Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

veverysiak

Najviac zaujímavé sú úplne rozporné komentáre na tento film, neviem, či zaúradovali dlhé zimné večery, ale mňa tento príbeh dojal, dokonca mi nevadil ani dosť optimistický záver, zobral som to ako prirodzené zadosťučinenie za všetky tragédie a útrapy zainteresovaných postáv, nenápadné ale presvedčivé herecké výkony a úžasný mladý Horn spolu s citlivou réžiou mi pripravili príjemné prekvapenie, takže 90%. ()

blackoutt

Hodně silný emotivní zážitek pro mě byl tento film... S jasným plánem útočí na vaše city a vyždímá vás jako citron. Na slzy to pro mě nebylo.. ale když se z němého starce pomalu klubal Oskarův dědeček, pravdaže jsem k tomu neměla daleko. Možná by se to dalo tak aspoň o dvacet minut zkrátit, protože chvílemi už to bylo trochu otravné, ale i tak to má u mě jasných 5* ()

Misterioso

Tak to Stephen Daldry poněkud dosti klesnul, když po Hodinách, Předčítači či Billym Elliotovi natočil tenhle paskvil. Příliš uplakané (no jo no, zase jednou 11. září), scénáristicky naprosto nezvládnuté (náhody, nelogické chování postav, nuda, rádoby zajímavá pointa) peklo. To korunuje ještě herecký ansábl. Toma Hankse jsem až na pár výjimek nikdy nemusel, Sandru Bulldog nemusím tuplem a samotný hlavní hrdina by si zasloužil dostat kamenem do hlavy (byť ho možná Thomas Horn špatně nehrál, tak samotná postava je (ne)skutečně otravná). Tohle se opravdu nepovedlo, umíral jsem u toho bez jakéhokoli zaujetí. ()

bmolko

V rámci Daldryho filmografie jde jistě o podprůměr. Na druhou stranu, pokud si někdo nasadí Billy Elliotem,Hodinami a Předčítačem laťku tak neuvěřitelně vysoko, je pak neskutečně snadné na tuto laťku nedosáhnout. Čtvrtý Daldryho počin není rozhodně špatným filmem, nepříliš dobré hodnocení si vysloužil právě díky srovnání s Daldryho přechozí tvorbou. Ve filmu je spousta scén ubitých patosem, ale i spousta emotivních scén,které mají k lacinosti daleko (scéna,v níž Oskar přehrává otcovy vzkazy z WTC svému němému dědovi v podání Maxe von Sydowa, skoro všechny scény se Sandrou Bullock). Oskarovo ječení a vztek sice lezl někdy na nervy a filmu chyběla hlubší myšlenková linie,ale Daldryho řemeslný um, zneklidňující hudba a výkony herců ve vedlejších rolích (Sandra Bullock, Max von Sydow a Jeffrey Wright) rozhodně stojí za vidění. 3,5* ()

mseet

Překvapuje mě dosavadní nízké hodnocení... Tohle byl krásný film. Neobyčejný příběh o neobyčejném chlapci. Příběh o hledání. Vynikajícím způsobem vystavěný. Silný a smutný. Zkrátka nabídl vše, co má velký příběh nabídnout. 90% ()

krt7236826

prečo si len myslí že jeho foter bol "jumper" z dvojičiek ked počúval jeho SI TAM ? dokial to cele nejeblo ? leboooooo je to chyba :D ()

marrrrian

Mňa to dostalo. Prevedením. Neviem prečo, ale už z toho názvu a z hereckého obsadenia som si bol istý, že to bude dobré a neobyčajné. Natočené je to bezchybne. U chlapca som ocenil neopozeranú tvár. Tlačenie na emócie bolo funkčné a myslím, že každý, kto si predstaví seba v situácii Oskara, musí uznať, že emócie sú na mieste. Dĺžka mi tiež nepríde prehnaná. Nič, čo by pretekalo nad rámec potrebného filmového materiálu tam nie je a ani raz som sa nenudil. Akurát na konci som cítil menšiu bezradnosť v ukončení, také popustenie tej uzdy, ktorá to celý čas držala pohromade. Sám by som ale tiež nevedel, ako to ukončiť... Ešte by som dodal, že aj keď je to podľa americkej knihy, od amerického autora, z amerického prostredia a o amerických udalostiach, mal som dojem, že pozerám skôr na severoeurópsky film. A to je plus. ()

rigby

Pohled na 11. září očima neobyčejného chlapce, který toho dne přišel o svého otce. Ačkoli se autoři snažili o netradiční ztvárnění a mnoho scén je opravdu výjimečných, na druhou stranu celý film sráží ke dnu nadměrný sentiment. Je opravdu nutné si předem připravit nejméně krabici kapesníků, protože vám zaručuji, že je spotřebujete. Někdy opravdu hrozí až vybouchnutí z nadmíry patosu. Závěr filmu je bohužel takový nemastný neslaný, donekonečna jsou rozebírány stejné věci, slzy se valí na zem... Mohlo to být kratší a bez těch slz. Takto volím mírný nadprůměr. ()

C.lementine

Bohužel, ať už chci nebo ne, musím film srovnávat s jeho knižní předlohou, která mi je k neuvěření blízká. Tato adaptace však opomněla mnoho z ní a ze snivého, zamlženého, lyrického textu vypovídající i retrospektivně osudy tří generací dědečka, otce a syna i s pohledem do minulosti a předala divákům pouze epický příběh, mající vyvolat "silné emoce" v podobě problematiky 11. září a psychicky narušeného kluka, ječící svoje geniální pravdy do světa, která jistě zasáhne nejednoho Američana. Z poetiky Johnatana Shafrana Foyera však nezbylo nic... ()

Mathyen

strašně krásné, ale tomu frackovi bych chvílemi nafackoval - zahrál to perfektně... stejně tak Sandra, ...pár momentů bylo hodně vychytaných a v mnohém mi pátrání toho chlapce připomínalo Huga a jeho velký objev, což považuji za skvělý snímek. Zakomponování 11.9.? o.k., téměř to nemuselo být, nebyl to opěrný bod, ale jen zajímavost v otázce odchodu Hankse, ale budiž. Příběh dobře vystavěný, hudba podmanivá a dokonce mě to i chvílemi dojímalo, ale přes všechen nadupaný scénář mi chybělo to dokonalé "wow", proto hvězda dolů 8/10 ()

david666

Ačkoliv film řeší následky velice vážné události a zejména to, jak se s touro situací má vyrovnat malý kluk, právě v tom je alespoň u mě problém. Nemůžu si pomoct ale ten kluk mě byl silně nesympatický a lezl mi svými výlevy na nervy. Takže jsem jen čekal až film skončí. Bohužel tady dostal tolik prostoru, že ostatní herci to už nezachránili. ()

imaginer21

Vizuálně i hudebně neuvěřitělně hravé a nesmírně svobodné. Technicky jsem byl na vrcholu blaha, protože kamerové triky s hloubkou ostrosti jsem doposud v žádném filmu tak často neviděl. Rovněž střih mixnutý s hudební symfonií Desplata jakoby dokonale lícoval s celkovou kompozicí příběhu. Těžko proto říct, jestli to byla hudba pro film, nebo film pro hudbu... Jak už tu bylo mnohokrát řečeno, to pravé očechové se začlo odehrávat až s nástupem minimalistického, ale neskutečně procítěného von Sydowa. Hornův Oskar byl věrohodný (ne?)autista, ale měl jsem před sebou dlouhou cestu, než jsem si na něj zvykl. Až v posledních desítkách minut, od nalezení smyslu klíče po závěrečné titulky, jsem teprve přistoupil na jeho osobnost a nechal to celé doznít v melancholii, kterou nám chtěl rejža nastavit. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale jak říkám - nakonec jsem si tu cestu k příběhu našel. A je to lepší, než ji mít na začátku a sejít po ní nenávratně v průběhu projekce, no ne? ()

kolodej1

těžko se mi to hodnotí. Na jednu stranu to bylo natočeno řemeslně výborně, zajímavá kamera, i nápad s hledáním toho, komu patří klíč, nebyl marný. Snímku prospěla hravost, takové momenty snímek táhly nahoru ( oxymorón ). Na druhou stranu, na mě to jako extra doják zase tolik nefungovalo, pravděpodobně pro značnou předvídavost. Taky jsem se celou dobu nemohl zbavit pocitu kalkulu použitím dítěte vystavenému ztrátě zcela dokonalého otce. Kromě toho mi zde chyběl nějaký opravdu výjimečný herecký výkon. 70% ()

bonovox

Náročnejší snímok, ale keď mu dáte šancu, tak Vás hlavne v druhej polovici plne pohltí. Daldry je macher na emócie aj keď film tentoraz nedosahuje kvalít jeho predošlých snímok. ()

ludovit14

Tento,film som si nemohol nechať ujsť,kedže všetky udalosti okolo 11. septembra ma zaujímajú.Ale:Extremely Loud and Incredibly Close-bol pre mňa obrovským sklamaním.Vyše dvoch hodín príšernej nudy,je veľa aj na koňa.Dej je maximálne nudný o nejakom nezmyselnom kľúči,ktorý nikde nepasuje-celé sa to veľmi pomaly vlečie.HOD:40%.Jediné,čo ma tu zaujalo bol herecký výkon Thomasa Horna.PS:určite môj najhorší film,čo sa týka okolo udalosti 11. septembra. ()

Ironhead odpad!

Tak tohle si ani 11. zari nezaslozilo! Aneb pripomelo mi to necim pamatnou vetu z The Simpsons "Ahoj, jsem Tom Hanks, nase vlada nema duveru lidi a tak si najimaji mne" :_) ()

pds

Čakal som od toho oveľa viac... Nejak som sa nevedel zžiť s tým chalanom a tak ma to nezasiahlo tak, ako by som predpokladal a aké mal tento film ambície. 60% ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)