Vyděděnci

všechny plakáty
TV spot

Píše se rok 2040 a na planetě Carpathia očekává skupina průkopníků zatím poslední raketoplán, který k nim míří ze Země. Co jim asi přiváží? Přátele, jejich milované? Nezbytné zásoby? Stali se prvními, kteří osídlili nový svět a nyní mají příležitost začít svůj život znovu. Od začátku, daleko od domova, daleko za svou minulostí. Snaží se vyvarovat chyb, které udělali na Zemi a úpěnlivě chrání to, co na své domovské planetě vybudovali. Jenže netuší, že se kolem nich plíží nebezpečí... (Clear)

Hrus

Hodně dobrý sci-fi seriál, jediné, co mu vytknout je, že je anglický, takže tu máme nepříliš pohledné herce (nejzajímavějšího herce a herečku zabijou u ž v pilotu), a slabší výpravu. Nicméně je to napínavé a sympatické. Záporák je opravdu slizoun nejvyššího kalibru. Poslední dva díly 1. série jsou hodně dobré a trochu rozpletou některé záhady a navíc celou sérii jakž takkž ukončí - sice s otevřenými dveřmi k námětu pro další sérii, ale je to smysluplně ukončeno, narozdíl od mnoha podobných amerických zakončení prvních sérií... ()

Stranger#

The Outcasts je seriál ve kterém dřímá velký potenciál, ten však zůstane nevyužitý. Je to vlastně druhý LOST, tajuplný nový svět plný krásných scenérií, tajemství, což je ten potenciál. Nicméně mezilidské vztahy jsou děs, všichni spolu soupeří, mezi všemi panuje napětí a pokud ne, tak se to v následujícím díle "napraví". Mám rád napětí, ale ta neskutečně přehnaná soupeřivost mezi všemi mě čím dál víc vytáčela, až mě to postupně úplně odradilo. Bylo to pro mne jen trápení bez většího posunu v ději. ()

JihadJoe

Nuda a ztráta dvou hodin života při sledování dvou prvních epizod. Na třetí už náladu nemám. Ze všech postav je tam pouze jediná zajímavá, kterou tvůrci nechaj zemřít hned v prvním dílu. Bravo. ()

RoyBatty444

Zatiaľ sa seriál vyvíja dobre. Nie sú v ňom markantné vizuálne efekty, ale dej je zaujímavý a druhý diel ma primäl sa zamyslieť nad existenciou ľudstva. Naposledy som počul ako Takeshi Kitano pri interview povedal, že história sa opakuje a tento seriál ma v tom utvrdil. Robíme čo chceme svojej prapodstaty sa nezbavíme. Reprodukovať a zabezpečiť prežitie silnejšieho. A dobrý pocit pokračuje na scéne sú postavy, ktoré ohrozujú celú kolóniu a hrnú sa zo všetkých strán. Postavy majú svoju hĺbku a dej dostatočne akčný ale hlavne na zamyslenie. ()

headshotd

Hodnotím po čtvrtém dílu. Ze seriálu se dalo dostat daleko více. Působí jako Ztraceni II, kde se milí novousedlíci vypořádávají s nástrahami a záhadami svého nového domova včetně konfliktů mezi sebou. Proto nechybí i "Druhá strana" (AC), která roztáčí morální dilemata narážející na lidskou podstatu. Všechno jsme to už viděli, jen trochu jinak a v podání jiných herců. Navíc se zatím v seriálu nic extra neděje a nebýt tématu sci-fi, který mám rád, měl bych asi pocit, že se dívám na nějakou lepší telenovelu. ()

endymion

Seriál, který už asi bohužel nedostane šanci plně ukázat svůj potenciál. Mix Lostu, BSG a Blade Runnera díky pomalému rozjezdu zřejmě skončí osmým dílem první série, aniž bychom dostali odpověď na jedinou otázku a odhalili jedinou záhadu. Bez alespoň nějakého zakončení vyhozené peníze BBC a zbytečně ztracený čas sledováním něčeho, co nikam nedospěje. To říkám s vědomím, že po šesti odkoukaných epizodách jsem tomuto jinak technicky dokonalému seriálu konečně přišel na chuť. ()

VanThomass

Velký a zajímavý potenciál seriálu, k tomu kvalitní britská produkce. Jedná se tedy o úspěch? Už to, že seriál skončil po první sérii naznačuje, že o úspěch bohužel nešlo. Trochu nechápu, jak někdo může srovnávat Outcasts s Lost, jelikož tam je kvalita úplně někde jinde a i obsahově se jedná o jiný formát. První díl člověka doslova "dostane", a tak si další díly pustí s velkou chutí. Ovšem tam nastává problém, že nápad nové planety, kde lidé žijí, je trestuhodně nevyužit. Hlavní postavy sice řeší problémy sestávající s novou a neznámou planetou, ovšem dost často seriál sklouzne k upovídaným a zbytečným scénám, které seriál pouze natahují a přitom se skoro nic neděje. Další mínus je, že ačkoliv město Forthaven má 70 000 obyvatel, člověk má při sledování pocit, jako kdyby se jednalo o malou osadu, kde žije maximálně několik desítek lidí. Na každém rohu, kde se cokoliv stane je vždycky někdo z hlavních hrdinů, aby zasáhl atd. Spíše to tak působí, jako kdyby bylo jen těch pár vyvolených a zbytek nic. Nelogičností je celkem dost, nebude je všechny rozepisovat, každý ať zhodnotí sám, kolik jich je. Podle mě je ale velká škoda, že seriál se vlastně pohřbil sám díky celkem děravému scénáři, protože poslední díl sliboval opravdu zajímavý materiál pro další sérii. ()

mikosuo

no nech sa nehnevajú hneď v prvej časti mi zabili osobu ktorú som si obľúbil? za to viac ako 3* nedostanú ani som nemal chuť pozerať druhú časť ()

hardsup

Po šesti epizodách mírné rozčarování, seriál má nápad, potenciál určitě na ne jednu sérii, dobrý náznak mytologie nové (nebo staré?) planety, ale... Co mi u sci-fi seriálu z roku 2011 chybí, jsou sci-fi scény a efekty, ono totiž krom pohledu na mizernou počítačovou animaci města FortHaven, nic jiného neuvidíte.. Pokud se ale smíříte s tím, že většinu sci-fi prvků si budete muset domýšlet a představovat, seriál Vás chytne, navíc kvalitní herecké výkony z Britské herecké školy dodávají seriálu šťávu.. 4/5 ()

Rusttaf

I když jsem velký Sci Fi fanda, tak tenhle seroš mě vůbec nechytil. Nápad zajímavý, ale nějak to tvůrci neumí zajímavě pojmout. Docela bída. ()

Malea Vod

Hodnotím po 7. dílu čtyřmi hvězdičkami, přestože 1. díl byl pro mě neuvěřitelně matoucí. Skvělý seriál, výborný příběh i obsazení, ale dost se bojím, co provedou na závěr. Škoda, že je to tak krátké, seriál měl rozhodně velký potenciál. ()