Odpad

• Brazílie Trash: A Esperança Vem do Lixo (více)

Hrdiny filmu Odpad jsou tři kluci, jejichž domovem je centrální skládka v brazilském Riu. Každý den ji prohledávají v naději, že najdou něco, co jim alespoň na chvíli zlepší život. Netuší, že už ten příští nález jejich životy nenávratně změní. Tím mimořádným nálezem, který Rafaela, Garda a Rata čeká, je peněženka, která obsahuje zdánlivě nesouvisející změť poznámek, výstřižků a jeden klíč. Když se o ni ale začne zajímat policie a nabídne jako nálezné značnou sumu, uvědomí si, že našli asi něco hodně důležitého. Rozhodnutím nevydat nález do rukou úřadům se vydají na vzrušující a dobrodružnou, ale nebezpečnou cestu, jejíž směr jim bude pomáhat určovat právě obsah peněženky. Ten totiž není standardním nepořádkem, který máme v peněžence všichni, ale důmyslným kódem, jehož rozlousknutí může jednoho vysoce postaveného člověka pořádně klepnout přes prsty. I proto policie rozjela tak usilovné pátrání. I proto jeden detektiv tak usilovně hledá Rafaela, Garda a Rata. Čím blíž jsou k rozluštění záhady, tím je nebezpečí větší. Ostatně, komu by chyběli tři kluci, kteří žijí na skládce? (Cinemart)

Solverino odpad!

Jak ohodnotit film "Odpad"? No dát mu Odpad! Naprosto nerealistická pohádka, jako vystřižená ze Studia Kamarád. Čekal kdy z nějaký pytle s vodpadkama vyleze Jů & Hele. Otřesně neschopné neherecké výkony, naprosto stupidní děj a zápletka jak z agitačního filmu Evropské Uhnije nebo od KSČM. Jednou bude líp, až tady (ty pyčo!) jako vymýtíme tu jako korupci! Páč pak bude ráj na zemi, budeme se válet na pláži, chlemtat nějakou dobrotu a souložit v příboji! To je sen každýho správnýho přičmloudlíka! Prostě film z Cikánova, ve kterým hrajou jen cikáni a zápletku vymyslel taky nějakej génius. Hnus, prdel největší! Kandidát na sračku roku! ()

Blenny

Lepší tři. Příběh je hodně naivní, ale na druhou stranu se na to dobře kouká a nenudí to. Klidně bych si to časem dal znova. ()

Mamlas

Něco mezi Rychlými šípy a Kukym, který se vrací. Naivní pohádka popisující dobrodružství třech špinavců. ()

kslaww

Při shlédnutí traileru jsem čekal hezký film...bohužel zklamání z ne špatného příběhu ale ze zpracování děje...nezaujal...ale na odpad to také není. ()

Tominni

Brazilská odpověď na indického Milionáře z chatrče. Takže sledujeme příběh tří kluků ze slumu v Rio. Jednoho dne najdou peněženku a pustí se do rozplétání příběhu plné korupce, chudoby, špíny a násilí. Kluci jsou fajn, budete jim celý film držet palce, ale celkově tomu prostě něco chybí. Takový průměr. ()

Pete

Další Slumdog pohádka, kterak chudí kluci na smetišti poklad našli. Pěkně barevná, svižně natočená dětská detektivka, která ale rychle vyšumí. Ten natahovaný a patetický happyend byl už na mě moc, ale trojku napálím. ()

maniacxl

Žádná bůhvíjaká bomba, ale film na nedělní podvečer to je.Když přimhouřím oči nad přehnaně kýčovou a jednoduchou zápletkou, tak se na to kouká až překvapivě dobře.Je fajn vědět, že v Brazílii se dělá i něco jinýho než kope do balónu nebo paří a šuká na karnevalu. Ona se tam omladina taky rochní na skládkách.Budiž tedy světlo a mír všem homosexuálům.60%. ()

pafka

Realie skvele - brazilske slumy. Ovsem veskery dej deti herecky neustoji, postupem deje se naboj a napeti v deji ztraci a nejak tak plyne ke konci, ktery vyzni do prazdna a vlastne nic extra clovek dohromady nevidel. Kdyby se do toho nenacpala nejaka politika a dej byl predevsim o tech klukach, ktery byl popravde nejzajimavejsi, sesbiral by ode me asi vice hvezdicek. Takhle do osvedcene sablony misto pronasledovaneho dospeleho hrdiny byl zasazen kluk. Tim to bylo jine. Skoda. ()

a0001

Rozpoluplný dojem z filmu... Fajn ako nápad skorumpovanej polície, nekalostí vo vláde a kompromitujucich dôkazov ku ktorým sa pomocou nájdenej peňaženky má dostať partia 14ročných detí vyzerajúcich na 11. Začiatok pútavý, no druhá poľka filmu bola skôr iba detské dobrodružstvo. Film pôsobil príliš detsky. ()

blondboss

Zaujímavá brazílska "slumovka" s tradičným scenáristickým poňatím a autentickosťou. Mám rád tieto typy filmov, lebo vždy sa vyznačujú istou dávkou originality, dobrodružnosti a exotiky. Tá druhá polka už trochu pritiahnutá za vlasy a hrubo naivná, avšak v tomto prípade sa to dá prehliadnuť, nakoľko odkaz na konci filmu bol jasný. Príjemná oddychovka a silné tri hviezdy. 65 % ()

kokofek

Taková pohádka pro dospělé, které se nám chce věřit,protože všichni někdy toužíme po tom , aby zvítězila spravedlnost. Prostředí neobvyklé, tempo příběhu nenudí, dětské role sympatické,ale ne přeslazené. ()

ProfiDivak

Dospelácka verzia 3 pátračov, silno idealistická, ale celkom záživne spracovaná. U mňa dobieha aj svoj triezvy proťajšok Leviatana, čo stráca na realistickosti, vynahrádza akciou a človečinou. ()

frankiiee

Brazílske filmy mám veľmi rád, toto je ďalší zo veľmi kvalitných filmov brazílskej produkcie a napriek tomu, že nedosahuje kvalitu mesta bohov alebo elitnej jednotky, tak sa jedná od kvalitný a zaujímavý snímok s ďalším pohľadom medzi chudobu brazílie a korupcie od polície až po politiku. ()

Cvachetka

Dobrá podívaná, všichni tři kluci předvedli dobrý výkon. Zajímalo mě jak příběh dopadne a nestydím se dát 85%. ()

Saxos

Tři čtrnáctiletí kluci zbavili chudičkou Brazílii zkorumpovaných politiků i policajtů. Pak vesele a šťastně rybařili na blízkém ostrově a užívali peněz ze zbylého pytle. Nic světoborného. Trochu najivní příběh, ale slušně zahráno. Chvílemi kvalita prudce stoupla, ale hned šup do průměru. ()

kaukola78

Po slibném začátku se dále film stává velice nezáživným a nudným příběhem což je veliká škoda.Ani dobrá hudba ho nezachrání.Nevtáhne Vás do děje a dokoukat ho do konce vám dá zabrat. ()