Klaun k popukání

Klaun Stitches byl pozván na narozeninovou oslavu, kde kvůli skupině dětí a jejich zlomyslným vtípkům nešťastnou náhodou přišel o život. Od nehody uběhlo šest let, a když se oslavenec Tommy rozhodne uspořádat od této doby svou první narozeninovou párty, Stitches vstane z mrtvých, aby se pomstil všem, kteří měli co dočinění s jeho tragickou smrtí. (Spike23)

Campbell

Tak původně se mi do toho nechtělo ale nakonec jsem parádně překvapen. Hororová komedie jak má být over-the-top, brutální a zábavná. Hlavní postavy jsou debilní prasata a klaun jakby smet. Jeho vraždy jsou poměrně vynalézavé a hlavně krvavé. Humor je jednoduchý ale postačí. Hodně jsem se bavil tak jak dlouho ne a pár scén jako třeba jízda na 4 kolce mi utkvěla v paměti. Parádní film. ()

PetrPan

Rozkošný splatter, kde není o chutně nechutné scénky žádná nouze a dojde i na násilí na zvířeti. V pitoresknosti a nereálnosti pak McMahon zachází přesně  o jeden krok za hranici normálna a tak všechny postavy a jejich charaktery jsou téměř normální a celé vyprávění se jen lehce houpe ve vlnách podivna. Gejzíry krve, střeva jako nafukovací balónky, mozeček alá zmrzlinka, kočka jako obušek.... Ten klaun je prostě čtverák! ()

korbitch22

Amatérská kokotina, ale ještě celkem snesitelná.Marně byste hledali atmosféru, McMahon si absolutně neví rady s vyprávěním příběhu, film mu vůbec nedrží pohromadě, výprava se mu doslova rozpadá v rukou a jen točí scénu po scéně, které na sebe násilně stříhá a vůbec nevede herce aby mu v tom splácaném guláši něco dokázali odehrát.Zajímavý je, že začátek na dětský oslavě s dětskýma hercema mu jde dobře a film vypadá na malou chvilku jako profesionální, ale to vše se vypaří po pár minutách.Příběh nená cenu vůbec komentovat, typický snůžka zhovadilostí a nudných keců před příchodem klauna.Čekal jsem nějakou tlející děsivou hroudu, ale klaun za 6 let pod zemí vypadá úplně stejně jako když na párty "upad" na nůž.Atmosféra neexistuje, herci hrajou křečovitě a zasekaně, vraždy sou nudný a směšný ( trapný né zábavný ) a já v tom zoufale nepovedeném výplodku hledám nějaká pozitiva.Na 2* to je s vodřenou prdelí, hlavně za toho natvrdlího kámoše co zpunktoval tu párty, klaunovi se občas povedla solidní hláška a asi 4x sem se docela zasmál a Lorna Dempsey je kurevsky šukatelná, jinak se nedá mluvit vůbec o ničem.Většina z nás, amatérských tvůrců tvořících v ČR by to natočila s prostředky režiséra McMahona daleko lépe, svižně, zábavně, brutálně a s daleko větší porcí černýho humoru a hlavně pevnějšího vedení příběhu.Amatéřina hadr, z Conora nic moc nebude.35%. ()

VenDulin85

Pokud se odpoutáte od puberťáckého humoru a myšlení (myšlení? Really?) a počkáte si v ději, až se z tragického klauna stane zombík, dočkáte se docela slušného gore. A to takového, že říkáte "fuj" a zároveň se provinile pohihňáváte, protože... takového pěkného pejska ze střev jste už dlouho neviděli... a tak dále, oční bulva, mozeček, dokud se mladí trochu nevzchopí a nezačnou se zombíkem trochu bojovat. Ale stejně držíte pařátek klaunovi, od pohledu sympaťák! ;-) ()

MontyBrogan

Snáď všetky kladné hlavné postavy sú nesympatické, humor prvoplánový a často neoriginálny, príbeh priemerný. Ale za scénu s dáždnikom a vlastne celý kolotoč zábavných udalostí, ktoré nastali po návrate klauna, nemôžem hodnotiť nižšie. ()

Pítrs85

Já to vždycky věděl, že tihle klauni jsou pěkní parchanti, o to spíš, když je to klaun-zombie... Výborná hororová komedie z Irelandu (no vida a to jsem u Grabbers psal, že je to nejspíš na dlouhou dobu poslední irský horor. A to mi Stitches sedl ještě víc), s klaunem, co je FAKT vtipnej a navíc má stejnej chraplavej hlas jak Tom Hardy :-) Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale za stíhací scénu na tříkolce ještě jednu přihodím :-) Gore sice digitální a spíš srandovní, ale zmrzka z mozku nebo nafouknutá hlava byly, narozdíl od umlácené kočky, fajn... ()

SOLOM.

V poslední době jsem se tak trochu zaměřil na filmy s klaunskou tématikou a tak jsem samozřejmě nesměl opomenout ani tuto nepříliš známou irskou hororovou komedii. Už jen proto, že nejde jen o další tuctovou zápletku, jak by se na první pohled mohlo zdát. Sice i zde se tvůrce držel „osnov“ slasheru, ale okořenil je slušnou dávkou černého humoru, gore i bizarních situací. Čímž si samozřejmě získal alespoň částečně mé sympatie, protože přestože neměl moc zkušeností, dokázal se s tím poprat a připravit mi několik opravdu vydařených momentek. Největší pozornost si samozřejmě zaslouží klaun "Stitches", který se ještě v reálném životě řadil spíše mezi loosery (což bylo vidno nejen jeho buranským chováním, ale i nepříliš povedenými čísly). Ovšem ve chvíli kdy díky rituálu svých kolegů dostal šanci svou show dokončit, se druhé šance chopil s velkou grácií a své oběti rozhodně nehodlal ušetřit. S některými z nich si opravdu vyhrál a divák se tak dočká nejen morbidních momentů, ale i pořádné dávky gore (tu odletí hlava, tu dojde řada na oko či mozek…). To vše navíc okořeněné jeho typickým černým humorem (hláškami). Co se jeho protivníků týče, tak jde o klasickou bandičku dospívajících děcek, kteří tu jsou vlastně jen do počtu, aby bylo koho zabíjet. IQ moc nepobrali, ale za to jim už stačil zachutnat alkohol i drogy a nadešel čas i pro sexuální radovánky (v určitých scénách si tvůrci jistě vzali inspiraci z Prciček). Ale to že se jim producíruje po baráku mrtvý klaun – to už většina z nich nechala bez povšimnutí. Krve z nich však stříkalo dost a to tu přece šlo především… ()

ARI50

Jednu hvězdičku za herce a jednu super scénu s okem jinak jsi myslím že hodně přehnané a nepovedené a v některých momentech trošku ulítle. ()

JASON_X

Z celého filmu mě kupodivu nejvíc bavili irští teenageři - i když byli stejně vymaštění jako jejich američtí vrstevníci v tamních vyvražďovačkách, byli mi vesměs sympatičtí. Jinak ale nic zvláštního, průměrná vyvražďovací komedie s přemírou červené šťávy, gumových vnitřností a ostatních obdobných ingrediencí. Klaun byl slabý, takový nedotažený, jakoby bez energie, s nevýrazným ospalým hlasem... I když nemám rád přehnané šaškování a exhibování, od jeho postavy v takovémhle filmu bych ho očekával ba vyžadoval. Taky mi dost vadily digitální efekty, které byly hodně mizerné a které se myslím k podobným nadsázkovým béčkům vůbec nehodí. A místo aby děj ke konci gradoval, zdálo se mi že spíš stagnuje. Líbilo se mi to, pobavil jsem se, ale jen průměrně, z téhle zápletky se dalo myslím vytřískat víc. ()

Morholt

Začátek hodně navnadil a já jsem očekával, že se z klauna po návratu stane něco jako Funny Man, ale bohužel. Přesto se jedná o docela roztomilou blbinu plnou mozků a střev a taky sympatických herců. Až budou příště Amíci hledat herce pro ty svoje romantický hovadiny, ať si skočej do Irska. Třeba pak aspoň čtvrtina z nich bude aspoň trochu koukatelná. 50% ()

6thSun

Když už slasher, tak nasycenej humorem, přesně jako zde, některý klaunovy hlášky jsou odzbrojující! 70% ()

Astaroth12

Tak ten klaun už za života bol zlatíčko.To jeho vyjadrovanie bolo ukážkovo srandovné.Tá jeho skoro nehoda ktorá ukončila jeho život bola viac než efektná.Klaun ktorý vstane z mŕtvych a len preto aby pozabíjal pár puberťákov ktorý môžu za jeho skorým odchodom na skoro večnosť.Príbeh bol jednoduchý, všedný a nič nové neponúkol, čo by nebolo v iných filmoch. Čierny humor tu bol a naozaj ho bolo veľa a tak zábava to bola hustá a parádna. A spracovanie bolo svižné a nenudilo. Ako prišiel ten trocha hrôzu naháňajúci klaun na scénu tak to malo aj krvavo červený gore festival. Asi prvý film ktorý nemá logiku a logicky uvažujúce postavy a aj tak sa mi páčil. Ale páčila sa mi ta srandovná drsnosť ako vo filme Diabolský Santa tam to bolo podobné. Veľmi výživný film čo sa týka nechutností, krvi, vnútorností a iných zvrhlých vecí, tak u mňa spokojnosť. ()

jarkolar

Hodně příjemný skloubení komedie a hororu, který se mi trefilo přesně do nálady. Film je plnej dobrých hlášek a představitel klauna si to evidentně užil. Akorát je tam na způsob pojetí docela dlouhý hluchý místo po úvodní scéně. ()

iolaos

Vraždit se začne až čtyřicet minut před koncem, takže klidně fast-forwardujte, nebaví-li vás debilní kvákání ostrovních pubertálních netvorek. A ostatní nedbající mojí rady, stejně o nic světoborného nepřijdou. Natočeno je to sice áčkově hezky, klaun má šmrnc a jízda to je intenzivní, ale ženský herecký ansámbl je prachbídný a určitě také mohl být, ach ty Irky..., podstatně hezčí. KLAUN K POPUKÁNÍ k popukání rozhodně není a hloupý na krev protlačovaný funny rozměr u stříkancových scén (podmázlých hudbou jako ze Sám doma) mě ničím nezaujal. Slasher hodící se spíš do školních družin. Nebavilo ! ()

kaylin

Klaun Stitches se stane obětí dětí, pro které má připravené vystoupení. Děti si z něj udělají srandu, což skončí klaunovým obličejem v myčce, kam matka oslavence zrovna velmi příhodně postavila velký kuchyňský nůž. Ano, „Klaun k popukání“ se místy nebere moc vážně, ale když dojde na ty správné momenty, tak vás ohromí. V dnešní době je to něco, co se jen tak nevidí. Irové mě překvapili. Asi bych se měl podívat po nějakých jejich dalších hororech. ()

lestyna

A to jsem si ze začátku naivně myslela, že to bude dobrý...Jakmile klaun začal vraždit, šlo to totiž rychle z kopce. Že byly vraždy brutální a hnusné, to by mi nevadilo, ale chyběl tomu jakýkoliv vtip...A to ty vraždy očividně vtipné být měli. Protože když se koukáte jak někomu vydlabávaj mozek a on si při tom v pohodě žije dál, stejně tak vyndavání střev a další....Prostě to bylo laciné-trapné a vůbec ne zábavné. Nemluvě o scéně s kočkou. Dvě hvězdičky za ten slibný začátek, a scénu na tříkolce. ()

stuntmanMIKE

super !!! Podarena hororova komedia, ktora mi neskutocne sprijemnila vecer. Je to vtipne a vynaliezave (hlavne vrazdy) a ma to spad... v ramci zanru 80% ... ()

Havaj8

Podle obsahu se spíš než budeme bát, budem popadat za bránici. Nerozumím, čemu bych se na tom měl smát. Vždyť to bylo trapný od začátku do konce. Nazval bych to dnešním moderním slovem Trapnohumor. Prostě se nad to nedokážu povznýst a smát se těm rádoby gore smrtím, který postrádaj všechnu logiku. Mě se vůbec nechce věřit, že se tomu někdo může upřímně od srdce zasmát. Od hororu s klaunovskou tématikou očekávám úplně něco jinýho. ()

honajz2

Ušlo to. Něco pobaví, něco ne, skoro to nenudí a smrti zde jsou dost zajímavé, má to správného záporáka, ale celkově z toho mám průměrný pocit a znova bych se na to nepodíval. Hlavně nechápu proč ta část, ve které kromě zobrazení života na střední škole, musela trvat tak dlouho. A chyběly mi zde nějaké sympatičtější postavy, tady mi žádná sice nevadila, ale ani mě neoslovila natolik, abych jí fandil, takže mi jejich osud byl poměrně ukradený - snad jen kromě jedné. Stejně na tom všem nejlepší je ten začátek. 3* ()