Batman Rok jedna

• USA Batman: Year One

Když Gotham City zoufale potřebuje hrdiny, dva muži se ujmou spravedlnosti... ovšem na opačných stranách. Bruce Wayne se po letech v zahraničí vrací domů a stává se bojovníkem proti zločinu, zároveň se do Gothamu stěhuje stejně čestný policista, poručík James Gordon, aby zjistil, že zde bují všudypřítomná korupce. Když se Bruce stane maskovaným mstitelem Batmanem, město exploduje! Kolem se stahují jeho nová nemesis Catwoman, gangsteři i Gordon! Nenechte si ujít tento strhující originální animovaný film DC Universe, který vznikl podle průkopnického příběhu Franka Millera a jemuž své hlasy propůjčili trojnásobný vítěz Emmy ® Bryan Cranston, Ben McKenzie, Katee Sackhoff, Eliza Dushku a Alex Rocco. Užijte si odvážnou a dynamickou vizi prvního roku Temného rytíře a začátku jeho trvalého přátelství s Jimem Gordonem. (oficiální text distributora)

dragon94

Asi nejslabší Batmanovskej animák co jsem viděl... Příběh mi přišel velmi zkratkovitý a dost špatně zpracovan.. a asi až na 4 scény, mně ten film absolutně nudil. Soundtrack byl taky slabý.. 2* 38%. ()

mirec88

Strhujúce. Výborná atmosféra, dosť nabitý dej, ani sekundu sa nenudíte a vidíte začiatok Batmanovho pôsobenia a takisto začiatky Jima Gordona. Komiks som zatiaľ nečítal, ale chystám sa... Každopádne je to skvelá záležitosť, takže dávam 5 hviezd. ()

venca163

Sice jsem zmeškal začátek, ale hrozně mě to zaujalo po výtvarný stránce, fakt paráda. A strašně se mi líbila ta zkratkovitost, bylo to prostě fakt jako číst komiks - akorát v televizi =). Jediný, co bych tomu vytknul, byl look některých akčních scén, kde mi ten minimalizmus a skicovitost přišly na škodu, poněvadž právě v těhlech ohledech má animák nesrovnatelně lepší výrazový prostředky než časák. Někdy si to rád dam znova a (doufam) od začátku! ()

Herráček

To bych si nechal líbit... Beru pozitivně, když hrané filmy nechávají mezi sebou prostor pro animáky, které perfektně dokreslí příběh... Zrovna Rok jedna považuju svým scénářem za vydařený... A palec nahoru za to, že nešlo ani tak o klasický animák plný bezhlavé akce, na kterou jsme od dua Liu/Montgomery zvyklí... ()

HiddenDragon

Pribeh Franka Millera a Davida Mazzucchelliho o navratu Bruce Wayna do Gothamu. Pribeh jeho prvniho roku jako Batmana. Prevaznou cast tvori dejova linka policisty Gordona, ktery nastupuje jako porucik ve meste plnem korupce a bezpravi. A jak se snazi prezit a ustat nastrahy, ktere mu pripravuji nepratelsti kolegove nebo mafiani, zjistuje ze "novy zlocinec" Batman neni ten, koho by mel stihat, ale ze v nem nakonec najde sveho jedineho spojence. Vsechny DC animaky zhruba po roce 2008 uz maji moderni uhlazenou animaci, stylovou Drakeovu hudbu, takze po formalni strance jsou srovnatelne kvalitni. Pribeh je akorat temny a akorat drsnacky, holt Miller ani spatne psat neumi. Objevi si tu i par dalsich znamych postav, jako Harvey Dent (pozdejsi Two-Face), Selina (Catwoman), mafiansky boss Falcone. Nektere motivy z tohoto komiksu pouzil i Nolan pri svem netopyrim debutu s podobnym tematem - "Batman Begins" (2005). Oboje doporucuji. ()

iXtr3m3

Tak toto sme tu ešte nemali. Nie je to taká pecka ako príbehy už priamo ostrieľaného Dark Knighta, ale odvahu zobrať to z takéhoto uhla a v takomto časovom zasadení oceňujem. ()

Corpsegrinder

Batmana mám rád ale tohle bylo fakt o ničem. Stokrát omílaný téma začátků Bruce Wayna zde zpestřeno jen tim že sledujeme ještě začátek Jima Gordona. Nic se zde neděje, přijde jen jedna větší akce, záporáci skoro nejsou, všechno je to jen moralizování a nudný kecání prakticky o ničem. Catwoman otravná. ()

666Carnage

Tenhel příběh je spíš o policistovi Jamesi Gordonovi a díky tomu je to dobré. Batman je jen vedlejší role a zjistíte něco také o Catwoman. Akce je, temnota je, dobrá kresba to je. 80% ()

Admirall

Som úprimne rád, že okrem nolanovho Batman begins existuje aj animovaná verzia batmana, ktorá Bruca Wayna ukazuje v jeho počiatkoch a neglorifikuje ho ako nejakého nezničitelného superhrdinu so super schopnosťami, ale ako človeka naplneného bolesťou a spravodlivým hnevom, ktorý ale bez svojich hračiek a opasku by bol stratený. Určite je to jedna z podarenejších filmových animovaných batmanoviek a ak má niekto záujem pozerať batmana chronologicky, mal by začať práve s týmto snímkom. Objavujú sa tu totiž všetky kľúčové postavy (okrem záporákov ako napríklad Joker, Mr. Freeze, Poison Ivy a pod... no mafia a catwoman tu majú svoje miesto) a divák si tak zvykne na mená a vzťahy. ()

SpaceOdyseus

Jo, presne takhle mam meho Batmana rad. Temneho, vahajiciho, daleko od vsemocneho. A to stejne plati i Gordonovi. Miller proste Batmana umi. ()

Hanys_

Doslova rozpohybovaný knižní komiks. Parádní grafika, skvělý příběh. Temný až detektvní děj, kdy např Gordonova linka by se neztratila ani v Sin City. Očividně z Year One čerpal dost i Nolan pro Batman Begins. 8/10 ()

Tristaver

Batman: Year One je jasnou ukázkou toho, že někdy může fungovat i projekt téměř do puntíku okopírovaný podle předlohy. Snímek natočený podle jednoho z nejlepších batmanovských komiksů má všechno - super animaci, výborný voiceover (i když co si budeme povídat - Conroy je Conroy) a hlavně skvěle nastavené tempo, které celý příběh žene dopředu. ()

Kaufman

Přesný převedení komiksu Franka Millera. A stejně jako komiks nebyl na 5 hvězdiček tak ani film neni dokonalej. 70% ()

TwoFace

Takhle má vypadat převedení komiksu do filmové podoby. Nenašel jsem nic, co bych filmu vytkl. Rok jedna je jeden z nejlepších a nejdůležitějších komiksů všech dob, a filmové zpracování dopadlo skvěle. ()