Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

Naki

Jak se dívám na ostatní hodnocení, vidím, že spousta lidí nedokáže v dnešní době rozpoznat a ocenit velmi kvalitní film. Já osobně moc nesleduju dramata, ale chápu, proč tento kousek byl nominován na Oscary. Pohled na, dle mého autistického, Oscara mě ze začátku hodně zmátl. Půlku filmu jsem nevěděla, co si mám o tom všem myslet, druhou polovinu jsem strávila tak, že jsem nechápala, jak někdo mohl něco takového vymyslet......ve všech směrech. Někteří tvrdí, že EL&IC hraje na city, na mě žádný takový efekt neměl (tak ani třeba jako Titanic). Zato jsem pochopila, jak se vyrovnat se ztrátou blízké osoby a že každý někoho někdy ztratil a ví / dokáže si představit jak se ten druhý cítí... ()

Gabretta

To byl zase zážitek. Na začátku filmu jsem si myslela, že nejvíc mi bude po celou dobu vadit Tom Hanks. Jak bláhová představa! Objevila se jiná hvězda - ten afektovanej smrad, co všechno ví (kromě záhady s klíčem), všechno zná a spočítá i kolik kapek vody spadne při zítřejší bouřce a jaké budou mít při své cestě k zemi mezi sebou rozestupy. Po slibném začátku bohužel snímek najel na tradiční "super" americkou linku - svět plný milých lidí, kteří chápou nelehké úděly naprosto cizích osob a bez obtíží je s nimi sdíleji, všichni se mají rádi a nic tak nebrání dobrému konci. Škoda, že mlčel jen Max von Sydow! "Stop! No more!" A za mě taky - "Never more!". ()

Kingjiri

Bez patetickejch rádoby dramatickejch scén a pofoukávání bolístky z 11. září by šlo o slušnej náběh na pěkněj film pro děti. Pátrání malýho kluka po tom, kam patří tajemnej klíč, při kterym se setkává se spoustu zajímavejma lidma, znělo totiž jako dobřej námět. Palec dolu ještě dávám za Oskarovy přechytračelý kecy, který ved ve svejch devíti letech. Tim pádem jeho dialogy nepůsobily vůbec věrohodně, občas spíš až směšně. Palec nahoru naopak letí za sympatický herecký obsazení (Tom Hanks má ale hodně málo prostoru) a hudbu. Nevyužitýho potenciálu a kýče je však příliš, velká škoda. ()

cerbygerby

Noo to bylo tedy zase doják.. i když ze začátku bych tomu nedal málem ani 3 hvězdy, průběh filmu mě docela překvapil a vtáhl.. zavedl nás do mysli malého kluka který přišel o svého tátu při teroristickém útoku na dvojčata v roce 2001 a poté se rozhodl v hledání něčeho co mu tatík nevědomky zanechal, na konci z nás vyplavil všechen cit...a zasloužil si i ty 4* a 65% ()

Dm1tr1j

Cítil som veľké sympatie voči malému Oskarovi a jeho rodičom, ktorí ho vychovávali presne tak ako by malo dieťa byť vychovávané. Vedené rozumne s veľkou láskou a s cieľom urobiť z neho dobrého človeka pripraveného vyriešiť problémy okolo seba s nekonečnou chuťou až dokonca. Dostávalo sa mu obrovskej podpory a to bolo nádherné. Film ma dojal o to viac, že útoky na dvojičky boli aktom nekonečnej chamtivosti vlády usa. Predstavte si ako toto zistenie muselo toho chlapca zdrviť. ()

Kadas97

Film s neskutočne otravným deckom v hlavnej roli, ktoré ma tak sralo, že mi utekal dej a film nehodnotím. ??? z 10 ()

levente

Tohle vyprávění mám rád. Předloha je výborná. Chlapec, který se vytvořil v mé fantazii by Thomasi Hornovi natrhl triko. Nepřehrával by, neměl by ty hloupé herecké pohyby. Byl by o poznání pomalejší, aby mohl zrychlit, když je toho na něj moc. Na druhou stranu by to Max von Sydow natrhl mé představě dědečka. Takže to je jedna - jedna. V příběhu je tolik krásných přirovnání (osm minut klidného života do doby, než dorazí světla explodujícího slunce, jako rok života, ve kterém si chlapec nepřipouští otcovu smrt), že by mi pro plné hodnocení stačily už jen ty. Jenže pak je tu taky New York. Hezké dny. Ošklivé dny... Spousta nápadů. Představ. Příběh z Drážďan... Tolik věcí... ()

Ihuj

Film v záměru dojímat působí až příliš snaživě, zejména v posledních 25 minutách, tedy potom, co už vygraduje a skutečně by skoro slzu vymámil. Přesto přiznávám, že jsem byl po většinu filmu napjatý a nechal jsem se okouzlit. Téma 11. září mě v tomhle komorním pojetí nijak nepobuřuje. Myslím, že to byla vhodná volba. ()

ludva10

Dojemný hezky vymyšlený příběh, při kterém mrazí vždy při zmínění 11. září a přináší spoustu emocí. ()

tranquill

Pohled na 11.září z jiného úhlu. Ale především je to o tom, jak přežít ztrátu. Kromě mysteriozního podání na mne udělaly dojem herecké výkony. ()

matt85

Dojímavá podívaná, s výtečným Sydowem(ten chlap má 82 a herecky překonává o několik tříd i takové hvězdy jako Hanks a Bullock). Skvělou uvěřitelnost a působivost prostředí navíc zajistil jistý styl Daldryho. ()

ljukyljuk

Bože, ako ja neznášam, keď vo filme 9-ročné dieťa má inteligenciu aspoň 20-ročného človeka (a nech to tvorcovia nevysvetľujú tým, že je to "špeciálne dieťa", jednoducho mi to liezlo na nervy, ako všetko dobre že nepredvídal, nevytvoril si systém a bol premúdrelý ako rádio... omg, ešte aj morzeovku vedel a po nočných uliciach si pobehoval ako pánko). Veľmi podivne zrežírované, asi 3/4 filmu som necítil vôbec nič, žiadnu empatiu k postavám, boli mi úplne ľahostajné, potom sa emočný tlak vyostril, dokonca som pustil aj slzu, ale asi aj od radosti, že je nad čím, lebo sa už konečne ten malý pre mňa dostal z pozície otravného madafakera do pozície niekoho, s kým je prečo súcitiť. Bonus - akože vystupňovanie chlapcových myšlienok formou rýchleho zopakovania si predošlého deja (rozumej chlapec kričí a do toho montáž, asi chceli predĺžiť už aj tak dlhú minutáž), neviem, či som videl za poslednú dobu niečo zbytočnejšie vo filme, fakt. Ale beriem aspoň to, že herci vedľajší aj hlavní hrali dobre... dobre v možnostiach tohto umeleckého diela. 45% ()

Lasombra

Chvílema jsem nedýchala nad úžasnými hereckými výkony,ale chvílema jsem se vážně nudila, protože pobíhající kluk mezi ulicema newyourku mě moc nebere a občas mi lezly na nervy jeho monology. Ale když si uvědomím, jak to dítě muselo uvnitř trpět a kolik se takových případů v americe po tom "nejhorším dnu" přihodilo, chytá mě to za srdce. ()

jiriks

spíše vzpomínka na 9/11 než nějaký supr film s Tomem Hanksem. Hodně kladně hodnotím výkon představitele hlavní dětské role! ()

Chip89

Herecký výkon malého hrdiny byl super, nápad také i hlavní hrdinové ve vedlejší roli mi nepřišli zbyteční. Ale něco tam chybělo, ale nejde mi TO popsat. Některé scény byly zbytečné a to mi ubírá na hodnocení. ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)