Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko (více)

Devítiletý Oskar je nadaným synem Thomase Schella, jednoho z Američanů, který přišel o život při teroristických útocích 11. září 2001. Když byl ještě dítě, jeho otec pro něj připravoval různé úkoly, které vždy ukrývaly nějaké tajemství. Při těchto úlohách musel talentovaný hoch komunikovat s cizími lidmi, což byl pro něj nejtěžší úkol. Několik týdnů po nejhorším dni, jak jej Oskar nazývá, se sblíží se svou babičkou, ale zároveň se vzdaluje své matce, protože mu není schopna vysvětlit, proč k útokům došlo a proč musel otec zemřít. Rok po tragédii nalézá v otcově skříni vázu, v níž je obálka s klíčem a nápisem "Black". Oskar vypátrá tajemství klíče a díky tomu se dokáže vyrovnat se smrtí svého otce. (TV Nova)

Sabrewulf

Tak nechutně podbízivý film už jsem hodně dlouho neviděl. Z každého gesta přímo srší podřep, ze kterého se dobře leze Akademii... víte kam. Až mi bylo šoufl. A ten fakan byl (snad i díky hroznému dabérovi) od první minuty na pořádnou bombu mezi oči. ()

Radiq odpad!

Neuvěřitelně nevychovanej & nesmírně zkurvenej americkej usmrkanec si myslí, že je něco víc, než ostatní, protože se chová jak malej hajzl. I když je asi nadprůměrně inteligentní, to jeho chování z něho nedělá víc, než obyčejny hovno. V kombinaci s tím dokola omílaným americkým traumatem z 11. září to z tohohle filmu dělá nadmíru nesnesitelnej sračkovskej film, kterej kandiduje na jednu z největších zhovadilostí americké kinematografie. Stephen Daldry extrémně zklamal a tímhle mi uštědřil držkopád do hnoje. Přitom na jednu stranu by to nemusel být špatnej kousek, kdyby se režisér vyhnul trapnejm citovejm výlevům, ukecanejm nepřerušitelnejm scénám, trapnejm soucitnejm scénám, hromadě dětskejch fobií (ktery se tomu klukovi nedalo sežrat) a divnymu nemluvnymu dědkovi. Tom Hanks si někdy vybere pěknou sračku, ale s tím jsem se už smířil. Sandra Bullock je divná skoro dycky a Max von Sydow sice herecky na jedničku, ale jinak uplně o ničem. Stejně jako celej film... ()

alisa.upir

Hm, chápu, že ten film se snaží vyprávět příběh mimo jiné o tom, jak je těžké vyrovnat se se ztrátou někoho blízkého, navíc v tak ožehavé události (zejména pro Američany), jako bylo 11. září. Nicméně filmu se prostě nedaří tu zprávu obecenstvu (nebo aspoň mně) doručit. Nemám k tomu co víc říct. Nebavilo mě to. ()

otík

Přiznám se, že jsem viděl asi jen půl hodiny, ale přišlo mně to fakt strašné. Hlas v dabingu na kluka absolutně strašný, Hanks jen do počtu, jinak samá psycho scéna s psycho hudbou. Ruce pryč (teda aspoň za mně). ()

Idego

Enormně protivné dítě proplouvá bazénem patosu. Co mělo být dojímavé, mě svojí tendencí dojit emoce naopak silně rozčilovalo. Zbytek byl nudný a víc než dvouhodinová stopáž tu nudu ještě umocňovala. Mnohokrát jsem si říkal, že to už nevydržím a měl tendenci nekoukat dál; bohužel jsem vydržel až do konce. Kýčovitá slátanina cílící na americké publikum, které se dojme nad každou hovadinou; zejména když je v pozadí "národní tragédie". Daldry mě neuvěřitelně zklamal & nesmírně naštval. ()

chelseaman22 odpad!

Tento vopruz by měl být určen jen pro území Spojených států. Stejně jako Letec s DiCapriem, tak i Extremely Loud & Incredible Close je film pochopitelný pouze pro ten americký mišmaš. Takovéto pitomé filmy jsou silně nadhodnoceny a ten počet nominací na Oscary je úplně debilní. Jak tahle matlanina mohla být nominována v kategorii za nejlepší film proboha? Takhle už Hankse nechci nikdy vidět. Výjimečné souhlasím s verbalem. 3% ()

arbitr

Ač mně americký patos leze na nervy, tohle bylo natočeno nějak jinak než to obvykle bývá v hollywoodských filmech a tak musím zvednout palec nahoru. Bylo to krásné, poučné a hlavně lidské. Určitě ne pro každého, ale to nesnižuje kvality filmu jako takového, řemeslně téměř dokonalého. Hudební doprovod naprosto skvělý. ()

ecceHOMMO

Nádhera...nech si vraví kto chce, čo chce, pre mňa to bolo niečo úchvatné, plné citu a sršiace láskou. Jeden z naj filmom zachytávajúci dôsledky 11 septembra. ()

Haretix

Velmi emotivní film, perfektní scény z 11. září a závěr lépe natočen být nemohl. Bohužel ta stopáž mohla být malinko kratší a střed filmu aspoň trochu zajímavější. Co se týče herců tak perfektní výkon Thomase Horna, střed si zahrála Sandra Bullock a to samé Tom Hanks. ()

noriaki

To že je to patetická citová vydíračka by nemuselo vadit. I takové příběhy můžou být fajn. Ale tohle je nudná a otravná, patetická citová vydíračka, a to už se jenom tak přejít nedá. Začátek přitom nebyl špatný. Celé to vypadalo jako poetický dětský film a já jsem se docela bavil. Ale potom režisér přidal do vyprávění realismus, začal do něho tlačit depresi, až se mu to všechno rozsypalo pod rukama. Postava Oscara sice má ambice být novou Amélie z Montmartru, ale chybí jí do toho skoro všechno, kromě ulítlé divnosti. Ta ovšem není ani trochu roztomilá, je jenom divná. Obsazení vedlejších rolí se povedlo víc, bohužel na plátně stráví příliš málo času. Veškerou práci nakonec musela odvést atmosféra. Tuhle nabídku jsem s díky odmítl, protože ždímat slzy takhle lacině si nenechám. ()

uiu

Přesně tohle jsem očekávala od Huga a jeho velkého objevu (to srovnání se totiž se synopsí filmu hodně shoduje). Zatímco Hugo mě zklamal na celé čáře a jeho pátrání po "velkém objevu" bylo nudné a zápletka hloupá, tak pátrání Oscara je napínavé, milé a útočí na city a že mi slzička ukápla, to přiznám a nestydím se. Právě to je přece síla filmu, který vás natolik pohltí, že realita a plátno přestanou být oddělené světy a emoce hlavního hrdiny přejdou i na vás. Thomas Horn a jeho první filmová role a ihned na jedničku s hvězdičkou. Nebudu se bránit na film podívat někdy znovu, Oscarovou nominaci si (jako jeden z mála) zasloužil. ()

Pavlínka9

Hodně intenzivní, silné, zajímavé svým tématem ( a hlavně pointa, kdy člověk zjistí, že hledá něco sám pro sebe, sobě, ale přitom tím dokáže pomoci vlastně úplně někomu jinému, cizímu) a téma, které je sice už stokrát omílané, ale i 10 let po "tragické události", která zasáhla hlavně všechny obyvatele NY, dokáže svými náznaky a nepřímými a autentickými záběry aspoň na chvilku zastavit chod života i obyčejných lidí. Stejně jako u Remember me jsem hned pochopila, jaká tragédie zasáhne do života mladého, velmi ambiciózního chlapce. Film vynikající hlavně úžasnou hudbou a vytvářením všech jiných zvukových stop ukazuje neobyčejným způsobem jak se změní život Oskara, který na svém otci dost citově lpěl. Pro mě bylo také velmi stěžejní to, že se u něj projevila i sebedestrukce a touha po dosažení cíle, který si vytvořil pomocí "nápovědy", klíče, který do jeho života zasáhl jako blesk z čistého nebe, stejně jako osudové 11.září. Thomas Horn by se rozhodně měl držet herectví, jelikož ho velice ráda zase uvidím i v jiné roli. ()

Hnedoocko

Teroristický útok v New Yorku je stále velmi ožehavé téma. Příběh filmu mě dojal, takto emotivní kousek jsem už dlouho neviděla. ()

asirtes

Príjemno-nepríjemná dráma z poseptembrového NY. Daldry opäť ukázal, že "vie" a malý Thomas Horn zasa, že sa to dá robiť lepšie ako Culkin. ()

venison

Mohl by to být nesmírně citlivý a příjemný filmeček, ale bohužel hlavní roli dostal kluk Thomas Horn, který mi je už od pohledu děsně nesympatický.. Předpokládám, že to nebyl režisérův záměr, ale mě přišel jako fakan i ve scénách, kdy mě měl dojmout.. Což film neuvěřitelně a nesmírně degraduje.. Tom Hanks tu měl krásnou roli, na kterou by mě bavilo opravdu koukat plných 129 minut, ale asi po 15 minutách ho bohužel "vyšoupli".. Sandra Bullock, která konečně vylezla z trapných rádobyromantických komediích a zazářila ve "Zrození šampiona" si tuhle roli vyloženě "odtrpěla" a divákovi nedala za celou dvouhodinovku prostor k ní zaujmout jakékoliv postavení.. John Goodman má podle mě opravdu na víc, než na epizodní roličku hlídače.. Role, kterou ztvárnil Max von Sydow, se sem vyloženě hodila, ale spíš mi trošku vadil křečovitý nástup postavy a rychlý a vyhrocený odchod ze scény.. Když to shrnu, tak na můj vkus dlouhá stopáž, ukázali nám tu příliš mnoho Blacků, ale originalita příběhu našroubovaná na pád Dvojčat se snímku upřít nedá.. Kdyby vyměnili fakana, tak by dosáhl i na 4-5 * ()

Mishqo

prekrásny film a ja proste nemám viac slov...nech si hovorí kto chce čo chce, tento film je nádherný a stojí za pozretie :) ()

anusha

vedela som ze nemam ocakavat od filmu to co od knihy a predsa som bola sklamana ... jasne nebolo to zle ale wtc ako ustredna tema filmu skutocne posobi prvoplanovo neviem cim to je no v knihe som sa na to vobec nesustredila .. ()

Ceres

Tohle téma by si zasloužilo mnohem lepší zpracování. Hlavní představitel je pro mě velmi protivný, až je nehezké na něj koukat. Film je brutálně natahován, kniha asi bude také o ničem. Kde jsou ty časy, kdy Tom Hanks hrál v něčem pořádném, už je to 12 let, bohužel. Jediné scény, které fungují, jsou ty se Sandrou, ty aspoň mají nějaké emoce. Daldry je břídil, už jednou mě málem unudil k smrti a tady se mu to povedlo taky dokonale. Každopádně technicky je film na jedničku. ()

VanTom

Citlivý, výjimečný (= trošku labilní) kluk se těžce vyrovnává se smrtí svého otce v mrakodrapu WTC 9. září 2001. Jeho rozsáhlé "putování" za všemi Blacky v NY (protože po roce v tátově pozůstalosti nalezne klíč nadepsaný jménem Black) tak zastupuje nutnou terapii a mělo by doširoka otvírat stavidla divákových slzných kanálků. Jenže takováto čelní, až nes(t)oudná zteč bez špetky odpočinutí či sebereflexe mě naopak nechala chladným a dokonce i celkem nudila. 5/10 ()

svobik

Nesnesitelná sračka. Už z traileru se dal odezírat patos a laciné dolování emocí, k mému překvapení však na nic podobného nedošlo. Unylá režie spolu s vesměs (pod)průměrnými výkony (von Sydow má tu nominaci na Oscara za co? že je starý a nemluví?), navíc s extrémně nesympatickým děckem dávají dohromady filmovou očistu, kterou z úplného hnoje táhne jakž takž zvládnutá řemeslná stránka. Při scéně s plynovou maskou v metru ten film u mě přestal existovat a následující hodina s odtajňováním dříve nepodaných scén na tom nic nezměnila. Daldryho epic fail. 3/10 ()

Tom Hanks a Air Force Down?

Tom Hanks a Air Force Down?

16.11.2011

Na seznamu herců, kteří by se hodili do role amerického prezidenta, by Tom Hanks nepochybně obhájil medailové pozice. Není proto divu, že jej Ian Stone, častý Spielbergův asistent režie, přemlouvá do… (více)