Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

Rýža

Nebudu si tu hrát na pseudointelektuála a rozpitvávat zjevné i nastíněné aspekty a plkat o blbinách. Já byla spokojena. Navýsost! ()

wampire23

Polanski to opäť dokázal. Štyri postavy a jeden byt. Nič viac mu netreba. Štyri herecké esá tu ukazujú to, akí v skutočnosti sme. Ako pod maskou všetkej tej slušnosti a ochoty sme len frustrované tvory, ktoré potrebujú zo seba dostať všetko. A môj favorit Christoph Waltz k tomu (niekedy mi pripadala jeho postava rovnaká ako z Tarantinových Bastardov). ()

Meteorista

Krásná ukázka toho, že člověk je schopen odhodit tu svou civilní slupku a začít se chovat naprosto, v kontextu s civilní společností, nepříčetně a neracionálně. Zábavný kousek se skvělými herci. Na tomto filmu je dost vidět, že předloha je divadelní. Toto je snímek přesně pro ty, jimž se nechce chodit do divadla a přesto by se rádi nechali alespoň trochu ovát divadelním odérem. ()

JK-Stinger

Parádně gradující konverzační drama, které se točí kolem nevinně vyhlížející chlapecké potyčky a vyústí ve slovní přestřelku obou rodičovských párů. Všichni protagonisté hrají na výbornou a rozhodně stojí za to film alespoň jednou vidět. ()

jacksax

Nepoznali jste se v někom? Ani trochu? Jste si opravdu jistí? Nepřetvařujete se? Dejte si pár panáků a zkuste mi to říct s čistým svědomím znova. ()

Rondell

Ačkoliv bych zde mohl složitě vypisovat svoje myšlenky a pocity, v podstatě by však můj komentář vystihoval to same, jako příspěvěk uživatele Alqarin. ()

bolan

Vynikající dialogový masakr !!! Jeden z filmů roku ! Velmi doporučuji !!! 1 obývák, 2 páry a spusta zábavy !!!!! ()

Johny303 odpad!

Christopha Waltze mám rád, ale tento ukrutně nudný film o hovně nezachránil. Tahle hodina a čtvrt hádek čtyř lidí a plná nesmyslného skákání z jednoho tupého tématu na druhé je červená?? Aha... lidé co dali tři a více hvězd asi ještě nikdy neviděli skutečně úsměvnou komedii. :-/ ()

VictorMartel

Smršť jadrných hlášek. Zde některé z nich. „I really believe that culture can be a powerful force for peace.“ „And I don't understand how you can go on living without some moral sense of the world. / Look at me, I'm living!“ „Their marriage is going downhill, we don't have to try to compete with them.“ „I saw your friend Jane Fonda on TV the other day. Made me want to run out and buy a Ku Klux Klan poster.“ ()

Olaf7

Peakovina. Asi takhle, šestkrát se vrátíme naprosto zbytečně zpátky do bytu, budeme řešit naprosto nesmyslný témata a totálně nějvíc uměle vyvoláme hádku. Spíš nic, než moc. ()

Blueeyes

Nejupovídanější konverzačka od doby, kdy jsem viděla Telefonní budku. Čtyři herci, čtyři postavy, čtyři různé charaktery... vše v jediném pokoji graduje od jakžtakž pokojného smířlivého setkání až po nevyhnutelný výbuch emocí. Inu, jakmile rodiče začnou bojovat, za své děti, lítají chlupy. Herecky a režijně bravurní, ale bohužel nijak výrazně mě to nezasáhlo. ()

nonick1

Koncert pro čtyři herce a jednoho režiséra, připomínající přes padesát let starou klasiku Kdo se bojí Virginie Woolfové. ()

kamil.i

Bezchybní herci, perfektné dialógy, no miestami ne-atraktívny dej spôsobený limitmi adaptácie divadelnej hry. Osobne mám problém s logikou a pravidlami divadla zasadenými do "neobmedzeného" prostredia filmu - držia aktérov počas nevyhnutného času na javisku, teda v obmedzenom priestore, prostredníctvom prepájania jednotlivých vystúpení a vrstvením replík. Vo filmovom priestore to bije do oči a pôsobí neprirodzene. Polanski zvládol pretaviť príbeh limitovaný divadelným priestorom do filmu o čosi uveriteľnejšie vo Venuši v kožuchu. Tá ale nebola tak dobre zahraná a ústredný konflikt tak atraktívny ako v Carnage. Nakoniec musím priznať, že tu máme mimoriadne kvalitné filmové divadlo, no tá forma mierne prekáža. ()

Warhorr

Když překročíte práh bytu a přijel Vám už i výtah, neznamená to, že jste definitivně na odchodu. Jeden z Polanskeho majstrštyků aneb když se Vaše děcka pobijou a při zcela obyčejné rodičovské konzultaci o pojistné události si uvědomíte o čem je Váš život. ()

jasanka

Fajn podívaná, film ubíhal hodně rychle, což bylo ještě umocněno poměrně krátkou stopáží. Herecké výkony taky výborné. Asi jsem ale čekala něco víc, a moc se nelíbil ani konec (i když je mi jasné, že byl záměrný). 3*. ()

barteca

Tak to je konverzační masakr ! SQĚLÉ !! Yasmina Reza je mistryní konverzační her a Polanskému dík za perfektní adaptaci pro filmová plátna. Vybraní protagonisté jsou sázkou na jistotu. ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)