Doručovací služba čarodějky Kiki

• Česko Doručovací služba slečny Kiki (neoficiální název) (více)

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání. (Aerofilms)

Saur.us

V případě Hayao Miyazakiho mě asi nezbývá nic jiného, než se opakovat. Výborná fantazie tvůrce promítnutá do jeho krásného výtvarna s velkým citem pro detail. Snad jen ten konec mě přišel nedotažený a příliš rychle dohnaný k závěru bez většího vyvrcholení. ()

gonga

Hřejivě dojímavé a přitom nikdy nesnesitelně patetické, navíc opět nádherná Hisaishiho hudba. Čistá krása, ještě rok po sledování mi vzpomínka na tento film vykouzlí zasněný výraz na tváři. ()

tragos

Tož nebylo to špatné animé, kdybych byl o něco mladší, asi bych si ho užil vícero. Pocitově mi film hodně připomněl Pipi dlouhou punčochu. PS Rozhodně to není film pro každou příležitost, chce to náladu na příval bezstarostného dětství, počátek dospívání a ohromení šíří okolního světa. 7/10 ()

gumbo

80% Oddychovka u které si neskutečně odpočinete a která uteče rychle jako voda, ikdyž se vlastně nic podstatného neděje. ()

Illioplius

Kikina zásielková služba je ľahký, oddychový film. Možno skôr pre menších, ale každému fanúšikovi japonskej animovanej tvorby ho odporúčam. Dej je, ako to z Miyazakiho filmov poznáme, zložený z reality a fantázie – a to dokopy aj v tomto filme existuje spolu akoby nič. Fantáziu tentokrát zastúpila klasika – čarodejnica, metla, čierna mačka. Žiadne znamenité nápady sa tu nedejú. Deju okrem toho vytýkam, že malá Kiki má až príliš veľké šťastie. Dokonca by som až povedal, že jej pečené holuby padajú do huby. Vďaka tomu je dej možno trochu banálny, až priam trochu nudný. Zápletky sa nedočkáme, ale ona ani nie je kľúčovou zložkou filmu. Z psychologického hľadiska konanie Kiki v sociálnej interakcii s množstvom neznámych ľudí celkom chápem. Inými slovami, nezačlenila sa do kolektívu rovesníkov v meste a má na to dôvod. Prečo prestala rozumieť kocúrovi Jijimu ostane asi navždy záhadou. Jiji ako postava je roztomilý kocúrik, obzvlášť obľubujem scénu so psom Jeffom. Napokon, Jiji v žiadnom prípade nie je cynický a ani nemá cynické hlášky, lež skeptické. A samozrejme výborná hudba. ()

Axident

Velmi pohodová podívaná, takový v dobrém slova smyslu obyčejný, pěkný filmeček o 13ti leté čarodějce Kiki, vyrazivší do světa na zkušenou. Milé, ale na mě přeci jen trošinku moc nekomplikované, držící se notně při zemi, co se fantasknosti týče, oproti ostatním Miyazakiho filmům, co jsem měl možnost vidět, ačkoliv, proč ne... ()

solid

Létání je sice parádní, ale celovečerák na tom neutáhneš. Jiji je sice eso a to nejen navigátorské, ale tady Kiki zachránit nedokázal. 70% a pro me zatím nejslabší Miyazaki. ()

bery71

Další Miyazakiho film, další Miyazakiho skvost. Příběh o mladé čarodějce, která vyráží do světa na zkušenou je, tak jak jsme zvyklí, vyprávěn mile, svižně a zábavně. Bohužel do světa fantazie, jsme tentokrát nahlídli jen koutkem oka. Nejsou tu žádné magická stvoření, žádní bájní bohové ani zlý čarodějové. Zvláště absence záporného hrdiny/ky jsem nesl těžce, nebyl jsem na takový Miyazakiho film zvyklý. Ale v tomto snímku nejde o boj dobra se zlem, jako je tomu u Mononoke nebo Zámku v oblacích, kde máte jasně stanoveno-ten je zlý ta je hodná-. Tohle dílo je o cestě za svým snem, o strachu za zklamání rodičů a o přátelství. Ano, je to nádherné, ale mám radši toho ,,druhého,, Miyazakiho. ()

Gumby

Vlastně jsem asi neviděl krásnější film :)..už jen ten titulní obrázek mi svojí absolutní rozkošností vhání slzy do očí :) ....(doplnění 10.4.2013: a už asi vim proč je ten titulní plakát tak působivej. Ta létací scéna je samozřejmě esencí svobody, ale zajímavější možná je, že se v tomhle obrazu skrývají hlavní motivy závěru Zarathustry: výšiny s jasným nebem, čaroděj(ka) a její doprovod: hejno holubic (ok, racků, to je fuk) i smějící se lev - Jiji :D ) ()

Rami

Pohladí na duši a od začátku do konce vyvolává příjemné pocity a úsměv. Není co řešit - v jednoduchosti je síla. ()

figliar

Doručovacia služba je nádherný film, kde Hajao Mijazaki znova dokazuje, že už koncom 80tych rokov bol na hony ďaleko pred svojimi kolegami. Neviem ako to robí, ale hneď od prvého okamžiku, keď sa objaví Kiki, tak si ju proste musíte zamilovať. Je vidieť, že filmom inšpiroval nie jen jedného zo súčasných scenáristov, ale originál vždy je a bude iba jeden. ()

BOURQUE

Ďalšia skvelá animovaná rozprávka od H. Mijazaki, ktorá síce nie je taká grandiózna ako tie najznámejšie a najlepšie, ale v sebe nesú oveľa viac ľudských pocitov. Príjemný oddychovka !!!! Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Faila

Tenhle film mě bohužel moc nebavil a na konci jsem byla spíš zklamaná než cokoliv jiného. Nějaký pokus o zápletku tady byl, ale ta mi nepřišla správně vyřešena (bylo to až moc "jednoduché"), takže pro mě ztratila jakýkoliv význam. A na lyrický příběh mi to přišlo příliš strohé. ()

helloween93

“Throwback Thursday #28” - Čtvrtý Miyazaki v rámci throwbacku a opět unikátní zážitek. Melancholický příběh čarodějky Kiki, která ve svých 13 letech vyráží do světa a zakládá doručovací službu a přitom zažívá první životní radosti a strasti. Miyazaki má opravdu cit na vyprávění feel good anime příběhů, ve kterých se vlastně nic moc zásadního nestane, ale přesto si ten film divák zamiluje a stačí k tomu třeba jedna unikátní scéna, jako deštivá zastávka v Totorovi nebo létání v Kiki. Létání je jeden z dominantních motivů Miyazakiho filmů, zřejmě je tento japonský animátor velký obdivovatel letecké techniky. Čarodějka Kiki je opravdu zajímavý počin studia Ghibli. Hrozně se mi na filmu líbilo, jak tam Hajao ukryl symboliku, kdy ve filmu schopnost komunikovat s mluvícím kocourem reprezentuje dětství a když Kiki tuhle schopnost ztratí, tak vlastně už dospěla. Viděno na Netflixu. 4* ()

skleboun

Starodávný zvyk praví, že začínající čarodějka by se měla ve svých třinácti letech vydat do světa na zkušenou - najít si své vlastní město. A tak se malá, zbrklá, ale odvážná Kiki vydává na cestu, sama, jen se svým černým kocourem Jiji...a protože jediné, co jí opravdu dobře jde, je létání na koštěti, založí si doručovatelskou firmu... ()