom proto, že Will Smith a Shyamalan neměli na najem a ve svém jádru je tisícou variací na Karate Kida. Jako oddechovka je ovšem Po zániku Země průchozí. ()

honajz

Od začátku patetické, militární a rodinné. Plus rodinné trauma. Ó, jak originální. Během filmu se to nezmění, jen přibude pár trikových scén. Klidně se to mohlo odehrávat dnes v kanadské divočině (kde ostatně nejspíše točili), kde otec lesák zabloudí se synem a syn se vydá hledat signál mobilní sítě. Chvílemi to připomíná Sindibádova dobrodružství. Záchrany v poslední chvíli. Mladý adept na rangera vypadá každou chvíli ne statečně, ale že se rozbrečí. Konec filmu - rodinné drama. Patetické. Militantní. A jedna hláška za celý film. Celý ten příběh by klidně mohl být jedním z dílů televizního Star Treku, tam se podobných řeší docela hodně. Takže originalita nulová. Hvězdička jen za ztělesnění strachu obludou a jakéhosi podivného návodu, jak strach překonat. ()

rikitiki

Nuda k uzoufání: kluk jde lesem a táta ho k tomu buzeruje po vysílačce. Nepříjemně militantní - syn oslovuje otce "pane", otec oslovuje syna "kadete". Je to ryzí iniciační příběh - mladý muž se musí vydat sám do pralesa a vykonat tam něco nebezpečného. Varovné v tom, že lidstvo zničilo Zemi tak, až se muselo přestěhovat na jinou planetu, kde se vůbec neohlíželo na to, že ta už má obyvatele, kteří tam žádné nové migranty nechtějí. ()

Thomick

Zdejší hodnocení je jednim slovem trapas ... a mimo jiný akorát potvrzuje muj občasnej pocit, že jsem na týhle - zatim docela hostinný - planetě Zemi snad dočista sám, kdo Shyovi rozumí. Dobře, uznám vám na jeho poměry banální, chabě rozvedenou nosnou metaforu (leč pořád jde imho o hodnotnou myšlenku) a slabý Willovy monology - zbytek kritiky je ale vesměs totální bullshit. Precizně zvládnutá akce, perfektní soundtrack, správně suše glosující humor, ale i normálně vyspělej výkon Jadena dávaj dohromady (a to s naprostym přehledem) příjemně odlehčenej a citlivě rozmělněnej blockbuster. Tradičně silná Shyova pointa je tu sice zcela vykoupena záživnějšim prostředkem, což obyčejně nemusí bejt zrovna výhodnej obchod, tady šlo ale každopádně o sázku na dobrou kartu. Howgh. ()

Xeelee

V Po zániku Země nedává smysl vůbec nic včetně názvu. Teda snad až na příbuzenský vztahy postav. Tak a teď si o tom pěkně zaspoilerujem. Připraveni? Jde o iniciační (scientologickej, jak nejspíš správně poznamenal Marigold) rodinnej nesmysl. Takže co potřebujeme? Katalyzátor a místo, kde může dojít k přerodu. Takže převážíme odchycenýho predátora lidí, Ursu, která nevidí, neslyší apod. (chová se jako kdyby viděla). Jediný co vnímá je strach obětí, který začnou vylučovat feromony. Přitom feromony kůží (převážně potem) vylučujeme neustále a nejde to vědomě ovlivnit. Bylo zmíněno, že Ursové byli někým stvořeni. Asi jen proto, abych moh napsat, že něco takovýho nemohlo vzniknout přirozenou cestou, ale že to taky těžko přežije po vypuštění do přírody. Živí se lidmi, ale velkou část z nich nechá celou shnít někde na stromně jako návnadu, která zapříčiní strach obětí? Cože? A ideálem je člověk, kterej necítí strach? ● K ději: Cypher letí se synem lodí a pozná blížící roj meteoroidů (neříkali jim meteority?) podle jejího chvění. A samozřejmě, že se stane podle přístrojů (první) naprosto nepravděpodobná situace. Meteoroidy, mimo nějakou sluneční soustavu? Následuje cesta k Zemi červí dírou (i s pár meteoroidy) a roztrhnutí lodi vejpůl při pokusu o přistání. Přežili jen dva lidé. Připoutanej synáček a nepřipoutanej Nebojsa. Velmi pravděpodobné, že? Nebojsa to ale pořádně schytal a zlomil si obě nohy. Nějakej přístroj mu poradí jen to, že je potřeba přemostit jednu žílu nějakou umělou trubičkou o průměru cca půl centimetru. WTF? Udělá to s pomocí nějakýho skalpelu. WTF? Hadička se v průběhu filmu porouchá. WTF? Ono všechno je nějaký poruchový. Nouzovej vysílač v pevný schránce se taky rozbil. Jediná šance na záchranu havarovanejch lidí a nic nevydrží. Seems legit. Asi proto maj dva a ten v utržený zřícený části lodě vydržel. Aha. Synek potřebuje k pohybu k druhý části lodi jakejsi gel, kterej mu usnadní dýchání. Není vysvětleno proč. Dva se rozbijou. V pevnym pouzdře a ještě chráněný pořádným krytem. Hm… Všechna zvířata na Zemi chtěj člověka zabít. Tisíc let po tom, co tam nevkročila lidská noha. No, dost zvířat se tak rozhodně netváří. Nejnebezpečnější je Ursa, kterou si přivezli a která utekla, i když bylo velmi pravděpodobný, že při pádu odtržený části lodi zemřela nebo je těžce zraněná. Ale co by to pak bylo za závěr? Jasně, že se synek nakonec zbaví strachu a pro Ursu neviditelnej zabije tu hnusnou digitální příšeru. A když je celej film o rodinnejch hodnotách, tak nesmím zapomenout zmínit přerostlýho orla, kterej synka plachtícího z útesu unese do svýho hnízda k líhnoucím se potomkům. Tam se ubrání šelmám, ale všechna ptáčata umřou. Vidíme, jak je orlice smutná. No a nepadadlo ji nic lepšího, než sledovat synka, aby ho mohla v noci za cenu svýho života zachránit před umrznutím (poněkud drsnější verze Zlatovlásky). Já vám to neřek? V noci na Zemi teplota vždy klesne hluboko pod nulu a synek by umrznul, kdyby se včas nedostal na teplý místo. Ta sou po planetě zdá se pravidelně rozmístěná a bůhví čím je ten mráz a teplá místa vysvětlitelný. To už si říká o double WTF. No a ten závěr… Nouzový vysílátko, který v okamžiku vyšle signál ke vzdáleným hvězdám, ruší nějakej jev v atmosféře? Synek musí vylézt na sopku(!) a očividně mu není horko, když šplhá nahoru a přeskakuje z kamene na kámen mezi lávou. Ruce si nespálí, podrážky se neroztečou a dýchá v pohodě. A v tý sopce je podzemní jezero s přijatelnou teplotou! Tatík tomu říká podzemní voda (poněkud nadzemní), když uvězněnej v křesle pomocí sond skenuje vnitřek sopky. Sorry, ale to už je vážně moc. ● Možná mě označíte za hnidopicha, ale tyhle nesmysly slouží k budování děje. Pouze tyhle nesmysly. A co kdyby lidstvo znovu kolonizovalo po tisíci letech ozdravenou Zemi a podmanilo si zdejší faunu místo toho aby bojovalo s mnohem nebezpečnějšími Ursy, který na ně kdosi poslal? Shyamalan by pak tuhle slátaninu nenatočil. Asi proto je vstup na Zemi kvůli velkýmu nebezpečí zločinem. () (méně) (více)

HellFire

Hloupé ve všech ohledech. Stačí trochu zapátrat a je očividné, že After Earth existuje za jediným účelem – tatíček Will Smith sám vymyslel celý koncept a vše zorganizoval proto, aby mohl protlačit svého synáčka do blockbusteru. ()

Othello

Člověk si až oddechne nad tím, jak je ten film mizernej, protože to je obecně tak strašně nesympatický projekt, že by se mu těžko připisovaly nějaké kvality. After Earth je důsledek toho, jak se banda privilegovaných celebrit (Smiths, Kravitz, Shyamalan) z nedělní školy domluvila na tom, že zatahají za nitky, aby si Will mohl nepotisticky prosadit svýho usnaženýho synka do velké hollywoodské ligy. Ale ani za 130 míčů nenaučíš kluka se stříbrnou lžičkou v zadku hrát více než to, co ve skutečnosti je. Nepopírám, že v tehdejší době, kterou rezonovaly young adult filmy o vzpouře mladých proti emeritním despotickým estabilishmentům, musel působit After Earth se svojí message "poslouchejte tatínka, má ve všem pravdu" až kouzelně debilně a Jaden Smith tak zůstane ve vzpomínkách jako ten nejdevotnější fracek v dobách, kdy všichni ostatní jeho generace přikládali ve filmech svým rodičům nůž na krk (heh teď jsem si vlastně ještě vzpomněl, jak na konci devadesátek Will Smith odmítl hrát v Matrixu, protože nepochopil scénář, dává smysl). Každopádně to není zábava ani v tomhle čtení, naopak vás bude dost pálit žáha s každou digitální bachyní a že jich zde je. ()

kajda.l

Retardovanost roku a čas ukáže zda-li se "After Earth" stane i tím nejhorším snímkem v aktuální filmové sezóně. Shyamalanovi definitivně vyměkl mozek. Nejen, že nedokázal vytvořit byť jen náznakem zajímavou postapokalyptickou Zemi, ale nezafungoval ani zkratkovitý popis místa, kde lidstvo našlo své nové útočiště. Zde jeden z příkladů, Země si za nových 1000 let existence (bez člověka) měla vytvořit dokonalou obranyschopnost vůči člověku a vše co vytvořila by mělo člověka hravě zabít, ovšem ve filmu se Kitaiovi postaví do cesty pouze pár zástupců zvířecí říše (v současném zemském stavu by vás divoké šelmy jistě nesžraly :o) ) a naopak voda či flora (rostliny, stromy) s člověkem více méně ochotně spolupracují. Nehledě na závěr snímku, kde se malý Kitai po výlezu sopky a průskoky mezi tekoucím magmatem nejen nepopálí, ale ani nezapotí! A největším debaklem snímku je dramaturgická bezmoc, která místy směřovala k zcela jistě nechtěné parodii. Všemu tomu zklamání po emocionální rovině navíc napomáhají Smithové, taťka Will po celou stopáž nesundá trpitelský, zachmuřelý a panovačný výraz a k tomu mizerně sepsanými dialogy včetně památného monologu nechtěně baví diváka a synáček Jaden je jednoduše nevyzrálé dřevo bez kapky hereckého talentu a navíc nesympatické dřevo. Když k tomu přidám na dnešní možnosti a poměrně vysoký rozpočet nepříliš vydařenou CGI zvířenu a celkově průměrné efekty, tak se na původně plánované čisté tři nedostanu. Konečný výsledek je nakonec spíše Guilty než očekávaný Pleasure. Zajímavější běhaní po lesích nám přineslo loňské Hunger Games. Z tohoto snímku jde až příliš cítit maliní :) 50% ()

MáŠa

Film je to celkem v pohodě, ale docela zbytečný. Něco mu chybí. Určitě nevidím důvod, proč z Shyamalana dělat největšího debila na světě. Natočil průměrný film. To neznamená špatný ani dobrý. Nejhorší je asi příběh. Trošku mě nudil na to, že jde o scifi mezi zlými zvířátky, kde by se furt mohlo něco dít. Otec Smith je nesympatický jak moje zpocený trenky, a mladej se snaží, ale nebýt některých patetických zvratů, nepřežil by. Znova vidět nepotřebuji, ale režiséra stále ještě nezatracuji. A se scénáři ať mu radši pomáhá někdo, kdo si víc potrpí na realističnosti a míň na patetičnosti. ()

Will_X

Po vizuální stránce paráda. Efekty super a kamera taktéž. Bohužel děj, v podstatě film samotný mě nějak "nevtáhl" do příběhu a vůbec mě to nezaujalo :-). 2* za výše uvedené a 1* za Willa! ()

Beastmaster4

Totální patos, který na sebe lákal velkolepým trailerem. Nudný klišé, které vás nemá absolutně čím překvapit. Will Smith v roli otce mladého adepta na lovce Kitaie, si třičtvrtě filmu odsedí s přeraženou nohou ve vraku vesmírné lodi (kde mimochodem všechno bezvadně fachá, i když je ten papírovej korábek na dvě půlky :-D). No a Kitai se pouští na 100km cestu, aby získal záchrannou světlici budoucnosti - jakýsi vysílač. No a pak už je tu jenom pár zvířátek, který chtěj chlapečka připravit o život a všechno další už je vám jasný ne??!! Takže, když říká otec synovi, že jediná komunikace s ním je přes nějakou hračičku na ruce, tak čekejte, že se rozbije. Když mu otec spočítá kapsle na nějaké zředění vzduchu s tím, že mu vydrží na cestu k druhé půlce vraku, tak čekejte, že se hned nějaké rozbijou a chudák Kitai bude muset vystačit s menším množstvím. Jestli je na počátku obava, že nebezpečná nestvůra URSA, která vycítí strach a vraždí lidi na potkání a která byla lodí převážena kvůli nějakému tréninku, pád poloviny lodi přežila, tak čekejte, že přežila. No prostě hovadina na entou. Nuda, předvídatelnost, nulové napětí a nějakou vizuální nálož Země budoucnosti, kde vše převzala do svých rukou zpět příroda, také nečekejte...v tomhle je to obyčejný průměr. ()

JASON_X

Dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, až nakonec dávám čtyři. Proč? Protože je to film pro děti, tudíž mu můžu odpustit jeho hloupost, která je sice místy opravdu strašlivá, ale pohádkám pro děti se přece nedá hloupost vyčítat, to by bylo ode mne hloupé. Takže ty čtyři hvězdy dávám jako deseti- dvanáctiletý kluk, kterým jsem kdysi byl a kterému by se tenhle film určitě hodně líbil, protože by přesně něco takového chtěl taky sám zažít. Letět na výlet do vesmíru, běhat džunglí po cizí planetě (i když vlastně po naší), kamarádit se s přerostlými orlicemi, bojovat s příšerami... Shyamalanovy filmy mám rád nejen pro jejich hezký vizuál, ale i pro jejich bollywoodskou nekomplikovanost a naivitu. No a jestli platí to, co se psalo v titulcích, že tedy scénář sice Shyamalan ale námět Will Smith, není divu, že v tomhle případě už ta naivita přerůstá v něco jiného. Ale příjemně mě překvapilo, že Smith konečně nešaškoval a neexhiboval, ale hrál, ten jeho fearless nigga ranger se mu celkem povedl. A to, že velký Smith protlačil do filmu malého Smithe, ve mě sice nevzbuzuje příliš pozitivní pocity, no ale ten rozmazlený fracek to zahrál celkem uspokojivě (scéna s otékající držtičkou byla fajnová). A radši ať je z něho taky herec, než aby třeba zapaloval bezdomovce, hulil crack, nebo přepadával benzinky, že jo. ()

Morholt

Ubrečenej Smith junior se vláčí po matičce Zemi, aby našel světlici a mohl jí vystřelit do vesmíru. Cestou zažívá mnohá dobrodružství, kamarádí se s přerostlym ptákem, popere se s kdejakou blbě animovanou potvorou a taky s něčim, co vypadá jak embryo vetřelce.A pochopitelně vede dlouhý hovory s taťkou, ke kterýmu konečně najde cestu. A taky se tu dvakrát salutuje a je to přesně o dvě zasalutování víc, než by bylo zdrávo. Shyamalan už si sáhl na dno u Ženy ve vodě, takže může bejt v klidu v tom ohledu, že největší sračku už má za sebou. Ale marná sláva, tudy cesta taky nevede. 30% ()

Lucasion

Fear is not real. The only place that fear can exist is in our thoughts of the future. It is a product of our imagination, causing us to fear things that do not at present and may not ever exist. That is near insanity. Do not misunderstand me danger is very real but fear is a choice. Tady by mi pomohlo půlhvězdičkový hodnocení. Po zániku Země je na tři a půl hvězdy. Každopádně nevím, proč ty děsivé a zavrhující komentáře. Film jsem si užil. Naopak mě mile překvapil. Je pravda, že místy to skřípe, a že Will Smith nehraje prim, ale ve výsledku se jedná o pěkné sci-fi. Smith se synem (filmovým i skutečným) havarují na Zemi, kterou ovládají v budoucnosti krvežíznivá monstra. Otec jako válečný hrdina je díky zranění vyřazen ze hry a tak nastupuje na jejich záchranu právě syn. Jaden Smith není bůhví jak charismatický, to je pravda. To se se mnou asi ztotožní každý. Will je místy prkenný, ale situace řešená - syn v akci a otec radí u monitoru mi vlastně je ve výsledku sympatická. After Earth má parádní vizualizaci a prostředí. Zároveň příběh má hlavu i patu. Nevím, co řeknu po druhé projekci, ale vím, že někdy ta druhá projekce rozhodně bude. Takže si to moje procenta zaslouží. (75 %) ()

Caszidy

Až budu mít jednou syna, taky pro něj napíšu sci-fi dobrodružství, ukecám kdysi slavného režiséra, aby nám to zrežíroval a sebe a synátora obsadím do hlavních rolí. Taky bych mu rád dopřál možnost zaběhat si v pralese, skočit si z vodopádu volným pádem a proletět se za pomoci speciálního obleku, zachránit nás před nebezpečím a nakonec porazit "draka". Akorát já tedy nejsem Will Smith a nemám těch pár "mega" na produkci podobného "otcovského" vyznání a dárku. No nevadí. Po zániku Země je přesně tím co jsem právě popsal. Zabalené to je do vcelku obstojného vizuálního kabátku, navíc doplněného o hudbu Jamese Newtona Howarda. Nicméně stále je to vcelku jednoduché, ničím nevynikající sci-fi s několika směšně patetickými momenty. Proto už za týden po zhlédnutí pravděpodobně nebudete vědět, že jste film viděli. Mimochodem opravdu vám přijde logické, že lidstvo které v budoucnu vyvine technologie na cestování vesmírem, kolonizaci dalších planet atd. nebude mít lepší zbraň pro boj zblízka než "univerzální vysouvací kopí/meč"? No nic. Jsem zvědavý na celkové tržby filmu a jak se to promítne do smithovy aureoly "zlatého chlapce", který vše promění v kasovní trhák. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback