Rónin je samuraj, který ztratil svého pána a tím i svou čest, a jeho postavení na společenském žebříčku středověkého Japonska tomu odpovídá. Ještě mnohem níž však stojí lidé smíšené rasy, mezi něž patří i nalezenec Kai (Keanu Reeves), zčásti Brit, zčásti Japonec. Díky svým mimořádným schopnostem je vzat na milost skupinou bývalých samurajů, jejichž pán se stal obětí spiknutí, které připravili zákeřný Lord Kira a čarodějka Mizuki. Róninové chtějí Lorda Kiru porazit za každou cenu, jenže trumfy rozhodně nejsou na jejich straně. Dokud nezískají Kaie. I tak ale bude cesta za spravedlivou odplatou trnitá a jen málokdo z nich po ní dojde až do konce, který navíc může mít v souladu s japonskými tradicemi velmi trpkou příchuť. (Cinemart)

zbyshek

Pro mně trochu z podivem, že to mám celkem nízké hodnocení. Já, jako fanoušek japonské mytologie a kultury, ne nijak zarytý, jsme si liboval. Takovým to filmem jsem v kině rozhodně nepohrdl. Krásná japonská příroda spolu se samuraji a jejich "libozvučnou" mluvou dokázali utvořit konkurence schopný snímek. Prvky fantasy jsem rozhodně přivítal kladně, ale možná to bylo na úkor krváku nebo nevím, ale neukápla tam ani kapička krve, to si myslím, pro řežby samurajskými meči docela nepostradatelný prvek. Nicméně překvapili japonští herci, kteří se úctyhodně poprali s angličtinou a sehráli dobrou partii, kde na špici byl Keanu "NEO" Reeves. Já jsem spokojen. 75%. ()

M.i.k.e

zvláštní kombinace reálné legendy a fantasy od které jsem nic moc nečekal a nakonec mě poměrně slušně pobavila.Nemůžu ovšem říct,že by šlo o kousek,který bych za každou cenu musel mít doma a vidět znova.Je na každém divákovi jak moc si Roniny dokáže pustit k tělu a to i přesto,že fantasy prvky jsou používáný celkem střídmě...60% ()

Meridius

Docela fajn, mam doma katanu, takze samurajsky filmy me asi vzdycky zabavej, at je to sebevetsi picovina. Nicmene, cekal sem nejakou fatality smrt s tim velkym cernym samurajem a nakonec se ho zbavili tak nudne, skoda. ()

SallyZen

Tuto samurajskou dobu obdivuju a zajímám se o ní. Proto jsem se taky dost těšil na tento film a musím říct, že jsem na jednu stranu spokojen, ale. Moc jsem teda nečekal, že do toho budou srát fantasy a witchcraft. To já moc nerad, kór v takovýmhle filmu. To bylo asi ale největší negativum, co mě štvalo, jinak pak už jsou to takový detaily. Jako konečnej souboj s tím obrem, kterej se nekonal a občas tam byla cítit ta americkost, ale tak dejme tomu. Musím zase na druhou stranu vychválit konec. Posledních 20 minut bylo naprosto parádních. A celkově se film nesl v takovým svižným a pohodovým duchu, takže spíše mě film pobavil. 70% ()

Martin741

Roku 2013 vyprodukoval pan Keanu Reeves 2 filmy : pre mna podpriemerny Man of Tai Chi a tento 47 Konin, pardon Ronin. Zaroven je tento film 47 Ronin podstatne vyssie. Digitalne na urovni, choreografia bitiek dobre zvladnuta, Keanu aj Japonci sa snazia. Na konci sa dokonca konala bitka s mytologickou priserou, a to ma uspokojilo. 50 % ()

Figu

V první řadě konstatuji - jsem příjenmě překvapen! I přes to, že moc neberu filmy s asiaty, neberu samuraje, neberu japonskou kulturu, neberu fantasy a lítací lidi a taky dvakrát neberu Keanu Reevese, tak po všech stránkách veškeré tyto aspekty vytořily báječnou podívanou okořeněnou o parádní souboje a nádhernou digitální krajinku. A samozřejmě nesmím zapomenout, na nejúžasnější dialog z filmu "Kaii, já se ti musím přiznat. Ještě jako kluk jsem čekával v lese před tvojí chatrčí a když jsi vyšel ven, házel jsem na tebe kamení a pak se schoval. - Já věděl, že jsi to ty. Viděl jsem jak ti zpoza stromu kouká panděro...". I díky němu dávám za 75% ()

rakovnik

Japonská legenda (?) s americkou hvězdou a americkým koncem. Občas jsem přemýšlel, kde se v historii vzala kouzla. Ale to byl jiný film... ()

Vojťas

"Je nás 47!" ... Možná tak 47 hov** rozetřených po papíře, čemuž tvůrci s radostí říkají "scénář". Oba kumpáni by se měli 47krát bodnout do prd*** a pak spáchat harakiri za to, co si dovolili vypustit do světa. Snaha zachytit japonskou mentalitu a historii se v tomto případě opravdu ocenit nedá. Souboje jsou sice přehledné, ale nemají být tím hlavním gró a stejně ani nejsou schopné vyvážit tuhle historicko-fantasy rádoby epickou podívanou plnou hlubokomyslných keců bez špetky rozumu. To jsem se zas jednou při sledování filmu nas***. Palec dolů! 25% ()

Pugo

Námet a teda legenda je fakt sľubná. Fantasy prvky a celkovo béčkové, klišoidné poňatie tiež berem (hoci sa z toho dal určite urobiť aj krásny poetický epos o samurajoch, cti atď. atď.). Ale keď je už scenár slabý, k tomu sa pridá neschopný režisér, tak ani celkom slušní herci (Sanada a Kikuči, naproti tomu nevýrazní Reeves a Asano) nevytiahnu film k vyššej kvalite. Škoda, celkom som sa tešil po ohlásení filmu. Čo ma asi najviac iritovalo a bilo do očí bol strašne slabý strih a hudba - po každých 10 minútach 3-sekundový prestrih na nejaký chrám/sídlo/les s nevýrazným hudobným doprovodom. Hoci výprava bola pekná, nepodarilo sa vybudovať atmosféru starého Japonska. Nebyť celkom slušnej akcie, tak by to bolo aj za menej ako dve hviezdičky. ()

bourec

Co se týče výpravy,tak je na úrovni.Příběh je ale jen obyč báchorka ,která kolem vás prosviští,ale nijak na vás nezapůsobí.Průměr.60%. ()

Streeper

Rozhodně jsem čekala něco lepšího a zajímavějšího. Neříkám, že vše v tomhle filmu stálo za nic, to ne, naopak některé scény byli nádherné, nejvíce mě zaujala scéna u démonů, ale nevím. Možná by film mohl být kratší, ale akčních scén je tam dost, jen začátek pomalu utíká. ()

dezorz

Niekto, kto sa rozhodol zaplatit 200M za tento film musel vediet dopredu, ze ide spachat komercnu samovrazdu velkosti samovrazdy 47 roninov plus samovrazda k.reevesa.. ()

Ares

Carl Rinsch se pokusil vytvořit příběh, založený na skutečné události, ale přidáním nadpřirozených bytostí z toho možná jen udělal další fantasy pohádku, na kterou se člověk koukne jenom jednou. Jednoduché dialogy, při kterých Kai pouze odpovídá či pronese pár otřepaných frází, to také nebylo ono. Co však mohu pochválit jsou kostýmy. Ty jsou jako vždy úchvatné a také skvělý bad-end. Happy-endy bývají jen v pohádkách, ale skutečný život vždy končí smrtí. Tím se to aspoň legendě o 47 roninů trošku podobalo. ()

cubajz

japonská pseudohistorie po americku - hodně efektů, hodně romantiky a hlavně ani kapka krve, aby na to mohli jít i dětičky. Za mě zklamání. ()

C0r0ner

S Japonskem to moc společného nemělo, ale to mi bylo ve výsledku úplně jedno. Reeves byl totiž sympatický, hezky to utíkalo a příšerky tam byly taky celkem zajímavé. Na nadprůměr to vytáhl konec, který byl moc pěkný, na rozdíl od příběhu, kde se nestalo vůbec nic překvapujícího během celých dvou hodin. 70% ()

Martrix

Ani se mi nechce na ten film moc nadávat, protože jeho shlédnutí nijak zvlášť nebolelo a nic lepšího jsem pro dnešní odpoledne stejně na práci neměl. Každopádně bych příště natáčení filmu o japonských hrdinech přenechal někomu kdo chápe, že emoce, pointu, sdělení...lze divákovi zprostředkovat i jinými prostředky, než je neustálé omílání zřejmého(žvanění). Vyjadřit vděk, lásku, i vcelku složité myšlenkové pochody mimikou, nebo gestikulací, by sice dělalo problémy Toporokeeanu Reevesovi, ale ostatní by to jistě zvládli. Vlastně si umím představit, že by proběhl nějaký titulkovaný úvod (klidně jako ve Star Wars) a o zbytek by se už postarala pouze hudba a pohybové výrazové prvky. Ale to by nesměl být režiserém někdo, kdo se pasuje na japonologa jen proto, že je milovníck suschi. Takovou japonskou klasiku, by měl točit rodilý Japonec. Jediný důvod, proč jsem tento film nehodnotil jednou star je, že jsem vydržel do konce, který zcela netradičně celý film nezkazil, ale naopak mu výrazně pomohl. ()

J0hny5

Dalo by se to v určitých ohledech srovnat s filmem Poslední samuraj, akorát jsou tam zapracované i prvky fantasy. 47 roninů je určtě slabší film, ale hodnocení tu je postavené tak, že oba filmy hodnotím stejně. Zatímco Poslední samuraj si zaslouží minimálně 80%, tak tento snímek může být rád za mých 70%. ()

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

47 róninů se dočká cyberpunkového pokračování

13.08.2020

Přáli jste si vidět pokračování jednoho z největších propadáků roku 2013? Pak máte štěstí, akční fantasy 47 róninů se totiž dočká sequelu, a ne jen tak nějakého. Dvojka se bude odehrávat 300 let v… (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)