Bůh masakru

• Francie Carnage (více)

Zachary a Ethan jsou spolužáci, kteří se nepohodnou v parku, a Zachary Ethana uhodí klackem do obličeje. Vyrazí mu dva zuby, poškodí nerv v zubu a způsobí nemalou bolest. Ethanovi rodiče Penelope a Michael se snaží situaci vyřešit se Zacharyovými rodiči Nancy a Alanem jako rozumní lidé. Pozvou je tedy k sobě, aby si o všem v klidu promluvili. Zpočátku se zdá, že jejich záměr vyřešit vše smírně, je skvělý. Netrvá to dlouho, a Nancy s Alanem, velmi zaměstnaným právníkem, se chystají k odchodu. Dvakrát se pokusí o odchod, dvakrát se vrátí zpět, protože diskuze stále pokračuje. Drobné, ale velmi bolestivé poznámky na obou stranách postupně vygradují v hádku. Kdo je vlastně za incident zodpovědný? Zachary, který tak krutým způsobem uhodil Ethana, nebo naopak Ethan, který nechtěl Zacharyho vzít do party a obvinil ho z toho, že je práskač? Oba manželské páry pochopitelně straní svým synům. Všem leze na nervy Alanovo neustálé telefonování s kolegou a Michaelovi zase pořád volá jeho matka, i přes upozornění, že mají návštěvu, a Michaelův slib, že jí zavolá později. Telefonáty vedou k tomu, že páry jsou stále nervóznější a nervóznější a postupně odkrývají svá pravá já... (TV Prima)

Emafera

Herecký koncert o tom, jak se krásně zvrhne zdánlivá klukovina. Zatímco se rodiče div nepozabíjejí, děti si v klidu hrají na hřišti. ()

Hudino

Opäť priestorovo a herecky minimalistický Polanskeho film, ktorý je pre mňa paradoxne zároveň filmom s najdynamickejším vývojom deja, aký som kedy videl. Po trojdňovej šnúre jeho filmov zakladajúcich si prakticky len na interakcii postáv, začínam veriť v osud - muselo byť dávno determinované, že sa stane mojim obľúbeným režisérom... ()

J.e.r.e.c

Výtečné doplnění k Naprostým cizincům. Je tady přesně to, co tam nebylo, a tam je zase to, co není tady. Zatímco v Cizincích jednotlivá odhalení sloužila jednak k pobavení a jednak k poukázání na nějaký obecnější vztahový problém, Bůh masakru jde o úroveň hlouběji a neřeší primárně problémy ve vztahu, ale přímo v charakteru každého člověka. Takže své účastníky nelítostně kuchá a tancem na jejich vyvržených vnitřnostech demonstruje svou ústřední tezi, že mít s nějakou lidskou bytostí pěkný partnerský vztah je absolutně nemožné.  Zároveň se však nikdo z těch čtyř neprojevuje jako psychopat nebo nemorální svině, v podstatě se jedná o čtyři slušné lidi, kteří jen vlivem okolností a později i alkoholu pouští v rámci improvizované skupinové terapie do světa své dlouho uvězněné vnitřní démony. A že démoni občas potřebují pořádně vyvětrat... 75 % ()

Voyer

Herecky nepřesvědčivé a i při krátké stopáži místy repetitivní a únavné. Nepříliš dobrá práce s napětím, které se v průběhu spíš vytrácelo, nežli stupňovalo. Mám sice podobné konverzačky rád, ale tahle nesahá třeba Nicholsově Kdo se bojí Virginie Woolfové ani po kolena. ()

Morrie

Inteligentně natočený, zábavný a hlavně neobyčejný film. Hodně scén rozesměje, ale nejzábavnější je pozorovat stále se měnící vzájemné sympatie postav. Jeden byt, čtyři skvělí herci a všední zápletka, ano i to stačí pro znamenitou podívanou. ()

Sabisk

Nie som veľkým nadšencom podobných filmovo spracovaných divadelných hier, ale na tejto ma pár vecí dostalo... Pasáže s Waltzom boli fakt vtipné, Jodie Foster ma tiež nesklamala a je vidieť, že je to herečka na úrovni. Celkovo film nebol zbytočne natiahnutý a vo mne vyvolal niekoľko otázok o pretvárke v živote, o mojom pravom ja, o ľudskej prirodzenosti, a pod. Kvôli spracovaniu ale hodnotím na 70%. ()

MaxForValue

Mačka horúcej plechovej streche od Polanského. Štyria ľudia, jedna miestnosť a Polanského štúdia sociálnej skazenosti, deviácie, násilia či potlačovaného hnevu. Prvá tretina je síce mierne nezáživná a postavy sa skôr "oťukávajú", ale potom už prichádza toľko očakávaná konvezačná smršť, z ktorej som si, aspoň ja najviac zapamätal bravúrnu Jodie Foster, ktorá sa pre mňa týmto vrátila do prvej ligy a zatienila aj Kate Winslet. Škoda ale absencie prekvapujúcejšieho záveru, ktorý, celý čas som dúfal, mohol byť iný než nakoniec bol. Preto o jednu hviezdu dole. ()

Kellerman

Nejlepší Polanskiho film za hodně dlouhou dobu.I když je z Boha masakru stále hodně cítit divadelnost a veškerá úskalí z toho vyplývající,celková filmařská preciznost a dokonalá přesvědčivost hereckých výkonů (Waltz je vyloženě labužnický,zraje film od filmu) na to v konečném důsledku dávají úspěšně zapomenout.Polanski dokázal s minimem prostředků zkomponovat perfektně fungující drama se správně hrocenými a gradujícími emocemi,u kterého je největší škoda,že skončí ve chvíli,kdy se začne opravdu rozehřívat.Jinak bych prakticky neměl co vytýkat. ()

boombang

Skvadra hereckých es v působivém koncertu - a dámy o fous vedou. Jen ta vedlejší telefonická linie tam snad ani být nemusela. ()

arkis

Dej sa odvíja v reálnom čase na jedinom mieste, takže čiastočne evokuje sledovanie divadelnej hry, aj keď v snahe navodiť dramatickejšie tempo tvorcovia veľa reakcií a transformácií postáv urýchlili. Herci si túto „skupinovú terapiu“ zjavne užívali, predovšetkým Jodie Foster, netradične obsadená do úlohy neodolateľne nesympatickej fúrie Penelope. Vybrúsené dialógy, excelentná herecká akcia (aj keď miestami divadelne preexponovaná) a veľké filozofické pravdy ukryté za hysterickým krikom, podpásovými výčitkami a opileckými zvratkami sú viac než len príjemným rozptýlením, ktoré pokojne mohlo byť aj dlhšie. ()

Unka

70 % Perfektní herecké výkony - především Kate Winslet (sledujte její výraz na konci, když má připito, je fakt pomilováníhodná) a Jodie Foster, díky nimž má film šmrnc, spád a šťávu. Rozhodně stojí za to sledovat v originále především právě kvůli perfektnímu americkému přízvuku Kate a taky Christopha Waltze, kterého už jen proto obdivuju! Dobrá konverzačka, které k dokonalosti chybí nějaké větší dramatické rozuzlení. Mnohdy jsem nechápala, proč tam ti dva stále ještě sedí a neodešli, protože i když dejme tomu byli tou konverzací unaveni a měli přihnuto, přece jen nemuseli na návštěvě u lidí, se kterými se dost dobře totálně rozkmotřili, setrvávat stůj co stůj. Taky mi přijde nepravděpodobné, že by pro oba páry tahle příhoda byla první zkouškou jejich vztahu, díky níž teprve objevili, jaké jsou mezi nimi rozdíly a čím si lezou na nervy... Nicméně, samozřejmě hlavně kvůli těm 4 hercům to rozhodně stojí za vidění. ()

Kiw

Při sledování jsem měl neskutečnou radost z filmového řemesla. Dokonalý způsob jak převést divadelní hru na plátno. Celý film stojí na hereckých výkonech čtyř lidí a jejich výkony jsem si opravdu užíval a i když se tam řvalo, brečelo a zvracelo, přišlo mi to svým způsobem zvráceně zábavné, jako by to režíroval sám bůh masakru. ()

ratpile

Výsměch pozérství, pokrytectví, elitářství, pseudoinlektuálům, pseudohumanistům, omezencům, průměrným fotrům s pivním měchem - zkrátka nám všem, a nebo nikomu. U každého jak uzná za vhodné. Navíc je to opravdu zábavná komedie. K hercům snad není co dodat. Do jednoho koncert, a u každého přece tak jiný. Všichni absolutorium. Waltz geniální. A mám pocit, že to celé byla taková drobná vendeta pana Polanského. p.s. Trocha logiky v často zmiňovaném "neodcházení" postav chybí, ale o to tu tentokrát vůbec nejde. ()

Eilem

Veľmi zaujímavé a zábavné. Samozrejme bez hereckých výkonov ktoré boli podané by to bolo o ničom. Pre mňa niečo nové a vítané. 8/10 ()

katuuuska

Docela komická podívaná, ale myslim že mi jedno shlédnutí bohatě stačilo. Akorát mi je líto konce, ten přímo vybízel k dalším hádkám :) ()

Brumlak

Je to o hercích, tato hra. A bez nich to prostě neuděláte. Stačí sehnat 4 výborné herce a máte tak ze dvou třetin vyhráno. Ta zbývající třetina se skládá z jednoho bytu, pugétu květin, kolínské, 18 leté whiskey, dvou telefonů, buchty, kyblíku, fénu a coly. A režiserkého umu toto vše ukočírovat. ()

Tasartir

Jeden z mých nejoblíbenějších režiséru, co film to zážitek..., ale tohle? To jsem neunesl.. negeniální konverzační drama ()

miki68cz

V jednoduchosti je síla, možná je dobře, že Polanski zvolil kratší stopáž, ale já bych snesl více, vlastně naopak, chtěl jsem víc, chtěl jsem další pokračování super konverzačky se skvělými herci. Vřele DOPORUČUJI všem obdivovatelům nejen klasických televizních inscenací staré dobré České televize. Ještě jednou DOPORUČUJI, bavte se ()

Polanski holduje masochismu

Polanski holduje masochismu

21.09.2012

Roman Polanski a erotická černá komedie? To zní jako něco, co by mohlo fungovat. A to není narážka na jeho soukromý život, ale na jeden z jeho nejlepších filmů – Hořký měsíc. To sice nebyla komedie,… (více)

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)