Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

Philcze

Všeho, co jste od filmu čekali, se dočkáte. Solidní, dojímavá limonáda, kterou už jen svou přítomností o dva levely zlepšuje vynikající Max von Sydow. Patos a dojetí kam člověk dohlédne, ale všechno, co chtěl film vypovědět, úspěšně vypověděl. 70% (Berlinale 2012) ()

PogoJoe

70%. Tom Hanks tu skvěle zahrál tatínka, kterého by chtěl mít snad každý normální kluk. Dlouhé úseky s hledáním klíče mě docela nudily, dokonce jsem se přestal dívat a film si dopouštěl další den, ale s příchodem M. von Sydowa mě film začal bavit čím dál víc (jeho němý nájemník je krásná postava) a vygradoval k celkem fajn pointě. Já mám emotivnější filmy rád, tenhle mě sice nedohnal k slzám, ale k pocitům nespravedlnosti, dojetí a smutku. Pokud podobný druh filmu, který prvoplánově tlačí diváky k sentimentu a smutku, nemáte rádi nebo na něj nemáte náladu, asi ho nedokoukáte. Pokud ano, citlivky si pobrečí. Plusem je i výborná hudba a herecké výkony vedlejších postav. ()

Mr.Pumpkin

Po skončení filmu se ve mně bijí rozporuplné pocity. V první řadě je třeba zmínit, že film je výborně natočen, Daldry se zkrátka nezapře. Dále přichází se zajímavým pohledem na následky událostí 11.září 2001 (což je samozřejmě spíše zásluha knižní předlohy), disponuje zajímavým hereckým obsazením a výčet pozitiv by se dal zakončit hudební složkou, kterou má na svědomí Alexandre Desplat. Na druhé straně jsem měl u filmu nejednou pocit, že se na mě valí až příliš mnoho sentimentu a snahy dojmout diváka. Ono to chvílemi v náznacích i funguje, ale zároveň je v tomto filmu nemálo okamžiků, které v mém případě vyvolaly spíše kroucení hlavou než dojetí. Navíc jsem měl trochu problém s postavou mladého hlavního hrdiny. Ne, že by Horn hrál špatně, ale prostě mi nebyl vůbec sympatický a častokrát jsem jeho jednání neporozuměl. Určitě to není špatný film, ale ze čtyř filmů, co jsem dosud od Daldryho viděl, je jasně nejslabší. 65% ()

Lucjen

"Spomenula" som si, aký je T. Hanks sympaťák a tak som v posledných dňoch vyhľadávala filmy s ním. Vedela som, že tu si ho toľko neužijem, ale možnosti sa mi pomaly zužujú. Vedela som aj čo mám čakať, preto ma neprekvapili ani nijak neiritovali rodinné, emotívne scény. Niekoľko myšlienok bolo skutočne pekných. 11. september 2001 je v kinematografii spracovaný nespočetnekrát, ale ani to mi neprekážalo. Najväčším problémom bol ten najmenší človek na scéne. Hanksov syn bol jeho dokonalým protikladom: neskutočne, ale neskutočne ma iritoval! Určite tomu prispel aj scenár, ktorý ho postavil do pozície otravného spratka, no Thomas Horn mal na tom tiež veľký podiel. Proti Sandre nič nemám, naopak spolu s Violou Davis zachraňovala aspoň pár scénok a bola tu krásna. Daldry natočil oveľa lepšie filmy s mladými chlapcami v hlavnej úlohe. Jeden predčítal a druhý tancoval. ()

Aleee89

(viděno 12. 2. 2012) Letos jsou klíče v hlavní roli nebo co. Tenhle film by mé pozornosti asi unikl, nebýt jeho oscarových nominací. Přesto jsem se pak těšila, protože jsem se nadchla prvními veskrze pozitivními ohlasy, jejichž autoři slibovali emocionální nářez. To já mám ráda. Jenže poté šlo hodnocení obecně prudce dolů a já začala pochybovat, což se mi následně ukázalo jako správný pocit. Daldryho Hodiny miluju, Předčítače už ani ne, tento film je ještě lehce pod úrovní Předčítače. Což o to, příběh je to ve své podstatě pěkný, ale zároveň u mě emoce takřka vůbec nevzbudil. Je to řemeslně na vynikající úrovni, ale nemůžu se zbavit pocitu, že je to trochu prvoplánové. Zajímavé, že třeba u Válečného koně mi to nevadilo, i když ždímání emocí tam bylo snad ještě lacinější než tady. Asi mě holt více dojímají zvířata než pomatené děti. ()

Carth

Tak jo - je to laciný, podbízivý, prvoplánově slzopudný a hrozně dlouhý. Hlavní hrdina je výjimečně protivnej (ačkoli hraje výborně!). Je tam málo Violy Davis, kterou jsem si oblíbil v Černobílém světě, a málo Hankse. Takže v podstatě nechápu, proč mám potřebu tomu přihodit ještě čtvrtou hvězdu. :-) ()

hygienik odpad!

SPOILER! Ameriícký gýč, pre ktorý by som mal ako rodič určite viac pochopenia. Ale tento slzopuďák ma skrátka naštval. Polovica New Yorku zdieľa s malým chlapcom jeho post traumatický šok a to všetko starostlivo inscenuje zo zákulisia jeho mama. Nereálne? Nade vší pochybnost! Hrajúce na city a utvrdzujúce diváka v ilúzii, že žťivot aj keď krutý, má zmysel. Áno má, ale vo svojej každodennosti a rutine. U nás by ten chalan chodil denne do školy, plnil si povinnosti a jjeho matka by mu mohla maxinálne povedať: Čas všetko zahojí. ()

Bonaparte.

Krásná dobrodružná pohádka o jednom klíči doplněna jednou z nejtragičtějších událostí lidstva. Pokud-li se příběh opírá o tak strašnou událost 11. Září, tedy teroristický útok na Světové obchodní centrum, je jasné, že snímek bude napěchován emocemi a dialogy, kde jedno oko nezůstane suché. Byl jsem velmi zvědavý na manželskou dvojici Hanks & Bullock, bohužel vzájemných scén bylo ve snímku pramálo, matně si vzpomínám na nějaký dialog. Mladičký Horn byl podle mě dobrou volbou a svoji přirozenou drzostí do celého konceptu zapadá. Sydow perfektní a Davis neměla tolik prostoru jako v The Help, i přesto 100%. Celkově mi to vychází na 75% 4* ()

GILLWANDER

Veľké nečakané sklamanie mi to Daldry nadelil. Priemerná rodinná záležitosť, ktorá nemá ani z polovice tak oddané srdce ako jeho predchádzajúce veľmi vydarené filmy. A to mám jeho HODINY v top 10. Sklamanie ako hrom. A to som Daldryho ešte pospevoval... ()

jezurka42

Jsi tam? Jsi tam? Jsi tam? Jsi tam?! Jsi tam? Jsi tam? Jsi tam? Jsi tam? Jsi tam? Jsi t... Boj o poslední chvíle s tátou, který se už nikdy nevrátí z práce a nikdy ho už neobejme. Už tu není ten milovaný člověk, který, když přišel domů, řekl ´Co tady všichni děláte?´, se kterým by pátral po šestém obvodu, se kterým by si dal Taekwondo. 472 lidí, 216 adres. Ty všechny musí obejít, aby pochopil tátovo sdělení. Které vlastně ani neexistuje. Tedy existuje, ale to on hledá na špatném místě. Nejdříve totiž musí otevřít oči, nadechnout se čistého vzduchu a udělat první krok k tomu, aby poznal sám sebe. Pak to teprve může všechno pochopit. I tátovo tajemné a důležité sdělení... Daldry mě neustále překvapuje. Nikdy bych nečekala, že by se něco mohlo vyrovnat jeho Hodinám. A hle, ono se mu to povedlo. Ne v takové míře, ale povedlo. Dalším překvapením je pro mě Sandra. Bože, jak já ji nemám ráda. Ale tuhle velice obtížnou a neuvěřitelně komplikovanou osobu vyobrazila naprosto excelentně. Tleskám a klaním se Vám. ()

OG_Swifty

Dojemný příběh o prapodivnym chlapečkovi (prapodivný = nějakej autista nebo co), kterýmu umřel tatínek a chlapeček pak řeší nějakou hádanku. Spoiler : celá ta hádanka je uměle vykonstruovaná jeho "zlou" matkou. No a bylo to strašně dlouhý a nudný. ()

Cl3ricK

Dlouho se mi nestalo, abych prakticky celý konec filmu utíral slzy. Fakt mě to emocionálně rozsekalo. Myslím, že důležité je překonat první půlhodinu, abyste se dokázali vcítit, nikomu neberu, že to hejtne hned ze startu. Nejlepší postava jednoznačně nemluvící Sydow. V 82 letech vypadá hodně dobře a ještě lépe hraje. Tohle mě dostalo takovým způsobem, že si jdu sehnat knihu. Dojemné. ()

Lord.Jim

Bylo to dojemné z mnoha důvodů (nemluvě o vynikajícím "malém Sheldnovi"). Mně asi nejvíc dostalo chlapcovo naprosté porozumění s otcem a totální neschopnost komunikace s matkou. No a tím mě zase hned napadlo: "Ó, jak málo si některé ženy uvědomují, jak moc jejich kluci potřebují tatínky". Škoda těch dovysvětlujících sentimentálních vopiček na konci, ale to už k těm americkejm filmům nějak patří, škoda. ()

M.i.k.e

těsně po skončení tohoto kousku si vůbec nejsem jist,jak hodnotit,vzhledem k tomu,že jsem dostal trošku něco jiného než sem čekal (v podstatě horšího).Minimálně první půlka (na pár momentů) je místy až děsivě rozvleklá a vůbec celému snímku by neuškodilo lehčí krácení.Co hůř,tentokrát jsem měl náladu nechat se dojmout (byť prvoplánově) a byl jsem připraven na lecos,ale po emoční stránce mě to celé dočista minulo a já si v mnohja případech spíše říkal,jak moc je mi hlavní hrdina nesympatický.Druá půlka pak dojem napravuje,nicméně ani ta nezmění nic na tom,že tohle je pro mě zklamání...60% ()

Vyhy

Na mě slabý rozjezd, ale konec neuvěřitelně dojemný. Jinak musím podotknout skvělého malého herce. A úžasná postava ve filmu. . . ()

Aljak

Keby niečo bolo tak ľahké nájsť, nestálo by to za hľadanie.. Ako vidím, tak na adresu tohto filmu odznelo mnoho negatívnych reakcií, ale mne sa tá celá myšlienka veľmi páčila. Film to bol podľa mňa dosť zaujímavý a aj celkom dobre spracovaný a tá atmosféra ma naozaj uchvátila už od samého začiatku. Navyše celý film sprevádzalo množstvo symbolov, tajomstiev a hodnotných dialógov. Bolo úžasné sledovať tú Oskarovu detskú naivitu, ktorá sa vliekla celým príbehom. No bohužiaľ, tak ako som si ten film cca prvé tri štvrtiny užíval, tak ten záver mi prišiel strašne priemerný. Zároveň mi bolo ľúto, že počas toho pátrania nedostali viac priestoru osudy ľudí, s ktorými sa Oskar stretol - aj keď v skratke v tom dlhom dychtivom monológu to bolo v rýchlosti vyslovené. Takže odhliadnuc od tohto a podivného zakončenia bez väčšej pointy, to hodnotím ako veľmi dobré. Len mi je ľúto, keď tak skvelo rozbehnutý film sa zrazu stratí ten energický náboj... ()

Nach

Sice průměrný, ale technicky kvalitní počin. Příběh o chlapci, kterému 11.9.2001 zemře jeho otec. Ten po sobě mimo jiné zanechá klíč, který získá jeho syn - zapálený amatérský badatel. Co mu jeho velké bádání přinese? Jak se vyrovná se ztrátou svého otce? A najde bližší pouto k ostatním členům rodiny s nimiž se dříve neznal? Na tyto otázky se pokouší film dát odpověď. A co se dětské role týče, u některých bodů se mu to i daří. Zamrzela mě zde slabší přítomnost Toma Hankse, který hrát prostě umí. Na opačném konci je zde hlučný, často otravný mladý intelektuál Oskar Schell. Nejen, že si často připadá, jakoby sežral moudrost světa, ale i přes morální vývoj je jeho maličkost fádní. Další světlejší moment představuje Oskarův dědeček, jenž opět prozáří na chvilku průměrnost tohoto snímku, aby do ní s jeho odchodem opět padl. Neuvěřitelně hlasitě a Nesmírně blízko je snímek, který má své světlé momenty, ale opakovanému zhlédnutí se již vyhnu. 65% ()

apacka

Moudrost, sečtělost a uvědomělost amerických dětí raného školního věku mě vždycky fascinovala. Tady je to naštěstí vysvětleno autismem. Film jako pocta 11. září funguje kupodivu líp, než bych si v půlce stihla domyslet. V aktuální filmotéce Student Agency výrazně lepší průměr. ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)