Zuzanu právě propustili z vězení a ona se chystá začít nový život. Do vězení se dostala poté, co s kamarádem Ronym a jeho partou kradli auta a Rony na ni vše shodil. Teď je to však Rony, kdo jako jediný na ni před vězením čeká. Ona odmítá do jeho auta nastoupit, vydá se na cestu domů stopem. Zastaví jí dva kamioňáci Juraj a jeho černý spolujezdec Vápno. Když se Zuzana dostane domů, zjistí, že se její matka odstěhovala, a od sousedky dostane všechny dopisy, které matce z vězení psala. Ani jediný není otevřený... Nezbývá jí než nastoupit do auta k Ronymu, který na ni čeká před domem. Dostane se s ním do jeho motorestu, kde se scházejí kamioňáci a prostitutky. V motorestu dělá vedoucí svérázná starší žena, které neřekne nikdo jinak než „mama kami“. Zde se opět Zuzana setkává s Jurajem a jeho spolujezdcem Vápnem. Zuzana se Jurajovi líbí a ani on jí není nesympatický. Na Zuzanu si však stále dělá nároky Rony, i když ho ona odmítá... Rony potřebuje realizovat svůj kšeft s falešnou vodkou, a tak posílá Juraje do Ruska, do Petrohradu. Juraj si však vyžádá jako spolujezdce právě Zuzanu, s čímž Rony souhlasí. Na cestě se Juraj se Zuzanou sblíží. Když se však oba z Ruska vrátí, Juraje náhodou v motorestu uslyší hrát a zpívat vlivný český producent a nabídne mu angažmá. Juraj na jeho nabídku přistoupí a odjíždí do Prahy... (TV Prima)

nevermore

Mně se to líbilo. Život v kamionu má svoje kouzlo i když budou převažovat zápory nad klady. Film je samozřejmě plný ohraných klišé a Ibrahima Maigu tu vůbec obsazovat nemuseli, ale je to lepší než jednička a rozhodně lepší než trojka. ()

PetrPan2

Jednu hvězdičku za lesbickou scénu s Evou Vějmělkovou ve vězení i její pozdější znásilnění na kulečníkovém stole na konci filmu.. a druhou hvězdičku za hudbu... ()

jitrnic

Já vím, že to není moc dobrý film, ale před nějakými třinácti čtrnácti lety jsem ho viděl asi pětkrát... Zvládl bych i pár citací ()

mirec88

Tento diel sa mi vždy hnusil - nesympatická Lucie Bílá, Habera, ktorého hudbu neznášam (aj jeho), divný príbeh, dej a väčšinou o ničom hudba. Jedna hviezdička je za Mamu Kami - Helenku Rúžičkovú (aj za rovnomennú pesničku, ktorá sa fakt vydarila) ()

ganz

* za scénu s pádem auta ze sklály, protože tak, jako u drsného haberova výrazu, se člověk jen tak nepobaví... ()

ghatos

Chytlavý hudební film. Habera v té době uměl - většina songů je špičkových. Svým pojetím mi to připomíná Discopříběh, ale tady je to přeci jen divočejší. Také se psal rok 1993...nezaměnitelný porevoluční bordel se do toho odrazil. 79%. ()

Nepi

Musim se druhýho dílu Fontány trochu zastat...Podle mě to neni nic tak hroznýho jak tu všichni píšete...Jde o poměrně dobrý muzikálový film s celkem povedeným příběhem i skvělým obsazením...Pavol Habera a jeho písničky dodávají filmu tu pravou šťávu...Jestli tu má někdo něco proti Teamu tak podle mě ty hoši na to furt maj...A Eva Vejmělková už zůstane navždy Zuzanou... ()

JančiBači

Najlepšia v celom filme je hudb.Inak odklon o 180 stupnov od 1-tky. Habera aký dobrý spevák je,tak taký je zlý herec-a to nežartujem. ()

Forsberg11

Pre mňa na podobnej úrovni ako jednotka, miestami možno ešte o niečo lepšie a hlavne vtipnejšie. Osvežením je najmä trio Habera, Maiga a Helenka Rúžičková ako prísna no dobrosrdečná mama Kami. Dnes už legendárny a tradičný slovenský film. 60 %! ()

PALINO

Jeden z mojich najobľúbenejších slovenských filmov. Najväčšie tromfy, ktoré ho zdobia, sú bezpochyby vynikajúca hudba a skvelí herci i neherci, ktorí vytvorili super postavy. Pesničky z pera Borisa Filana oživené Paľom Haberom a Vašom Patejdlom a naspievané Haberom, Rážom, Bílou, Szidi Tobias i s prispením Ibiho sú jedným slovom peckové, pre uši (aspoň tie moje) je to skrátka bohovsky dobrá lahôdka. Či už sú to pomalé slaďáčiky alebo rockové vypalovačky, FONTÁNA PRE ZUZANU 2 je jedným z mnoha dôkazov, že aj v našich končinách vzniká hudba svetového formátu. Najväčšia sranda je ale sledovať Paľa Haberu, ktorý nie je bohvieakým hercom, ale spevák a muzikant je to samozrejme vynikajúci. Nechápem, prečo to tu tak FONTÁNA PRE ZUZANU 2 schytáva, nie je predsa filmom, ktorý sa hrá na umenie alebo na niečo viac, než čím v skutočnosti je, film sa len snaží zabaviť a ja si len želám, kiežby vznikalo viacej takýchto slovenských filmov, ktoré takto dokážu zabaviť. ()

jondoe

Kedysi sa mi to celkom pacilo. Ale vsetko caro po rokoch vyprchalo. Dve hviezdicky za par dobrych pesniciek a v tomto filme stale peknu Evu Vejmelkovu. ()

klúčik

Bolo to veľké očakávanie. Ale herecké výkony spevákov no to je niečo strašné... Film mi pripadal ako naplánovaný - treba vyťažiť s popularity Haberu + Bílej čo najviac.... Bolo plné kino , no veľké sklamanie.......45%. ()

Zagros

Druhý díl změnil kulisy, ze socialismu se stal kapitalismus (ještě hodně v plenkách) a mělo to dopad i na film. Je akčnější, rychlejší, nafintěnější a tvůrci se tam pokusili vecpat všechno možné. Filmařina je to hodně nevyzrálá, stejně jako doba, ve které se natáčelo. Nicméně snímek je možné použít i jako obraz právě tehdejší doby. I díky tomu nechávám dvě hvězdy, ovšem na trojku se určitě nikdy nepodívám. ()

Han22

Obvykle domácí filmy nekomentuju, ale tady udělám výjimku. Tohle je totiž obrovské guilty pleasure, které musím při pohledu na hodnocení tady brutálně nadhodnotit. Objektivně je to špatné - herecké výkony nulové, příběh taky (kamioňák Habera se zamiluje do propuštěné vězenkyně Vejmělkové, ale zláká ho šoubyznys a vykašle se na ni). A je to šílený mišmaš a bizár.  Nechybí tu nic - naturalizovaný černoch, divoké rusko, kamioňáci, šlapky, mafiáni v nepadnoucích oblecích, rvačky, nahota, exploatation dokonce i ve vězení, hudební byznys. Hrají tu Růžičková, Habera, Bobek, Bílá, je tu pár překvapivě solidních akcí. To vše dohromady tvoří ale geniální sondu do divokých devadesátek. A hlavně je tu muzika. Kde jednička a trojka měli jeden megahit a zbytek víceméně vatu, Habera se postaral o úžasný soundtrack (pokud jste fanoušci a já jsem). Spousta písniček se stala hity (Láska šialená, Lovesong, Mama Kami...), další jsou srdovky a v podstatě tu není slabý song. Takže 4* abych vyvážil ty odpady tady. EDIT: Tak jsem jedničce křivdil, znám tu taky každý song. A to jak režisér odbyl přerod Zuzany ve vězenkyni - smrt rodiny je na pár facek. ()

Hanys_

Z části z nostalgie, z části kvůli chytlavému soundtracku, který bych si poslechl i teď. Je to jenom taková hudební pohádka pro odrostlejší. Nic víc v tom nehledám. A rozhodně není třeba tenhle film házet do jednoho pytle s "Kameňáky". 70% ()

Kovaja

Tenhle film fakt můžu!!! Habera je tu fakt pořadnej štramák a ne jak ted namyšlenej prachač ktery vsim a vsema pohrda.A Vejmělkova --Ach boha Mária famoozníí kost.Sou tu i supr scenky a hlašky např.(Preca si kvoli tebe nepretrhnem gule.Ajajaj mame dierku.Vápno čo sním -Hod ho do regalu ()