Vyděděnci

všechny plakáty
TV spot

Píše se rok 2040 a na planetě Carpathia očekává skupina průkopníků zatím poslední raketoplán, který k nim míří ze Země. Co jim asi přiváží? Přátele, jejich milované? Nezbytné zásoby? Stali se prvními, kteří osídlili nový svět a nyní mají příležitost začít svůj život znovu. Od začátku, daleko od domova, daleko za svou minulostí. Snaží se vyvarovat chyb, které udělali na Zemi a úpěnlivě chrání to, co na své domovské planetě vybudovali. Jenže netuší, že se kolem nich plíží nebezpečí... (Clear)

Kangaxx

Tematiku vesmíru mám veľmi rád, bohužiaľ skôr z dokumentárneho než sci-fi hľadiska. Možno práve preto si neviem takéto snímky veľmi užiť. Tisíce ľudí žijú na novej planéte, kde sa nenachádzajú väčšie zvieratá, nemajú žiadne polia na pestovanie plodín a napriek tomu je tam všetkého hojnosť. Pojem sci-fi veľa znesie, ale to, že zo zrnka piesku nasýtite tisíce ľudí vám teda nezožeriem. Alebo že ľudstvo disponuje technológiou na prekonávanie vzdialeností svetelných rokov, no napriek tomu vesmírnej lodi hrozí, že zhorí v atmosfére (podobnej ako má Zem), keď Rusi už v minulom storočí prekonali atmosféru Venuše, to ma úprimne rozosmialo. Plus ďalšie menšie nelogickosti a blbosti, ale na to, že som videl iba dva diely ich bolo celkom dosť (holka letí 10 rokov vo vesmírnej lodi, vystúpi a je opálená ako po trojtýždňovom výlete all inclusive na Malorke, asi tam svietili uv lampami :-) ). Navyše novovybudované mesto je graficky hrozné, vyzerá ako sivá šmuha na zelenom podklade. Seriál ako celok však až taký zlý nie je, je tu zopár zaujímavých charakterov, a aj scenár samotný sa môže uberať zaujímavým smerom, čas ukáže. ()

iXtr3m3

Slušný seroš z Veľkej Británie v peknom sci-fi kabátiku so slušným cliffhangerom na konci, na ktorý žiaľ nikdy neprišla odpoveď v podobe druhej série. Z castingu samozrejme najviac vyčnieval Eric Mabius a Liam Cunningham, ale inak to bolo fakt na úrovni. Dal by som aj štyri hviezdy, nebyť otvoreného konca bez pokračovania. ()

KM Phoenix

Nakonec tedy za 3* i když to lehce mohlo být i za 4*, avšak už to, že to nemá konec je dost zlé, také nezvládnutý formát 60 min. je příčinou konečného verdiktu. Prostředí i námět zajímavý, herecké výkony nevyvážené, logika chování některých postav je přinejmenším podivná v tom horším případě až neuvěřitelně diletantská (tohle že je ta elita, kterou lidstvo vybralo jako způsob své záchrany?) a hlavní záporák je až přehnaně teatrálně záporný (schází mu snad jen černý plášť, ďábelský smích a mnutí rukou nad zdarem jeho zvrácených plánů). Trošku mne zamrzelo, že pro mne nejzajímavější postavu zlikvidují hned v prvním díle. Shrnuto - seriál není tak špatný a hodnocení sráží těch několik vyjmenovaných neduhů z nichž nakonec ten největší je, že to už navždy zůstane nedokončené. Poznámka na závěr: některé z nás může potěšit fakt, že dle autorů se zachrání poměrně vysoký počet Skotů a celkové složení přeživší populace bude majoritně evropského (toho světlého) typu. ()

TuT

Po prvních 4 dílech jsem byl mírně zklamaný, že je to pouze sci-fi v tom, že se děj odehrává na jiné planetě. Ale dal jsem seriálu šanci a perfektně se to rozjelo, alespoň pro mě. Co mi vadilo celý seriál bylo nelogické jednání hlavních hrdinů v některých situacích, ale to je tak asi všude. ()

scarfacer

Skvěle zpracovaná myšlenka o novém začátku lidské civilizace na planetě podobné Zemi, avšak podobné jen na první pohled. Místy série velmi připomíná Lost,ale od toho se dá snadno odhlédnout a soustředit se na stupňující tempo,které mě nutilo pouštět si díl za dílem. Od začátku mě pohltilo mysteriózno které s každým dílem přidává seriálu nový rozměr. Jen škoda, že si seriál neudržel svojí sledovanost a finálním 8. dílem stanice BBC seriál ukončila. 8x 59min. ()

Pavlinenka

Vcelku zajimavý seriálový počin. Dost mi připomíná Lost. Zatím se to hezky rozjíždí, uvidíme, co přinese druhá série. Tak druhá série nebude, jak jsem si pravě trochu opožděně přečetla. Seriál byl zrušen. Škoda. ()

Jaa(c)

První díl takový průměr, od pilotu bych asi čekal trochu víc.. Možná bych ocenil trochu víc informací, ne, že bych úplně všechno chápal (Britové by se měli naučit mluvit anglicky :)... Ale tak na pár dalších dílů se ještě kouknu, těžko nějak více hodnotit po prvním dílu... Druhý díl možná i lepší, trochu akčnější... Uvidíme, jestli se to nějak rozjede. Ale rozhodně to bude víc drama než sci-fi (bohužel, já bych bral spíš tu druhou variantu)... Třetí a čtvrtý díl si drží úroveň předchozích, trochu se profilují některé postavy, objevují se nějaké "záhady", zatím jsem se nenudil. kdybych měl hodnotit, tak zatím tak 3,5*... ()

DemonizeR

Vypadá to, že rozjezd bude pomalejší a postupně to začne mít grády. Každopádně zatim tři hvězdy a uvidíme, co přinesou další díly. :) ()

Idahou

Zajímavý sci-fi seriál, který má blízko k pozdějším sériím Battlestar Galactica, pokud očekáváte postapo, budete zklamáni. Záhady planety Carpathia a boj lidských osadníků se svými vlastními já, ale rozhodně pobaví a i když jednotlivé díly nijak nevynikají, dohromady tvoří výborný seriál, který Vás donutí přemýšlet co bude dál a těšit se na další díl. *Seriál by zrušen po 8 dílech první série. Sledovanost klesla z původních 5ti milionů na 1,5* ()

Pistolnik

Zem bola zničená vojnami a s 8 miliárd ľudí prežilo 70 000 ktorý sa vybrali na nepreskúmanú planétu aby začali odznova a dostali druhú šancu. Skvelé nápady ako “Biela noc“ , “neznáma sila“ ktorá bola na planéte pred ľuďmi, plus s veľmi sympatickými hercami to tvorilo v skutku kvalitný sci-fi seriál. Veľká škoda že tento seriál zrušili po 1 sérii. Každým dielom to bolo lepšie a lepšie a v tom najlepšom to aj bohužiaľ skončilo :( ()

zipacna

Pilot dost průměrný, chyběly mě zde záběry zničení vesmírné lodi. Herec Jamie Bamber i jeho postava zde mi je tak strašně nesympatická. A protože v pilotu měl velkou roli, odrazilo se to také na mém hodnocení. Po druhé epizodě, ks přišla nová překvapení však zvyšuji své hodnocení na 70%. ()

frmoll

Přijde mi k pláči, že se tato série utopila v konkurenci americké produkce, že se o ní skoro neví. Ano, tato série je jiná než většina sérií. Není založená na co nejvíce sexu (nejerotičtější scéna je ohmatání prsou), či co nejvíce krvavého násilí, což je v dnešní době žádáno. Shlédnutí této série člověka přesvědčí, že pro zaujmutí diváka nic z toho není nutné. Záběry jihoafrické krajiny, prokládané speciálními efekty hodných velkorozpočtových filmů, do toho rozvoj nové společnosti, bádání na nové planetě, osobní vztahy a problémy každého "vyvržence" mne naprosto dostaly. Tato série má samozřejmě i nedostatky, ale uvažme, že je to série anglická a že je natočena z radosti k filmu a ne pro peníze. Proto by rozhodně neměla uniknout ničí pozornosti. 100% ()

Petike

Hm, tento seriál sa mi páčil viac, keď sa volal Earth 2. :-P :-)) OK, vážnejšie : Absolútne, ukážkovo premrhaný potenciál. Zle napísané a myšlienkovo lenivé scenáre, telenovelový prístup k postavám, nekonzistentné reálie najrôznejšieho druhu, komicky nešikovný pokus o vystavanie Veľkej Záhady V Pozadí Hlavného Deja. BBC točila lepšie a kreatívnejšie sci-fi seriály, než je tento, už pred viac ako 30 rokmi. Scenáristi a showrunneri zodpovední za toto fiasko by mali byť prepustení, nech si idú hľadať prácu inde, hoci aj v ITV. Hviezdičku tomuto seriálu udeľujem len za potenciál, za dobrý pôvodný zámer a za pekný výber exteriérov pre Carpathiu. Keď ma spomedzi súčasných britských sci-fi viac zabáva tá veselá science fantasy klasika, Doctor Who, je jasné, že tento pokus o vážnejšie ladené sci-fi má zásadné problémy... P.S. Pridal by som hviezdičku za Amy Mansonovú (vrrr, tie oči, tie kučery), ale nie, nemôžem... ()

create

Po prvních dílech jsem byl vážně ze seriálu nadšený, kde jsem se těšil na nové prostředí, technologie a zajímavé postavy. Bohužel jsem postupem času zjistil, že se toho nedočkám, aspoň těch postav ne. Seriál se až příliš podobal Ztraceným a to byl podle mě jeden z hlavních důvodů snižující se sledovanosti a následného zrušení seriálu. Škoda, seriál měl dle mého názoru dobře našlápnuto a měl v sobě jakýsi potenciál. ()

Nessos

Hodnocení? Rozporuplné. Tak vynikající nápad, a tak promarněný. Možná by mě tenhle seriál nadchnul v roce 1995, ale v roce 2011? Tragicky málo efektů a vůbec slabá kvalita vizuální stránka, kterou by přitom Outcasts potřeboval jako sůl. Herci? Oblíbil jsem si víceméně jenom Fleur, jinak u mě převládaly spíš negativní dojmy. Děj? Opět syndrom Ztracených. Pokračování v podobě dalších sérií pohřbeno po 1. sezóně. K tomu není co dodat. ()

warpcore

po 7-mich dieloch sci-fi presne podľa môjho gusta. Tvorcovia sa zjavne inšpirovali seriálom Battlestar Galactica a hoci sa príbeh z 90% odohráva na planéte Carpathia, o akciu vôbec nie je núdza. Jediné čo mi trošku vadí je zjavná nevyváženosť rozpočtu, seriál pohrávajúci sa s myšlienkou tak komplexnou, ako je osídlenie novej planéty potrebuje špičkové efekty a trošku viac "vesmírna". Inak bez výhrad ! ()

miistr

Líbilo se mi to. Mělo to šťávu i zajímavou zápletku a doteď mě štve, že to ukončili, protože posledními díly to nabralo na hodně velkém obratu. Škoda, že to mělo tak nízkou sledovanost a tak vysoké natáčecí náklady. ()

mata77

Seriál bol po skončení prvej série zrušený. A to hovorí samo za seba. Zaujímavý námet a výprava ma celkom dobre nakopli k tomu, aby som si pozrela viac dielov, ako dva. Lenže vždy, keď som chcela odpovede na otázky, jediné, čo som dostala, boli zase len otázky. Hodinové diely boli doslova únavné, scenár zbytočne ukecaný kopou nezyselných dialógov. Takže mi to pripadalo ako nejaké sociálne klišé. Zaujímavý dejový zvrat na úplnom konci už navždy zostane vysieť vo vzduchu nedotiahnutý do konca. Ukážka toho, ako sa dá spackať jeden seriál. ()

hwnd

Scifka, která ve finále není ani moc scifkoidní, kolonizace cizího světa je spíš o vztazích než o něčem jiném. A jak mě první díly docela zaujaly, každý další díl mě nebavil o kousek víc než ten předchozí, ale když je to jen 8 dílů, tak jsem to prostě dokoukal. Řemeslně se tomu ale nic moc vytknout nedá. ()

Frantisek

Hodnoceno po prvních dvou dílech. Nápad a prostředí zajímavé, ale celkově příliš rozvláčné a nudné. Dál sledovat nebudu. ()