Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

Likan7

Fantasy patlanina, která nestojí skoro ani za řeč. Nea to nebaví, Sanadu to nebaví, diváka to nebaví... Pokud spojit Posledního samuraje s fantasy... ()

Lorge

Americký burgr s asijským mixem zeleniny. Ne moc, aby to pokazilo chuť, ale dost natolik, aby to běžnému konzumentovi připadalo dostatečně exotické. Kai Keanu Reevese je navzdory popisu a začátku filmu spíše postavou vedlejší a slouží spíše jako tichý společník hlavního hrdiny v podání Hirojuky Sanady. Navzdory do očí bijící bezkrevnosti akční scény slušně odsýpají a děj taky nepatří mezi nejblbější. Příjemná jednohubka na nedělní odpoledne. ()

netWoor

Jak už to tak u amíků bývá, z bájí, pověstí či legend si zpravidla vezmou název a zbytek si matlají tak nějak po svém. U této staré japonské legendy tomu není jinak, shodný je jen název a ... plus mínus konec (spíš mínus). Neříkám, že filmík jako takový je špatný, ale mně se to mísení japonského šogunátu a fantasy příšerek nelíbil. Jako by to byly dva filmy v jednom. Osobně bych upřednostníl buď natočenou skutečnou legendu nebo nějaký na jejím základě příběh ale bez příšerek a kouzlení. Vrtat se v tom, proč někoho po roce vyndaj z jámy už nebudu. Víc než tři nedám, protože podruhé se na to rozhodně dívat nebudu a to je taky hodnocení. PS: Hirojuki byl výborný v Posledním samuraji a i tady jsem mu věřil, že samuraj je. Asi jedinému. ()

rublik05

Zpočátku jsem měl strach, že to bude jen další přihlouplý produkt Hollywoodu se spoustou nelogičností a minimem odkazů na japonskou kulturu. Jsem rád, že jsem se tak zmýlil, neboť 47 róninů vůbec není tak hloupý, jak jsem očekával a kupodivu se jedná o slušné "historické" fantasy, které vyobrazuje staré Japonsko docela věrohodně, což je vzhledem k žánru velké překvapení. Na tricích se tady opravdu nešetřilo, vizuál je moc příjemný, jak se říká oku lahodící, jednoznačně potěší svižné tempo, dobrá kamera, povedená akce. Příběh trochu připomíná takovou ostřejší pohádku, spojuje v sobě zakázanou lásku, magii, souboj dobra se zlem, jako celek to relativně funguje, zamrzí jen absence krve a trestuhodné nevyužití výrazných záporáků. Herci vesměs ujdou, s nikým jsem neměl žádný větší problém. Pochopitelně se nejedná o žádný kinematografický klenot, fantasy je to však obstojné, užil jsem si ho a 4* si určitě zaslouží. 7/10. ()

Myslivir

Fantasy film vanillovější než vanilkový jogurt. Veskrze přímočarý a upřímný, na nic víc hrající si počin s lehce ozvláštňujícím zasazením do mýtického Japonska. Pro s fantasy teprve začínající diváky film funguje stejně  jako gymnázium pro středoškoláky - nabízí od každé typičnosti fantasy ryzí průměr, ovšem v ničem není příliš nadprůměrný. Kostýmy zábavně barevné a stylizované, akce má několik solidních nápadů (pohyb oděvů v soubojích), děj je však krapet přihlouplý a mýtické prostředí není tak bohatě využito, jak bych si přál (přinejhorším pořád existuje hra Sekiro, která v tomto aspektu exceluje, jen při jejím hraní člověk možná porodí slepé střevo). Na druhou stranu v jednoduchosti je krása, film vlastně nijak neurazí a hraje v něm Keanu, takže jistá spojenost by nakonec přece jen byla. ()

speedy7929

Nebolo to zlé, povedal by som, že príbeh a dej bol dobrý. Len to spracovanie nebolo podľa môjho gusta. Niektoré scénky boli pre mňa dosť predvídateľné až priam banálne. Keanu si zahral ako vždy čo mal, nedal tomu nič viac navyše. Ale jedno veľké prekvapenie, že som to videl v kine a v českom jazyku (ale za to nedám žiadnu hviezdičku). ()

BarMaja

Krásný vizuál (leč mnohdy přehnaný), nádherné kostýmy, skvělá hudba, milé herecké seskupení - ale to je asi tak všechno. Patřila jsem k lidem, který tento snímek po jeho uvedení do kin bránili, ovšem teď nevím, proč. Po druhém zhlédnutí (tentokrát ne v kině, ale doma) mi to přišlo jako neuvěřitelná slátanina. Předlohu jsem nečetla a přijde mi jako hloupost to s ní srovnávat (film je film, kniha je kniha), ale to nic nemění na faktu, že k dobrému fantasy filmu to má daleko a že už mi zřejmě nestačí, hezký vizuál a ucházející příběh, který často ani nedával smysl. Takže z mých původních 4* - nechápu, co jsem měla za slabou chvíli - degraduji na 2* za vizuál, hudbu, kostýmy a sympatické herce ()

Nufa

Zajímavým způsobem odvyprávěná legenda o 47 róninech, upravená o pár amerických efektů. Ty sice nejsou vůbec špatné, ale právě ta američnost mi v tomto filmu vadila. Začal bych především jazykem, kterému by slušela spíše japonština, než angličtina. Navíc vůbec celý film je natočen takovým tím Hollywoodským způsobem, který mu příliš nesedí. Dočkáme se tak mnoho minut, u kterých se divák celkem nudí, ikdyž chce vidět hlavně akci. Na tu bohužel musíme počkat až do samého závěru, ačkoliv čekání rozhodně stojí za to. Potěšilo mě ale hlavně, že ikdyž jde částečně o historický film, není zde žádné zbytečné vyprávění a vše je shrnuto do pár vět. Navíc bylo pěkné opět vidět vyvoleného Nea. ()

Araliya

Japonska mytologia prezlecena do americke satu. Pocnuc anglickym jazykom a konciac pri takmer romantickej akcnej drame. Film mal u mna 3 velke minusy skoro od sameho zaciatku. Anglictina (k japonskym tvaram a japonskemu takmer vsetkemu sa mi to jednoducho nehodilo), na moj vkus az vela romantiky (do kina som sla so zamerom uvidiet pomstvu roninov, ale mala som pocit ze v popredi bol romanticky vztah hlavneho hrdinu a tych 46 roninov, ktori sa "zviezli" s nim, sa tam ocitli ako vedlajsie doplnujuce postavy) a 119 minut sa vlieklo neskutocne dlho. Z kina som odisla rozcarovana a sklamana, ze z hliny reziser veru nevycaril krasnu casu, ale len hrncek z darcekovych predmetov. [59%] ()

vaava

Příjemným způsobem odvyprávěná stará japonská legenda, která by se byla rovnala pětihvězdičkovému "Poslednímu samurajovi"... ...kdyby do příběhu nebyl nezručně nastrčený Keanu Reeves coby polepšený démon, který svou ctí a šlechetností spasí všechny samuraje. Smysl jeho postavy ve filmu vidím jen v tom, aby nasytila hlad hollywoodského diváka po dramatu, kouzlech, lásce, zápletce a rozuzlení. V některých dějových situacích jsem si opravdu nebyl jist, proč se v nich zjevil, a co ostatní postavy vedlo k tomu, že byl tam, kde byl. Další hvězdu ubírám za nechutný fakt, že všichni japonští mistři, samurajové, vládci i krasavice, mluví v originále filmu anglicky s japonským přízvukem. A já říkám FUJ!! Představte si slovo witchcraft vyslovené japonským samurajem s naprosto vážným výrazem. ()

windows

Výborný děj, nádherná krajina země Vychzejícího Slunce. Etika, úcta a respekt Japonců, včetně její bohaté kultury svědčí o tom, že jsou krok před námi. Výpravný příběh plný napínavých akcí a fantastických kostýmů. Keanu mi tam ale neseděl... ()

DD odpad!

Subjektivně nekonečná, nesmyslná sračka, která i přes obrovskej rozpočet vypadá stejně blbě a levně jako 14 let staré Dračí doupě. ()

sWONDER

Nejako my nešla dohromady tolká porcia fantastickosti so serióznym príbehom samurajov, ich cti a pomste. Že by som sa nudil, ale povedať nemôžem. Vyzuál výborný (a to nemyslím triky), fighty neprehladné a Reeves nevýrazný. ()

Shredder

Pred spustenim som si pozrel hodnotenie na CSFD. Vidim celkove slabe hodnotenie, avsak mnoho 4* od top uzivatelov, hovorim si, treba si, ako vzdy utvorit vlastny nazor. Co som videl, ma nanestastie nijak neokuzlilo. Zbierku klise z americkej prirucky "ako by mal vyzerat azijsky film", vacsinou neprehladne akcne scenky a nekvalitne CGI. Nic, co by sme uz predtym nevideli spracovane lepsie a predovsetkym udernejsie. Tvorcovia sa bali pritlacit na pilu a tak vznikla len mdla jednohubka s meravym Reevesom. ()

Weyden

Líbí se mi, jak Keanu propadl východoasijské kultuře, ale je na pousmání, když se jeho postava polovinu stopáže někomu neustále klaní, jako kdyby to bylo to jediné, co jej na Japoncích zaujalo. Z anglicky mluvících Japonců nadšený nejsem, ale ani mi to nějak nepije krev. Asi jsem si na tuto demenci už nějak zvykl. Jinak efekty nejsou nejhorší, ale většinu času je to takové nezáživné kostýmní drama, postavy nejsou příliš sympatické a docela mi vadila bezkrevnost soubojů. Po jednom dni ve mně z toho filmu už nic nezůstalo, snižuju na dvě hvězdy, i když jsem se u toho nějak extra nenudil. ()

masekjc

Bez vyvržených střev, useknutých údů a potoků krve ale i tak celkem DOBRÁ akce. Bohužel ale ta akce přichází vždy po dlouhých pasážích plných nudných dialogů a díky tomu kolísá celkové napětí a atmosféra.Použité prvky fantasy či sci-fi a počítačové efekty působí dost trapně a amatérsky.Tak trochu jsem doufal že se dočkám nějakého samurajského Matrixu ale je to jen další příběh o samurajovi, který díru do světa rozhodně neudělá i kdyby měl 47 roninovských mečů. Keanu Reeves nedostal moc prostoru ukázat co všechno umí a i ta jeho postava měla určitě víc nez dost možností ukázat jak je vyjímečná,bohužel ale nikde nic. Nejsem zklamán ale tohle se nepovedlo a začínám mít obavy, jako někteří zde, že se nám Neo začíná propadat hodně rychle dolů. Uvidíme, snad to nebude harakiri.... ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)