Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

Magniel

Parádní. Ke konci první hodinky se to sice trochu táhlo a tak jsem se bál, že film už nic nového než pátrání chlapce, který se nechtěl smířit se smrtí svého otce, nenabídne. Druhá polovina ale k mému překvapení excelovala. A 11. září na pozadí toho celého fakt sedí. :) ()

Myrreczech

Asi nejvíc rozporuplný film jaký jsem kdy viděl, ještě teď (3 dny po shlédnutí) si nejsem jistý jak ho ohodnotit. Samotný začátek s idilickou rodinnou atmosférou, dobrodružnými questy od tatíka Forresta se mi líbil moc. Ale potom se z kluka stane psychopat, který mě sice svým výkonem téměř přesvědčil, ale občas mi lezl pěkně na nervy a už to nebylo to, co jsem chtěl vidět. A konec nevím jestli zamýšlený jako doják, mě vůbec nedojal (a to dokážu brečet u sebevětší blbiny). Takže zklamání, protože jsem nedostal co jsem chtěl, ale docela příjemné překvapení v podobě hereckých výkonů a soundtracku. ()

Bagr_007

Vlastně zbytečně zatracovaný film, ale je pravda, že asi není překvapivé, že právě zde ty subjektivní názory budou lítat po celé škále hodnotící stupnice. ()

Ravi

Od filmu o jedenáctém září určitě nečekejte, že se v něm vyhnete patriotismu, amerikanismům a nostalgii. Ani omylem. Pokud jste natolik zvídaví divák, že Vás toto neodradí, tak na Vás čeká překvapivě citlivý a hlavním hrdinou skvěle zahraný příběh chlapce, který se vyrovnává s otcovou smrtí. Nic víc film říci nechce, tak to ani nečekejte. Perfektně odvedená rutina, která zahřeje u srdce každého, kdo soucítí s touto americkou tragédií. Avšak žádný přesah film nemá. Pro středovevropana je to bohužel jen jeden z mnoha poměrně dobrých filmů. 60% = 3/5 ()

Michelle8

Z knížky jsem byla naprosto uchvácená a je určitě lepší než film. Přesto dávám i filmu pět hvězdiček, protože na mě působil přesně tak jak jsem si přála, aby působil..... ()

BMAJTZ

Film který se snaží tlačit na city, ale přesto se mu to jaksi nedaří. Putování je sice zajímavé, ale nedokážu přesně říct, komu je tenhle film určen. Na rodinnou podívanou je to příliš ponuré, na drama to zase nenabízí požadované napětí. Nevím, jednoznačně nezařaditelný film který se někomu líbit bude a někomu ne. U mě tak pade na pade. ()

DavidS.

Fóbie, tamburína a jedno národní trauma dětskýma očima, které vnímají New York jako adventurní hřiště i kosmopolitní koláž...I přes nevyvážené tempo má snímek řadu silných momentů a s tématem "nejhoršího dne vůbec" pracuje poměrně originálně a bez větší okázalosti...I herecké hvězdy jsou ukázněně v pozadí a nechávají prostor samotnému vyprávění i Thomasu Hornovi... ()

Bobek15

Zaujímavý film so zaujímavým strihom, dôrazný v detailoch, ktorý nenudí, avšak vo výsledku mu chýba nejaký vyšší rozmer, niečo hlbšie, k čomu by sa ten film záverom dopracoval. Takto to nedojme, nechytí za srdce, skrátka po dopozeraní z vás ihneď vyšumí. ()

GeorgeHans

Prvá tretina je vyložene tragická, takže vyššie s hodnotením nepôjdem aj napriek géniovi s menom Max von Sydow (najsympatickejší výkon celého roka). A pátosu je tu neskutočne veľa a nijako extra mi nevadil. 70% ()

Mistickzz

Prvá polovica nesmierne nudná a nezáživná, spestrenie prinesie až príchod postavy, ktorú bravúrne stvárnil Max von Sydow. Takisto aj malý Horn má v sebe herecký potenciál, pretože rolu nevyrovnaného a tak povediac duševne zdrveného chlapca zahral skvelo, keď berieme do úvahy, že sa jedná o jeho prvú rolu, a aj keď bol otravný, tak proste tak mala tá rola vyzerať. Len toho citového vydierania tam bolo na mňa až príliš a niekedy som fakt prevracal očami a nuda ma niekedy doháňala k šialenstvu, že som pochyboval, že to vôbec dopozerám! Ale nejdem pod tri už len za tú monumentálnu, priam až božskú hudbu Alexandra Desplata (Nechápen ako nemohol byť nominovaný na Oscara!!!). 60% ()

Michelle75

Únavné, roztahané,sentimentální,nepochopené a na druhou stranu velmi dobře zahrané,originální se silnými detaily.V některých věcech to mělo neuvěřitelný drajv. Z ukecanosti Thomase mě třeštila hlava,stejně jako z jeho reakcí,které byly za každé situace jiné,zvláštní. Vážně výborný Oskar Schell. Jenomže já to dala až na třetí pokus a tak zatím hodnotím 69%. ()

kedl

Stephen Daldry v to umí chodit a jeho životní příběhy jsou prostě kouzelné, což platí i o Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko. Hlavní hrdina je sice občas, tak trochu zvláštní, zvlášť když si vybijí svůj vztek na matce. Hlavní trhlinou onoho jejich vzatu je pouto, které bylo mezi otcem a synem a matka ho prostě nedokáže nahradit, což v chlapci vyvolává iluzi, že na něho máma kašle a nemá o něho zájem, a tak se uzavře do sebe a nechce k sobě nikoho moc pouštět a v tom najde klíč a začíná jeho New Yorská odysea (spolu se svým"dědečkem"), kde potká spoustu milých, nevrlých, sympatických...... lidí a v tom si uvědomí, že už mu tatínka nikdo nevrátí a postupně si začíná se svojí matkou budovat nový vztah. ()

Kamiiik

Chvílemi bych mladému Oskarovi nandala pár facek. Velice nesympatický hlavní hrdina v jinak celkem zajímavém příběhu. Obdivuhodný výkon Thomase Horna. ()

joshula

Na začátku filmu by jste tomu rozmazlenému frackovi dali pár facek. Na konci mu jen tiše fandíte. Pro mě další skvělý kousek Daldryho, i když tentokráte zpracoval téma pro nás trochu vzdálené. ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)